Yeni Haberler
Ana Sayfa / PMYO / Polis Okulları Evci İzni Nedir Nasıl Alınır?

Polis Okulları Evci İzni Nedir Nasıl Alınır?

Polis okullarının herhangi birini kazanan adayların akıllarına gelen sorulardan bir tanesi de okulda okurken evlerine gidip gidemeyecekleri hafta sonları kendi evlerinde kalıp kalamayacakları sorusudur. Polis okullarından herhangi birini kazanan adayların okulda okudukları süre boyunca şartlarının tutması durumunda hafta sonları veya resmi tatillerde hangi şartlarda ailelerinin yanında kalır bunların hepsini düzenleyen yönetmeliğin ilgili maddeleri vardır. Evci izni nedir, kimlere verilir, kimlerin yanına evci iznine çıkılır ve gece yatış izni nedir gibi tüm bu soruların cevabına aşağıdan ulaşabileceksiniz.

Polis Okulları Evci İzni Nedir Nasıl Alınır?

“c) Evci izni: Eşi, ana-baba, kardeşlerden, eşinin ana-babasından veya ikinci dereceden kan hısımlarından herhangi birisinin, yüksekokulun bulunduğu İl/İlçeler ile sınırı olan diğer İl/İlçelerde ikamet ettiği yüksekokul müdürlüğü tarafından araştırılıp tespit edilen öğrenciye eğitim öğretim yılı boyunca Cuma akşamı ders bitiminden, Pazar günü akşam yoklamasına kadar, diğer tatil günlerinde tatil günü başlayıp tatilin son günü akşam yoklamasına kadar gece yatısına kalmak üzere verilen izindir. Bu izin, yüksekokulun bulunduğu İl/İlçeler ile sınırı olan diğer İl/İlçelerin ulaşım durumu ve yol güvenliği göz önüne alınarak yüksekokul müdürlüğü tarafından değerlendirilerek verilir.”

Gece Yatışı İzni Nedir?

“g) Gece Yatısı İzni: Evci olmayan öğrencilere, mazeretlerinden dolayı Yüksekokul Müdürlüğü tarafından uygun görülen hallerde, hafta içi veya sonunda gece dışarıda yatması için ders bitiminden sabah yoklamasına kadar verilen izindir. Öğrencilerin bu izni kullanabilmesi için evci izninde belirtilen yakınlarından birinin yanında kalacağını ispatlaması zorunludur.”

Tüm bunlar polis meslek yüksek okulu ile ilgili eğitim öğretim yönetmeliğinde yer almaktadır.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

pomem-parkur

2017 20. Dönem Fiziki Yeterlilik Parkuru Açıklandı!

20. dönem polis meslek eğitim merkezine alımı yapılacak olan 9 bin erkek ve bin bayan …

10 Yorum

  1. Peki egitimdeyken ösym sinavlarina girmemize izin veriyorlar mi ? Baska ildede olsa sinav

  2. benim evim pmyo ya çok yakın ama ben gece yatış izni istemesem yatılı kalmak istesem olur mu

  3. Üniforma aşığı

    Ben gerçekten vatan üniforması giymek istiyorum. Bi kuzenim aylardır sorguda ve sonuç daha belli olmadı. Bu polis okullarına kaydıma ve polis olmama engel olur mu. Teşekkür ederim.

  4. Ben geçensene 2016da polislik için denedim ve fiziki mülakatlara normal konsey karşısında da 100 aldim ama polislige alınmadım bunun üzerine itiraz ettim bana aldığım puanları soylediler ve dedigim gibi 100 aldim neden elendim diye düşünüyorum ki suan gazi üniversitesi pdr okuyorum ve ısrarla polislik için hep deniycem acaba busene alınırmıyım bide egerki bu konu hakkında bilgili bir kisi iseniz elenme sebeblerini soylermisiniz tahmini ayrıca fiziki olarak yanlış yada engel olacak bir durum yok iz gibi

  5. Ilahiaytci polis adayi

    Acaba ünv mezunu polis alımı ne zaman olacak. Dönem uzatmıştım mezun oldum ocakta. Yeni polis alımı ne zaman olur? Heyecanlanmaya basladim. Bu vatan uğruna bu bayrak uğruna görev aşkı ile yaniyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir