Ana Sayfa / POMEM / Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde Okutulan Dersler
polis-meslek-egitim-merkezinde-okutulan-dersler

Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde Okutulan Dersler

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlükleri lisans mezunu polis adayları için kurulan bir kuruluştur. Polis Meslek Eğitim Merkezleri Emniyet Genel Müdürlüğüne polis adayı yetiştiren kurumlardan bir tanesi olmakla birlikte eğitim süreleri şuan için en az 6 ay olarak belirlenmiştir. Polis Meslek Eğitim Merkezinden mezun olan adaylar polis adayı olarak polislik mesleğine ilk adımını atarlar.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Hakkında Genel Bilgiler
POMEM’lerde eğitim-öğretim, parasız yatılı ve üniformalı olup, öğrencilerin yemek ve sağlık giderlerinin tamamı devletimiz tarafından karşılanmaktadır. Pomemdeki eğitimi başarıyla bitiren öğrencilere Mesleki Eğitim Sertifikası verilmektedir. Polis Meslek Eğitim Merkezini başarıyla bitiren adayların yıl sonunda yapılacak olan eğitim sonu sınavında başarılı olmaları halinde aday polis memuru olarak göreve başlamaktadırlar.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri’nde Okutulan Dersler
Polis Meslek Eğitim Merkezlerinden en az 6 ay olan eğitim süresi boyunca polislik mesleği ile ilgili eğitimler verilmektedir. POMEM lerde verilen eğitimler bazen 6 ay bazen ise 9 ay gibi sürelerde verilmektedir. Pomemlerdeki eğitimler hem uygulamaları hemde teorik olarak verilmektedir. Uygulamalı dersler genel olarak Polis Savunma Taktikleri üzerine kuruludur. Pomem lerde okutulan dersler ve ders saatlerine detaylı olarak aşağıdan ulaşabilirsiniz..

Okutulan Dersler

  DERS ADI Ders Saati
1 Poliste Uygulamalı Durum Eğitimi 140
2 Temel Hukuk 47
3 Polis Hukuku 43
4 Dsiplin Hukuku 12
5 Silah ve Atış Bilgisi I 50
6 Silah ve Atış Bilgisi II 53
7 Polis Savunma Taktikleri I 50
8 Polis Savunma Taktikleri II 53
9 Seri Klavye Kullanımı 28
10 Resmi Yazışma Kuralları 56
11 Güvenli Ekip Sürücülüğü ve Araç Kullanımı I 56
12 Güvenli Ekip Sürücülüğü ve Araç Kulanımı II 28
13 Toplumsal Olaylara Müdahale

 

www.PolisNoktasi.Com

28

Polis Merkez Eğitim Merkezlerinde okutulan bu dersleri eğitim boyunca başarı ile tamamlamak gerekmektedir aksi takdir de başarısız sayılacaksınızdır.

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir