Ana Sayfa / POLİSLİK / Polislik Sağlık Kurulu Raporu

Polislik Sağlık Kurulu Raporu

Polis olmak isteyen adaylar, polis okullarına geçici kayıt yaptırdıktan sonra, intibak eğitimi görürken aynı zamanda sağlık kurulu raporu da alırlar. Sağlık kurulu raporu, adayın polislik görevini yerine getirip getiremeyeceğine yönelik emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği baz alınarak yapılan tetkit ve tahlileri içermektedir. POMEM, PAEM, PMYO ve PÖH farketmeksizin, adayların hepsi sağlık kurulu raporu almak zorundadır. İntibak eğitimini başarıyla tamamlayan ve sağlık kurulu raporu sonucu olumlu olan adaylar, eğitim gördükleri okula kesin kayıt yaptırma hakkı kazanırlar.

Sağlık Kurulu Raporu Yasal Dayanakları

Polis adaylarından istenilen sağlık kurulu raporu, okulların yönetmeliklerinde yer almaktadır. POMEM giriş yönetmeliğinin 22. maddesi, PAEM giriş yönetmeliğinin 21. maddesi, PÖH  yönetmeliğimin 16. maddesi ve PMYO giriş yönetmeliğinin 17. maddesi, sağlık kurulu raporu aldırmanın temelini oluşturan maddelerdir.

Geçici kayıtları yapılan adaylar, sağlık kurulu raporu almaları için hastaneye yönlendirilirler.  Rapor, muayene, bulgu ve sonuçları ile radyolojik inceleme ve laboratuar tetkiklerinin sonuçlarını kapsar. Bu işlemler, grup grup ve intibak sürecinin 2. veya 3. günü yapılmaya başlanılır. Öğrencilerin sağlık kuruluşlarına götürülmeleri, muayeneleri ve işlemleri okul tarafından görevlendirilen eğitmenler eşliğinde, okul araçları ile ve tamamen ücretsiz, planlı ve düzenli bir şekilde yapılır. Sağlık kurulu raporu, okulun bulunduğu ilin devlet hastanesinden alınmaktadır. Bazen, ilgili hekimler bu süreç için okul kampüsüne de gelebilir. Bu süreç, yaklaşık 3 ile 7 gün arası sürmektedir. Tam teşekküllü hastanelerden alınan sağlık kurulu raporunun düzenlenmesinde aşağıdaki hususlara uyulur.

 1. Aday, mevcut sağlık durumu ile değerlendirilir.
 2. Teşhis ve bulgular ile verilen karar arasında çelişki olmamalıdır.
 3. Boş hane bulunmamalı, tarih ve sayı yazılmalıdır.
 4. A sağlık diliminde olmadığı anlaşılan adayın hangi sağlık diliminde olduğu belirtilir.
 5. Karar hanesine “öğrenci olur” ya da “öğrenci olamaz” kararı yazılır.

Öğrenci adaylarına ait sağlık kurulu raporları, öncelikle eğitim öğretim kurumlarındaki hekimlik veya il emniyet müdürlüğü hekimlerince incelenir. Bu birimlerde hekim bulunmadığı takdirde il sağlık müdürlüğünden geçici görevli hekim talep edilir. Adayların geçirmiş bulunduğu hastalık veya ameliyatlarına dair raporlar, daha önce öğrenci adaylığına başvurarak işlemlerini yarıda bırakanlar ve sağlıktan elenenlere ait tüm belgeler birleştirilir, eğitim öğretim kurumları ve il emniyet müdürlüğünce ön incelemesi tamamlanan bu belge ve sağlık kurulu raporları Daire Başkanlığına gönderilir. Hastanelerce düzenlenmiş sağlık kurulu raporları incelenir, uygun olması halinde aday hakkında “Öğrenci Olur” şeklinde kesin karar verilir. Hakkında öğrenci olamaz şeklinde karar verilmiş adaylar  Ankara merkezli hakem statüsünde olan başka bir tam teşekküllü hastaneye teşhis veya bulgu ile ilgili sağlık kurulu raporu aldırmak üzere sevk edilir. Sevk edilen hastaneden alınan sağlık kurulu raporundaki bulgu ve teşhise göre öğrenci olup olamayacağına karar verilir. Komisyon kararları oy birliği ile alınır ve alınan kararlar kesindir. Komisyon kararlarına itiraz kabul edilmez.  Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığınca, adayın bağlı olduğu okula göre “…… ÖĞRENCİSİ OLAMAZ” kararı verilen adayların ilişikleri, Başkanlık onayı ile kesilir ve öğrencinin okuluna gereği yapılmak üzere bildirilir. Noktalı yerlere, adayın okul türü yazılır. Bu durumdaki öğrenciler, okuldan uzaklaştırıldıkları için tazminat ödemezler.

Sağlık Kurulu Raporu İçin Hastanede Yapılacak Muayeneler

 1. DAHİLİYE: Kardiyoloji, endokrinoloji, nefroloji, hematoloji, gastroenteroloji, romatoloji ve enfeksiyon hastalıklarını kapsar.
 2. GENEL CERRAHİ
 3. SOLUNUM SİSTEMİ HASTALIKLARI
 4. KULAK, BURUN, BOĞAZ HASTALIKLARI
 5. AĞIZ VE DİŞ HASTALIKLARI
 6. GÖZ HASTALIKLARI
 7. ÜROGENİTAL SİSTEM HASTALIKLARI
 8. KADIN HASTALIKLARI
 9. KAS VE İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARI
 10. SİNİR SİSTEMİ HASTALIKLARI
 11. RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
 12. CİLT HASTALIKLARI
 13. (Ek:RG-27/10/2010-27742) VEREM SAVAŞ DİSPANSERİNDEN (PPD, PA Akciğer grafisi yapılarak) AKTİF TBC VARDIR YA DA YOKTUR ŞEKLİNDE RAPOR DÜZENLENMELİDİR.

Rapor alma sürecinde adayların boy ve kiloları ölçülebilir. Boy-kilo endeksini sağlayıp sağlamadıkları kontrol edilebilir.(DETAY) Kardiyoloji bölümünde kalp delikleri, kapakçık sorunları, ritim bozuklukları vb. yönelik detaylı incelemeler yapılır. Daha önce yaşanmış, kırık, çıkış ve ameliyat geçmişleri incelenir. Menisküs, göz dereceleri, omurga eğriliği, çene bozuklukları, görme oranı, renk körlüğü, elde titreme oranı, vücutta iz-ben-dövme-yara kontrolü gibi ilgili yönetmelik baz alınarak kontroller yapılır. İşitme testi uygulanır. Diş eksikliği kontrol edilir.(Dolgu, implant diş eksikliği sayılmaz.) Kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları, psikoloji kaynaklı ilaç geçmişi incelenir.

Hastanede Yapılacak Tetkikler

Aşağıdaki tetkikler sağlık şartları yönetmeliğinde yer almaktadır. Her adaya kesin yapılacak diye bir husus yok. İlgili uzman doktorların isteği ve talebi ile hepsi yapılabilir. Genelde okulda, hastaneye götürülmeden birkaç gün önce idrar ve kan örnekleri alınır ve adayın rapor alacağı gün sonuçlar ilgili doktorların önünde hazır bulunur. Doktor, dilerse tekrar tetkik isteyebilir ya da detaylı muayene edebilir. Tamamen doktorun insiyatifinde konulardır.

 • Tam kan sayımı
 • Sedimantasyon
 • Tam İdrar Tetkiki
 • Serum Biyokimyası
 • AKŞ
 • TKŞ
 • HgA1c
 • ALT
 • AST
 • Üre
 • Cre
 • 5)Seroloji
 • VDRL (veya RPR)
 • HbsAg (pozitif olanlarda HBV DNA bakılacaktır.)
 • Anti HIV I-II
 • Anti HCV
 • HCV RNA (Anti HCV (+) pozitif olanlarda)
 • EKG
 • Akciğer Grafisi

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde detaylı olarak hangi durumların polisliğe engel olacağı ve olmayacağı açıklanmaktadır. Konu hakkında sorusu olan ziyaretçilerimiz yorum bölümü ve soru-cevap kısmından bize iletebilirler.

Bu makalede tam 634 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

634 Soru Var

 1. Gözün kabul edilebilirlik derecesi nedir?

 2. Hidrosel hastalıgı polislige engel mi bi bilginiz var mı

 3. Vatan Sevdalısı

  Değerli admin benim bir sorum olacak. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Bugün aile hekimime gittim. Paem için tek hekim raporumu aldım. Raporumda karar kısmında şu şekilde:

  “Yukarıda bilgileri bulunan şahsın düzenlemiş olduğu bilgi formu ve 21.08.2017 tarihinde yapılan fizik muayenesi sonucunda engel bir durumu olmadığını bildirir tek hekim kanaat raporudur.”

  Hekimimin verdi bu rapor Ankara’da kabul edilir mi? Raporda fiziki yeterlilik parkuruna girmesinde bir engel bulunmamaktadır ibaresinin bulunması gerekmez mi? Cevabınız için şimdiden tekrar teşekkür ederim.

 4. Admin ben boy kilo endeksini tutturmak için uzun süredir diyetteyim ve çok az yiyorum o yüzden kanımda bazı değerler düşük çıkabilir(demir,vitamin vb) ama bunlar sonradan yemek yiyerek düzeltilebilecek şeyler yinede bunların orada düşük çıkması elenme sebebi olabilir mi?

  • admin

   Bu işler intibak süresinde oluyor. Siz endeksi tutturun, okulu kazanın, intibak döneminde değerleri beslenme ile düzeltirsiniz. Şu an önemli olan boy-kilo oranını tutturmak.

 5. Sigaradan dolayi sıkıntı cikar mi ?

   • Merhaba ben bakire değilim ve bu polis özel harekat sınavlarına gireceğim sağlık muayenesi sorun teşkil eder mi birçok arkadaşım sorumun saçma olduğunu ve böyle bir kontrolün olmadığını söyledi birde vücudumda ani kilo almadan dolayı çatlak izi var bu sorun teşkil eder mi teşekkürler

 6. Vatan Sevdalısı

  Sayın admin, Ailesel Akdeniz Ateşi rahatsızlığı polis olmaya engel midir?

  • admin

   Polis Kolejine alınacak öğrencilerde ETSŞY de belirtilen Hastalık Branşlarının Sınıflandırılmasındaki A dilimi sağlık şartları aranır. Sizin hastalığınız B diliminde yer alıyor. Yönetmeliği uzman hekime göstererek yorumlatabilir ya da PA ile iletişime geçebilirsiniz.

 7. Kansizlik sıkıntı olur mu

 8. Şuanda bir rahatsızlık yok diye biliyorum acaba orda sorun olmaz dimi?

 9. Sağlık raporu konusunda kesinlikle şu birimden alınmalıdır veyahut kesinlikle şu ibare yer almalıdır gibi bir durum söz konusu mu? Yukarıdaki benzer soruya sorun olacağını sanmıyorum demişsiniz sanırım siz de emin değilsiniz. Bu işin net oluru nedir acaba? Bir yol gösterebilir misiniz?

 10. blirubin değerinin
  yüksek çıkması elemeye yol açar mı?

  • admin

   Kontrollerde hepatobilier (Karaciğer ve safra kanalları ve kesesi) sistemde fonksiyon bozukluğu yapmadığı görülen ve total bilirubin düzeyi %3mg’ın altında olan gilbert sendromlu olgular öğrenciliğe engel değildir.

