Polislere Hitap Şekli Uyarısı

09.08.2017
1.746
A+
A-
Polislere Hitap Şekli Uyarısı

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, polis memurları arasındaki hitap şekilleri konusunda uyarı yayınladı. Yapılan uyarı ile, “abi, hocam, toprağım, kral, abla, hacı, kanka … ” vb. hitap şekillerinin kullanılmaması gerektiği belirtildi.

İl Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı açıklama şu şekildedir:

“Şubemiz bünyesinde görev yapan personelin aralarında hitap şekli olarak resmiyet ve hiyerarşiyle bağdaşmayan farklı anlamlara gelen kelimeler kullandıkları ve bu kelimelerin personelin farklı yaş gruplarında olması sebebiyle problem oluşturduğu görülmektedir.

Şubemiz personelinin birbirlerine hitap şekli olarak Patron, Başkan, Abi, Kanki, Kral, Abla, Hacı, Toprağım vb. başka anlamlara gelen kelimeler kullanmalarının aralarında iletişim sorunu meydana getirdiğinden dolayı bunun yerine, kendisi ile aynı yıl göreve başlayan personele “Devrem“, kendisinden önce göreve başlayan personele “Üst Devrem“, kendisinden sonra göreve başlayan personele ise “Alt Devrem” şeklinde hitap edecek olup konu ile ilgili gerekli bilgilendirme semineri Eğitim Büro Amirliği tarafından verilecektir….”

Kısacası, emniyet personelinin kendisi ile aynı yıl göreve başlayan meslektaşlarına devrem, önce başlayanlara üst devrem, sonra başlayanlara ise alt devrem şeklinde hitap etmesi istenmektedir.

ETİKETLER: ,
Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. zehir dedi ki:

    bunlar boş mevzular acıklansin artik pmyo

  2. Mert dedi ki:

    Ahaha Toprağim nedir ya… Adamlarda haklı bu ne samimiyet.