Ana Sayfa / Advertorial / Polislik Mülakatları Uygulaması Çıktı!

Polislik Mülakatları Uygulaması Çıktı!

(Önemli Not: Uygulama takvimi ve içeriği makale sonuna eklenmiştir. Lütfen okuyunuz.)

22. dönem POMEM polis alımı ile 2018’de 10 bin yeni lisans ve önlisans adayı polis alınacak! Ortalama 40 bin kişinin başvuracağı 22. dönem POMEM alımında bir adım önde olmak ve mülakatlara hazırlanmak uygulamamızı ile çok kolay.

PMYO hedefleyen adaylar, mülakatlara da hazırlanmalıdırlar. Uygulamamızı edinerek her an güncel bir kaynağı cihazlarına yükleyebilirler. 20-30 bin PMYO adayı arasından ilk 2 bine girmek için mutlaka mülakatlara çalışmalı ve uygulamamızı edinmelisiniz. TYT’den ne kadar yüksek alırsanız alın, sözlü mülakat puanınız yüksek olmadıkça PMYO kazanma şansınız yoktur.

PÖH(Polis Özel Harekat) 2018 alımları yakında başlıyor. En az lise mezunu binlerce PÖH 2018 yılı içinde alınacak. Bu sınava girecek adaylar, pöh mülakatları için mutlaka uygulamamızı edinmelidirler.

PMYO sürecinde TYT puanı %25, fiziki parkur %25, sözlü mülakat ise %50 oranında başarı puanını oluşturacak.  TYT puanı ya da fiziki mülakat puanı yüksek olan bir aday, sözlüden düşük alırsa hiçbir şansı kalmayacak. Ya da TYT puanı ve fiziki parkur puanı düşük olan bir aday, sözlü mülakattan yüksek puan alarak hayalindeki mesleğe kavuşacak. Tüm bu süreçte asıl etkili olan etmenin, sözlü mülakat puanı olduğu bu noktadan kolaylıkla anlaşılabilir. Bu nedenle lise son, lise mezunu ve önlisans mezunu olanlar, PMYO kazanmak için mutlaka uygulamamızı edinmelidirler.

Peki sözlü mülakatlara nasıl hazırlanılır? Bu konuda herhangi bir yazılı eser mevcut değil. İnternet sitemizden ve diğer sayfalardan, çıkmış örnek soruların bazılarına ulaşılabilir. Dileyen adaylar bu bilgi kırıntıları ile sözlü mülakatlara hazırlanabilir. Bu yazımızda ise, daha donanımlı ve derli toplu bir kaynağa ulaşmak isteyen polis adaylarını bilgilendirmek istiyoruz.

Hayalinizdeki polislik mesleği için şimdi adım atın!

Polis Mülakatları ve Soru Bankası uygulamamız, içerisinde yıl yıl ve gerçek polis mülakatları sorularını barındıran oldukça büyük bir uygulamadır. İçeriği daha önce mülakatlara girmiş polis adaylarından gelen sorularla oluşturulmuştur. Yaklaşık 1400 mülakat sorusu ve cevabı, yıl yıl ve okul okul ayrılmış ve kullanıcılarına sunulmuştur. Üstelik internetsiz çalışmakta ve sürekli yeni sorularla güncelleştirilmektedir. Bir defa satın alan bir kişi, süresiz olarak ücretsiz şekilde uygulamayı kullanabilmektedir.

POMEM, PAEM, PÖH ve PMYO şeklinde mülakat soruları barındıran uygulama, polis adaylarına eşsiz bir bilgi datasını sunmaktadır. Mülakatlarda başarılı olmak isteyen tüm polis adayları mutlaka bu uygulamayı satın almalıdır. Artık mülakatlarda ne soruldu, cevapları neydi, mülakatta neler yaşandı, komisyon hangi soruları sordu, polislik kurulunda ne tarz sorular soruluyor tarzı arayışlara girmenize gerek yok.

