Polislik Sağlık Kurulu Raporu

Polislik Sağlık Kurulu Raporu

Polis olmak isteyen adaylar, polis okullarına geçici kayıt yaptırdıktan sonra, intibak eğitimi görürken aynı zamanda sağlık kurulu raporu da alırlar. Sağlık kurulu raporu, adayın polislik görevini yerine getirip getiremeyeceğine yönelik emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği baz alınarak yapılan tetkit ve tahlileri içermektedir. POMEM, PAEM, PMYO ve PÖH farketmeksizin, adayların hepsi sağlık kurulu raporu almak zorundadır. İntibak eğitimini başarıyla tamamlayan ve sağlık kurulu raporu sonucu olumlu olan adaylar, eğitim gördükleri okula kesin kayıt yaptırma hakkı kazanırlar.

Sağlık Kurulu Raporu Yasal Dayanakları

Polis adaylarından istenilen sağlık kurulu raporu, okulların yönetmeliklerinde yer almaktadır. POMEM giriş yönetmeliğinin 22. maddesi, PAEM giriş yönetmeliğinin 21. maddesi, PÖH  yönetmeliğimin 16. maddesi ve PMYO giriş yönetmeliğinin 17. maddesi, sağlık kurulu raporu aldırmanın temelini oluşturan maddelerdir.

Geçici kayıtları yapılan adaylar, sağlık kurulu raporu almaları için hastaneye yönlendirilirler.  Rapor, muayene, bulgu ve sonuçları ile radyolojik inceleme ve laboratuar tetkiklerinin sonuçlarını kapsar. Bu işlemler, grup grup ve intibak sürecinin 2. veya 3. günü yapılmaya başlanılır. Öğrencilerin sağlık kuruluşlarına götürülmeleri, muayeneleri ve işlemleri okul tarafından görevlendirilen eğitmenler eşliğinde, okul araçları ile ve tamamen ücretsiz, planlı ve düzenli bir şekilde yapılır. Sağlık kurulu raporu, okulun bulunduğu ilin devlet hastanesinden alınmaktadır. Bazen, ilgili hekimler bu süreç için okul kampüsüne de gelebilir. Bu süreç, yaklaşık 3 ile 7 gün arası sürmektedir. Tam teşekküllü hastanelerden alınan sağlık kurulu raporunun düzenlenmesinde aşağıdaki hususlara uyulur.

 1. Aday, mevcut sağlık durumu ile değerlendirilir.
 2. Teşhis ve bulgular ile verilen karar arasında çelişki olmamalıdır.
 3. Boş hane bulunmamalı, tarih ve sayı yazılmalıdır.
 4. A sağlık diliminde olmadığı anlaşılan adayın hangi sağlık diliminde olduğu belirtilir.
 5. Karar hanesine “öğrenci olur” ya da “öğrenci olamaz” kararı yazılır.

Öğrenci adaylarına ait sağlık kurulu raporları, öncelikle eğitim öğretim kurumlarındaki hekimlik veya il emniyet müdürlüğü hekimlerince incelenir. Bu birimlerde hekim bulunmadığı takdirde il sağlık müdürlüğünden geçici görevli hekim talep edilir. Adayların geçirmiş bulunduğu hastalık veya ameliyatlarına dair raporlar, daha önce öğrenci adaylığına başvurarak işlemlerini yarıda bırakanlar ve sağlıktan elenenlere ait tüm belgeler birleştirilir, eğitim öğretim kurumları ve il emniyet müdürlüğünce ön incelemesi tamamlanan bu belge ve sağlık kurulu raporları Daire Başkanlığına gönderilir. Hastanelerce düzenlenmiş sağlık kurulu raporları incelenir, uygun olması halinde aday hakkında “Öğrenci Olur” şeklinde kesin karar verilir. Hakkında öğrenci olamaz şeklinde karar verilmiş adaylar  Ankara merkezli hakem statüsünde olan başka bir tam teşekküllü hastaneye teşhis veya bulgu ile ilgili sağlık kurulu raporu aldırmak üzere sevk edilir. Sevk edilen hastaneden alınan sağlık kurulu raporundaki bulgu ve teşhise göre öğrenci olup olamayacağına karar verilir. Komisyon kararları oy birliği ile alınır ve alınan kararlar kesindir. Komisyon kararlarına itiraz kabul edilmez.  Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığınca, adayın bağlı olduğu okula göre “…… ÖĞRENCİSİ OLAMAZ” kararı verilen adayların ilişikleri, Başkanlık onayı ile kesilir ve öğrencinin okuluna gereği yapılmak üzere bildirilir. Noktalı yerlere, adayın okul türü yazılır. Bu durumdaki öğrenciler, okuldan uzaklaştırıldıkları için tazminat ödemezler.

Sağlık Kurulu Raporu İçin Hastanede Yapılacak Muayeneler

 1. DAHİLİYE: Kardiyoloji, endokrinoloji, nefroloji, hematoloji, gastroenteroloji, romatoloji ve enfeksiyon hastalıklarını kapsar.
 2. GENEL CERRAHİ
 3. SOLUNUM SİSTEMİ HASTALIKLARI
 4. KULAK, BURUN, BOĞAZ HASTALIKLARI
 5. AĞIZ VE DİŞ HASTALIKLARI
 6. GÖZ HASTALIKLARI
 7. ÜROGENİTAL SİSTEM HASTALIKLARI
 8. KADIN HASTALIKLARI
 9. KAS VE İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARI
 10. SİNİR SİSTEMİ HASTALIKLARI
 11. RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
 12. CİLT HASTALIKLARI
 13. (Ek:RG-27/10/2010-27742) VEREM SAVAŞ DİSPANSERİNDEN (PPD, PA Akciğer grafisi yapılarak) AKTİF TBC VARDIR YA DA YOKTUR ŞEKLİNDE RAPOR DÜZENLENMELİDİR.

Rapor alma sürecinde adayların boy ve kiloları ölçülebilir. Boy-kilo endeksini sağlayıp sağlamadıkları kontrol edilebilir.(DETAY) Kardiyoloji bölümünde kalp delikleri, kapakçık sorunları, ritim bozuklukları vb. yönelik detaylı incelemeler yapılır. Daha önce yaşanmış, kırık, çıkış ve ameliyat geçmişleri incelenir. Menisküs, göz dereceleri, omurga eğriliği, çene bozuklukları, görme oranı, renk körlüğü, elde titreme oranı, vücutta iz-ben-dövme-yara kontrolü gibi ilgili yönetmelik baz alınarak kontroller yapılır. İşitme testi uygulanır. Diş eksikliği kontrol edilir.(Dolgu, implant diş eksikliği sayılmaz.) Kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları, psikoloji kaynaklı ilaç geçmişi incelenir.

Hastanede Yapılacak Tetkikler

Aşağıdaki tetkikler sağlık şartları yönetmeliğinde yer almaktadır. Her adaya kesin yapılacak diye bir husus yok. İlgili uzman doktorların isteği ve talebi ile hepsi yapılabilir. Genelde okulda, hastaneye götürülmeden birkaç gün önce idrar ve kan örnekleri alınır ve adayın rapor alacağı gün sonuçlar ilgili doktorların önünde hazır bulunur. Doktor, dilerse tekrar tetkik isteyebilir ya da detaylı muayene edebilir. Tamamen doktorun insiyatifinde konulardır.

 • Tam kan sayımı
 • Sedimantasyon
 • Tam İdrar Tetkiki
 • Serum Biyokimyası
 • AKŞ
 • TKŞ
 • HgA1c
 • ALT
 • AST
 • Üre
 • Cre
 • 5)Seroloji
 • VDRL (veya RPR)
 • HbsAg (pozitif olanlarda HBV DNA bakılacaktır.)
 • Anti HIV I-II
 • Anti HCV
 • HCV RNA (Anti HCV (+) pozitif olanlarda)
 • EKG
 • Akciğer Grafisi

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde detaylı olarak hangi durumların polisliğe engel olacağı ve olmayacağı açıklanmaktadır. Konu hakkında sorusu olan ziyaretçilerimiz yorum bölümü ve soru-cevap kısmından bize iletebilirler.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2283 YORUM
 1. Avatar Hasret dedi ki:

  Gözün kabul edilebilirlik derecesi nedir?

   1. Avatar Hakan dedi ki:

    Göğüste ufak dövme var çok belli etmiyor sorun mu acaba admin

    1. admin admin dedi ki:

     Anlaşılırsa elenirsin.