 11. Ankara kizilayda otel rezerve ettim admin,kizilaydan gölbaşina cok surer mi yani saat 8 de gölbasinda olabilir miyim erken ciksam?

 12. Sağlıkta kolay kolay eleme olmaz dimi admin

 13. Benim bir kalp kapakcığom yok her yıl düzenli kontrole gidyorum doktorum spor yapabilirsin diyor ben pmyo ya girebilirmiyim.

 14. Admin vücut kitle indeksi sadece ön sağlıkta oluyor değil mi ? intibak öncesinde ve sonrasıda tekrar yapılıyor mu ?

 15. E develtten kayıt yaptım universiteye edevlet den öğrenci belgesi çıkarmak yeterli olurmu yoksa universiteye gidip belge almamiza gerek varmi okul herhangi bu aciklama yapmadida

 16. Genel saglikta boy kilo endeksinde bi iki kilo eksik cikarsa su icerek famamlana izin veriyorlarmi benim bunyem kilo almaya pek müsait deil ne yaptiysam alamiyorum

 17. Paem mülakatı için aldığım sağlık raporunda “sportif yarışmalara katılmasına ve spor yapmasına engel bir durum yoktur” ibaresi yer alıyor.
  Uygun ve yeterli midir?

 18. Spermatosel pmyo icin elenme sebebi mi

 19. Selamın aleykum admin benim sol bobregim sağ bobregimden küçük tam çalışmıyor yani ama çok bi fark yok performansimi veya başka bişeyde etkilemiyor girebilirmiyim sizce böbreklerde ilgili yönetmeliği bulamadım

  • admin

   Genel beden ve böbrek fonksiyonlarını bozmayan böbrek sorunları engel teşkil etmiyor ama kurul kararına bağlı bir durumdasınız.

 20. ben 2009 yilinda tuberkuloza virusu bi yerden kaptigim icin yakalndim ve tedavi sonucunda sapa saglamim. su an da kendimi dinc ve zinde hissediyorum beslenmeme ve sagligima dikkat ediyorum. askerligi de yaptim ve bir sorunlar karsilasmadim. sorum su paeme basvurdum mulakatina girecegim gorunurde gecirmis oldugum hastalik disinda bir sikintim yok ve daha yeni akciger filmi cekildim onlarda temiz gorunuyor bu hastalik gecirmem bana engel olur mu saglik heyetindea durum nasil degerlendirilir direk elerler mi ? hep bu sorular yuzunden yillardir basvurmuyordum bu sene sansimi deneyeyim dedim

 21. Admin benim sac olarak sakaklar acık arka tarafta dökülme var bi sıkıntı olur mu

 22. Admin sınavların ertelenme gibi bir durumu yok değil mi . tatil vesilesi ile

 23. Merhabalar

  Ben bundan 4 ay önce gut hastası olduğumu öğrendim. Kanımdaki ürik asit miktarını azaltabilmek için protein ve alkolden uzak durdum. Yaklaşık 3.5 aydır herhangi bir şekilde gut hastalığının belirtileri bulunmuyor. Benim sorum kan değerlerinde ürit asitin fazla çıkması elenme için geçerli bir durum mudur? Cevabınız için teşekkür ederim.

 24. Merhabalar bende vezikoüreteral reflü var 15 aylıkken ameliyat oldum şu anda fiziki hicbirseyim yok PMYO ya girebilirmiyim cevaplarsaniz sevinirim

 25. 1. derece mitrol yetersizliklik polsilige engel midir ? minimal mitral yetersizligi demişti doktor

  • admin

   Mevcut haliyle organ ve sistem fonksiyonlarını bozmayan, progresyon göstermeyen ve tıbbi tedavi ihtiyacı olmayan, herhangi bir operasyon geçirmemiş olgular öğrenciliğe kabul edilir.

 26. Paem için Biyometrik Fotoğraflar kirli sakallı olsa bi sorun olur mu

 27. Benim böbreklerimin biri doğuştan yok değeride %80 çalışıyor 8 yaşında ameliyat oldum ama simdi turp gibiyim polis meslek yuksek okuluna girebilirmiyim bide sağlık işleyişi nasıl olur seneye sınava girecem

 28. Admin Benim hekim değerlerimin normal fiziki bir engel bulundığına dair rapor verdi fakat kardiyoloji önerilir yazdı bi sıkıntı çıkar mı şimdiden teşekkür ederim

 29. Harbiden biometrik sakalli olsa sorun olmaz dgl mi o kadar da degil artik.admin kesin bilgi ogrenemez misin?

 30. Hocam mülakatlar bittikten sonra kazananlar icin kaç hafta sonra sağlık kurulundan geceriz tahmini

 31. Kasık fıtığı tamamen elenmeye sebep mı

 32. Admin benim böbreklerden hafif derecede protein kaçağı oldu ben erken teşhis olmak için biyopsi oldum böbreklerimden parça aldılar protein kaçağınin nedenini tespit edebilmek için önümüzdeki günlerde komiser Yardımcılığı mülakatina gidecem sizce bu sorundan dolayi mülakata gidebilmiyim yada bi sorun çıkar mı yorumunuz için teşekkürler.

 33. Sayın admin benim sağ böbreğim küçük%21 çalışıyor sol böbreğimde %79 çalışıyor yani iki böbrek %100 e tamamlıyor. Elenme ihtimalim varmı.

 34. SelamunAleyküm Admin benim sol bileğimde zararsız ve günlük yaşantımı etkilemeyen ufak bir kist var sorun olur mu?

 35. admin benim yüzümde 3 tane ben var sorun olurmu

 36. Hangi tür ameliyatlar elenme sebebi ben ayak parmaklarimdan oldum ikisi birlesikti ayırdılar herhangi bi organ kaybi olmadı yani sorun cikmaz demi

 37. Admin babam bundan 5 6 yıl önce ruhsatsız silah yakalattı intibaktan sonra engel olurmu bilgilendirimisiniz

 38. Merhaba, ön dişlerimin bir kaçında eğrilik söz konusu. Eksik dişim Yok Sağlık raporu alma aşamasında sorun yaratır mı?

 39. Merhaba hafif omuz egriligi problem teşkil eder mi intibak eğitimi esnasında

 40. Merhabalar Admin saçkıran hastayım ve saçım hiç yok gercek saç peruk kullanıyorum.saç tiplerine baktım polislik için ama peruk oldugu anlasılmıyo bile ve kapanmak da istiyorum kapalı polis alımıda oluyor artık.benim sormak istediğim perukla mülakata gttğmde sorun olur mu veya kapalı gittiğmde saç problem yaratırmı ? Kaç gündür düşünüyorum olur veya olmaz net bilgi almak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 41. merhaba ben 2009’da akciğerden ameliyat oldum bi 10 cm yara izi var bu sebeple askerden de muaf oldum ama şu an sağlığım bu durum polisliğe engel teşkil eder mi?

 42. Ben Alnımdaki 2 beni aldırdım elenirim diye. cerrahi yani bıçaklı müdahale ile ve İnce bir alın çizgisi şeklinde iz kalacak gibi dikiş atıldı çünkü. Tam alnımın solunda sol kaşımın üstünde. Bu durumda elenme durumum nedir, açıklasam BEN aldırdım diye ne faydası olur. çünkü intibak a kadar iyileşmez ama aylar sonra iz kaybolur. Bu duurumda elenmemek adına ne yapabilirim sizce

 43. Sol bobregimin asagida oldugu icin elendim mahkeme actim zaman kazanabilirmiyim

 44. VATAN SEVDALISI

  #admib Genel cerrahta mqkat kontrolü var mı? Acil!!

 45. Admin polis okulu öğrencisiyim genel sağlıkta olumlu raporu aldım bi doktor ameliyat yazdığı için ankaraya çağırdılar 2 inci bi hastaneye gönderdiler daha sonra bu hastanede olumlu raporu verirse sıkıntı olurmu tekrar bi hastaneye gönderme durumu veya eleme durumu olurmu ameliyat yeri köprücük kemiği ve platin var doktorlar sorun olmaz dediler sağlık dairesi sorun dedi heyet sorun değil dedi çıkmaz a düştüm yani

  • admin

   Daire Başkanlığı Komisyonunca değerlendirilirsiniz. Raporlar olumlu geldiyse sorun olmayacaktır görüşündeyim.

 46. Ben 6 yaşında kalbim delik olduğu için şemsiye yöntemiyle delik kapatıldı ama daha önce oranın bi cihazla kapatildigi ekoda belli oluyor ancak şuan bi delik yok. Bu benim polisliğe girmeme engel mi şimdiden teşekkür ederim.

 47. Yirmilik yaş eksik dişlerden sayiliyor mu peki tel takilirken 4 tane diş cektirdim 4 tanede gömülü yirmilik diş cektirdim ama çenemde hiç boşluk yok dişlerde eğrilik yok

 48. Admin bel ve boyun fıtıgı var elenme olur mu birde sol gozde tembellik var

  • admin

   Tembellik göz doktorunun takdirinde. Fıtık hayatınızı aksatıyorsa zaten spor vs yapamaz ve dikkat çekersiniz. Tamamen sizin durumunuzla alakalı etmenler.

 49. Düz tabanlık sorun olurmu

 50. Admin ben seneye girmeyi düsünüyorum sağlıktan yana soru işaretlerim var ama benim sağ kolumda brakial pleksus var yani kilolu doğduğum için omzumdan koluma uzanan sinirlerde hasara meydana geldi şuanda sağ kolumu yüzüme kadar kaldırabiliyorum birde diğer kolum gibi tam açamıyorum hafif eğri duruyo ama onun dışında bir şey yok nedir sence nolur?

 51. Mehmet Öznemli

  Okula gitmemek için heyet raporu almıştım. Mülakata girebilir miyim girersem sorun olur mu ?

 52. Polis başvurusu nasıl ve nereden yapabiliriz acaba ?

 53. Rica etsem konuyu biraz daha acarmisiniz

 54. Benim potasyum-magnezyum dusuklugu var hergun ilac kullaniyorum ama bobreklerde sıkıntı yok askerliğe alınmadım ama sorun yaratırmı

 55. Bilirubin seviyesinde %3 mg altında diyor onu ben tam anlamadım. Benim bilirubin seviyesi değerlerimde 2.72 çıktı bu engel teşkil eder mi?

 56. slm admin varis saglik kurulunda rlenme sebebi mi acaba elenirsin dediler bu kadar kolay mi ki
  cok kucuk bi varis elenmeme sebep olurmu

  • admin

   Bir veya iki ekstremitede (alt, üst) venöz dolaşım yetersizliği yapmamış, hafif yüzeysel varisler sorun olmaz. Bu kıstas dışına taşan varisler sorun olur.

 57. Merhabalar böbrekte 4 mm bir taş olduğunu ögrendim taş böbreğin içine gömülüymüş alınmayacak bir yerde agrısı yok hayatımı hiç zorlaştırmıyor bu paem den elenmeye sebep midir?

 58. Merhabalar benim sağ gözüm 2 numaranın üstünde ve bir hafta sonra sınava girecem. lazer için zamanım kısıtlı yani. Sınavdan sonra ameliyat olacağımı söylilcem eğer geçersem tabi, korkuyorum kabul ederler mi ? teşekkürler.

 59. Hipofizimde iyi huylu tümör var cerrahi tedavi gerekiyor,engel olurmu

 60. merhaba admin ben saçkıran hastasıyım saçlarım var dışardan bakıldığında açıklar gözükmüyor bi kaç yerde kellik var ama dışardan görünmüyor boyunm kilom gayet iyi 3 tane dövüş sporu biliyorum birinden lisanslıyım polis olabilirmiyim yoksa saçımdan elerlermi

 61. Gözümde et var sağlıkta sıkıntı olur mu

 62. Doğuştan Potasyum,magnezyum eksikliği var hergün ilaç kullanıyorum kalsiyum askere alınmadım sorun olurmu ?

 63. Kıl dönmesi ameliyatı oldum sorun olur mu

 64. İyi günler sol kulagimda işitme kaybı var heyete gircem.bir sor olurmu

 65. Baldır bölgemde 6cm lik dikiş izi var polis olmama sorun olur mu ?

 66. Şemsi karataş

  Benim tiroiditlerim biraz hızlı çalışıyormuş elenirmiyim

 67. Anne ve Babam gorme engelli 2012 yilinda bosanmislardi bu surecte ev tasirken dolab ve koltuk uzerime devrildi kolum kesildi 18 dikis atildi fakat kendini fazla belli etmiyor o surecte anneme yardim ettigim icin okulu biraktim ve polis olamam artik siye anti depresan kullandim efexor 300 mg ve hala kullaniyorum fakat kullanma sebebim polis olamayisim bu sene aciktan liseyi bitirdim durumu bu sekilde anlatsam yinede elerlermi

 68. Belimde platin var vidalanmis bir şekilde. Elenir miyim ?

 69. Selamun alykm benım sorum olcaktı ben dun pomem ıcın boy kılo ve parkuru gectm benım boy eksık 1 cm genel saglık ta yada egıtımden sonra boy kılo ya bakıyolarmı eger egıtım sonunda skntı cıkacaksa gıtmenın mantıgı yok

 70. İyi akşamlar ben de hepatit b var.Sağlıklı tasiyiciyim.Ama dna değişiklik gösterebiliyor. Mahkeme ye versem kazanma şansım olur mu?

 71. Selamın aleyküm admin bundan 2 ay önce iş stresinden dolayı aile hekimi bana paxil adında bir psikolojik ilaç verdi stres ile ilgili sadece bir tablet aldım ilacı ama hiç kullanmadım. Hiçbir psikolojik sorunum da yok. İlaç e DEVLET te görünüyor sadece bir tablet. Spor parkur unu geçtim sözlü mülakat a gireceğim sizde sözlü de vaya intibak ta sorun olur mu bu ilaç.

 72. Selamın aleyküm b

 73. Hocam iyi günler 11 gün önce sol gözümden lazer ameliyat ile Lasek yöntemli operasyon geçirdim. Gözdeki iyileşme süresi 4 6 ay arası olduğu söylendi. Ben 21. Dönemi kazanıp intibaka gittiğimde halen iyileşme sürecinde olduğu için 10/7 görmesi mümkün olmayacak. Direk elenir miyim, yoksa ameliyat olduğum için geçer miyim. Bunu merak etmekten gözüme uyku girmez oldu..

 74. merhaba , kime sorduysam net bir cevap alamadım da ben hipotiroid hastasıyım. ama guatr değil herhangi bir büyüme ve şekil bozukluğu yok. vücudum hormonu üretmediği için bunu dışarıdan alıyorum ilaç olarak, ve bana bi zararı da yok. bu polisliğe engel midir?
  yani endokronolojik rahatsızlık. ilacı ömür boyu kullanmam gerekiyor büyük ihtimal sağlık yönetmeliği kafamı karıştırdı anlayamadığım için yazıyorum. tam bilgisi olan biri yardımcı olursa sevinirim.

  On saglikta ya da intibaktaki genel sağlıkta sorun olmadi diyelim 6 aylik egitim boyunca bu ilaci kullanabilirmiyim ya da elenirmiyim ?

  • admin

   Kan değerlerinize ve ilaç gereksiniminize bakın heyet karar verir. Bizim ya da başkasının kesin cevap vermesi zor. takdir kullanılacak çünkü.

 75. Admin benim ust dislerde 2 tanesi geride alt dislerden de1 tanesi geride caprasiklik var dislerde sorun olur mu cevaplarsaniz sevinirim

 76. Kolumda 2 3 tane yara izi var , 20 .dönem pomem de bir sorun çıkmadan on sağlık kontrolünün geçtim ama sporda elendim. Şimdi tekrar mülakata gideceğim, sorun olur mu , mülakatı gecersem sağlık kontrolünde sıkıntı cikarmi ( intibak eğitimi sağlık kontrolü)

 77. selam Sayın Admin,

  kalp atım hızım dakikada 110 üstünde ancak ekg ile yapılan kontrollerde ritim bozukluğu bulunmuyor. bu durum ince sağlık kısmına kalırsak öğrenciliğe engel teşkil eder mi ? detaylı ve net bir cevabınız varsa bu konuyla ilgili çok sevinirim. bayadır aklıma takıldı.

  teşekkürler,

 78. İyi akşamlar admin benim için çok önemli desteğinizi bekliyorum dizimde ağrı var ufak bir menisküs yırtık varmış bu konuda 12 dakikalık bir kapalı ameliyat tedavisi varmış bir gün yatıp sonra normal olarak gündelik yaşantıma dönebiliyorum bu tadavi pomemde sorun olurmu bilginiz varmıdır acaba bu konuda net olarak desteğinize ihtiyacım var teşekkürler.

  • admin

   Sorun olacağını düşünmüyorum. O ameliyatlar ufak bir delikten hallediliyor. Yaptırın, size kalsın, ifade etmeyin sorun olmaz.

 79. Teşekkür ederim peki admin yönetmelikte bakıyorum menisküs ile ilgili birşey bulamıyorum bunu resmi olarak öğrenebileceğimiz bildiğiniz bir yer varmı acaba?

 80. Admin ast degeri agri kesici kullanimindan dolayi sanirim fazla cikti karacigerle ilgili yani. Hemen eleme sebebi mi diger degerler hepsi normal

 81. selam admin ince sağlıkta penis ve anüse bakılıyor mu ? askeri seçmelerde ki gibi ben çok çekiniyorum bu durumdan utangaç bir yapım var cevaplarsanız çok sevinirim.

 82. Kulak ameliyatı olucam bu hafta sağlık raporunda sorun olur mu

 83. Kulak ameliyatı olucam bu hafta sağlık raporunda sorun olur mu

 84. iki ay önce subaylık için heyet raparu oldum acaba polen bunu kabul eder mi

 85. Admin merhaba 4 yıl önce iki gözümden de keratokonus ameliyatı oldum bir gözüm tamamen iyileşti görmede sorun yok ama diğer gözüm de sadece hastalık durdu,görme 2 derecenin üstünde. Sözlü mülakatı geçtikten sonra genel sağlık kontrolüne gitmeden halka tedavisiyle görme kusuru tamamen düzelebiliyor bununla ilgili bilgin varsa tolerans saglanabilir mi yoksa Ankara ya sevk edilmesi söz konusu mu ?

 86. Admin safra kesemde 4mm falan polip vardı zararsız sıkıntı çıkarır mı?

 87. Selamunaleykum admin tekrar merhaba ben bundan 2 2.5 ay soru sormusdum kilo ile ilgili olarak.Ben 94 kilodan 79.20 kilo olarak ölçümdüm ön saglik kontrolünde.Simdi olurda sözlüyü gecdik diyelim bidaha boy kilo ölçümü oluyormu bu intibak süresi içerisinde
  Bide bu kan degerleri diyet zamani cok mu uk oluyor bilginiz varmi
  Bifaha kitle endeksi olur iye ben diyete devam ediyorum da bu kan ölçümlerim büyük ihtimal dusuk cikabilir nasil yapmaliyim bana yol gosterirsen cok minnettar olurum Teşekkürler Şimdiden….

  • admin

   Diyede devam et, sağlıklı beslen. Protein ağırlıklı ve sebze meyve-kuru yemiş içeren beslenme yap. Hem sağlık için, hem de değerlerin için iyi olur. Tekrar ölçüm yapabilir. Doktor takdirinde.

 88. Merhaba admin ya ben 2012 yılında apandisit ameliyatı oldum yalnız doktorlar teşhis koymadılar göbekten aşağıya bı 5 santim kestiler ufak bir ameliyat izi var sorun olurmu pomem veya paem için

 89. Merhaba Admin. Genital HPV Siğilleri engel midir?

 90. 2 yaşımda ameliyat oldum dalağım alındı şuan 17 yaşındayım ve estetikle kapattıracağım bu sorun olur mu ? lütfen yardımcı olun.

 91. Ön çapraz bağ ameliyatı genel sağlıkta sorun teşkil eder mi? (Ön sağlık değil)

 92. Bütün hekimlerden uygun onayı çıktı.Sadece saçımın üstü seyrek olduğu için cildiye doktoru uygun değil onayı çıktı.Sonuç ne olur.En son heyet insiyatif kullanır mı?

 93. Merhaba admin genel olarak bütün kan tahlillerimi yaptırdım kontrol amaclı sadece biraz vitamin eksiliği bulunmaktadır bu sağlıkta sorun olur mu acaba teşekkürler.

 94. S.a admin ben bekçi adayıyım yonetmelik
  Polisle aynı sağlık raporumda ast degerim
  Yüksek çıktı birde hafif skolyoz olabilir notu vardı
  ıkinci hastaneye sevk edildim ast degerim
  Normal çıktı ama skolyoz kafama takıldı
  6 derece skolyoz var o şekilde raporum
  Ankaraya gitti sıkıntı yaşarmıyım..

 95. 6 derece skolyoz sıkıntı olurmu

 96. Şişli etfal ve bakırköy dr sadi konuktan memur olur raporu aldım 6 derece skolyazla ankara bu şekilde elermi yine olma ihtimalim yüzde kaç

 97. Her iki memeden iyi huylu kitle alındı 2002 yılında.Ama ameliyat sırasında iyi huylu olduğu anlaşılınca küçük bir parça Alınıp kapatıldı ve şuan halan 3 ml kadar kitle var.Aynı zaman da 2 tane kist var.Ancak doktor kanserle hiçbir işgisi yok ve kansere çevirme durumu da yok dedi.Eleme sebebi midir admin?Çok endişeliyim

  • admin

   Durumunuz B segmentine giriyor. Doktor takdir eder. Şahsen sorun olmaz gibi geliyor.

   • Saolasın admin.Bir sorum daha olucak taşıyıcı sarılık engel mi.HBV DNA negatif çıktı.Akut veye kronik deil benim ki.Viral hepatit b taşıyıcısıyım.Sıkıntı olur mu sence

    • admin

     Heyet sağlıklı taşıyıcı olduğuna karar verirse bir sorun oluşturmaz muhtemelen. Yönetmelikte ilgili kısmı inceleyiniz.

 98. Admin paem icin arkadasim su an intibak egitiminde hersey normal kan degerlerindede hersey normal yalnizca ast degeri yuksek cikmis ve kan tahlili icin yine cagirmislar kendisi saglikli halbuki hastaligida yok o deger yuzunden elenirmi.acil bilgi paylasabilir misin admin rica ediyorm

 99. Admin bu arada öğrenci deilim daha.Allah nasip ederse 21. dönem inşallah.Bu söylediğin B dilimi öğrenci olupta sorun çıkanları kapsamıyor sanırım.Şimdiden teşekkürler.

 100. Admin, kriterler arasında ” Psikoloji kaynaklı ilaç geçmişi incelenir. ” yazıyor. Yıllardır, devlet hastanelerinde psikiyatrik ilaçlar yazdırıyorum. Ve geçmişimde bir kez de Ruh ve Sinir Hastalıklarında Hastanesi yatışım var. İnceleme sırasında bu geçmişimi görebilirler mi ?