Kimi insanlar “Soruyu bilmek önemli değil…” diyerek cümlenin devamını haklı gerekçelerle dolduruyorlar. Peki, sözlü mülakatlarda en önemli süre olan ilk 60 saniyeyi böyle boş geçiren bir adayın, iyi bir intiba bırakma ihtimali var mı? Karttan çektiği soruyu bilen mi avantajlı olur bilemeyen mi? Burada kararı polis adayları kendileri vermelidirler.

Mülakat sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir.

Polis olup olmayacağınızı belirleyecek bu kısa zamana, hazır ve donanımlı olarak göğüs germek için hemen bu uygulamayı alın ve çalışmaya başlayın. Üstelik, 40-50 TL fiyatlarla satılan kitapların yerine sadece 16.99 TL.

Polis Mülakatları Uygulaması Günlüğü:

 • POMEM Mülakat Soru ve Cevap Sayısı: 931
 • PAEM Mülakat Soru ve Cevap Sayısı: 349
 • PAEM Test Soru ve Cevap Sayısı: 110
 • PMYO Mülakat Soru ve Cevap Sayısı: 190
 • PMYO Test Soru ve Cevap Sayısı: 220
 • PÖH Mülakat Soru ve Cevap Sayısı: 33
 • Önemli NOT: Herhangi bir mülakatta sorulan soru, diğer mülakatta çıkmış olsa bile bir defa eklenmekte, tekrar olarak diğer mülakat basamaklarına eklenmemektedir. Bu nedenle polis adayının, tüm mülakat sorularını POMEM, PAEM, PMYO farketmeksizin çözmesi önemle rica olunur. Eklenen soruları iOS platformunda, uygulama yenilenince otomatik çekilmektedir. Android platformu için 2-3 defa soruları güncelle yapınız. Güncelleme olmazsa silip tekrar kurunuz.
 • 20 Mart: 22. dönem POMEM çalışmaları başladı.
 • 21 Şubat: 21. dönemde çıkmış 200 civarı soru-cevap eklendi.
 • 23 Ocak: 1000 kişiyi geçtik. Teşekkürler!
 • 20 Kasım: 700 kişi olduk. Teşekkürler!
 • 20. Kasım: 30 Soruluk geçmiş yıllarda çıkmış POMEM soru-cevabı eklendi.
 • 4 Kasım: iOS ve Android toplamda 600 kişi olduk. Teşekkürler.
 • 31 Ekim: 500 kişi olduk. İlginize teşekkürler!
 • 26 Ekim: 400. kullanıcıya ulaştık. Güveniniz için teşekkürler..
 • 22 Ekim: 50 adet mülakatlarda çıkan POMEM Hukuk Soruları eklendi.
 • 18 Ekim: 30 soruluk yeni çıkmış POMEM deneme çalışması eklendi.
 • 13 Ekim: 40 soruluk yeni çıkmış POMEM soruları deneme çalışması eklendi.
 • 11 Ekim: 30 soruluk yeni POMEM çalışması eklendi.
 • 7 Ekim: Çıkmış 40 POMEM mülakat soru ve cevabı eklendi.
 • 5 Ekim: Uygulamızı satın alan 300’ü aşkın kullanıcımıza ve ilgi gösteren ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.
 • 2 Ekim: Çıkmış 20 POMEM mülakat soru ve cevabı eklendi.

Uygulamadan ekran görüntüleri:


Bu makalede tam 288 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

288 Soru Var

 1. Lise sondayım molis akademisine gitmek istiyorum ne yapmalıyım tyt ile mi alır yoksa 2. Oturuma da girmelimiyim? Birde akademi mezunları sadece komiser yardımcısı olarak mı mezun oluyor?

 2. Beni kirpiklerimin arasında ben var ama çok belli olmuyor sorun olur mu?

 3. benim cenemde ve burnumun altinda benim var ve bacagimin belime yakin yerinde ise cok acik bi dogum lekesi var sorun olurmu

 4. Merhabalar kolay gelsin, öncelikle böyle bir uygulama yaptığınız için teşekkür ederim

  Bugün uygulamaya girdim yanlışlıkla soruları güncelle tuşuna tikladim sorular başarıyla guncellendi uyarısı verdi ama şimdi tüm sorular gitti, uygulamayı yeniden yukledim, tekrar soruları güncelle yaptım ama hâlâ durum aynı

  • admin

   Merhaba. Sorun sunucu kaynaklıdır. Halledildi. Yeniden güncelleyin ya da silip tekrar kurun. Sorun olursa lütfen bie bildirin.

 5. zeliha sena dursun

  merhabalar ben lise mezunuyken ygs puanım polislik barajına yetmediği için başvuru yapamamıstım suan 2 yıılık üniversite okuyorum pomem için de açıktan 4 yıllığa tamamlamayı düşünüyodum şuan yeni alımdan anladığım kadarıyla önlisans mezunlarıda pomeme alınacak o zaman benım 4 yıla tamamlamama gerek kalmadı mı demek oluyo bu :/

 6. Admin 21.dönem sözlü mülakat tarihleri kasım sonu olacak diyorlar ne zaman açıklanır acaba
  Birde Rize de parkura girdim sözlü mülakat da orda mı olur teşekkürler

 7. merhaba admin dişlerimdeki problem yüzünden tekrar yaptırmak zorunda kaldım sorun olurmu?

 8. Merhaba Admin ve Değerli arkadaşlar. Öncelikle bu uygulamayı hazırlayan sevgili “polisnoktası” adminine Teşekkür ediyorum. Emeğinin hakkını fazlasıyla yerine getirmektesin Rabbim Razı olsun senden. Söylemek isteyeceğim asıl konu şu; Bende 21. Dönem pomem mülaktına hazırlanan biriyim, isteğim şudur: mülakatlar açıklandığında ve diğer arkadaşlar sınava girdikleri yerleri ve kendilerine soruları soruları hızla bu siteye yazmaları hepimiz için bir ön hazırlık Olacaktır. Ve sevgili Admin, burada cıkan soruları hızla uygulama sayfasında 21. Dönem pomem sorularına yazdırırsanız daha çok faydalanacağız. Herkese tşk Ediyorum son olarak arkadaşlarınıza bu sayfayı önerin gercekten güzel bir sayfa. Daha çok kişi olup daha fazla soruları bir an önce öğrenmiş olacağız.

  • Merhaba. Mülakatlar başladığı gün, uygulamamıza 21. dönem mülakatlarında çıkan soru ve cevapları, girenler tarafından bize ulaştırıldıkça anlık olarak ekleyeceğiz. O konuda taahhüdümüz mevcut. Başarılar.

 9. Mrb
  Bekcilik alimlari ile alakali sozlu mulakat nasiloluyor ne tarz sorular sorulur ve yazili sorulari nasildir admin

 10. Merhaba. Ben yaklaşık 3 yıl önce apandis ameliyatı oldum ve karnımda dikiş izi var. Pomem sağlık kontrolünde sıkıntı olur mu ? Estetik ameliyat olmam gerekli mi ?

 11. Slm admin lise mezunuyum pmyo hazırlanıyorum kolumda dövme var ama küçük bisey sildiricem zaten.tamamen gitmese yani çok hafif iz kalırsa nolcak .bide sol ayak bilegimde ödem var sorun olurmu??

 12. slm.15.10 1997 .hakkari/yüksekova doğumluyum.doğulu olmam polislik için avantaj yada dezavantaj olur mu. tyt ile sınawa gircem.. teşkkürler

 13. Ben polis olmak istiyorum lise 10.sınıf öğrencisiyim. Disiplin cezası alırsam polis olabilir miyim?

 14. Pöh alımlarında kpss puanı kaç olmalıdır birde yaş sınırı nedir? Şimdiden teşekkürler

 15. Merhaba admin,
  Özel Harekat Polisi askerlik yapar mı?
  Özel Harekat Polisinin emeklilik süresinde bir değişiklik var mı?