  1. Avatar Hilal taşlıtarla dedi ki:

   Bilirubin değerim 2,2 çıktı sorun olurmu

 2. Avatar Emre dedi ki:

  Hidrosel hastalıgı polislige engel mi bi bilginiz var mı

  1. admin admin dedi ki:

   İnmemiş testisi, kordon kisti, distal hipospadiası, hidroseli ve varikoseli olanlar polis olabilir.

 3. Avatar Vatan Sevdalısı dedi ki:

  Değerli admin benim bir sorum olacak. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Bugün aile hekimime gittim. Paem için tek hekim raporumu aldım. Raporumda karar kısmında şu şekilde:

  “Yukarıda bilgileri bulunan şahsın düzenlemiş olduğu bilgi formu ve 21.08.2017 tarihinde yapılan fizik muayenesi sonucunda engel bir durumu olmadığını bildirir tek hekim kanaat raporudur.”

  Hekimimin verdi bu rapor Ankara’da kabul edilir mi? Raporda fiziki yeterlilik parkuruna girmesinde bir engel bulunmamaktadır ibaresinin bulunması gerekmez mi? Cevabınız için şimdiden tekrar teşekkür ederim.

  1. admin admin dedi ki:

   Hekim imzası varsa o rapor ile sorun olacağını sanmam. Sizin gibi aynı raporu alan birçok aday var.

 4. Avatar Oğuzhan dedi ki:

  Admin ben boy kilo endeksini tutturmak için uzun süredir diyetteyim ve çok az yiyorum o yüzden kanımda bazı değerler düşük çıkabilir(demir,vitamin vb) ama bunlar sonradan yemek yiyerek düzeltilebilecek şeyler yinede bunların orada düşük çıkması elenme sebebi olabilir mi?

  1. admin admin dedi ki:

   Bu işler intibak süresinde oluyor. Siz endeksi tutturun, okulu kazanın, intibak döneminde değerleri beslenme ile düzeltirsiniz. Şu an önemli olan boy-kilo oranını tutturmak.

 5. Avatar Mmeerrvvee dedi ki:

  Sigaradan dolayi sıkıntı cikar mi ?

  1. admin admin dedi ki:

   Çıkmaz.

   1. Avatar Nuran dedi ki:

    Merhaba ben bakire değilim ve bu polis özel harekat sınavlarına gireceğim sağlık muayenesi sorun teşkil eder mi birçok arkadaşım sorumun saçma olduğunu ve böyle bir kontrolün olmadığını söyledi birde vücudumda ani kilo almadan dolayı çatlak izi var bu sorun teşkil eder mi teşekkürler

    1. Avatar Admin dedi ki:

     Sorun olmaz. Öyle bir kontrol yok.

 6. Avatar Vatan Sevdalısı dedi ki:

  Sayın admin, Ailesel Akdeniz Ateşi rahatsızlığı polis olmaya engel midir?

  1. admin admin dedi ki:

   Polis Kolejine alınacak öğrencilerde ETSŞY de belirtilen Hastalık Branşlarının Sınıflandırılmasındaki A dilimi sağlık şartları aranır. Sizin hastalığınız B diliminde yer alıyor. Yönetmeliği uzman hekime göstererek yorumlatabilir ya da PA ile iletişime geçebilirsiniz.

 7. Avatar Mmeerrvvee dedi ki:

  Kansizlik sıkıntı olur mu

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerleriniz önemli.

 8. Avatar Ahmet dedi ki:

  Şuanda bir rahatsızlık yok diye biliyorum acaba orda sorun olmaz dimi?

  1. admin admin dedi ki:

   Şansınızı deneyin.

 9. Avatar Ahmet dedi ki:

  Sağlık raporu konusunda kesinlikle şu birimden alınmalıdır veyahut kesinlikle şu ibare yer almalıdır gibi bir durum söz konusu mu? Yukarıdaki benzer soruya sorun olacağını sanmıyorum demişsiniz sanırım siz de emin değilsiniz. Bu işin net oluru nedir acaba? Bir yol gösterebilir misiniz?

  1. admin admin dedi ki:

   kesin bir ibare PA tarafından açıklanmadı. Fiziki parkura katılmanızda sorun olmayacağını belirten her rapor olur.

 10. Avatar Serkan dedi ki:

  blirubin değerinin
  yüksek çıkması elemeye yol açar mı?

  1. admin admin dedi ki:

   Kontrollerde hepatobilier (Karaciğer ve safra kanalları ve kesesi) sistemde fonksiyon bozukluğu yapmadığı görülen ve total bilirubin düzeyi %3mg’ın altında olan gilbert sendromlu olgular öğrenciliğe engel değildir.

 11. Avatar Sirtlan dedi ki:

  Ankara kizilayda otel rezerve ettim admin,kizilaydan gölbaşina cok surer mi yani saat 8 de gölbasinda olabilir miyim erken ciksam?

  1. admin admin dedi ki:

   Google Map ile bakmanızı tavsiye ederim. Yerlere tam hakim değilim.

 12. Avatar Mehmet dedi ki:

  Sağlıkta kolay kolay eleme olmaz dimi admin

  1. admin admin dedi ki:

   Sağlık sorunlarınız varsa kesin elenme sebebidir.

   1. Avatar Mehmet dedi ki:

    Şuan birşeyim yok ama orda sorun olmaz herhalde zaten bir hastalığım olsa hissederim dimi

 13. Avatar Mmeerrvvee dedi ki:

  Benim bir kalp kapakcığom yok her yıl düzenli kontrole gidyorum doktorum spor yapabilirsin diyor ben pmyo ya girebilirmiyim.

  1. admin admin dedi ki:

   Sorun yaşama ihtimaliniz yüksek. Şansınızı deneyebilirsiniz.

 14. Avatar Fatih dedi ki:

  Admin vücut kitle indeksi sadece ön sağlıkta oluyor değil mi ? intibak öncesinde ve sonrasıda tekrar yapılıyor mu ?

  1. admin admin dedi ki:

   VKİ’dan eleme ön sağlıkta sıkı şekilde yapılır.

   1. Avatar Ibrahim dedi ki:

    180 boy 60 kiloyum sıkinti olurmu

    1. Avatar Admin dedi ki:

     Olmaz.

 15. Avatar Mustafa dedi ki:

  E develtten kayıt yaptım universiteye edevlet den öğrenci belgesi çıkarmak yeterli olurmu yoksa universiteye gidip belge almamiza gerek varmi okul herhangi bu aciklama yapmadida

  1. admin admin dedi ki:

   Diplomanın aslı sizdeyse sorun yaşamazsınız.

 16. Avatar Mehmet dedi ki:

  Genel saglikta boy kilo endeksinde bi iki kilo eksik cikarsa su icerek famamlana izin veriyorlarmi benim bunyem kilo almaya pek müsait deil ne yaptiysam alamiyorum

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Elenen de var, geçer verilende. Değişiyor.

 17. Avatar Ali dedi ki:

  Paem mülakatı için aldığım sağlık raporunda “sportif yarışmalara katılmasına ve spor yapmasına engel bir durum yoktur” ibaresi yer alıyor.
  Uygun ve yeterli midir?

  1. admin admin dedi ki:

   Uygun ve yeterlidir.

 18. Avatar PmyO dedi ki:

  Spermatosel pmyo icin elenme sebebi mi

  1. admin admin dedi ki:

   Kist zararlı değilse ve normal yaşama etkisi yoksa sorun olacağını sanmıyorum.

 19. Avatar Furkan dedi ki:

  Selamın aleykum admin benim sol bobregim sağ bobregimden küçük tam çalışmıyor yani ama çok bi fark yok performansimi veya başka bişeyde etkilemiyor girebilirmiyim sizce böbreklerde ilgili yönetmeliği bulamadım

  1. admin admin dedi ki:

   Genel beden ve böbrek fonksiyonlarını bozmayan böbrek sorunları engel teşkil etmiyor ama kurul kararına bağlı bir durumdasınız.

   1. Avatar Dr dedi ki:

    Bobrek anomalileri veya fonksiyon bozuklugu elenme sebebidir.

    1. Avatar Admin dedi ki:

     Evet

 20. Avatar alfa dedi ki:

  ben 2009 yilinda tuberkuloza virusu bi yerden kaptigim icin yakalndim ve tedavi sonucunda sapa saglamim. su an da kendimi dinc ve zinde hissediyorum beslenmeme ve sagligima dikkat ediyorum. askerligi de yaptim ve bir sorunlar karsilasmadim. sorum su paeme basvurdum mulakatina girecegim gorunurde gecirmis oldugum hastalik disinda bir sikintim yok ve daha yeni akciger filmi cekildim onlarda temiz gorunuyor bu hastalik gecirmem bana engel olur mu saglik heyetindea durum nasil degerlendirilir direk elerler mi ? hep bu sorular yuzunden yillardir basvurmuyordum bu sene sansimi deneyeyim dedim

  1. admin admin dedi ki:

   Tüberküloza dikkat ediliyor. Şansınızı deneyebilirsiniz.

 21. Avatar Cannn dedi ki:

  Admin benim sac olarak sakaklar acık arka tarafta dökülme var bi sıkıntı olur mu

 22. Avatar Fatih dedi ki:

  Admin sınavların ertelenme gibi bir durumu yok değil mi . tatil vesilesi ile

  1. admin admin dedi ki:

   Şu an öyle bir durum yok.

 23. Avatar Absurdum dedi ki:

  Merhabalar

  Ben bundan 4 ay önce gut hastası olduğumu öğrendim. Kanımdaki ürik asit miktarını azaltabilmek için protein ve alkolden uzak durdum. Yaklaşık 3.5 aydır herhangi bir şekilde gut hastalığının belirtileri bulunmuyor. Benim sorum kan değerlerinde ürit asitin fazla çıkması elenme için geçerli bir durum mudur? Cevabınız için teşekkür ederim.

  1. admin admin dedi ki:

   Kandaki üre miktarına bakılmaktadır. Bu değer sonucu oluşacak durum doktor takdirinde oluyor.

 24. Avatar Ahmet dedi ki:

  Merhabalar bende vezikoüreteral reflü var 15 aylıkken ameliyat oldum şu anda fiziki hicbirseyim yok PMYO ya girebilirmiyim cevaplarsaniz sevinirim

  1. admin admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmam.

 25. Avatar Emre dedi ki:

  1. derece mitrol yetersizliklik polsilige engel midir ? minimal mitral yetersizligi demişti doktor

  1. admin admin dedi ki:

   Mevcut haliyle organ ve sistem fonksiyonlarını bozmayan, progresyon göstermeyen ve tıbbi tedavi ihtiyacı olmayan, herhangi bir operasyon geçirmemiş olgular öğrenciliğe kabul edilir.

 26. Avatar Veli dedi ki:

  Paem için Biyometrik Fotoğraflar kirli sakallı olsa bi sorun olur mu

  1. admin admin dedi ki:

   Akademiye sormanız gerekiyor.

 27. Avatar Muhammed dedi ki:

  Benim böbreklerimin biri doğuştan yok değeride %80 çalışıyor 8 yaşında ameliyat oldum ama simdi turp gibiyim polis meslek yuksek okuluna girebilirmiyim bide sağlık işleyişi nasıl olur seneye sınava girecem

  1. admin admin dedi ki:

   Böbrek fonksiyonları tam ve sağlam olmak şartı aranır. Sorun yaşamanız olası.

   1. Avatar Muhammed dedi ki:

    Yani olabilir de olmayabilirde diyosunuz

    1. admin admin dedi ki:

     Sizde ciddi sağlık problemi var. Büyük ihtimal elenirsiniz. Böbreklerinizin biri eksik, olan da tam fonksiyonla çalışmıyor.

 28. Avatar Mustafa dedi ki:

  Admin Benim hekim değerlerimin normal fiziki bir engel bulundığına dair rapor verdi fakat kardiyoloji önerilir yazdı bi sıkıntı çıkar mı şimdiden teşekkür ederim

  1. admin admin dedi ki:

   Çıkacağını düşünmüyorum.

 29. Avatar Sirtlan dedi ki:

  Harbiden biometrik sakalli olsa sorun olmaz dgl mi o kadar da degil artik.admin kesin bilgi ogrenemez misin?

  1. admin admin dedi ki:

   Geçen senelerde sorun olmadı. Sorun olmaz garantisini ancak Polis Akademisi verebilir. Arayıp sorabilirsiniz.

 30. Avatar Murat dedi ki:

  Hocam mülakatlar bittikten sonra kazananlar icin kaç hafta sonra sağlık kurulundan geceriz tahmini

  1. admin admin dedi ki:

   Kazananlar intibak eğitimine alındıkları hafta rapora yönlendirilir.

 31. Avatar Burak dedi ki:

  Kasık fıtığı tamamen elenmeye sebep mı

  1. admin admin dedi ki:

   Normal hayat akışını engelliyorsa, sorun çıkartıyorsa sıkıntı yaşarsınız.

 32. Avatar Ömer dedi ki:

  Admin benim böbreklerden hafif derecede protein kaçağı oldu ben erken teşhis olmak için biyopsi oldum böbreklerimden parça aldılar protein kaçağınin nedenini tespit edebilmek için önümüzdeki günlerde komiser Yardımcılığı mülakatina gidecem sizce bu sorundan dolayi mülakata gidebilmiyim yada bi sorun çıkar mı yorumunuz için teşekkürler.

  1. admin admin dedi ki:

   Şu aşamada sorun yaşamazsınız.

 33. Avatar abdülkadir dedi ki:

  Sayın admin benim sağ böbreğim küçük%21 çalışıyor sol böbreğimde %79 çalışıyor yani iki böbrek %100 e tamamlıyor. Elenme ihtimalim varmı.

  1. admin admin dedi ki:

   Böbrekler tam ve eksiksiz çalışmalı. Sorun yaşayabilirsiniz. Şansınızı deneyebilirsiniz.

 34. Avatar Fezz dedi ki:

  SelamunAleyküm Admin benim sol bileğimde zararsız ve günlük yaşantımı etkilemeyen ufak bir kist var sorun olur mu?

  1. admin admin dedi ki:

   Sorun olacağını düşünmüyorum.

 35. Avatar pöh dedi ki:

  admin benim yüzümde 3 tane ben var sorun olurmu

  1. admin admin dedi ki:

   Büyük ve belli değilse sorun olmaz.

 36. Avatar Emre dedi ki:

  Hangi tür ameliyatlar elenme sebebi ben ayak parmaklarimdan oldum ikisi birlesikti ayırdılar herhangi bi organ kaybi olmadı yani sorun cikmaz demi

  1. admin admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 37. Avatar Emre dedi ki:

  Admin babam bundan 5 6 yıl önce ruhsatsız silah yakalattı intibaktan sonra engel olurmu bilgilendirimisiniz

  1. admin admin dedi ki:

   Hayır.

 38. Avatar Paem adayı dedi ki:

  Merhaba, ön dişlerimin bir kaçında eğrilik söz konusu. Eksik dişim Yok Sağlık raporu alma aşamasında sorun yaratır mı?

  1. admin admin dedi ki:

   Sorun olacağını düşünmüyorum.

 39. Avatar Zeynep dedi ki:

  Merhaba hafif omuz egriligi problem teşkil eder mi intibak eğitimi esnasında

  1. admin admin dedi ki:

   Derecesi ve duruşu önemli, basitse sorun olmayabilir.

 40. Avatar Sevil dedi ki:

  Merhabalar Admin saçkıran hastayım ve saçım hiç yok gercek saç peruk kullanıyorum.saç tiplerine baktım polislik için ama peruk oldugu anlasılmıyo bile ve kapanmak da istiyorum kapalı polis alımıda oluyor artık.benim sormak istediğim perukla mülakata gttğmde sorun olur mu veya kapalı gittiğmde saç problem yaratırmı ? Kaç gündür düşünüyorum olur veya olmaz net bilgi almak istiyorum yardımcı olurmusunuz

  1. admin admin dedi ki:

   Sorun olabilir. Şansınızı deneyebilirsiniz. Net birşey demek imkansız.

 41. Avatar Deniz dedi ki:

  merhaba ben 2009’da akciğerden ameliyat oldum bi 10 cm yara izi var bu sebeple askerden de muaf oldum ama şu an sağlığım bu durum polisliğe engel teşkil eder mi?

  1. admin admin dedi ki:

   Ne ameliyatı olduğunuza göre değişir. Doktorun takdirinde durumunuz.

   1. Avatar deniz dedi ki:

    nodül ameliyatı oldum tüberküloz da vardı

    1. Avatar deniz dedi ki:

     ama şu an hiç bi problem yok sadece ameliyat izi kaldı

    2. admin admin dedi ki:

     Sorun yaşayabilirsiniz.

   2. Avatar deniz dedi ki:

    tam cevabınızı anlamadım ama sorun yaşar mıyım yaşamaz mıyım? Lütfen çok önemli

    1. admin admin dedi ki:

     Hastalık geçmişi ve ameliyatınızın durumuna göre sizi inceleyecek heyet karar verir. Kesin birşey deme şansımız yok.

 42. Avatar musa dedi ki:

  Ben Alnımdaki 2 beni aldırdım elenirim diye. cerrahi yani bıçaklı müdahale ile ve İnce bir alın çizgisi şeklinde iz kalacak gibi dikiş atıldı çünkü. Tam alnımın solunda sol kaşımın üstünde. Bu durumda elenme durumum nedir, açıklasam BEN aldırdım diye ne faydası olur. çünkü intibak a kadar iyileşmez ama aylar sonra iz kaybolur. Bu duurumda elenmemek adına ne yapabilirim sizce

  1. admin admin dedi ki:

   Ufak tefek izler sorun olmaz.

   1. Avatar musa dedi ki:

    HIZLIRESİM : https://i.hizliresim.com/NO49pX.jpg İNTİBAK 8 EKİM GİBİ EN ERKEN ufak değil düz çizgi şeklinde oldu hızlıresim i eklemeyi unutmuşum

    1. admin admin dedi ki:

     O nasıl bir operasyon! Çok mu büyüktü ben? Hekime söylersiniz, anlayışla karşılar umarım. İnceleyecek hekime bağlı durumunuz.

 43. Avatar Faruk dedi ki:

  Sol bobregimin asagida oldugu icin elendim mahkeme actim zaman kazanabilirmiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Zor.

 44. Avatar VATAN SEVDALISI dedi ki:

  #admib Genel cerrahta mqkat kontrolü var mı? Acil!!

  1. admin admin dedi ki:

   Hayır.

 45. Avatar Semih dedi ki:

  Admin polis okulu öğrencisiyim genel sağlıkta olumlu raporu aldım bi doktor ameliyat yazdığı için ankaraya çağırdılar 2 inci bi hastaneye gönderdiler daha sonra bu hastanede olumlu raporu verirse sıkıntı olurmu tekrar bi hastaneye gönderme durumu veya eleme durumu olurmu ameliyat yeri köprücük kemiği ve platin var doktorlar sorun olmaz dediler sağlık dairesi sorun dedi heyet sorun değil dedi çıkmaz a düştüm yani

  1. admin admin dedi ki:

   Daire Başkanlığı Komisyonunca değerlendirilirsiniz. Raporlar olumlu geldiyse sorun olmayacaktır görüşündeyim.

 46. Avatar Kocaeli dedi ki:

  Ben 6 yaşında kalbim delik olduğu için şemsiye yöntemiyle delik kapatıldı ama daha önce oranın bi cihazla kapatildigi ekoda belli oluyor ancak şuan bi delik yok. Bu benim polisliğe girmeme engel mi şimdiden teşekkür ederim.

  1. admin admin dedi ki:

   İnceleyecek hekimin kararına bağlı.

 47. Avatar Kocaeli dedi ki:

  Yirmilik yaş eksik dişlerden sayiliyor mu peki tel takilirken 4 tane diş cektirdim 4 tanede gömülü yirmilik diş cektirdim ama çenemde hiç boşluk yok dişlerde eğrilik yok

  1. admin admin dedi ki:

   Sorun yaşamazsınız.

 48. Avatar Adem dedi ki:

  Admin bel ve boyun fıtıgı var elenme olur mu birde sol gozde tembellik var

  1. admin admin dedi ki:

   Tembellik göz doktorunun takdirinde. Fıtık hayatınızı aksatıyorsa zaten spor vs yapamaz ve dikkat çekersiniz. Tamamen sizin durumunuzla alakalı etmenler.

 49. Avatar furkan dedi ki:

  Düz tabanlık sorun olurmu

  1. admin admin dedi ki:

   Günlük hayata sorun çıkartmıyorsa sorun olmaz kanısındayım.

 50. Avatar Hakan dedi ki:

  Admin ben seneye girmeyi düsünüyorum sağlıktan yana soru işaretlerim var ama benim sağ kolumda brakial pleksus var yani kilolu doğduğum için omzumdan koluma uzanan sinirlerde hasara meydana geldi şuanda sağ kolumu yüzüme kadar kaldırabiliyorum birde diğer kolum gibi tam açamıyorum hafif eğri duruyo ama onun dışında bir şey yok nedir sence nolur?

  1. admin admin dedi ki:

   Sorun yaşarsınız.

 51. Avatar Mehmet Öznemli dedi ki:

  Okula gitmemek için heyet raporu almıştım. Mülakata girebilir miyim girersem sorun olur mu ?

  1. admin admin dedi ki:

   Hangi okula gitmemek için? Tam ve detaylı yazın.

 52. Avatar Elif dedi ki:

  Polis başvurusu nasıl ve nereden yapabiliriz acaba ?

  1. admin admin dedi ki:

   Mezuniyetine göre şartlar değişiyor.

 53. Avatar Elif dedi ki:

  Rica etsem konuyu biraz daha acarmisiniz

 54. Avatar Furkan dedi ki:

  Benim potasyum-magnezyum dusuklugu var hergun ilac kullaniyorum ama bobreklerde sıkıntı yok askerliğe alınmadım ama sorun yaratırmı

  1. admin admin dedi ki:

   Polislikte de kan değerlerine bakılıyor. Şansını deneyebilirsin.

  2. Avatar Ömer dedi ki:

   Merhaba Kardeşim bende potasyum düşüklüğünden dolayı askerden muaf oldum polisliği denedin mi ?

 55. Avatar asker dedi ki:

  Bilirubin seviyesinde %3 mg altında diyor onu ben tam anlamadım. Benim bilirubin seviyesi değerlerimde 2.72 çıktı bu engel teşkil eder mi?

  1. admin admin dedi ki:

   3’ün altı öğrenciliğe engel değil, sizin için sıkıntı yok kısacası.

 56. Avatar defne dedi ki:

  slm admin varis saglik kurulunda rlenme sebebi mi acaba elenirsin dediler bu kadar kolay mi ki
  cok kucuk bi varis elenmeme sebep olurmu

  1. admin admin dedi ki:

   Bir veya iki ekstremitede (alt, üst) venöz dolaşım yetersizliği yapmamış, hafif yüzeysel varisler sorun olmaz. Bu kıstas dışına taşan varisler sorun olur.

 57. Avatar Ngr dedi ki:

  Merhabalar böbrekte 4 mm bir taş olduğunu ögrendim taş böbreğin içine gömülüymüş alınmayacak bir yerde agrısı yok hayatımı hiç zorlaştırmıyor bu paem den elenmeye sebep midir?

  1. admin admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

   1. Avatar Ngr dedi ki:

    Doktor elenme sebebi dedi ama davayla geri dönülebilir mi elenme durumunda

    1. admin admin dedi ki:

     Çok zor.

 58. Avatar Nur dedi ki:

  Merhabalar benim sağ gözüm 2 numaranın üstünde ve bir hafta sonra sınava girecem. lazer için zamanım kısıtlı yani. Sınavdan sonra ameliyat olacağımı söylilcem eğer geçersem tabi, korkuyorum kabul ederler mi ? teşekkürler.

  1. admin admin dedi ki:

   Sorun olmaz. Göz derecelerinize kazanınca intibakta bakacaklar zaten.

 59. Avatar Mehmet dedi ki:

  Hipofizimde iyi huylu tümör var cerrahi tedavi gerekiyor,engel olurmu

  1. admin admin dedi ki:

   Olabilir.

 60. Avatar isimsiz dedi ki:

  merhaba admin ben saçkıran hastasıyım saçlarım var dışardan bakıldığında açıklar gözükmüyor bi kaç yerde kellik var ama dışardan görünmüyor boyunm kilom gayet iyi 3 tane dövüş sporu biliyorum birinden lisanslıyım polis olabilirmiyim yoksa saçımdan elerlermi

  1. admin admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

   1. Avatar Bahadır dedi ki:

    Merhaba 1. 2 derece aort pakak yetmezliğim var düznli ilaç kullanmıuorm bekçilik için engel olurmu bu rahatsızlığın sınırı nedir tşkkğrler

1 2 3 20