 101. merhaba ben ön sağlıktan geçtim sol ön kolumda platin var eklemde değil genel sağlıkta elenir miyim ortopedi doktoru detaylı inceleme yapmıyormus diyorlar oturup kalmanı istiyormuş dikiş izini görmezse sorun çıkar mı bir de cildiye dikiş izini görürse sıkıntı çıkarır mı 5 metreden belli olmuyor

 102. Merhaba, AST değerinin yüksek çıkmasından kaynaklı eleme oluyor mu?

 103. 2 yaşımda ameliyat oldum ve dalağım alındı şuan 17 yaşımdayım karnımda dikiş izi var estetikle kapattıracağım bu polis olmama engel mi ?

 104. 2 yaşımda ameliyat oldum ve dalağım alındı şuan 17 yaşındayım karnımda dikiş izi var estetikle kapattırcağım bu polis olmama engel olur mu ? admin bey yardımcı olur musunuz ?

 105. Admin kolay gelsin. Simdi diyelimki b grubu saglik kategorisine dustu. Ankaraya sevk edildik. Orada bizi hangi hastaneye sevk edecekler. Herhangi birine mi yoksa belirli bir hastane mi var ?

 106. Aday adayı 😊

  İyi geceler admin benim sol kulakta işitme kaybı var acaba inceleme nasıl olur doktor inisiyatifi olur mu

 107. Uyku bozukluğu için ilaç kullandım 9 ay kadar bunu sorun ederlermi ve okula girersem şayet orda ilaç kullanımına izin veriliyor mu bu ilacı kullanmaya devam etsem?

 108. ya ben sunu sorucaktım vicuta bakıyorlarmı hastanede yani etek altı tarafına

 109. 1)İntibak bitiminde,sağlık kurulu sonucunu hemen mi söylüyorlar yani evlere gönderilmeden önce kesin kayıt olacağımız belli oluyor mu? 2)Yaklaşık 13doktorun “öğrenci olur” onayını aldın 1 tanesi olumsuz verdi o da saçının seyrekliğinden eleme olur mu yoksa sağlık komisyonu öğrenci olur kararını verebilir mi?

 110. Merhabalar ben bebekken bağırsak ameliyatı geçirdim ama su an hic bir sıkıntımız yok sorun olur mu

 111. Admin 2011 yılında psikiyatrik olarak bir teşhis konuldu..
  Doktor 2 sene antidepresan ilac kullanman gerektiğini söyledi..bende kullandım. Iyilestim ve ilaçlari yaklasik 6 aydir kullanmiyorum..asb sınavını kazandım doktor heyette sistemden ilaç kullandığımı gördü ve tedavi gecirdiğimi tanı olarak yazdı ..
  Bilmiyorum sonuç ne olur .
  Yardımcı olursanız sevinirim

 112. Merhabalar ben burun kemiği eğriliği ameliyatı oldum pomeme girmeme engel olur mu?

 113. Admin bugun kan tahlili yaptırdım ve viral hepatiti B taşıyıcısıymışım.ALT 14 AST 15 yani normal ve hbv DNA negatif.Elenir miyim?

  • Admin

   Negatif DNA sorun oluyor.

   • Admin HBV dna negatif olması gerek yazıyor yönetmelikte .Pozitif olanlar elenirmiş şimdi baktım.Heralde sen karıştırdın

    • Admin

     Hbs antijeni (+) pozitif olanlardan HBV DNA’sı Pozitif olanlar öğrenciliğe kabul edilmez. Sağlık kurulu raporu ile sağlıklı taşıyıcı olduğu belirlenenler öğrenciliğe kabul edilir.Anti HCV’si (+) pozitif olanlarda karaciğer fonksiyon testleri normal ve HCV RNA’sı (-) negatif olanlar öğrenciliğe kabul edilir. Anti HCV’si (+) pozitif olanlarda karaciğer fonksiyon testleri normal olsa bile HCV RNA’sı (+) pozitif olanlar ve HIV taşıyıcıları öğrenciliğe kabul edilmezler.

     Yukarıdan kendi durumunuzu çıkartabilirsiniz. Bazen hatlar karışıyor : )

 114. Merhaba, Admin ben uyku düzensizliğinden dolayı stres oluştu onun için aile hekimi yeşil yada kırmızı olmayan ,normal recetesiz bir ilaç yazdı 9 ay oldu bu ay bırakıcam bu 2018 pomem grişte problem oluşturur mu acaba ? Saygılar…

 115. Merhaba
  Yine VKI bakılabilir yazılmış. Diğer hiç bir durumdan şüphem yok çok şükür ancak 26 yasındayım 14 senedir sporla uğrasıyorum. SBF Mezunuyum. Oturmuş bir kas yüzde dilimim var. En antrenmanlı halimde 28.0 puanda olurum ön sağlıkta yoğun çabamla 27,0 ile geçtim herkes bir şaşkındı. Antrenörüm bunu ayarlamıştım ancak güçsüzleşmiştim şimdi o tempoya girersem intibakta kötü bir izlenim yaratırım. Herşey tamam ama VKI tutmazsa sorunmu olacak? Teşekkürler

 116. sağ el yuzuk parmagimda spor yaparken kirik meydana geldi alciya alinsaydi fonksiyon kaybı olucaktı ve kısıtlamalar meydana gelicekti bu yuzden ameliyat oldum herhangibi islev kaybi yok hatta cok sukur eskisinden daha iyi diyebilirim elimin ustunde bu ameliyata bagli olarak olan iz heyet karsisinda bi sorun teşkil edermi?Tessekkuler.

 117. Slm admin ben 20. dönem pomem okulunda ögrenciyim tsh degerim yüksek cikmisti ilk doktor kontrolünde sonra konya meram arastirma hastanesine sevk edildim degerlerim düzelmis saglik kurulundan polis olur raüoruda aldim ama raporda 1 sene sonra tekrar kontrol ettiriniz yaziyo sorun olabilir mi mezun olmaya 2 hafta kaldi baska hastaneye sevk edebilirlermi?

 118. Benim FMF’im yani Ailesel Akdeniz Ateşi hastalığım var. Elenir miyim?

 119. Paem de intibak egitimi sonrasi kac gun tatil verilir.?

 120. Admin daha önce yazmıştım bugün polis okulunda bir arkadaşla konuştum onda 9 derece skolyoz olmasına rağmen geçmiş bendeki 6 derece ankaradan haber bekliyorum olumsuz yanıt gelirse mahkemede hakkımı arayabilirmiyim mahkeme bunları göz önünde tutar mi

  • Admin

   Bu konular çok çetrefilli. Yani deneyip görmeniz lazım. o olur mu bu ne olur vs sormakla ne olacağını bilemezsiniz. girip deneyeceksiniz şansınızı. Duruma göre sonra ne yapacağınıza düşünürsünüz.

 121. Sağolasın admin..Daha bugün dayımın oğlu miras davası yüzünden iki kişiyi vurdu.Ve ikisi de hayatını kaybetti malesef.Bu soruşturma da beni etkiler mi:(

 122. Vücut kitle endeksi uygun olması yeterli mi yoksa boy 1.60 üzeri olması zorunlu mu? Benm boy 157 endeksi normal. Bir de alında hafif bir yara izi var. Sorun olur mu?

 123. Olum şimdi polis okulunda okuyor aydında bundan iki hafta önce troitleri nin kandeğeri sınırda çıkmış ankaraya gönderdiler ordada umutlanma demişler adına okula geri döndü iki hafta oldu aralık yedisinde mezun olacaklar ama ankaradan hala haber gelmedi nakadar sürer bu mezun olmasını bekliyorlar

 124. Slm admin benim doğuştan trombosit degerim düşük normalde 150 400 arası olması gerekmiş benim 60 80 arası yani kanama olursa geç dururmuş doktor öyle dedi ama her saglok raporunda saglam raporu aldım,hiç kötü etkisini görmedim bekcilik te bir sıkıntı olurmu,Teşekkürler.

 125. Genel sağlıkta B dilimine giriyorum ve ilk hastanedeki doktorun beni B diliminde olduğumdan ikinci hastaneye sevketmesi zorunlu mu? Sevketmeme durumu da olur mu?Birde B dilimi için C dilimine kadar genel sağlıkta öğrenci olur yazıyor.Doğru mu admin.Teşekkürler

 126. Merhabalar . Sağ 59×39 sol 127×48 böbreğimin boyutları. Bu sorun teşkil edermi? Böbrege idrar yollarından kacakligim olduğundan ameliyat oldum mesaneden bu sorun olur mu? Sezaryana mi giriyor yoksa bilgilendirirseniz

 127. İyi huylu kitle eleneme sebebi mi peki admin.Ameliyat oldum ve hala küçük bir kitle var doktor tamamını almadı.Ön sağlıktan geçtim admin genel sağlıkta da B dilimi ve C dilimi elenmez yazıyor yönetmelikte.Ben mi yanlış okudum.Teşekkürler

  • Admin

   Öğrencilik için A dilimi aranır. Diğer dilimlerde doktor takdir eder. Sizin durumda muhtemelen sorun olmaz. Deneyin şansınızı, düşünüp kendinizi sıkmanın anlamı yok. Yaşayıp öğrenmeniz lazım. Nasip…

 128. Iyi günler. Benim kan verirken tansiyonum düşüyor. Kan tutuyor dediler. Sadece kan verirken oluyor tansiyon düşmesi engel teşkil eder mi polislik için…

 129. Selamlar ben lise son sınıf öğrencisi yım polislik istiyorum ama sınava mülakatlar girmeden önce kendim devlet Hastanesi’nde on sağlık raporu almak istiyorum ilerde sınavı falan geçtikten sonra sağlıktan kalmak istemiyorum bir vücudumda sıkıntı varsa şimdiden öğrenmek istiyorum devlet Hastanesi’nde öğrenen bilir miyim öğrenirsem Hagi bölümden öğrene bilirim şimdiden teşekkür ederim

 130. Merhabalar kolay gelsin alç çene bölgemde 2mm bir çene ilerilirliği var herhangi bir şekil bozuklu yoktur. Pomem sağlık yönetmeliğinde 3mm diye sınır belirtirlmiş bu konuda sıkıntı yaşar mıyım ?

 131. Mrb admin ben anklizon spondilit tanısı konuldu dr gittiğimde muanemde sıkıntı olmadığını söyledi yani bi sıkıntım yok sadece anti hbs biraz oranı var . Hla b 27 pozitif ona bakıyorlar mi ve bu pozitif olması sıkıntı yaratır mı kabul etmezler diye korkuyorum

 132. Sol göz astimat 2 ile 2 buçuk gibi sağ göz de sağlam renk koru yok şükür özel harekat eğitime gideceğim sağlıkta bir sikiti olurmu? olumsuz raporu geirmi?

 133. Merhabalalar. Sağlık yönetmeliğinde kesin bir şekilde ” Eklem içine yapılan artroskopik girişim öğrenciliğe kabul edilmez” yazıyor. Ancak Kas ve İskelet hastalıklarının B diliminin 25.maddeside ”Eklem içi kırıklar, eklem içi ameliyatlar, eklem içine yapılan artroskopik girişimler, eklem içi veya dışı plak mevcudiyeti ve cilt altı yabancı cisim mevcudiyeti.” yazıyor. Bu iki maddeye göre artroskopi ameliyatı genel sağlıkta sorun teşkil ediyor mu? B diliminde rapor verilenler Pomem öğrencisi olur mu?

  • Admin

   B dilimi demek doktor takdirinde demek. Yani durumunuza bakıp doktorlar takdir edecek.

   • Son bir şey daha artroskopi bir maddede kesin bir ifadeyle kabul olmaz iken diger maddede kabul goruyor. Buda kafamı karıstırdı. Artroskopi ameliyatı pomem saglık raporu alinmasina engel midir degil midir? Tesekkur ederim

    • Admin

     Öğrenciliğe alınmaya engeldir. Öğrenci olduktan sonra ortaya çıkarsa engel değildir. Siz şansınızı deneyin.

  • Merhaba, kardeşinizin psikiyatriye mi gitti yoksa , psikologa mı bu önemli ? ve sağlık kurulu raporunda psikiyatride sağlam onayını almışmıydı ? yoksa almamışmıydı. yani mesela kurul raporunda psikiyatri öğrenci olur bir sorunu yok diyiop damga vurdu ve öğrenci olduysa hıcbır sorun olmaz dıyelım kı B dılımınde ıse bıle . yönetmelikte ;
   EK-3’de belirtilen Hastalık Branşlarının Sınıflandırılmasındaki A, B, C dilimi sağlık şartlarını kaybettiği kanaati oluşan öğrencilere dilim belirtir sağlık kurulu raporu aldırılır ve Daire Başkanlığına gönderilir. Başkanlıkça yapılan incelemede C dilimi dahil olanlar öğrenciliğe devam eder. D diliminde olanlar öğrenciliğe devam edemez. Öğrencilerde C dilimi psikiyatrik hastalıklar, D dilimi olarak kabul edilir. diyor yani sorun olmaz. yani yönetmeliği iyi okumak lazım sonra boş yere adam elemesinler…

 134. Benim bacagimda platin var ama eklem yerinde degil. Herhangi bir hareket kisitliligim yok. Paeme basvurdugumda elenir miyim ?

 135. Hocam ayagimda platin var. Hareketlerime engel degil. Eklem yerinde de degil. Bu problem olur mu olursa ne duzeyde olur

 136. Ayagimda platin var. Hareketlerime hicbir etkisi yok. Sikintisiz problemsiz hareket ediyorum. Paem saglik incelemesinden elenir miyim.

 137. İntihar girişimi ilk başvurduğum hastanede zehirlenme olarak gözüküyor sevk edildiğim hastanede maruz kalma kasıtlı olarak ve sicilimde gözükmüyor bu polis olmama engelmi ?

 138. Özel Hareket bayan alımı var mı? Bir de benim boyum 158. Boy şartı nedir? Boyum kısa, direk elenir miyim?
  Kilo için sınır var mı acaba?

 139. Raporlu olarak kalsiyum ilacı kullanmak problem olur mu acaba?

 140. Merhaba admin.Her iki memeden fibroadenom alındı ve şuan küçük bir parça duruyor.Ön sağlıktan geçtim.Kansere çevirme durumu kesinlikle yok dedi doktor.Genel sağlıkta sorun olur

 141. Admin merhab iyi günler, kolestrol seviyelerinin bir önemi var mı ?

 142. 20 gün oldu raporum ankaraya gideli haber yok kaç gün bekletebilirler …

 143. Admin pomem intibak eğitimi kaç gün sürüyor ?

 144. Teşekkürler admin.Peki haftasonu dışarı çıkma durumu olur mu?

 145. Merhaba, kardeşim şuan polis okulunda öğrenci 7 Aralıkta mezuniyeti var. 1,5 sene önce sınav kaygısı şikayetiyle psikoloğa gittiği için yeniden sağlık raporu alması istendi. 1,5 yıl önce pisikolog gittiği pisikologtan tedavi ile ilgili rapor istediler. Pisikologun verdiği raporda , kardeşimin sınav kaygısı (anksiyete bozukluğu) tanısı ile başvuruduğunu , bir ilaç verildiğini ,ilacın kullanılmadığını ve motivasyonel konuşma ile durumun düzeltildiğini yazmış.
  Şimdi tekrardan rapor almamız gereken hastanedeki doktor ise bir sürü test yaptı, aile bireyleriyle görüşmeler yaptı, sonuç olarak şimdiki durumunda bir sorun yok ama 1,5 yıl önce pisikiloga gittiği için , yönetmelikte tedavi geçmişi olanlar “B” dilimine girer diyerek durumuna “b” yazıyor.
  Bu durumda ne olur sizce sayın admin?
  Mezuniyete de pek bir zaman kalmadı , kardeşim Ankara ya çağrılıp yeniden değerlendirilir mi? yoksa bu elenme sebebi midir? Acele cvp bekliyorum tşkler.

  • Admin

   Doktor takdirinde konulardır. Bizim diyebileceğimiz birşey yok ama sizin durumdan sorun çıkacağını sanmam. Endişe etmeyin.

 146. Yav benim on dişlerim sağlam ama arkada eksik dişlerim var sıkıntı olurmu

 147. Öncelikle merhabalar. Benim dişerim doğuştan eksik olduğundan 3 sene önce kaplama yapıldı bu polis olmama engel olur mu ? Birde kan değerlerim genelde düşük çıkıyor ama boy kilo endeksin polis olmaya yettiğini gösteriyor polis olamam engel mi kan değerim 10. Teşekkür ederim..

 148. Admin alnımda 3 4 cm lik bir dikiş izi var genel sağlıkta ne kadar inceliyorlar benim için bu iz sıkıntı olurmu

 149. Admin alnımda 3 4 cm lik bir dikiş izi var intibakta ne kadar inceliyorlar benim için bu iz sıkıntı yaparmı

 150. Merhaba ben doğuştan tek böbreğim. tek olan böbreğimde %100 çalışıyor Çok şükür bi sıkıntı yaşamıyorum Polis olmama engel olurmu Hayallerimden birisidir polislik Teşşekür Ederim.

 151. Admin bundan 4 sene önce motor kazası yaptım ve kafamdaki deri çok az kalktmıştı ve dikiş attılar ama onun dışında hiçbirşey yok hiçbir yan etkisini görmedim acaba bundan sıkıntı çıkartabilirler mi

 152. beni düsünmekten kafayı yeme raddesine getiren bir sorunum var. kalpte delik ritim bozukluğu vesayre yok ama eko’da kapakçıkta eser miktarda kapakcık yetmezliği çıktı fakat doktorum bunun 10 hastanın 7sinde olduğunu söyledi. elenme sebebin olur mu kapakçıklar?

 153. Admin benm sag bacagmda varis veniz yetmezlikten amaliyat oldum kapalı amaliyat yara bere izi yok ama amaliyat ignelerin gitdigi yerde gecici morluklar var bu sekilde girsem genel saglkta elenirmiyim varis amaliyat gecimiside bi sıkıntı yaratrmı ilerde birde sol bacagmda venoz yetmezlik var varis ama dmar capı 4.6 mm genislinde o sorun teskil edermi saglkta

 154. Karaciğer ve dalakta kab kalsifikasyonlar varmış sıkıntı çıkarırmı ? Bir de eğitim süresince herhangi bir tatil oluyor mu ?

 155. Hocam ön saglıkta namahrem yerlere bakılıyor mu?

 156. Yaşım 18 boyum 1.92 kilom 85 Ama doğuştan tek böbreğim bu polis olmama engel olurmu Allaja şükür hiçbi sıkıntı çıkmadı Teşekkür ederim

 157. Admim benim ikametgah unide okuduğum şehirde ve orda beni kimse tanımıyor ailede istanbulda.Ön sağlığı vs geçtim .İkametgahı istanbula aldırsam ailenin yanına şuan sözlü için farklı okul olur mu?Birde sözlüden sonra aldırırsam ikametgahı ,güvenlik soruşturmasına takılır mıyım.Acil yardımına ihtiyacım var.Bir yol göster.

 158. admin benim börek taşım varmış sence elenme sebebimi dr böbrek fonksıyonları tam calışmaktadır yazdı bi de eswl olsam sorun olur mu

 159. Iyi günler bir sorum olacaktı eşim şuan pomem de ve tüm sınavlarına girdi sonuçlar açıklandı sağlık raporunda olumlu aldı ancak bi hatadan dolayı tekrar sağlık raporu istendi şimdi sonucu bekliyo mulakatlar başladı bu eşimin polis olmasına engel mi sonuçlar gelince eşim tekrar eğitime girmek zorunda mı

 160. ben pomem adayıyım. sol bobregımın yerı normalının bıraz aşşagısında ve bırazcıkta kuculmus normalınden ama hıcbır problem olmadıgını ve dogustan oldugunu soyledı doktor tanı yazdı ama dogaldır dıye de belırttı tanım B ama şimdi ben elenir miyim heyete mı baglıyım ?

 161. Bende miyop vardı. Biri 2 digeri 2.75. Birkaç ay önce göz doktoruna gittim ve gözlük kullandığım için tedavi oldugunu suan sınırının altında olduğunu söyledi. Sanırım 0.25 civarı. Sorun yaratır mı?

 162. Boy şartının esnetilmesi veya kısaltıması ihtimali var mı?

 163. Admin,

  Bu yıl ki PMYO mülakat süreci ne zaman sınavdan sonra hangi tarihte astsubaylık mülakatlarıyla tarihleri çakışma ihtimali var mı? Teşekkürler

 164. Admin soruşturma sözlüdenönce yapılıyormuş sanırım bilgin var mı.Şuan mı yapılıyor ve eğitim 6 ay olucakmış deniyor?

 165. Her iki kulağımdada 3 tane küpe deligi var bunlar sorun olurmu

 166. Benim dişimde sıkıntı var küçük kırık var bide ön dişim diger dişimin önünde sıkıntı olurmu ? Olursa hangisinden sıkıntı olur ?

   • Merhaba olum polis okulunu başarıyla tamamlandı tiroiditleri biraz sınırda çıktı bundan dolayı ankaraya gönderdiler okul bitti ankaradan nasıl bir sonuç geldiyse elenmedi ama ikinci bir hastaneye göndereceklermiş ikinci hastane neresi oluyor ordan nasıl bir sonuç alırız ve ne kadar sürer bu

 167. Olum polis okulunu bitirdi başarıyla ama tiroiditleri kandeğerleri biraz sınırda çıktı bundan dolayı ankaraya gönderdiler ankaradanda nasıl bir sonuç geldiyse elenmedi ama ikinci bir hastaneye göndereceklermiş burdan nasıl bir sonuç çıkar ne olacak bizi bir aydınlatırsanız sevinirim Teşekkürler emekleriniz için

 168. Merhabalar admin.
  Sağ gözüm 1.25 Sol ise 0.75 derece çıktı. Fakat camlar takıldıktan sonra sol gözümle 10/10 okurken sağ gözle ise 6/10 zorlarsam 7/10 okuyorum. Orda heycanlanır 6/10 okursam toplamı 16/20 yapıyor ama görme gücünden dolayı eleme yaşar mıyım?

 169. S.a bekçilik sınavına basvurdum 6 ay önce psikiyatri doktoruna gitmiştim anksiyete bozukluğu tanısı konmuştu bu sağlık raporunda sıkıntı olurmu ve ilk müracaat esnasında formda isaretlemedim sıkıntı olduğuna dair lütfen yardımcı olun

 170. Merhaba öncelikle kolay gelsin cevaplar içün şimdiden teşekkürler.

  1. Soru: Ön sağlıktan geçtim fakat biraz zayıf olduum için su içerek girdim sağolsunlar yardımcı oldular boyum uzun oldugu için geçtim. Sağlık raporu için gittiğimde hastanede zayıflıktan dolayı bir eleme söz konusu olabilir mi?

  2. Soru: Herhangi bir sağlık problemem yok fakat iki tane azı dişim eksik. Çürümeden dolayıda çıkmadı.

  Özel sektörde 6 senedir çalışıyorum. Çağırdıklarında işimden istifa etmem gerekiyor. Yani brnim için büyük bir risk olabilir. Görüşlerinizi rica ederim. Saygılarımla

 171. Kolay gelsin kapalı ameliyat ile böbrek taşı aldırdim sorun olur mu admin şimdiden teşekkürler.

 172. Böbrek orta zomda 15 mm çapında basit görünümlü kist mevcut bu sorun yaratırmı

 173. Merhaba admin bu saglık aşamasında kan alınırken bayılma falan olsa bi sorun olur mu ? Yani normalde beni kan tutmaz ama benden alınınca baş donmesi oluyor

 174. VÜCUDA ULTRASON BAKILIYORMU

 175. merhaba admin,

  reflü polisliğe engelmidir ? sağlık şartlarını okudum bununla ilgili bir şey göremedim. bilginiz var ise aydınlatırsanız sevinimim teşekkür ederim.

 176. Ultrasona giriliyomu

 177. Merhaba admin,yeğenim Pöh okulunda geçici mezuniyet belgesini aldı haftaya ataması var.egitim görürken yaklaşık 4 ay önce rapor aldı raporda kalp kapağı 2 olduğu halde hastane öğrenci olur şeklinde kanaat belirtmis ancak İçişleri bakanligi tekrar Ankara’da başka hastaneye gönderdi orasi polis olamaz şeklinde rapor verdi .ilişiği kesildi bunun üzerine Yeğenim idari mahkemeye verdi ve yürütmeyi durdurma kararı üzerine okuluna tekrar döndü iki gün önce idari mahkemenin sevk ettiği hastanede polis olamaz şeklinde rapor vermiş.Yegenim bu arada mezun oldu ve atamasını bekliyor.Avukati mahkeme kararını bekle demiş.Bu arada ataması olurda daha sonra mahkeme kararıda olumsuz gelirse yeğenim polisliğe devam edermi yoksa ilişiği kesilir mi?Acil cevap bekliyorum.İyi çalışmalar.

  • Admin

   İlişiği kesilebilir.

   • Peki bu çocuk mağdur olmuş olmuyormu? Madem hasta kabul ediliyor neden 6 ay eğitim verildi.mezun edildi , atamasi yapıldı İçişleri Bakanlığı bu tip çocukların ruh halini hiç dusunmuyormu? Yanlış anlamayın eleştiri size değil bu konuda hukuki yollardan birşey yapılamaz mı görüşünüzü merak ediyorum.Saygilar

 178. admin bu astsubaylıkta safra kesesi polib çıktıda polislikte engel teşkil edermi.

 179. Merhaba kolay gelsin ben polislik icin saglik formu doldururken göz ameliyati kismina yok yazdim ama 10 dk lik bir lazer çizdirme operasyonu gecirdim sonucta onu ameliyat olarak kastedmiyordur diye eger polis okuluna gidersem bi sorun olur mu? Suan gözümde hicbir sıkıntı yok… aydinlatirsaniz sevinirim tesekkurler…

 180. Ön dişlerde 5 tane sabit kaplama var problem olur mu

 181. Günaydın admin
  Bende zehirli guatr var tedavisi belirli bir süre (8ay) hap kullanmam gerek tedavi olduktan sonra engel teşkil eder mi ?

 182. İyi günler admin. Bugün bana Ankara Atatürk eğitim ve araştırma hastanesinden ‘karaciğer enzim yüksekliği nedeniyle ek 3-A şartlarını taşımadığı için pomem öğrencisi olamaz.’ Kararı verildi. Daha önce Ankara ya cagrildigimda yapılan tahlillerde hbv dna değeri 186 çıktı yani düşük pozitif. Okula başlamadan önce hastalığımı bildiğim için tahlil yaptırdım orda da düşük pozitif  çıktı okuldayken ilk istenen tahlilde de düşük pozitif  çıktı ve  Enfeksiyon hastalıkları sağlıklı taşıyıcı olduğum konusunda rapor yazdığı halde gastroenteroloji bölümü bu kararı verdi. Büyük ihtimalle akademi ilisigimin kesilmesi konusunda okula 2 haftaya kadar tebliğde bulunur. Bu süreçten sonra ne yapabilirim, mahkeme yoluyla geri dönebilir miyim? Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

 183. İyi akşamlar admin zehirli guatr polis olmaya teşkil eder mi? tedavi süreci 8 ay hap ile

 184. admin iyi günler benım ensemde bir yara var yakından bellı oluyor ama uzaktan degil saclarım biraz kapatıyor kronik hastalaıgı sivilce yara halıne geldi bıraz

 185. Hocam kolay gelsin iyi günler. Bende kalp romatizmasi var.kalp kapakcıklarımda kaçak var. Bitanesi 1.derecede digeri de daha az efendim bu durum elenmeye sebep verir mi? Doktorlara danıştım benim a sınıfında oldugumu soyledir?

 186. Hbv DNA pozitif ve ast değeri yüksek ancak ultrason sonucu temiz bekçilik için sağlık kuruluşlarından geçer miyim

 187. Küçük cap li bende dalak büyümesi var bu elenmeye sebep mi

 188. Kulagımın doğuştan zarı delik ama duymada bir problemim yok sizce heyet neye karar verir

 189. Sağlık kurulu raporunda doktor garip bi tehşis koydu.onla ilgili sevk edşldiğim hastaneden temiz aldım.bu sefer böbrek taşından sevk edildim ondan da temiz aldım.eğitim bitti atamalar mezuniyet oldu bizim raporlar gelmedi diye eve gönderdiler.tahmini ne zaman çağrılırız.eğitim sonu sınavına da giremedik skr lerden dolayı.süreç nasıl işliyor.saglık raporları için belirtilen asgari süre var mı 3 sy odu gideli hala rapor yok ortada

 190. Sivilce içiin kullanılan zoretanin roaccutan türü ilaçlar polisliğe engel olur mu

 191. Merhaba admin bana iki ay önce kalp kapak romatizması hafif mitral yetmezliği ve aort yetmezliğinden dolayı astsubay olamaz raporu verdiler. pomem veya pöhe girsem aynı tanıdan yine olumsuz mu verirler yoksa doktor insiyatifinde mi daha önce bu tanılardan polislik için olumlu rapor alan var mı?

 192. Pulmoner kalp kapak yetmezliği var bende sorun olur mu

 193. Öncelikle Merhaba Biraz uzun olacak kusura bakmayın,4 yıl Önce Kalçamda oluşan Agrılar nedeniyle doktora gittim doktor muayne edip Ankilozan spondilit adında bir rahatsızlıgın tanısını koydu 4 yıllık süre zarfında 3-4 kere kalça agrım oldu 1 yıl önce çalıştıgım iş yerınde sırtıma soguk girmesi oldu fizik tedavi uzmanına gittim muayne sırasında bana herhangibir rahatsızlın varmı diye sordu bende ilk başta yok dedim böyle bir teşhis aldıgımı unutmuştum sonrasında aklıma geldi 3 sene önce böyle bir tanı almıştım dedim.Oda bana konuyla alakalı sorular sordu sabah tutulmaların varmı egilip kalkarken zorlanıyormusun hayır cavabını verdim bana bazı hareketler yapmamı söyledi ve yaptıktan sonra agrılarımın durumunu sordu ilk teshisi aldıgım zamanlarda agrım oldu dedim 1 ay arayla toplam 2 kere falandır dedim oda bana agrılarının daha yaygın olması gerektigini(her gün 2 günde bir haftada bir)
  3 senelik tanın varsa bu hareketlerde biraz zorlanmam gerektigini ve sabah tutuklugumun olması gerektigini söyledi malesef hastalarda boyle bir durum seyrediyormuş yaptıgı kan tahlili yaptırdım ankaraya gitti kan tahililim ilkindede aynısı yapılmıştı dedim doktora pozetif gelmişti dedim biz bir daha bakalım dedim bu seferki tahlilim negatif geldi doktorda bana tam kesin birşey söyleyemedi.spor yaparken kalçamın bilmem nerelerine zarar vermiş olabilecegimi eger hastalık varsa bile diger kişilere göre oldukça hafif seyrttigini söyledi tam tanı alamadım. bende beni pek etkilemedigi için bunu pek önemsemedim hatta unuttum forumda en çok elenme nedenlerini okurken ankilozan spondiliti gördüm ve hatırladım.şimdi sormak istedigim şey nasıl bir yol izleyebiilirim doktorlar tam bir tanı koymadı bana herhangibir tutulumum vs yok zaten sporla ugraşıyorum ve iş yerinde bedenen çalışıyorum bir zorluk yaşamıyorum benim durumum ne olur teşekkürler

 194. Admin öncelikle Merhaba
  Bende düz tabanlik var ama günlük hayatımda herhangi bir sorun olmuyor. Bütün sosyal aktiviteleri yapabiliyorum. Sizce elenirmiyim. Bunun kesin bir cevabı varmı

 195. Reflü yada gastrit özel harekat polisligine engel mi

 196. kolay gelsn admin Pöh saglık raporu bulundugumuz ilden mi alınıyor Yoksa o anda oldugumz yerdemş alınıyor

 197. S.a, efendim simdi intibakta alinan saglik raporlarinda birsey cikmaz ve olumlu karar verilirse ve rapor alinirsa rapor incelemesi sirasinda raporun disinda tekrardan kendileri arastirip rapor disinda eleme yapiyorlar mi ? Yoksa olumlu ise sorun kalmiyor mu ? Tesekkurler

 198. Mr. Hocam bir sorum olcaktı 2014 te psikiyatri bölümüne gittim kilo almak için 2 tane ilaç vermişti kazanırsam sorun olur mu hocam .Sadece 1 ay kullandım,İlaçlar rexapın ve cıpralex. Ek olarakta diyelim ki doktor daha önce pisikiyatriye gittin mi yada antidepresan kullandın mı derse ne demeliyim .2.sorumda diyelimki rapor olumlu sınuçlandı okula başladık bu rapor ayrıyeten ankaradada mı inceleniyor ordanda eleyebiliyorlar mı ?

 199. Kokay gelsin admin. Safra kesemde 7mm tas var sorun eder mi ?

 200. Merhaba ben 20. Dönem pomem öğrencisiyim ilk intibahtaki raporda sağ böbrekte 5 mm taş çıktı ikinciye farkli hastaneye yolladılar orda taş çıkmadı şimdi üçüncüye ankara numuneye yolluyorlar burda 1-) taş çıkarsa ne olur ? 2-) taş çıkmazsa süreç ne şekilde ilerler. Taş çıkarsa öğrenciliği engel mi?

 201. Merhaba admin daha önce anksiyeteden dolayi küçükken daha önce alınan ilaç vardı 2011 de iyileştim bıraktım bu sorun olur mu 2011den beri kullanmıyorum intibakta sağlıkta bir problem çıkartır mı

 202. Merhaba admin troid ve guatr gibi hastaliklarda cok buyuk sorun yoksa eger doktor taktirinde olumlu sagliklidir yazilabilir mu?mesela dereceleri mi var nasil birşey kac olmasi lazim troid falan yardimci olur musunuz simdiden tskler🙏

 203. S.a , bu kesin kayit tam olarak ne zaman yapilir yani tam olarak ogrenci olma , gecici kayittan sonra.. Tesekkurler

 204. Merhaba kolay gelsin vücudumuzun bikini bölgesine bakacaklarmı

 205. selamun aleyküm. hepatit b den dolayı elendim. mahkemeye başvurucam. davanın seyri açısından okulumun bulunduğu ildeki (bölge) idari mahkemeye mi ? yoksa Ankara’daki idari mahkemeye mi başvurmalıyım ? hangi şekilde daha hızlı sonuç alabilrim ? teşekkürler.

 206. Hocam merhaba , ben varikosel ameliyatı olmam gerekiyormuş ameliyat olduğum taktide POMEM , PMYO,PÖH için sorun olur mu yardımınızı beklıyorum , cok sağolun …

 207. Ayakta geçici platin var sıkıntı olur mu

 208. Admin kolay gelsin böbrekteki 1 cm’lil kortikal kist polisliğe engel mi?

 209. Küçükken komşunun temeline gittim Sağ kolumda 8-10 cm lik bir demir kesik izi oldu (çizik) kolumun iç tarafında o kadar da belli olmuyor sıkıntı olurmu

 210. Hocam sürekli yazıyorum ama netleştiremedim bu konuyu. Benim gözümde katarakt var diye polis okulundan çıkarmışlardı. Şimdi katarakt ameliyatı olacağım (mercek değişecek). polis akademisi polis olabilirsin diyor Atatürk Hastanesi biz bu durumda olumsuz rapor veririz diyor. Ne yapmayalım ?

 211. Meraba adamın benim kolumda platvn var A ve B 25.madde yazıyor 3aydır okuldym bu sorun çıkar mı kurulda

 212. Merhaba admin benim yuzumde gözümün altında sivilce yüzünden iz kaldı onun için bi sorun olurmu ?

 213. Mehaba benim kardeşim polis okulunda okuyor okulu bitirdi
  Sol kulağında havif işitme kayıbı var iki kere tam teşekülü hastaneden okul sağlık raporu istedi iki hatanede
  Polis olur raporu verdi bu kezde üçünçü rapor istediler ankaraya gönderdiler aksrs atatürk e ytim ve araştırma
  Olumsuz raporu verdi kardeşimin iki olumlu bakır köy devlet hastanesi ve okmeydanı devlet hastanesi olumlu verdi ankara atatürk eytim ve araştırma olumzuz verdi şimdi acsba kardeşimin durumu ne olur

 214. Merhabalar benim sol kulağım hiç duymuyor ama sağ kulağım tam duyuyor hiçbir sorun yok bu başvuru da bana engel olur mu

 215. Hepatitten elemeler nasıl oluyo

 216. Alnmda dikis izi var ama uzaktan belli etmiyor bu polis olmama engel midir ?

 217. Slm. Saglik raporuna gittigimde doktor burnumdan nazal polip oldugunu söyledi. Sonra ameliyat oldum iz flan yok elenme sebebim olurmu. Gece uykularm kacti bi cevap verebilirmisn.

 218. Merhaba ben septum deviasyon ameliyatı oldum yani burnumun sol tarafında kemik vardı onu aldırdım polis okulunu kazandım sıkıntı olmasın diye ameliyatı oldum bu durum sağlık raporu alırken sıkıntı yaratırmı ameliyat olduğum doktor alalım belki sıkıntı yaşatırlar diye ameliyat yapalım dedi o yüzden ameliyatı oldum .teşekkürler

 219. Bende gece körlüğü var acaba sıkıntı olur mu?

 220. Gece körlüğü sıkıntı olur mu acaba

 221. Bekçi mülakattan geçtim yazılıya giricem fakat gözüm de keretakonus var sağlıkta elenme şansım yüksekmidir lensle bekçilik yapabilirmiyim?

 222. selamun aleykum abi acil cevap verirsen sevinirim. abi ağız ve diş hastalıkları derken neleri kastediyo

 223. Mrb adamın kolumdaki platin için ilk doktora soktular hiç bir problem yok platin skıntı yapmmyr dedi zaten eklemde değil kaynamış dedi kurula o muane edip gönderdi buraya gonderıldgmde ave b şartlarını tasıdgmı söyledi hareket kısıtlılığı yok dedi kuruldan geçme şansım varmı

 224. Hayırlı akşamlar. Azı dişi eksikliğim var 15 gün oldu çektireli ve implant için 3 ay süre verildi. 3 ay çinde rapor istenirse doktor muayenesinden geçebilir miyim ?

 225. Merhaba admin, benim sedimantasyon ve crp tahlillerim çok yüksek çıktı bu polisliğe engel mi

 226. Merhaba admin abi 2 sene önce sınav kaygısı nedeniyle normal reçete yazan ilaç kullanmıştım tanıda psikiyatrik muayene tanısı yazıyor sağlık raporu alırken sıkıntı çıkarırmı kesin bi cevap verirsen sevinirim abi

 227. Genel sağlıks taramasında Psikiyatride 2 yıl önce konulan tanıyı söylemedim ve olumlu aldım diyelim. Akademi geçmişe yönelik bir araştırma yapıyor mu ben söylemesem bile bunu görürler mi ?

 228. Slm admin ben 13 yil once bobrek ameliyati oldum hic bi sorunum yok kpmyo da 1. Sinifim beni ankaraya cagirdilar kotu bise cikarmi sizce

 229. merhaba öncelikle ben spora çalışırken belimde bir ağrı oldu özel hastanede mr çekildim doktor bel fıtığın var dedi muhtemelen de öyle tanı yazmıştır ama şu anda ağrım falan yok bu tanı sistemde görünür mü buna bakıyorlar mı elenirmiy im genel sağlıkta şimdiden teşşekürler

 230. Merhaba ben bu sene astsubaylık mülakatlarına girdim . A63F1 omurganın eğriliği 7 derece zaten 10 derecenin altı skolyoz sayılmıyomuş ama elendim .Bu sene polisliği denicem sıkıntı olurmu

 231. Merhabalar. Ben lise 1 den lise 4 kadar concerta(kırmızı reçete) hap kullandım dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite için zaman zaman ara verdim. Üniversite hayatımda da kullandım. Kontrollerimi sürekli yaptırıyorum. İlacı hep doktor kontrolünde kullandım.en son kontrolümde doktor hiçbir sıkıntı mın kalmadığını ve ilacı kullanmama gerek olmadığını söyledi ve yavaş yavaş bırakacağımısöyledi Son iki kutu elimde var. Ocak ayından sonra artık kullanmayacağım yaniartık ilaca gerek kalmadığını söyledi. Polislikte bir sıkıntı çıkar mı şimdiden teşekkür ederim ☺️

 232. Merhaba. Ailesel Akdeniz Atesi nedeniyle birkaç yıl önce böbreklerimde protein kaçağı sorunu yaşadım. Şu anda bu sorun düzeltidi ve hiçbir sıkıntım yok. Geçmiş taraması yapıldığı için bu intibak suresinde sorun teşkil eder mi?

 233. Merhaba admin yardımcı olduğun için teşekkürler.
  1-) Kasık fitığı ameliyatı olanlar
  2-) Ortapedi S1 S2 bel açıklığı olanlar
  3-) Kalp kapakcığı hava üflemesi olanlar polisliğe engel midir?

 234. Admin merhaba. 21. Donem Pomemi kazanirsak genel saglikta vucit kitle indeksi tutmazsa yani 1-2 kilo fazla cikarsa elenir miyiz ?

 235. Admin ben 2012 yılında romatizma rahatsızlığı geçirdim 1 sene tedavi gördüm tedavi geçmişinde doktor fasiyal sinir bozukluğu ile alaklı tedavi uygulamış ama bunla alakalı ilaç kullanmadım fasiyal da yüz felci demek benim 5 senedir hiçbir sorunum yok sence romatizma ve bu bundan dolayı sağlıkta sorun olur mu ona göre umudumu bitircm kpsssye hazırlancam

 236. ADMin bende strese dayalı alerji oluyordu e devlette hastane kayıtları var ama herhangi bir tanı konulmadı stres kaynaklı dendi ilaç kullandım sorun olur mu alerji şu an öyle bir durumum yok

 237. Merhaba hocam ben 2011 ve 2013 de yeşil reçete psikiyatri ilacı yazdırdım ama hiç kullanmadım bu bana heyet raporunda sorun çıkarırmı polis olabilirmiyim

 238. öncelikle merhaba aklıma bir şey takıldı oldu da okulu kazandık ve öğrenci oluruda aldık ama iki ay geçti hastalandık veya düştük bir yerimiz kırdık veya ameliyatlık bir durum oldu okuldan atılırmıyız .

 239. Merhaba admin
  Mahalle bekçiliği sınavlarına girdim kazandığım takdirde sağlık raporuyla ilgili benim iki sorum olacaktı
  1.sol kolumda dirsekten aşağıda cokta belli olmayan üç adet jilet izim var 14 15 çağlarında olmuş salakça bir şey bu elenmeye sebeb olurmu
  2.intihara bağlı 3 gün yogun bakımda kaldım 15 sene önce çocuk akliyla ilac icmistim bu gecmise yönelik sağlık taramasından cikiyormu cikarsa elenirmiyim
  Simdiden verdigin cevaplar için teşekkür ederim

 240. Arkadaşımın kasinda iz var giriş saglik raporunda sorun olmadı smdi pmyo de okuyor cikista sorun olurmu

 241. admin öncelikle kolay gelsin ..benim sorum şu renk körlüğü muhabeti ben 2009 da polislik sınavına girdim ön sağlıktan geçtim yani renk körlüğünden ..2016 da tekrar sınava girdim bu sefer ön sağlıkta renk körlüğünden (kısmı )renk körlüğü var sende dedi eledi.. yani sayılşardan 8 tane sordu 2 tanesini yarım bildim:)…şimdiki problemim bekçilik sınavına girdim kazandım ve sadece sağlık raporu kaldı umarım onuda alırım …mademki egm deki sağlık şartları aranıyor ..bekçilik için neden ön sağlıkta göz kontrolü yani (istiare )testi yapılmadı ..ve görevlilerden kimsede şimdiye kadar renk körlüğünden elenirsiniz diye birşeyde duymadım..kafam akarıştı son dakika golü atmasınlar ..şimdiden teşekrler:) sizce rapor alırmıyım?

 242. Slm admin benim sol kulağıMDA %59 ani işitme kaybı var sağlıkta sorun çıkarmi

 243. Admin obsesif tedavi gördüm ama bi seneyi geçti tedavim bitti bi sorun yok sorun olur mu polis olmak için

 244. Admin benim ayağimda 5. Cm cizik var sikinti olurmu polislikte

 245. Merhaba ben bu sene astsubaylıgirdim .omurganın eğriliği 7 derece skolyoz var zaten 10 derecenin altı skolyoz sayılmıyomuş ama elendim polislikte 10 dereceye kadar sıkıntı olmuyomuş diye duydum bi sıkıntu olurmu

 246. Mrb bekcilik sinavini gectim ama komisyonda boy kilo olcumu oldu onlarida gectik boyum 3 milimetre kisa kilomda 1 .5 kilo fazla saglik raporu istenilecek bizden boy kilo varmi saglik raporu alirken

 247. Admin küçükken iki bacağımdan ameliyat oldum ve daha şuanda farkettim sol bacağım sağ bacağımdan 1 cm kısa fakat yürümemde topallık ve aksaklık yok 4 senedir kickboks yapıyorum ve hiç bir sıkıntım olmadı sence sağlıkta sıkıntı olur mu

 248. Birsey sormak istiyorum vucudumda dövme var hani gozle gorulecek büyüklükte sigaram alkolum yok sportif insanim simdi sigaradan elenmiyorumda dovmeden mi eleniyorum? Sigara icen bir insana gore atletik yapiliyim sağlıklı bir insanim bu konuda açıklık getirebilirmisiniz?

 249. Admin benim ayağımda geçici platin var okulu kazandıktan sonra sağlıkta bi sıkıntı yaşamamam için platini aldırmam gerekip gerekmediğini önceden belli bir hastaneden öğrenebilir miyim. Hangi hastaneye gitmeliyim ankarada ikamet ediyorum ?

 250. Admin ben 1,5 sene once psikolaga gitmistim fakat ruhsal sorunum oldugundan degilde astsubaylik mulakatlarina girecektim doktor belki heyecan yatistirmasi icin yardimci olur die zaten ilaclarida pek kullanmadim bi problem olurmu sence saglik raporunda.

 251. Admin merhaba bugün doktordan geldim ve sol bacağımın 2 cm kısa olduğunu söyledi doktor.
  Şimdi polislik için bu engelmi anlamadım ben duruşumda kısalıktan dolayı eğrilik var.

 252. R harfini soyleyememmek polislige engelmi admin

 253. 2olumlu sonuc 1olumsuz sonuc alınca sonuc ne oluyor?

 254. Sağlık raporunda iki kez olumlu sonuç aldım fakat 3 defa Ankara Atatürk hastanesine cagirdilar orası da olumsuz yazdı acaba sonuç ne olur?

 255. Admin hayırlı geceler bekcilik icin saglik raporunda pomem de olduğu gibi vücudumuzun her yerine çıplak bakıyorlar mi polis bizimle geliyor mu sağlık raporuna herkesle birlikte içeri girip bakıyor mu

 256. iğne korkusu var iğne vurulunca ve kan aldırınca bayılıyorum sıkıntı olurmu

 257. Merhaba admin, ben 20. Dönem pomemi kazandım ancak askerde oldugum icin gidemedim dilekce falan gönderdik. Atıslarda sag kulagım ağrımaya basladı ve doktora gittim yapılan testlerde isitme kaybının oldugu ortaya cıktı bu isitme kaybı %50-60’larda simdi bu isitme kaybı sorun olur mu? Ne yapmam gerekiyi?

 258. Benim dizimde menisküs var doktor ameliyat dememişti ilaç vermişti ama fazla zorlayınca acıyor sağlık raporunda sıkıntı olur mu

 259. Admin bu yeni yönetmelikte iyilesmis kırıklar bile engel teşkil eder diyo sifa bulsa bilebilginiz var mi

 260. Merhaba. Koku alamiyorum bu polislik icin engel teskil eder mi.

 261. Kaşlarımın ortasından yukarı dogru 3 4 cm lik dikiş izi var sıkıntı çıkarmı acaba on sağlıktan gectim böyle

 262. Merhaba anti hbs pozitif bekçilik saglik heyet raporunda sıkıntı olurmu

 263. ailenin sicili bizi etkiler mi

 264. Ben behçet hastasıyım iki yıl önce kadar ilaç kullanıyordum. Ağız yarası eklem ağrısı vb durumlar oluyordu.. 2 yıldıır çok rahatım ilaç kullanmıyorum ağzımda ufak tefek yaralar dışında bi rahatsızlığım yok hastalığın verdiği bi eksiklik de yok. Sizce bu durum polislik için engel olur mu

 265. merhaba alımlar ne zaman ozel harekat alımı basvuruları ne zaman birde polislik basvuru ne zaman

 266. merhaba admin bacak arasında dizimin hizasında 4 cm civarında dikiş izim var sıkıntı yaratırmı polis olmak istiyorumda. ben 11. sınıfım 3. sınıftayken olmuştu.

 267. Merhaba admin romatizmal kalp kapak hastalığı (aort ve mitral yetmezliği) yeni yönetmeliğe göre polisliğe engel mi

 268. merhaba bu hepatit galiba değişmiş yönetmelikte saglıkta taşıyıcıda olsan ne olursa olsun hepatit varsa eleniyormuş dogrumu facede çogu kişi bunu yazıyor bilği veririmisin mesela ben saglıklı taşıyıcıyım bugun öğrendim

 269. SA önden 1-2 dişim eğri ve arkadaki bir kaç dişimde leke var elenme ihtimalim var mı? Bir de daha önce uykusuzluk ve stres ilaçları kullandım sorun olur mu ?

 270. Admin karaciğerde hemanjiom elenme sebebi mi

 271. Merhabalar..ben İzmirde bekçiliği kazandım. Duruş bozukluğum var. Ve ön dişlerimden sol kısımdan sondan üçüncü dişim çürük. Bunlar sağlık kurulundan elenmeme sebep olur mu?

 272. tip 2 diyabet elenme sebebi mi bilginiz var mı

 273. Benim bir sorum olucak admin pmyo yas siniri kac ben 1994lüyüm ne zamana kadar zamanim var ? Ikinci sorumda bu yaz dustum alnimda dikis isi var ne cok ne az belirgin sıkıntı olurmu sizce makyaj yaparak gitsem ??

 274. kulaktaki küpe delikleri sorun olur mu başka hicbir pirsing vb. yok

 275. Anti hbs pozitif bekçilik için sağlık heyet raporunda sıkıntı olurmu

 276. Merhaba admin bel fıtığından ameliyat oldum.ileride mulakatta sıkintı olurmu?

 277. merhaba. çarpıntı elenme sebebi mi acaba? yoksa şiddeti mi önemli. belli bir ölçütü var mı?

 278. Kolay gelsin iyi akşamlar. Bende çarpıntı var düşüncesiyle kardiolojiye gittim ekg çektiler doktor küçük bişey var ama sorun değil önemsiz dedi. kalbime ultrasonla baktı sorun yok dedi. kahve sigaradan uzak dur dedi stresten uzak dur dedi. sigaram yok kahveyi bıraktım şimdi eskisi kadar yok yaşamıma egel durum yok. genelde heyecan olunca kalbim hızlı çarpıyor. bu sorun olur mu? diğerleri temiz çıksa sırf bundan elenir miyim? bunun belli bir ölçüsü var mı? teşekkürler şimdiden abicim.

 279. Merhabalar ben alt çenemdeki uzunluktan rahatsız olduğum için estetik ameliyat oldum ama iz çene altımda olduğu için ve neredeyse Yok denecek kadar az ama ameliyat olmuş olmam yani çene yapımım değiştirilmiş olması pöh olmama engel mi?

 280. kolay gelsin admin diyelimki kazandık okul tarafından sağlık raporu alınmak üzere hastaneye götürüldük hepsinden sağlam raporu aldık daha sonra akademi de araştırma yapıyormu yoksa hekimlerin raporlarını mı baz alıyor?

 281. Merhaba admin. ben 1 yıl önce ön çapraz bağından ameliyat oldum. yürümem ya da koşmamda skıntı yok ama açık ameliyat olduğu için diz kapağımda dikiş izim var 3 ayrı yerden artı 5 yıl önce over kistten ameliyat olmuştum kalıcı sağlığıma zarar hiçbirşey yok. boy kilo hiçbir şekilde skntm yok. şansımı denemek istyrm ama eksi tarafım çok sanrm .. lütfen cevap verir misiniz ?

 282. Merhabalar. Admin ben emniyet bekçiliğini kazandım. Fakat ara sıra eğik durma gibi bir sorunum var. Ve buna bağlı olarak belde bir kaç derecede eğrilik var. Fakat bu durum baktığınız zaman boyum uzun olduğundan fark edilmiyor. Ancak egilince belirginleştiyor. Bu sağlıktan elenmeme sebep olur mu? Ve ne önerirsiniz?

 283. Merhaba ,
  Diş teli sorun olurmu ?
  Makyajla sağlık kontrolü kabul olurmu ?

 284. Meraba Adimin bn gözden %50 engelli raporum var gözümde makülopati teşhisi konuldu bu engele olur mu polis olmama

 285. Saçımda 3 adet yerde saç kıran var. Çok küçükler,doktora gittim ve ilaç kullanıyorum. Sorun olur mu ?

 286. Admin ben pöh sınavına girmeyi düşünüyorum ayağımda 5 cm varis var sıkıntı olur mu

 287. Merhaba admin 6 yaşında düştüm ve sağ kolum eklem yerinden kırıldı şekil bozukluğu var kemik yanlış kaynamış ama hiç bir hareket kısıtlılığı güç kaybı ağrı yok 3 senedirde spor yapıyorum şu an 18 yaşındayım polis olmama engel olur mu bu durum

 288. Merhaba admin ben mahalle çarşı bekçilik için sağlık raporu alacağım bizim için geçerli sağlık şartları A,b,c,d,e dilimlerinden hangisi vede akciğer filmleri temiz fakat sft testi %76 olunca sıkıntı olurmu teşekkür ederim..

 289. Idrar yolundaki 3 mm taş polis lige engelmidir

 290. Merhaba abi ülseratif kolit bağırsak hastalığı sağlık mülakatında sorun olur mu . Verdiğin bilgiler için şimdiden teşekkürler.

 291. Merhaba admin sol ayağında eklem yerinin hemen altında kemik çıkıntısı var sorun olur mu

 292. Admin kolay gelsin , Bende 16 derece skolyoz cikti, her turlu hareketi sıkıntı yaşamadan yapiyorum , goruntude herhangi bir bozukluk yok sence direkt elenirmiyom yoksa gecme şansim varmi ?

 293. Merhaba öncelikle teşekkür ederim gayet önemli bilgiler paylaşmışsınız umarım birçok kişiye yararı olacaktır. Benim sorum şudur; 3 yıl önce birkaç üzüntü stres sorunlar neticesinde psikiyatri bölümüne gittiğimde doktorum bana antidepresan ilaç verdi ben 1 kutu kullandım daha sonra hiç kullanmadım, bu polis olmama engel midir? Ve gözüm 1.75 sınava girene kadar ilerleme oluşursa lazer ile çizdirmeyi düşünüyorum, operasyon geçirdiğim için elenir miyim? Şimdiden teşekkürler..

 294. Benim arkadaşımın kalbinde delik var acaba sorun olur mu?

 295. Mrb admin bu yeni yönetmelikte tiroid fonksiyonlarının bozuklukları engel olmayacak diyor.Tam olarak anlamadım yeni yönetmenliği yani TSH tan bahsediyor.TSH yüksek yada düşük olması polisliğe engel mi değil mi ?

 296. İyi günler benim kan değerim 10 şuan normalde 14-18 arası olması gerekiyor polislik için bir sorun olur mu ?

 297. Merhaba admin 4 tane dişimde dolgu var. Polislikten elenmeme sebep olur mu sağlık raporundan

 298. Mrb admin yeni yönetmenlikte tiroit fonksiyon bozuklukları engel oluşturmuyor deniliyor.Yani bu yönetmenlik TSH değeriyle mi ilgili? TSH değeri yüksek ya da düşük olduğunda polisliğe engel oluyor mu olmuyor mu?

 299. Emniyet genel müdürlüğünü kazandım. Sağlık işlemlerinde skolyoz için röntgen, vs çekimi yapılıyor mu? Yapılıyorsa derecesi kaçtır?

 300. Hafif kifoz durumu egm de sağlıktan elenmeme sorun olur mu?

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir