Polislik Dış Görevde Ek Ücret Verilir Mi?

09.08.2019
984
A+
A-
Polislik Dış Görevde Ek Ücret Verilir Mi?

Polis memurluğu içerisinde birçok farklı meseleyi barındırmaktadır. Şark görevlerinden geçici görevler yani dış görevlere kadar türler bulunmaktadır. Bu görevler zorunlu olarak veriliyor olup, polis memurları bunlara herhangi bir şekilde itiraz edemiyor.  Polislik dış görevde ek ücret verilir mi konusu ise değişken cevapları barındırmaktadır. Yazımız içerisinde yer alacak olan dış görev ek ücret verilir mi ve polislik dış görev ek ücret ne kadar konularına detaylı olarak değineceğiz. Bu gibi konularda görev yapacağınız yere bağlı olarak etkenler bulunuyor. Eğer tehlike bölgelerine geçici göreve gidiyorsanız alacağınız parada değişiklikler meydana geliyor.

Polislik Dış Görev Zorunlu Mu?

Dış görev zorunlu mu sorusuna verilebilecek tek bir cevap bulunuyor o da evet. Polis memurları zorunlu olarak ihtiyaç olan bölgelere görev için gönderiliyor. Bu kararı ise Emniyet Genel Müdürlüğü veriyor olup il ve ilçe müdürlüklerine bu kararını ileterek görevi alacak kişilere ulaşıyor. Yaptığınız görev süreniz, polislik alanındaki başarılarınız bu görevlere gönderilmenizde etken olan nedenler arasında yer almaktadır.

Polis Memurlarına Dış Görevde Ek Ücret Verilir Mi?

Geçici göreve atandığınız için kesinlikle ek ücret alacaksınız. Alacağınız paranın miktarı ise gittiğiniz bölgeye göre değişiklik gösterecektir. Fakat gideceğiniz yer neresi olursa olsun mutlaka en düşük miktar olarak ücret almaya başlayacaksınız. Bu ücret maaşınıza günlük olarak yansıtılacaktır. Ay sonunda ise toplu olarak ödeme yapılacak.

Dış Görev Ücreti Ne Kadar?

Dış görev ek ücret konusu, görevi yapacağınız bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Eğer sorunsuz, sakin şehirlere giderseniz burada günlük 30 ile 35 lira arası para alıyorsunuz. Buna ek olarak doğu veya terör bölgelerinde geçici görevlerinizde belirlenen tehlike oranına göre ek ücretler alabiliyorsunuz.

Dış Görev Ek Ücreti Ne Kadar Süre Verilir?

Dış görevde gerektiğinde 1 ay veya daha fazla kalabiliyorsunuz. Ek ücret konusunda ise 3 ay olarak ardı ardına kesintisiz olarak maaşınızı alırsınız. 3 aydan fazla görev yapan polis memurlarına ile ek ücret verilmemektedir. Bu zamandan sonrası ücretsiz olarak dış görev sürecine devam edecektir.

2019 Polis Maaşları
Polis Özlük Hakları 2019
Polislikte Fazla Mesai Ücreti Var Mı?

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.