 16. YUNUS EMRE ERSÖZZ

  15/12/2000 dogumluyum polis olabilirmiyim yada pomem 184cm boy 89 kiloyum

 17. parkuru gereken sürede tamamlayamazsak sorun plurmu

 18. Pmyo dan pöh olunur mu

 19. Pmyo okurken veya polis olduktan sonra burun estetiği yapma imkanımız var mı

 20. 175 boy ve 60 kilo erkekler için pöhe uygun mudur

 21. SelamınAleyküm , kardeşim ben kendimden biraz bahsedeyim . 18 yaşındayım 99 doğumluyum . Hep hayalim polis olmakdı şimdiye kadar geçen sene ygs ye girdim fakat bilerek barajı geçmeyim diye yanlış şıkları işaretlerim haliylede geçmedim neden böyle bişey yaptım çünkü ailem polis olmamı istemiyordu . Sonra sonuçlar açıklandı . Ben diretim yine beni istediğim bölümde okutmazsanız böyle böyle diye konuştum sonra hala izin vermediler annem babamla 2 ay konuşmadım 3 hafta ağladım en sonunda pes ettiler . Beni polis spor mülakatları için babam bi spor akademisine yazdırdı . Ben istedim yazdırmasını o da yazdırdı . Fakat bi sorum olacak sana kardeşim . Benim ayak lef bezlerim yavaş çalışıyor . Bazen şişme yapıyor ama 10-20 dk ya iniyo . Koşmama yürümeme engel değil koşabiliyorum hızlı bi şekilde . Ama polis sağlık mülakatında ayak lef bezleri yavaş çalışıyor diye elerler mi ? Eğer olmazsa çok üzülürüm elerlerse çünkü ben gece gündüz demeden tyt den 400 puan alayım diye çalışıyorum . Bazen uyku bile uyuyamıyorum . Odama koskocaman bi Türk bayrağı astım her gece ona bakıp bi gün polis üniformasını giymenin hayalini kuruyorum okulu kazanmamın hayalini kuruyorum . Namazlarımı aksatmıyorum her namazdan sonra Allah ım bu sene bana nasip et diye dua ediyorum . Sorumu cevaplarsan mutlu olurum kardeşim .

 22. Admin ben şimdi üniversite okuyorum radyo televizyon ve sinema bölümü 1.sınıftayım ama polis olmayı çok istiyorum bu konuda ne yapmam lazım bana biraz yardımcı olur musun.?

 23. Tyt den 360 alsak kazanma şansımız nasıl olur

 24. iki yıllık üniversite okuyorum nasıl polis olabilirim üniversiteyi bitirmem şartmı

 25. Kolay gelsin admin. Eğer beğenmezsek iade edebilir miyiz? Çünkü daha önce başıma geldi böyle bişey. Teşekkürler

 26. 02.KASIM.2000 DOGUMLU OLUP PMYO BAŞVURU YAPABİLİR MİYİM ?

 27. Merhaba. Ben lise son öğrencisiyim. PMYO için sadece TYT yeterli diye biliyorum fakat PAEM’e yükselebilmek, kariyer sahibi olabilmek için Üniversite mezunu olmak gerekiyor. Ama hangi bölümden üniversiteyi bitirmek gerektiği yazmıyor, bu konuda biraz bilgi alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

 28. üniversiteyi pmyo da okuyabilirmiyiz

 29. tyt den kaç puan almamiz gerekiyo pöh olabilmek için

 30. kpss sarti olamdn lisden direk polis olaboilrmum

 31. esarpli polis olurmu sadece mulakat ile

 32. esarpi polis olurmu sadece mulakat ile dedim olur dediniz. kpps sarti olmadan olurmu dedim hayir dediniz hangisine kafa yorcam simdi ben poh kpss sarti olmadan alim yokmu mülakat ile admin. selamlar talha.

 33. bu sene kpss 31 ağustos 2018 de açıklanacak. kpss puanı geldikten sonra mı başlar başvurular gelmeden mi ?

 34. Selamın alykum ben 2004 doğumluyum boyun 162 kilim 70 polis lisesine gitmek istiyorum sinavi ne zaman öğrenebilirmiyim

 35. pöh kpss sarti isteyecekmi liseden alim olacakkmi daha belli deilmi silopi de mulakat yeri varmi

 36. Kızım 20 yaşında lise mezunu. El bilek alt ve üst kısmı ile ensesinde küçük dövmeler var. Polislik sınavına girebilir mi? Bu sene sınav yapılacak mı? Teşekkür ederim.

 37. Merhabalar lise bitince tyt ye girdigmiz zamn kpss ye demi gircez acaba

 38. Bilgiler ve uğraşınız için teşekkür ederim. Esen kalın.

 39. mrb 22 pomem onlisanstanmi alinacak liseden alinmyckmi

 40. Merhaba. Yeni başvuru yapacağim da yaş siniri 1996 dogumlular icin uygun olan ve boy siniri 162 olan basvurabilecegim yerleri kpss sarti olup olmadigini rica etsem kisaca aciklayabilir misiniz? Yani hangi durum icin kpss gerekiyor ve yeni 22.donem pomem icin kpssye girmis olmak gerekli sanirim bu yil kpssye girip bir sonraki yili beklemis olsam yas sorunu ile karsilasiyor muyum? Ya da kpss sartsiz basvurabilecegim durumlari soyler misiniz bu yil itibari ile. Yardinci oluo aciklama yaparsaniz sevinirim. Iyi aksamlar.

 41. 1997 dogumluyum boyum 1.68 kilom 58 lise mezunuyum teseturluyum polis olabilirmiyim acaba

 42. 27.01.2000 doğumluyum hesaplara göre 18 yaşımı doldurmadım . yaşımı büyütürsem pmyo girmem için engel olur mu?

 43. Son sınıf lisans öğrencisiyim. Mezun olmama 2 ay var, 2016 da önlisans sınavına girmiştim, o puanla, son sınıf lisans öğrencisi olmama rağmen, 2016 da ki ön lisans puanına göre başvuru yapabilir miyim?

 44. Ben dogdugumda dudağim tavşan dudaktı 3 aylık ken ameliyat oldum ve ameliyat izim var ekimde ameliyat olacam bu polis olmam icin sorun olur mu

 45. Üniversite kınama cezası almak sorun teşkil eder mi pomem icin

 46. Göbeğimi deldirmiştim delik belli oluyor bi sorun olur mu

 47. Sağa göz 19 sol göz ise 18 olurmu acaba

 48. Ben 22. dönem lisans mezunu olarak başvuruda bulundum. Aynı zamanda bu yıl 2 yıllık meslekyüksek okulunda bilgisayar programcılığına kayıtlıyım. Yani zevkine sınavı kazanıp kayıt olmuştum. Şuan hem lisans mezunu ve hem de iki yıllık üniversite kayıtlı olmam pomem başvurusu için sorun olur mu? Olursa meslek yüksek okuluna kaydımı sildirim mi?

 49. Sol kolumda kesik izleri var ama çok belli olmuyor bunun dısında bütün şartlar uyuyor sizcede denemeli miyim ?

 50. Admin sol kolumda cok kucuk dogum lekesi var fazla belli olmuyor sikinti olurmu

 51. Benim vucut kitle indeksim 17. Sorun olur mu? Polislige girebilir miyim

 52. Yaşım 22 ve şu an açık lise okuyorum. Sadece 86 kredim kaldı. 1 yıl içinde bu krediyi bitirebilirim. Polisliğin yaş sınırı nedir? Tyt girmek için lisenin bitmiş olması gerek. Tyt sınavına girebilirsiniz kpss olmadan dediniz, o zaman tyt puanı yeterli sanırım. Değil mi?

 53. merhaba, 15 aralık 1990 doğumluyum. lise mezunuyum. polis olmak istiyorum ama nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilmiyorum. her sayfada farklı bilgi ile karşılaşıyorum. 2018 yılı içerisinde hangi sınavlara girmem ve neleri takip etmem gerekiyor net bilgi için bana yardımcı olursanız sevinirim.

 54. 22. Dönem pomem hazırlıkları soru cevap ne zaman devamı gelicek sizce sözlü müşakat ne zaman olur

  • Önümüzdeki haftalarda sözlü mülakatlar başlayacak. Uygulamaya soru elimize geçtikçe ekliyoruz. Zaten binlerce soru var, ek yeni soru bulmak bu nedenle zor oluyor.

 55. sağ kaşımın yanında küçük bir sıyrık var bu sıkıntı olur mu ama dikiş yok

 56. Ya benim karnımda küçükken olduğum bi ameliyat izi var ve belli oluyor yani acaba bu sorun olur mu ?

 57. Kolay gelsin.Ben lisans mezunuyum 23. Dönem pomem için başvuru yapacağım kafama takılan güvenlik soruşturması.Ben 2014 te dersaneye gittim. O olaylar başladı daha sonra üniversiteyi kazandım.Özel yurtta kalıyordum 2 sene kaldım ve fetö terör örgütünden dolayı kapatıldı bu durum beni etkiler mi diğer bi konuda kuzenim polis memuruydu ve meslekten ihraç edildi bu durum beni etkiler mi ? Şimdiden teşekkür ederim cevabınız İçin.

 58. Merhaba ben 1999 dogumlu lise mevzunuyum polis olmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim

 59. Merhaba ben 1999 dogumluyum lise mezunuyum polis olmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim ?

 60. benim yaşım 15 bileğimde nerdeyse hiç gözükmeyen 1 cm 2 tane jilet izi var bir şey olur mu mülakata sorun olur mu birde yara izlerim var sorun olur mu teşekkürler cevabınızı bekliyorum

 61. Merhabalar,PMYO’ya giriş için Tyt sinavina basvuru yapiyoruz.Fakat Pmyo basvuru tarihi Tyt sonuclari aciklandiktan sonra mi yapilicak yoksa sinavdan hemen sonra mi?

 62. baş parmağımın ucunda ufak bir et parçası var sorun olurmu polislik için

 63. ben 4 yaşındayken iki böbreğimden taş ameliyat oldum ve izleri belirgin şuan hiç bi sorunum yok ve polis olmayı çok istiyorum polis olabilirmiyim

 64. mrhb bn şuan acikogretimden liseyi okuyorum bitirdikten sonra soylediginz gibi sınavlara giricem mülakatı geçtikten sonra 2 yıllık eğitim şartmı? bide acikogretimden okumam bnm icin dejavantas midir simdiden tşk ederim:)

 65. Ben lise mezunuyum. Bir kızım var sezeryan izi polis olmayı engellermi

 66. Yüzümde güneş lekesi var ama tedavisi mümkün bundan elenir miyim

 67. Merhaba iyi akşamlar ben geçen sene pmyo mülakatında renk körlüğü dolayısıyla elendim bu sene tekrar deneyeceğim acaba başvuru sırasında bir sıkıntı çıkar mı yani mülakata tekrar çağırırlar mı bunu öğrenmek istiyorum

 68. Uygulamanızı indirdim ancak kullanamıyorum. Açılıyor ancak Ana ekranı mor pembe renkli bir görüntü kaplıyor ve hiçbir yere dokunamiyorum . Bilginize

 69. Merhaba bir şey sormak istiyordum ben geçen sene renk körlüğü dolayısıyla elenmiş bulundum bu sene başvuru yapabiliyor muyum

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir