Ana Sayfa / PMYO / Polislik Göz Şartları!
Polislik Göz Şartları!

Polislik Göz Şartları!

Polis olmayı isteyen bir çok adayın sağlık yönünden en çok çekindikleri konunun başında göz şartları gelmektedir. Göz şartlarının polis olmak isteyen adayları genel olarak korkutmasının nedeni gözlerdeki bozukluklar ve renk körlüğüdür. Daha önceki yazılarımız da sizlere renk körlüğü ile ilgili olarak Renk Körlüğü Testi yazımızda bilgiler vermiştik. Bu yazımızda da göz şartlarını inceleyeceğiz.

PMYO Göz Şartları!
Polis meslek yüksek okulu sınavlarında ilk göz muayanesi bilindiği üzere mülakata gidildiği gün yani evrakları elden teslim edeceğiniz gün yapılmaktadır. Mülakat günü yapılan göz testinde sadece renk körlüğüne bakılmakta ve eğer ki aday renk körü ise elendiği kendisine beyan edilerek bir sonraki aşamaya geçememektedir. Mülakat aşamasındaki göz testini geçen adaylar ise eğer ki sınavlarda başarılı olurlar ise intibak eğitimi sırasında detaylı renk taramasına gireceklerdir. Bu tarama da gözlerin kaç derece olduğuna ve herhangi bir görme sorununun olup olmadığına bakılmaktadır. Bu aşamada adaylardan gözlerinin 1 derece üzeri olmaması şartı istenilmektedir. Bu şartları taşımayan adayların raporları olumsuz verilmektedir.

Pomem ve Paem Göz Şartları!
Polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri eğitim merkezlerine girmek isteyen adaylar için göz şartlarına bakacak olursak arkadaşlar 2 alım için de göz şartlarının 2 dereceye kadar sorun olmadığı görülmektedir. 2 derece üstü ise polis olamaz arkadaşlar. Göz derecesi 2 üstü olan adayların lazer tedavisi olmaları gerekmektedir.

Bu makalede tam 532 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

532 Soru Var

 1. Ben internetteki bazi renk koru testlerini yaptim yari yariya gorebiliyorum elenirmiyim

 2. Peki ya çok az mm ktarda göz kayması varsa elenirmiyiz

 3. Peki ya çok az mm ktarda göz kayması varsa elenirmiyiz

 4. tek göz için mi 2 derece ?

 5. Admin bende diş teli var gittiğimde herhangi bir sıkıntı olurmu maddeyi okudum ama icimde suphe var

 6. Benim her iki gözüm 3.25 lens kullanıyorum polis olmayı çok istiyorum sorun olur mu

 7. Admin genel sağlık 19. Dönem Pöh için Ankara da hangi hastane de yapıyorlar bilgin var mı

 8. değerler tek göz için mi ? pomem

 9. Benimki de 1 derece pmyo ya başvurmadan ameliyat olsam mülakatlarda sorunudur ?

 10. 05. 12.1999 doğum. Lise 2 bi sıkıntı olurmu

 11. Gözdeki leke sorun olurmu

 12. Göze lazer yaptırıp mülakata girsem sıkıntı olurmu

 13. Müstakbel polis

  Herbir gözümün numarası 1.50 miyop 0.75 astigmat sıkıntı olur mu? Astigmat ve miyop toplanarak mı hesaplanıyor. Yoksa miyop ve hipermetrop tek mı hesaplanıyor?

 14. Barış CENGİZ

  Merhabalar.Dün göz doktoruma gittim ve 1.75 e 2.00 gözümde astigmat çıktı.Suan için gözlük verdi 1.25 derecede.Önlisans mezunuyum.Lisansa yükseltip POMEM’e başvuru yapmak için suanki göz derecelerim yeterlimi yani göz testinden geçebilir miyim.PMYO ve POMEM göz derece şartı farklı diye biliyorum.

  • admin

   Yazıyı bi okusanız size zahmet.

  • lisans a yükselmeyi istiyorsanız PAEM e başvurun komiser yardımcılığı olarak görev yaparsınız polis olmaya gerek kalmadan sağlık vs şartlarınızı tutuyorsa PAEM DERİM BEN.komiser yrd için normal polis olmaya gerek yok.

 15. Ben bi özel harekât polisine sordum göz şartını dedi göz numaran 3 ü geçmeyecek benim bi gözüm 1,25 diğeri 1,50 polis olabiliyormuyum veya göz şartı daha mı düşük ?

 16. hocam
  ben doktora gidip bi baktırıcam eğer uygun değilse çizdirip öyle gireyim değil mi mülakata ?

 17. Hocqm iki gözün toplamı kaçı geçmeyecek

 18. Merhaba benim gözler uzagi göremiyor polis olabilirmiyim acaba? ???

 19. Selamun aleykum . Sağ sol göz ayrı ayrı mı 2 yi geçmeyecek yoksa toplamı mı cevap verirseniz sevinirim

 20. Selamun aleykum peki bu derece sadece pmyo mu için geçerli yoksa hepsi için ni . Bide göz derecesinde sadece miyobu baz alarak mi topluyorlar diğerleride dahil mi bu dereceye

 21. Bayanlar da başvuruda bulunabiliyor mu?

 22. Pomem için goz derecem 1.70 – 1.75 lazer olmak istiyorum problem olur mu? Aciklama da 2 üstü için lazer demişsiniz ama ben gÖzden elenmek istemiyorum

 23. yazıları okudum peki pö lazer kabul edermi göz için ?

 24. % 40 göz tembelliği var bir gözümde sağlık raporunu geçebilir miyim

 25. 1 Hazirandan önce lazer tedavi olunursa orda sağlık aşamasında sıkıntı olmaz değilmi ?

 26. Tek gözde görme derecesi 10/7 çift gözde 20/16 bu sene için mi geçerli yoksa düzeltmeden önce mi öyleydi

 27. bu görme derecesi hakkında tek gözde 7/10 çift gözde 16/20 bu sene içinmi geçerli yoksa düzeltmeden öncemi böyleydi

 28. Gözümde 3.50 miyop var sizce geçme ihtimalim var mı ona göre başvuru yapacağımda?

 29. Benim gözlerde hicbir problem yok sadece sağ gözde 2.25 astigmat var onun haricinde ne sağda ne de solda hiçbir şey yok sorun teşkil ediyor mu ?

 30. selamın aleyküm… göz doktoruna göründüm.. kağıtta 1.25 1.25 bir göz dier gz 0.75 e 0.75 yazıyordu.. doktor harf felan okuttu.. sol gözün 1 sağ gözün 0,5 miyop dedi. kağıda göre bi tanesi 2.5 yapıyor ama doktor 1 derece dedi… sorun olur mu acaba ?

 31. Benim gözümün toplam derecesi 4 fakat tek gözüm 2.25 diğer gözüm ise 1.5 mülakatlara girdim kazandım ama son sağlık kaldı lazer tedavisi olamıyorum sorun olurmu ?

 32. Pöh olacaklar için pomemdeki göz şartları mı geçerli oluyor?

 33. Pöh olacaklar için pomemdeki göz şartları mı geçerli?

 34. Pöh’e katılmak istiyorum lazer tedavi olur mu?
  Sol:2.5 sağ:3

 35. pöh ::Her iki göz için 0.75 astigmat cihaz bu değerleri çıkardı bazı yerlerde astigmat 2 dereceyi geçmiyecek diyor yani bu 2 derece tek göz için mi ? Şimdi benim takıldım nookta :Göz şartlarda 1 geçmicek ve 2 geçmicek diyor::1 Derece değeri hangi hastalık için geçerlii ? 2 derece değeri hangi hastalık için geçerli?

 36. Merhaba, gözlerin her ikisi de 2’yi geçmiyorsa ön sağlık, fiziki yeterlik sınavı ve mülakata gözlüklü şekilde girebilir miyim?

 37. Gözlerimin biri 1.25 digeri 0.75 lazer ameliyatı oldum polis özel harekat için sorun olurmu

 38. Selamun aleyküm gözümde bi yağ bezesi var sınava kadar amelyatla aldırsam sorun olur mu ? Ya da bu yağ bezesi sorun olur mu görmemde hiçbir problem yok

 39. Boynumda bir et beni var 1-2 cm uzunluzunluğunda mülakata öyle gitsem bir sorun çıkar mı aldırsam da birazcık iz kalır diyorlar aldığımda bir sorun olur mu?

 40. Ben pomem diye biye biliyorum ama başka yerlerden baktığımda bazıları pmyo diyor.Yani pöh olmak için pmyo mu pomem mi okunması gerekli?

 41. mesela göz numarası 1.75 olan biri pöh oluyor.Peki yine de bozuk gördüğü için göreve çıkınca gözlük veya lens kullanabiliyormu?

 42. Bu göz şartları mertebeye göre değişiyor mu? Yani bir masabaşı iş yapan polis memuruyla operasyonlara çıkan pöh ın göz derecesi aynı mı oluyor?

 43. Sağ Gözümde çok hafif yukarı doğru kayma var görmede sorunum yok sorun olurmu

 44. Göz numaralarının ikisi de 2 numara. Gözlükle birlikte genel sağlık raporunu alıp eğitime katılma şansım var mi?

 45. Pmyo için sağ gözüm 1 derece miyop,sol gözüm 1.25 derece miyop sorun olur mu? Olabilirse mülakattan önce lazer tedavisi olsam sıkıntı çıkmaz değil mi

  • admin

   Ön sağlıkta sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum(ne derece ile geçenler var…)
   Kazanırsanız lazer yaptırırsınız.

 46. Genel sağlık kontrolünde gözde miyop ile ilgili sorun çıkarsa bu kişi orada elenir mi yoksa lazer ameliyatı olma fırsatı veriliyor mu

 47. benim gözlerim uzağı görmüyor derece kaç bilmiyorum pmyo girmek için sağ gözü derece 1 sol gözün derece 1 mi olmak zorunda

 48. Bekçilik içinde göz şartı polislikle aynımı

 49. benim sağ göz 1 sol göz 1 derece pmyo girebilir miyim

 50. admin benim göz numarası 2’nin üzerinde ancak lazer tedavisi olacağım p.ö.h için durum nedir. Ayrıca ek olarak uzman çavuş veya j.öh için sıkıntı olurmu bu konuda bilginiz varmı tedavi olacağım yani. teşekkürler

  • Lazer tedavisi olacaksanız problem olmaz. Askeriye için kesin olmamakla birlikte orada da sorun olmuyor diye biliyorum artık.

 51. Gozde katatRkt varsamiyop astigmat sikinti olurmu ameliyattan sonra

 52. Siz nasil herseyi biliosunuz bide polislkte torpil isi varmi

 53. abi benim göz derecesi 1.70 diğer gözümde o civarlarda 18 yaşını doldurmadan göz cizdirilmiyomuş seneye ygs sınavına girince taban puan alsam bile eylül de doğduğum içn gözünü cizmezler diyolar napabilirim

 54. Sağ:1.75
  Sol:2.25 gözlük (miyop) kullanıyorum.Gözlüklü şekilde katılsam sınavı kazanırsam detaylı göz taramasindan önce cizdirsem olur mu ki? Zaten tek günde hallediliyor.

 55. Gözlerim sınırın üstünde miyop astigmatta var mülakat fiziki yeterlilik ön sağlık bunlara ameliyat olmadan girsem kazaninca sağlık kontrolü oluyor sanırım yine kazandıktan sora cizdirsem problem olur mu paem için sorum bu arada

 56. Gözümde kayma var ameliyat olup düzeltici sorun olur mu

 57. Admin kardesim sorum sana,aydinlatirsan mutlu olurum.paem e basvuru yapicam ancak lazer ameliyati olmam gerekiyor ama hangi asamada olacagimi bilmiyorum yani goz testi ne zaman yapiliyor paem de.

 58. pmyo ön sağlık taraması ile intibak eğitimi arasında lazer yaptırabilecek zamanımız olabiliyor mu?

  • admin

   Eskiden intibak eğitimi öncesi olmasa da sonrası oluyordu. Bu sene baya sarktı işler. Bilemiyorum zaman olur mu.

   • pmyo, intibak eğitimi sonrası lazer olacağımızı bildirsek bile göz nedeni ile elemezler mi?

    • admin

     Hayır, Ankara’ya sevk ederler. O zaman aralığında lazer olabilirsiniz. Riske atmamak için erkenden olmanızı tavsiye ederim.

    • admin

     Hayır, Ankara’ya sevk ederler. O zaman aralığında lazer olabilirsiniz. Riske atmamak için erkenden olmanızı tavsiye ederim.

 59. Kolay gelsin, göz muayenesinde asıl olarak makinada çıkan sonuca mı bakılıyor? Çünkü normalde 1.75 gözlük kullanıyorum, ama makinada daha yüksek çıkıyor.

 60. Göz derecem -1 ve -2 elenir miyim sizce?

 61. Paem için iki gözün mü yoksa tek gözün mü göz kusuru 2’yi mi geçmeyecek?

 62. Merhabalar 2017 Paem alimina kabul edildim.Ilk defa katılacağım. Gözle ilgili sorum olacakti.Goz derecelerim her ikisi de 2.50 uzeri miyop çizdirme icin yaptırdığım on muayenede bir sorun cikmadi goz merceklerim uygun cikti.Ben simdi on muayeneye lensle katilsam bir sorun cikmaz degil mi olur da asil olarak kazanirsam cizdiririm diye düşünuyorum yoksa oncesinde cizdirirsem ve kazanamazsam masraf olacak çok. Renk korlugum zaten yok. Yani bu halimle lesnle katilmam bir sorum olmaz degil mi? Şimdiden çok teşekkür ederim.

 63. İlginize çok teşekkür ederim sağ olun içim rahatladı,iyi günler dilerim.

 64. Benim kızım pmyo kazandı çok şükür ama her iki gözde 1 buçuk yani iki göz 3 derece çizilmesimi gerek . Çizdirirsek kayıt gününe kadar iyilesmezse bi sıkıntı olurmu

 65. Kayıt günü 6 eylül şimdi Çizdirirsek kayıt gününe kadar tm olarak iyileşirmi acaba eğer iyileşmezse bi sıkıntı olurmu maddi durumum iyi değil bi sıkıntı olursa hiç borçlanmayayım lütfen acık bi cevap yazarmisiniz

  • Bir kaç ayı buluyor iyileşmesi diye biliyorum. Kesin bir şey söyleyemeyiz, ne bu ameliyatı geçirdik ne de doktoruz. En iyi bilgiyi göz doktorundan alabilirsiniz.

 66. İyi günler.Pmyo kazandim Sağ göz 0.75. sol gözüm ise 1 derece.ve astigmat. Bir sorun olurmu acaba Sağlık yönetmeliğini okudum ama bişe anlamadım yardımcı olur musunuz

 67. Selamun aleyküm admin.
  Gözümde küçüklükten kalma beyaz kısmında bir kan lekesi var noktadan hafif büyük. Sorun olur mu askeriye ve polislikte ?

 68. Merhabalar. Ben baskomiserlik yardimciligina basvuru yaptim. Goz kusur ikiye kadar iki ustu olamaz biliyorum bunu da. Sorum su , goz kusurlari nasil hesaplaniyor acaba. Astigmat da dahil ediliyor mu bu kusurun icine. Toplaniyo mu nasil oluyo o. Benim goz de miyop var. Sol iki sag bir bucuk . Ama astigmat da var ayri olarak o da buna dahil mi ediliyor.

  • admin

   Her göz ayrı ayrı miyop+astigmat toplamı 2, hipetmetrop+astigmat toplamı 2 dereceyi geçmeyecek şekildedir.Göz kusurunu kafaya takmayın. Sorun olsa bile lazer tedavisi için imkan veriliyor.

 69. Bende bir gozde goz tembelligi var bekci olabilirmiyim

 70. Benim sol goz derecesi 2.5 askerlikden muaf durumdayim bekci olabilirmiyim gozluk kullaniyorum gozlukle bisorun olmuyor

 71. Askerlikden muaf durumdayim gozdenbirgozde 3derece goz tembelligi var bekci yada infaz koruma memuru olanbilirmiyim

 72. Merhabalar göz yönetmeliği okudum fakat tam anlayamadim ben göz içi mercek(lens) taktiricam acaba bi sorun olur mu çünkü lazere uygun değilmiş gözüm

  • admin

   Bu konuda açık hükümler var mı ben de bilmiyorum. Göz içi olduğu ve tedavi ettiği için sorun olacağını sanmam.

   • Okula alırken A grubu isteniyormus galiba doğru mu acaba? benim gozlerim B grubuna giriyor ama duzeltilirse yaziyor B-11 maddesin de düzelince de girebilir miyim acaba

    • admin

     Rahatsızlığınız nedir?

    • göz içi lens taktırcam B 11 maddesi

    • Lens takmak eğer göz numaranız yönetmeliğe uygunsa öğrenciliğe engel değildir.

    • B grubuna girsem bile göz içi mercek(lens) takildiginda gördüğüm taktirde engel olmaz degil mi doğru anladim ? (Çok soru sordum kusura bakmayin lütfen)

    • admin

     Göz içi mercek konusunda kesin bir ifade ben bilmiyorum. Lazer operasyonuna sorun çıkarılmadığına göre, göz içi lens ile göz derece sorunlarının halledilmesine de sorun çıkarılmayacağını düşünüyorum.

    • Göz içi lens girişte sorun oldu mu? Kabul ettiler mi?

    • kardeşim ben göz içi lens ile(bliteral psodefaki) okulu kazandım 5 ay egitim aldım şimdi SKR falan ugraşıyorum, doktorun rapora yazmaması lazım aksi taktirde mutlaka ankaraya gider durursun,

 73. Ben gözlük kullanıyorum polis olabilirmiyim

 74. Benim sol gözüm 2 derece sağ 2.15 ben gözlerimi çizdirsem polis olabilirmiyim yanıtlarsan sevinirim.

 75. Selamın Aleyküm benin sol gözüm 2 derece sağ gözük 2.15 ben gözlerimi çizdirsem polis olabilme ihtimalim varmı

 76. Abi benim sağ göz 1.25 ve sağda astigmat var
  . Sol göz 0.75 solda astigmat yok. Pmyo göz için geçebilir miyim. Çünkü her biri 1 i gecmiucek deniyor benim sağ göz geçiyor ve sağ da astigmat var. Sonuç ne olur sizce sıkıntı olacak mi göz derecelerim ve astigmat ?

 77. Benim iki gözümde 0.50 miyop sorun olurmu admin

 78. Sağ gözde 0,50 astigmat 1.25 hipermetrop sol gözde 0,75 astigmat 1.50 hipermetrop var sorun olurmu PMYO için

 79. Merhabalar Paem e başvurdum Göz derecelerim tutuyor ben şunu sorucam sınır altındaki herkez kayıtlara hak kazanırmı yoksa mesela benim gözüm 1.5 ikiside başa bi arkadaşın sıfır yada 0.5 gibi diyelim ona öncelik verilirmi . bide intibakı kazandıktan sonra saglık kontrolüne kadar olan sürede çizdirsem sıkıntı olurmu ?

  • admin

   Mülakatlar aşamasında göz ile ilgili sadece renk körlüğü testi yapılır. Öncelik durumu vs yok. Kazanırsanız, intibakta göz değerlerinize bakılır, gerekirse lazere yönlendirilirsiniz. Dilediğiniz zaman çizdirebilirsiniz.

   • yani oradaki doktor bana şunu diyebilirmi hayrettin gözlerin sıkıntı çizdirirsen olablir yada direk eler . yani bu aşamada doktorun böyle bi işlem karşılığında polis olabileceğini söylemesi mümkünmü

    • admin

     Gözünüzün dereceleri uygun değilse, size çizdirmeniz için imkan verilir. Elenmezsiniz. Eğer sorun renk körlüğü ise elenirsiniz.

 80. gözü çizdirmeniz için imkan tanıyorlar yazmışsınız hangi süreç içinde bu zamanı tanıyorlar . intibak eğitimi sonunda kayıtlara giderkenmi yoksa intibaktan önce sağlık kontrolüne gitmeden mi lazer tedavisi olmalıyız ?

 81. ilk mülakatlardan sonra intibak eğitimini kazanıp kazanmadığımız hemen söylenecekmi yoksa sitede mi açıklanacak .

 82. Benim gözüm 4 derece miyop ama lens kullanıyorum yinede problem oluyor mu ?

  • Tek göz 4 derece miyopsa elenirsiniz. Gözlük ve lens kullanımı yalnızca yönetmelikte geçerli göz şartları sağlandığında kullanılabilir.

 83. Taner Taşkesen

  Sol gözüm -2,25 sağ gözüm -2.25 miyop pomem için 2 derece sınır yazıyor 0.25 sorun olur mu acaba ?

 84. Kuzenim 16 yaşında goz numarasi 3.25 lazer tedavi olursa gözünden polis olamama sorunu ortadan kalkıyor mu? Şimdiden teşekkür ederim.

 85. Sol 0.75 sağ 1.25 numara tutuyor renk körlüğü yok ama göz tembelliği diye birşey diyorlar bilginiz var mi?

 86. Her iki göz 2 derce miyop var ve yine her ikisinde 0.50 astigmat var. Sorun mu bu?

 87. Paem için.tutuyor ama göz kas gevşekliği , göz tembelliği diye birşey diyorlar nedir acaba??

  • admin

   Tembelliğin durumu önemli. Hafif önemli bir sorun değilse sıkıntı olmaz, yaşam kalitesini etkiliyorsa kurula bağlı.

 88. benim de aklıma takılan bir şey var göz dışında hiç sağlık sorunum yok sadece göz oranlarında sıkıntım var lazer oldum diyelim mülakatta yada fiziki yeterlilik sınavında mı aranıyo göz şartı bilemiyorum da elenir miyim sağlıkta sıkıntı çıkmadı parkur vs de elenirsem boş yere lazer olmuş olurum o zaman 24 yaşındayım gözlük kullanıyorum ilkokul 3 yada 4. sınıftan günümüze.

  • admin

   Kazanıp intibak eğitimine gittiğinizde kontrol ediliyor. Ön sağlık kontrolünde sadece renk körlüğüne bakılır.

 89. ADMIN BENIM GOZ NUMARAM 1.75 GIRERMIYIM POMEME TAM ANLAYAMADIM YA YARDIMCI OL LUTFENN

 90. Selamun Aleykum ben simdi 01.12.1999 dogumluyum gozlerde 2derece sikinti var lazer tedaviyi hangi ara olmak gerekki girebiliyim yani olmadan mulakata girsem orda olucagimi beyan etsem dahami dogru olur yoksa mulakata girmeden lazer olmammi gerekir ??? Tesekkurler ?

 91. Göz numaram 2.50 şimdi bize ön sağlıktan sonraki kontrollerde makina ile kontrol ederken lens kullanımını ayrıntılı bakıyolarmı oraya lens ile girebilirmiyiz ayrıca gözümü çizdiremiyorum uymuyor ne gibi çözüm olur teşekkürler

 92. Pmyo yedeklerden alınacaklar için göz cizimini yaptirmadan gitsek orda bize göz cizdirmek için firsat verirler mi yoksa direk elerler mi

 93. lazer ameliyatına müsait olmayan gözleri göz içi lens ameliyatı yapıyorlarmış peki bu durum polisliğe engel teşkil eder mi?

  • admin

   Bu konu hükümlerde bulamadık. Henüz bu konuda sorun yaşayan duymadık. Sonuçta lazer gibi tedavi oluyorsunuz, lens metal değil vs… Mantıken sorun olmaz.

  • Göz içi lens girişte sorun oldu mu? Kabul ettiler mi?

   • arkadaşlar egm sağlık daire başkanlığını aradım göz içi lens ya da mercek polisliğe engelmiş. göze herhangi bir cisim yerleştirilmesi polisliğe engel denildi. aynı durumdan bende müzdaribim hepimiz geçmiş olsun

 94. Merhaba sağ göz 0.25 miyop ve 0.50 astigmat , sol göz 0.50 miyop ve .1 astigmat var .Problem olurmu ? okudum ama tam olarak anlayamadım.

 95. Lazer tedavisini ygs sinavindan ne kadar sonra yaptirmaliyiz

 96. Merhabalar bel fıtığı baslangici ve gözlerdeki cerrahi lens polislikte sorun olur mu ?

 97. Admin göz içi lens, göz bölümü B11 maddesinde geçiyor, sorum şu gözde B maddesi kabul ediliyor mu ?

 98. iyi günler. ikiz gözümde -1.75 miyop.
  normalde göz derecesi ikisi içinde ayrı ayrı 2 dereceye kadar müsade ediliyor.
  ben spor ve mülakatı geçsem sonradan çizdirmem gerektiği söylense bile izin veriliyor mu.
  kazandığım kesinleşmeden çizdirmek istemiyorum

 99. benim sağ gözüm 1.25 sol gözüm 0,25 bozuk, toplamı 1,50 yapıyor pmyo için yeterli mi ? sağ 1 dereceyi geçtiği için elenir miyim? birde lazer yaptırsam bir şey derler mi ?

 100. şuan ki haliyle polis olamaz mıyım?

 101. Benim iki gozum de 3 derce miyop lensle mualakta girsek sorun oluyor mu elenirmiyiz

 102. Sag göz SFERİK -3.75
  Sol göz SFERİK -4.00
  Sag göz SİLENDİRİK -1.75
  Sol göz SİLENDİRİK -1.00
  Bu dereceler PMYO sıkıntı olur mu
  Veya mülakatlar dan sonra cizdirebilirmiyiz
  TEŞEKKÜRLER 🙂

 103. gözüde güneşe alerji ve kuruma var polislikte intibakta detaylı bakıyorlar polislige engelmi

 104. 21. Dönem pomem e gireceğim aklımı karıştıran soru. Var sol gözümde göz tembelliği var fakat göz derecem +1.25 -0.75 sizce girsem ileride sıkıntı olur mu

 105. lazerle gözlerimizi çizdirirsek özel harekat polisi olabiliyormuyuz

 106. Pmyo istiyorum miyopi astigmatım , Göz beyazımda siyah nokta var bunun tedavisi , çözümü var mıdır aksi taktirde elenmeme sebep olur mu ? miyop için lazer olucam leke sıkıntı çıkarır mı ? – Teşekkürler

 107. Sag gozum 2 sol gozum 0.50 miyop pomem icin engel mi admin

 108. gözdeki derece deüil de bir de görme oranlarına bakıldığını duydum onun sınırı nedir?

  • admin

   Düzeltmeden sonra sadece gözlerden birinin görme gücü en az 7/10 ve her iki gözde görme güçleri toplamı en az 16/20 olmak zorundadır.

 109. Admin sinav tarihi ve yerleri bizlere mesaj plural of mi atilacak yoksa e devletten mi bakacaz nasil haberdar olacaz
  Şimdiden teşekkürler

 110. ben erzurumda 2012 yılında pmyo baş vurmuştum ön sağlık taramasında bana renk körlüğü testi yapıldı ve ardından sağ ve sol gözümü sırasıyla kapatıp karşı duvardaki alfabeden harf okuttular 4 sağ göz 4 sol göz olmak üzere 8 harf okudum ve 7 tanesini bilmeme rağmen elendiniz dediler ve gönderdiler o zaman göz derecelerim sağ 0,50 sol 0,75 olmasına rağmen bi bilginiz varmı acaba diğer okullardada ön sağlıkta tablodan harf okutuyorlarmı acaba yoksa sadece erzurumdaki pmyo damı var bu uygulama

  • admin

   Renk körüyseniz elenirsiniz. Sitemizde testi var, kendinizi deneyin.

   • hayır renk körlüğü testini başarıyla geçtim karşı duvarda buyük küçük harflerden oluşan bir tablo vardı ordan gösterdiği harfleri okumamı söyle duvarla aramda yaklaş 4 metre mesafe vardı gösterdiği 8 harften 7sini bilmeme rağmen elendiniz dediler

    • admin

     Ben olsam şansımı tekrar denerim. Bu elemeler o anki süreçte gelişiyor, yine aynı problemi yaşamayabilirsiniz.

 111. Abi ben 2.yedek yerlestirmeden pomemi kazandim sag gozum 2 sol gozm 1.75 astigmat var cizdirecek zamanim yok 2 gune cagiriyorlar okula gittigimde muhtemelen gozden kalip ankaraya gonderecekler dosyami sence orada gecip gecmeme sansim nedir ona gore gidecem universte okuyorum okulumu birakip gidecem sizce gitmelimiyim.yardimci olursaniz sevinirim.

 112. 8 yil önce goz kaymasindan ameliyat olmuştumm.. şaşılık ameliyatı pomeme engelmi? Duzeldi cok zaman gecti uzerinden.. engel değilse ameliyat olduğu mu sizce on saglikta belgelerde isaretlemelimiyim yoksa soylemesem sorun olur mu?

  • admin

   İyileştiyseniz problem yok. Siz ifade etmeyin, sorarlarsa söylersiniz.

   • Peki ön sağlikta belgeleri doldururken gozle alakali sorunlari sayan bir madde var evet hayir yazan orda o zaman hayiri mi isaretlemeyim, yoksa astigmat var zaten bunu mu demeliyim.. kusura bakmayin cok soru sordum

 113. Abi benim gozlerimin rengi degişik gormemde hiç bir sıkıntı yok hastaneye de gitim hiçbir sıkıntı yok dediler
  Poh e gire bilirmiyim

 114. admin acilen soruma cevap verirsen sevinirim. pomemde göz içi lens ya da göz içi mercek operasyonları polisliğe engel olurmu . herkes bu durumdan müzdarip göz çizdirme ile göz içi mercek arasında bir fark görmüyorum ben ama bilgin varsa cevaplarmısın

 115. gözümün biri 0.50 biri 0.75 ama astigmat var sorun olur mu

 116. Merhabalar pomeme gircem sağ gözüm 1.5 astigmat sol gözümde 1.5 astigmat bi sorun olur mu? Sorun olursa intibakta olacağım gün lazer için bana izin verirler mi? Yoksa direk elenir miyim? Cevaplarsanız sevinirim

 117. Selamün aleyküm benimdr bir sorum olacak benim gözümün biri 1.25 diğeri 1 derece gözlük kullanıyorum sağlıkta sorun olur mu cevaplarsaniz sevinirim

 118. Hocam benim gözüm makinede sag 2.25 ve sol 1.75 çıktı ancak doktor her iki göz için 1.50lik gözlük verdi saglik raporunda hangisi dikkate alinir ?

 119. Kaşımın alt tarafında dikiş izi var 2 cm ‘lik ama izin olalı 1 sene oldu izin belirgnligi şu anda 100 de 80 düştü gittikçe de azalıyor belirgnligi engel olurmu?
  Bir de 1.50 miyopum lazer olsam olurmu?Co

 120. HAKAN ÖZTÜRK

  Kardeş benim 1 gözüm 1.50 diğeri DE 1.50 15 yasındaydım 3 sene sonra lazerle Çizdiricem İNŞALLAH PÖH E KATILMAK İSTİYORUM.SIKINTI OLURMU?

 121. Gözlük kullanmak engel mi polis olmaya?

 122. Sağ gözüm 1.75
  Sol gözüm 1.50
  Sıkıntı olur mu?

 123. PMYO ya girmek için gözümü çizdirsem girsem kabul olur muyum ve 1.50 1.75 olan göz ölçülerimde herhangi bir hastalık yok ölçü sadece

 124. Benim sağ ve sol gözüm – 1 75 lazer tedavisi içinin göz numaranın 2olması gerekiyor sorun yaşarmıyım sizce

 125. Merhabalar bir sorum olacakti küçükken göz bebeklerimden ameliyat olmustum suan hic sikinti yok sorunn olur mu Polis olmam icin ?

 126. Merhaba admin.
  Sağ 0.50 Sol 0.50 Astigmatizma
  Gözlük veya Kontak Lens kullanmak şartıyla bekçi olur.
  Kurul raporunu aldım. Raporum Sağlık Daire Başkanlığına gitti.
  Sizce
  2. Hastaneye veya Ankaraya sevk alırmıyım ?
  Yoksa Sağlık Daire Başkanlığı onaylar mı?

 127. Gözlüksüz 10/8 görüyorum gözlükle 10/10 görüyorum sanırım yönetmeliğe tamamen uygun.
  Kafama takılan gözlük veya Kontak Lens kullanmak şartıyla yazması.
  Lazer yaptırmayı düşünüyorum yanlız olumsuz bir cevap gelirse bunun için zamanım olur mu yada baştan yapmalı mı fikir verirseniz çok sevinirim teşekkür ederim saygılar.

 128. Merhaba yardimci olursaniz sevinirim gözlük takıyorum seneye pmyo giricem lazer olmam şart numaralarım tutmuyor mülakata gözlükle girdim diyelim elenmezsem intibak eğitimine kadar çizdiririm ama mülakatları geçemezsemde çizdirmem boşa para vermiyim önceden cizdirerek kaybedersek sıkıntı sorum şu mülakatlara gözlükle girebilirmiyim, birde göz içi lens varmiş o kabul ediliyormu aydinlatirsaniz sevinirim

 129. Admin polismisiniz sizde yoksa mülakatlara giren komisyon üyesimisiniz

 130. Selamün aleyküm bı sorum olacaktı ama şimdi ben çok araştırdım çok polisle konuştum ama hiç birine sormaya fırsat olmadı genel sağlık nasıl oluyor nasıl yapılıyor bilgi verir misiniz teşekkür ederim

 131. Birde benim on dişlerim biraz önde sıkıntı olurmu pmyoda

 132. Uzağı görme sorunum var bunun için göz çizdirme ameliyatı olacağım ama takıldıgım bir nokta var çağrı olup gittiğimiz ilk gün mu bakacaklar göz numaramıza yoksa bir kaç gün sonra mı bu muayene için çağıracaklar eğer böyle bir şey varsa ilk gün lenslerim ile gideceğim operasyonumu sonraki günde olacağım bu konu hakkında bir bilginiz var mıdır ?

 133. teşekkür ederim .

 134. Polis saglik sartinda lazer olmucak diyilar sartlarda lazer olursak rlenirmiyiz

 135. İyi gunler 21. Donem pomem icin basvuru yaptim agustos ayinda sag göze notouch lazer yaptirdim goz tembelliği icin 3 numara olan gozum simdi 0.25 sol gozum 0.25 , sag gozum ameliyat oncesi 10/5 gorur iken sindi 10/8 olmuş bu goz degeriyle pomeme girebilirmiyim , subayliktan elendim pomemde sorun olurmu cevap gelirse sevinirim

 136. Admin 15 yasındayım.ÖZEL KUVVETLER PERSONELİ olmarük istiyorum.gözlerim 5 e 4.5 18 20 yasında lazer tedavisi görebilirmiyim veya görünce sınavlara girebilirmiyim simdiden tesekkürler

 137. Öncelikle S.A ben 15 yasındayım ÖZEL KUVVETLER PERSONELİ OLMAK İSTİYORUM sag 5miyop sol 4.5 miyop
  ayrıca astigmat yeni basladı lazer tedavisi görürmüyüm?Ve lazer görünce ÖZEL KUVVETLER PERSONELİ OLURMUYUM simdiden tesekkurler

 138. Merhaba benim sol gözüm 3 derece sağ gözüm 0 a yakın tek gözüm için ameliyat mı olmam gerek

 139. Paemi kazandım.bir gözüm 0.50 diğeri 0.75 gözlük kullanıyorum.astigmatla beraber mi bu dereceler? İntibakta sıkıntı olursa çizdirmem için süre veriyorlar mı?

 140. Benim gözün biri 1,50 astigmat 0,75 miyop toplamı alınıyor mu 1,50 mi dikkate alınır çizdirmeli miyim

 141. Abi sol gözümde sorun yok sağ gmzümde 3 derece cizdirecem olur mu

 142. Admin ben uzman çavuşluğa giricem ve sol gözüm 1.75 sağ gözüm 1.50 sorun olurmu.?

 143. Merhaba,sol gözüm 0.50 sağ gözüm 2.00 astigmat paemi kazandım sorun olur mu? İntibahda sorun olur da intibah dan sonra çizdirmek için zaman verirler mi?

 144. Merhaba sağ göz +175,sol göz+150+tembellik
  gözlük kullanıyorum 3yıldan beridir,gözlük camlarımın derecesi sağ:87,sol:130 bu durumda polis olabilirmiyim yada tedavisi varmı? Ha birde gözlklü girebilirmiyim? Teşekkürler.

 145. Meraba sağ göz:+175,sol göz+150+tembellik var sol gözümde,3yıldan beridir gözlük kullanıyorum gözlük camı derecesi sağ göz:87,sol göz:130 bu durumda polis olma ihtimalim varmı?yada tedavisi varmıdır teşekkürler.

 146. İyi günler benim sağ gözde hafif kayma var ama gözlerim 0 derece çıktı elenir miyim?

 147. Merhabalar 3.donem paem i kazandim,sol göz 0.50 astigmat sağ gözüm 2.00 intibaha gidiyoruz bugün intibahda sorun olursa direk eleniyor mu yoksa intibahtan sonra cizdirmemiz istenir mi lütfen bilgi verin

 148. Şu an 17 yaşındayım ve bir gözüm 1.25 diğeri ise 1.75 eğer okulu kazanırsam lazer ameliyatı olmam için imkan verilirmi yoksa sağlık taramasında elenirmiyim

 149. iyi akşamlar abi sağ göz:+175,sol göz:+150+göz tembelliği vardı, göz tembelliği için bugün hastaneye gittim sağ gözde sorun yoktu yalnız sol gözüm 10/4 tü sorun olurmu? Bu arada gözlüklüyüm yalnız tembellik için gözlüksüz harfleri gösterdi teşekkürler.

 150. mustafa çalgın

  benim sağ göz miyop 1.00 astigmat 0.50

  sol göz ise; miyop 2,00 astigmat 1,75
  miyoplar 2 yi geçmiyor astigmatta 2 yi geçmiyor sıkıntı olur mu ?

 151. Admin kolay gelsin. Benim göz miyop 1e yakın bu saglık formunda işaretlemesem. Bir sıkıntı olur mu yada işaretlesem ön saglıkta sorun olur mu bana işaretli diye.

  • admin

   Hiç farketmez, miyopluğa bakmayacaklar bu aşamada.

   • Teşekkür ederim admin cevap için peki işareti koysam göz bozukluğu ile ilgili fazla degil 1e yakın ama işarettem dolayı ön saglıkta bakılmayacak ama sonuçta işaret koyduğum için olumsuz bişey olmaz dimi ön saglıkta. Sebep vs.

 152. Alparslan karayiğit

  ACİLLL Hocam benim gözümde ırsi olarak karetakonus var bun dan da tedavi oldum ama derecelerim tutuyo gözlükle görebiliyor um sağlıkta bu hastalık yüzünden elenir miyim

 153. S.a 21.pomem e girdim göz derecem her iki gözüm de -1.25 astigmat var intibak eğitiminde elenme riskim varmı. Çünkü çıkarsa işimi birakip gitmem gerekecek.

 154. Merhaba admin benim sağ gözümde derecesini bilmiyorum ama miyop var diye düşünüyorum ben 17 yaşındayım lazer tedavisi olmak istersem olabilir miyim 18 yaş sınırı varmı yardımcı olursan sevinirim.

 155. Merhaba admin sağ göz 0.25 miyop 0.50 astigmat sol göz 0.50 miyop 1.50 astigmat pomem için sorun yaratırmı teşekkürler

 156. Admin benim sağ 1.50 astigmat sol 1.25 Pomem için sorun olur mu elenme ihtimali var mı ?

 157. hasan şanverdi

  admin bende sag göz miyop 2 derece mülakatı kazandıktan ve intibaktan sonra lazer tedavisi olur mu ya da elerler mi intibakta

 158. Kolay gelsin benim sol göz 2.5 miyop sağ 0.25 subaylıkta sorun olmadı pomemde olur mu birde asil kazandıktan sonra çizdirebilirmiyiz şimdiden teşekkürler

 159. Merhaba iyi günler benim sol gözümde 1 derece astigmat sağ gözümde 0.5 astigmat var.Birde hoca bana sol güzüm de göz tembelliği olduğunu söyledi 10/5 kadar sizce pomem de problem olurmu ne yapmam gerekiyor lütfen yardimci olun

 160. Merhaba ben 15yasındayım ozel harekat polisi olmak istiyorum boyum 160 ama sol gozum uzak 1derece sorun var sorun olurmu

 161. Merhaba ben 15yasındayım ozel harekat polisi olmak istiyorum boyum 160 ama sol gozum uzak 1derece sorun olur mu

 162. B grubundaki kronikleşmemiş mitral kapak yetmezliği elenme sebebimidir Sadece A grubumu geçer.
  Subaylıkda sorun olmadı

 163. Admin sağ göz -1 sol göz -1 miyop herhangi bir sıkıntı olurmu

 164. Gözlerim şuan 0,50 75 ama pmyo başvurusuna 9 ay h var neredeyse. Polislik sağlık şartlarında gözlerin 1 dereceyi geçmemesi yazıyordu 9 ay içinde 1 dereceyi geçerse eleniyor muyum veya giremiyor muyum yoksa kazanırsam göz numarasına intibak eğitiminde mi bakılıyor ve daha sonrasında 1 i geçerse giremiyor muyum yoksa lazer ameliyata mı yönlendiriyorlar?

 165. Ben gzö içerisine lens koydurma suretiyle ameliyat oldum.Şu an göz numaralarım sağ 0.50 sol 0.75 fakat doktorum gözlerimin görme oranlarının düşük olduğunu (sağ % 60 sol % 30) olduğunu polislik için görme oranının % 170 olması gerektiğini bu yüzden polis olamayacağımı ifade etti.Sizin yorumunuz nedir acaba bu konuda.Başvurup şansımı denemelimiyim.

 166. iyi akşamlar sağ göz:+1.75,sol göz:+1.50,sol gözde tembellik var birde gözlüklüyüm pomem için sorun olurmu? TEŞEKKÜRLER.

 167. Pmyo sağlık şartlarında gözlerin 1 dereceyi geçmemesi yazıyordu gözleri 1 dereceyi geçmiş adaylar okula giremiyor mu ya da kazanıp intibak ya ameliyat mı olmaları isteniyor gözlerim 1 derece diyelim okula giremiyor muyum ya da kazanıp ameliyat mı oluyorum? Bu eğer bu böyleyse sağlık şartlarında neden hala 1 dereceyi geçen adaylar elenir yazıyor

 168. admin bey benim sağ gözümde görme bozukluyu war sol gözümde hiç bir sıkıntı yok bu göre polis olabilirmiyim
  ?

 169. admin bey benim sağ güzümde %70 görme bozukluyu war ama sol gözümde hic bir sıkıntı yok yinede polis olabilirmiyim ?

 170. Merhaba sol gözüm De 1.75 astigmat var ve yüzde 70 görebiliyorum. Sağ gözümde 0.75 miyop var. Bu derece pomeme girmeme engel mi

 171. İyi gunler benim gözümde miyon var biri 1.5 diğeri 1.75 sorun olur mu

 172. merhaba sağ gözümde 0.50 sol gözümde 0.25 miyop var pöh olabilir
  miyim ?

 173. S.aleykum goz ile ilgili bi kac sorum olacakti. Bugun gozumden yeniden muayene oldum. Sağ gözüm 1.75 miyop + 0.50 astigmat. Sol gözüm 1.75 miyop + 0.75 astigmat sizce kazanirsam insAllah intibak egitiminden sorun yasarmiyim.
  Yasarsam direk elerlermi yoksa lazer ameliyati olmama musade ederler mi
  Simdiden teşekkürler.

 174. İyi günler. Gözümün biri 2.25 miyop+astigmat. diğeri de 2.50 miyop+astigmat var. İntibak eğitiminde göz derecemden dolayı elenir miyim? Bunun yanısıra lazer ameliyatı olmama izin verirler mi?

 175. İyi günler arkadasimin gözlük derecesi sol 1.75 sağ 1.50 PÖH te sorun olurmu.

 176. Merhaba benim sağ gözüm 3.5 sol 2.5 gözümü cizdirecem ikisinide pomeme girebilir miyim veya pmyo sorun olur mu ?

 177. Merhaba benim boyum 1.69 polislikde 1.67 istiyomus mülakatlarda az ölçülüyomuş 1 veya 2 santim elenirmiyim

 178. 1.25 astigmat sorun olur mu

 179. Liseden 2021 yılında mezun olucam pmyo lar 2020 de kapanıcak diyorlar 1 yılla kaçırmışmı oluyorum pmyoyu

 180. Admin benim sol gozumde hafif bir göz kayması var ve 1 numaralı da bir gözlügum var baska bir göz problemi yok ön sağliktan geçtim ama kazanırsak intibakta doktorun takdirindemidir yoksa kesin elenme sebebi olabilirmi bilginiz var mi yada bu sebepten elenme vok mu duyumunuz varmi

 181. Gözlük kullanıyorum Sözlü ve Yazılı sınavı geçtikten sonra göz numaramı sıkıntı yaparlarsa lazerle çizdirmeye hak tanırlar mı?

 182. İyi akşamlar eşim pomem de öğrenci, sağlık taramasında göz doktoru keratokonus şüphesi ile polis olamaz dedi, sadece korneası ince eşimin…korneanın ince olması sorun mu?

 183. Korneanın ince olması sorun olur mu

 184. Sağ gözüm 1.50 miyop, sol gözümde aynı şekilde 1.50 miyop. Pomem için sıkıntı olur mu

 185. MERHABA ADMİN BEY BENİM SAĞ GÜMDE TEMBELİK VAR SAĞ GÖZÜMLE ÇOK AZ GÖRÜYORUM AMA SOL GÖZÜMDE HİÇ BİR SIKINTI YOK POLİS OLABİLRMİYİM

 186. Selam benim gözüm paeme uymuyoryedeklerden kazanırsam orada izin verirler mi ?

 187. PMYO için bir göz 0.50 diğeri 1.25 bozuk durumundayken intibakta ki sağlıkta 0.25 fazla olan göze tolerans gösterebilirler mi? Diyelim ki doktor göstermedi lazer yaptırıp okula devam edinebilinir mi ?

 188. Sağ göz görme oranı %80 sol göz %60 sizce bu sorun olur mu…Teşekkür ederim

 189. Merhaba mulakkattan sonra lazer tedavisi yaptırılabilir mı?

 190. Admin , ben lazer tedavisi olup polis oldum diyelim . Polislikten pöhe geçiş yapacam . Tekrar lazer tedavisi yaptirabiliyormuyuz , ve yapilirsa da gözde sikinti cikar

 191. Merhaba sağ gözüm 1.75 sol gözüm 1.75 ayrıca 0.50 astigmat var. Polisliğe engel midir ayrıca intibaktan sonra çizdirmem için izin verirler mi

 192. Admin peki sen nesin? Pöh mü , memur mu ?

 193. Hocam iyi aksamlar. Bi sorum var yardimci olursan sevinirim. Polis okulunu kazanmistim ama gözümde iltihap ve katarakt oldugu icin cikarmislardi. Simdi katarakt ameliyati olacagim sadece iltihap kalacak gozumde. Bu engel olur mu. Tesekkür ederim

 194. Admin 15 gün sonra bekçilik sağlık kontrolüm var sol gözüm için göz içi lens taktırmam gerekiyor bi sorun olur mu ?

 195. Katarakt ameliyatı oldum ama Görmede sorun yok pomem için sorun olurmu sizce şimdiden teşekkür ederim.

 196. Gözlerimde göz kuruluğu ve sağ gözümde et yürümesi var ama görmemde hiç sıkıntı yok ilerde pomemde sıkıntı olurmu ve birde göz etinden ameliyat olsam sıkıntı çıkarmı admin

 197. Admin merhaba, benim sorum gozumun biri 1,75 digeri 1,50 astigmat var poh’e giricem direkt elenirmiyim yoksa lazer tedavisi icin zaman verirler mi ?

 198. Miyop um Pmyo sağlık muayenesinde lazerle çizilmiş göz bir sorun oluştururmu
  Lazer yaptıra bilirmiyim

 199. Sag goz 1 sol. Goz. 1.5 derece polis olmama engelmidir. Elenirmoyim

 200. Benim gözlerde 2 ye 1.75 2 ye kadar musade ediliyor diyor yönetmelik 2 olunca raporum onaylanır mi acaba

 201. sol 0.75 astigmat
  Sağ 0.50
  Bi sıkıntı olur mu

 202. admin benim demek istediğim 2. sınıftaki sağlık kontülndeki şartlarında göz derecesi kaç oluyor ?

  • Admin

   Okulu kazandıktan sonra onlara o kadar dikkat edilmiyor. Yani sınava girdin, kazandın, 2 sınıfa geçtin gözler mi dert oldu?

 203. sa bn askeri personelim sozlesmem bitince polis olmak istiyom sag giz 2.00 sol2.00 ama doktor asimetrik filan yok diyor dogutan gelen bisey olabilir gozunde diyor ve hicbir tani koyamadi gozume hastalik yok diyo bn poh olabilirmiyim pomeme gitebilirmiyim

 204. Gözlük kullananlar için bir sorun,vs olurmu? Yani gözlük polisliğe engel olurmu?

 205. Merhaba Ben gözlük kullanıyorum Polis Özel Harekatta herhangi bir sorun olurmu ( Sol göz 1.25 Sağ göz 1.0

 206. Sa goz doktorunda muayene oldum ve sağ gözüm 1.75
  Sol gözüm 0.75 astigmat çıktı polislige engelmi mülakatta beni nasıl yönlendirirler mülakkata ameliyata gönderirlermi direk eleme oluyormu sayğılarımla

 207. Göz kaymasi problem oluyor mu? derecesi var mıdır?

 208. Slm admin bey benim göz numaralarım yüksek miyop iki gözde derecesi 4 sağlık kurulundan geçebilirmiyim acaba ve lens kullanmam engel olur mu

 209. Kolay gelsin benim sol gözümde leke var ama görmede sıkıntı yok elenmee sebebi olurmu ?

 210. gözlerim miyop ve pöh e başvuruda sorun çıkar mı ya da kaç numara olması gerekiyor ?

 211. Gözlerimin ikiside 1.50 sağlıkta sorun olursa lazar için izin veriyolar mı ?

 212. Sağlık yönetmeliğindeki A B C D bölümlerinden hangileri geçerli B olursa sorun çıkarmı ?

 213. Admin mrb benim Sol göz miyop+astigmat 2.00 sağ göz
  Miyop+astigmat 2.75 eğerki kazanirsam genel sağlık öncesi tedavi olmam için ne kadar süre veriyorlar ve bu göz dereceleri alınırken miyop ve astigmat ayrı ayrimi hesaplaniyor cevaplarsan sevinirim

 214. sayın admin bende cok arastırdım benim gözün bir tanesi makinada 2 cıkıyor ama 4 ay önce doktor bana 1.50 derece gözlük verdi yani gözlerim 1 50 ile görebiliyorum.hastanelerde direk makinaya göre mi hareket ediyorlar yoksa cam takıp daha düşük derece ile görüyorsam onu mu baz alıp raporu yazıyorlar bilgin varsa sevinirim

 215. Admin merhaba ismim Kübra ve pomem olarak ggirecgim sınava göz derecem 3 duezenli olarak lens kullanıyorum sonuçta belirgin bir şey yok lens kullanarak polis olamam mi ??

 216. Sayin admin sag gozum 10/7 goruyor sol gozumde sikinti yok toplam gorme derecsi 16/20 dior polislikte sikinti olur mu

 217. Sayn admin sag gozum 7/10 goruor sol gozumde sıkıntı yok.pomeme giirebilir miym

 218. Lise 3 öğrencisiyim göz derecem 1.25 bi problem olurmu

 219. Kolay gelsin Yaş 18 lise 4 öğrencisiyim birkaç sorum olacak
  1)Göz derecelerim 2.25 her ikiside göz çizdirmeyi düşünüyorum çizdirmeden gitsem sorun olurmu seçildikten
  Sonra ordakilere çizdircem deme şansım varmı yoksa çizdiripmi gitmeliyim
  2) B sınıfı ehliyetim var avantajmı

 220. Lise 3 e gidiyorum sağ gözüm 0.50 sol gözüm0.75 miyop uzağı görememe sorunum var başka bi hastalık yok dinlendirici gözlük takıyorum pymo ya engel olur mu? Teşekkürler .

 221. Fiziki parkur değerlendirmesiyle sözlü mülakata gözlükle katılabiliyor muyuz? Kazanırsak eğer Daha sonra doktor takdirinde çizdirme operasyonu geçiririz zaten ve bunun için şansımız olacak değil mi?

 222. Göz çizdireler subay oluyomu acil cevap verirmisi

 223. İki gözümde 1.75 görüyrm pomem e girebilirmiyim

 224. Katarakt ameliyatı olup görmede hatası olmayan yeni yönetmelige göre sonuç ne olur ?

 225. benim sağ gözümde tembellik var görme dercesine göremi belirlenir

 226. Merhaba admin sol gözüm derece +2.75 sağ gözüm -1.50 sağlıkta sorun olur mu lütfen yardımcı olun.Bekçilik için?

 227. Merhaba admin bekçilik için sol göz 2.75 sağ göz 1.50 bu şekilde heyete girsem elenirmiyim?Yoksa çidirmek için şans verirler mi?cevaplarsanız sevinirim ..

 228. pmyo için kaç sınava girmem gerekiyor(12. sınıfım şu anda). Astsubay MYO ya da subay için şu anda sınavlarına hazırlanabiliyor muyum? Astsubay MYO ve PMYO yeni sistem TYT den mi alıyor?

 229. Merhaba sağ göz 0.75 miyop 1.50 astigmat sol 0.50 miyop 1.00 astigmat bekçilik için geçermiyim

 230. Admin kolay gelsin polislikte askerlikten muaf olanlarda başvurabiliyormu ? Birde keretakonus polisliğe engelmidir?

 231. merhaba benim sağ gözümde kayma var acaba bir sorun alurmu

 232. Merhaba ben lisans mezunuyum paem ve pomeme gireceğim bu sene fakat sol gözümde göz tembelliği varmış. Sol gözüm %70 görüyormuş yönetmeliğe baktım fakat orada göz tembelliği ile ilgili bir madde bulamadım. Gözün görme oranı 10/7 olmalıdır deniliyor. Göz tembelliğinde oran nedir ? Yardımcı olursanız sevinirim.

 233. merhaba ben 2. sınıf pmyo öğrencisiyim 2 gözümün toplam derecesi 2.50 mart ta sağlık kontrolü var bu bana sıkıntı çıkarır mı?

 234. Şu mesleği herşeyden çok istiyorum ama yok sağ göz 1 25 sol göz 1 75 şu hayatta tek şey istedim boy tutuyo kilo tutuyo ama göz görmeyince hiç göz çizdirme olayı var ama ben ekimde 18 e giriyom hem nasıl hangi parayla çizdirecem 3 derecelik gözümle hiç mi askeri bi alanada giremem

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir