Polislerin Tayinleri Ne Zaman Açıklanacak?

24.05.2016
A+
A-
Polislerin Tayinleri Ne Zaman Açıklanacak?

Tayin kavramı polislerin görev yerlerinin değişmesi olarak tanımlanabilir. Polislerin tayin dönemi olan mayıs ayı gelmesinden sonra gözler emniyet genel müdürlüğüne çevirilmiş durumda. Şubat ve mart aylarında doğu-batı tercihlerini yapan polis memurları tayinlerin açıklanmasını beklemekteler. 2016 yılında toplamda 30 bin civarında polis memuru şarka gitmek için hazırlık tercihi de yaptı. Polisler yeni çıkan kanunla birlikte 2 den fazla kez şark görevi yapabilir maddesi getirildi. Bugünler de sürekli dile getirilen şark tayin sonuçları aslında sadece şark tayinlerini kapsamamaktadır açıklanan tayinlerle birlikte şarkta görev yapan personelin batıya dönüş sonuçları da açıklanacak. Mayıs başından beri gözlerini emniyet genel müdürlüğüne çeviren polis memurları tayinlerin açıklanarak yeni görev yerlerine gitmek için hazırlıklarını tamamlamış durumdalar.

Polislerin Önceki Yıllarda Tayinleri Ne Zaman Açıklandı?
Polis tayinlerinin açıklanması için genel bir takvim bulunmamakta ve bu da polis memurlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Her sene ayrı tarihler de açıklanan polis tayinleri bu sene de ayrı bir tarihte açıklanmaya gebe. Geçmiş dönemde ki tayin açıklama tarihlerine bakacak olursak ise:
2013 de 3 MAYIS
2014 de 15 MAYIS
2015 de 10 HAZİRAN da açıklanmış. 2015 yılında haziran ayından açıklanmasının nedeni olarak seçimler gösterilmişti bu nedenle mayıs başında tayinlerin açıklanmasına kesin gözüyle bakılırken açıklanmamıştı.

Polislerin Tayinleri Ne Zaman Açıklanacak?
2016 tayinlerinin mayıs ayı başında 5 Mayıs günü açıklanmasını bekleyen polis memurları hala açıklanmayan tayinlerle ilgili olarak sıkıntılı günler yaşamaktalar. Bir çok polis memuru evlerini toplamış ve yeni görev yerlerinin belirlenmesini beklerken Emniyet Genel Müdürlüğü hala tayinleri açıklamamakta. Polislerin tayinleri genel olarak askeri personelden sonra açıklanması nedeniyle polisler şuanda gözlerini 27 Mayıs a çevirmiş durumdalar. Askeri personelin tayinlerinin 20 Mayısta açıklanmasının ardından polislerde kendi tayinlerinin 1 hafta sonrasında açıklanmasına kesin gözüyle bakmaktalar. Bizim kendi tahminimimizde 27 Mayıs 2016 günü polislerin tayinlerinin açıklanacağı yönünde umarız yanılmayız ve beklenen tayinler açıklanır da polis memurlarımız yeni görev yerlerine sağlıklı şekilde yerleşirler.


Polis Tayinleri 17 Haziranda Açıklanacak mı?
Bugün yapılan şark illerinin süre değişikliğinin ardından ve günün cuma olması nedeniyle tayinlerin 17 Haziran 2016 günün açıklanması beklenmekte arkadaşlar.

Şimdiden tüm polis memurlarımıza hayırlı olması dileğiyle…


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. blank H.SOMUNCU dedi ki:

  ARKADAŞLAR 2016 TAYİNLERİ ŞARK İLLERİ EMNİYET MÜDÜRLERİNİN PERSONEL FAZLA İSTEMELERİNDEN DOLAYI YENİDEN AYARLANMAK ÜZERE ERTELENDİ GİBİ.ÇÜNKÜ MEVCUT ŞERK İLLERİNDE MALUMUNUZ ÜZERE YÜRÜTÜLEN OPERASYONLAR SONRASINDA GÜVENLİ BÖLGE İLAN EDİLEN YERLERDE KRK AÇMA ÇALIŞMALARI YAPILDIĞINDAN FAZLA PERSONELE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.BÜYÜK BİR OLASILIKLA İPKALARIN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ KABUL EDİLMEYECEKTİR.AÇIKLAMA 01.06.2016 GÜNÜ YAPILACAK

 2. blank İsmi lazım değil polis dedi ki:

  eline yüzünen bulaştırdılar.

 3. blank Rukiyye dedi ki:

  Bugün açklancak mı acaba?

  1. blank admin dedi ki:

   Bugun aciklanmaz en gec bayram sonunda.