Polis Akademisi 2023 Yılı ERASMUS Başvuru Sonuçları

23.11.2018
891
A+
A-
Polis Akademisi 2023 Yılı ERASMUS Başvuru Sonuçları

Polis Akademisi Başkanlığı 2023 Akademik Yılı  ERASMUS Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği Başvuru Sonuçlarını yayınladı.

Geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi sitesinde  yayınlamış olduğu ilanda Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ERASMUS + Yüksek öğretim Öğrenci Öğrenim Hareketliliği ve Öğrenci Staj Hareketliliği Polis Akademisi ile ikili anlaşma yapmış olan yüksek öğretim kurumlarına öğrenci gönderileceğini belirtmişti.

Bu kapsamda polis akademisi 2023 yılı için erasmus öğrenci başvuru sonuçlarını yayınladı.

İlan metni:

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları arasında yer alan Erasmus+ Öğrenci Öğrenim ve Öğrenci Staj Hareketliliği kapsamında Polis Akademisi Başkanlığı’ndan yabancı yükseköğretim kurumlarına gönderilecek öğrencilerin seçimi, Polis Akademisi Erasmus Programı Uygulama Yönergesinin 10. maddesine göre oluşturulan “Polis Akademisi Başkanlığı Erasmus Programı Seçim Jürisi” tarafından tamamlanmıştır. Yapılan değerlendirme sonucunda Ulusal Ajans tarafından belirlenen asgari koşulları sağladıkları tespit edilmiş olan, asil ve yedek olarak hareketliliği gerçekleştirmeye hak kazanan öğrencilerin listesi aşağıda belirtilmiştir.^

Faaliyeti gerçekleştirmeye asil hak kazanan öğrenciler, Polis Akademisi Başkanlığı ile anlaşmalı kurum listesine buradan ulaşabilir, gitmek istedikleri ülkelerle ilgili olarak Erasmus Kurum Koordinatörü ile iletişime geçebilirler. Karşı kurumlar ile Erasmus Kurum Koordinatörü irtibata geçecektir.

Öğrencilere yurt dışında geçirdikleri faaliyet süreleri boyunca, gittikleri ülkeler için Erasmus Uygulama El Kitabında belirlenen aylık miktar üzerinden hibe verilmektedir. Hibeler, öğrencilerin faaliyetle ilgili masraflarının tamamını karşılamaya yönelik değil, yalnızca katkı niteliğindedir. Hibe ödemeleri, öğrencilerin hareketlilik öncesi gerekli belgeleri tamamlaması akabinde % 70 ve hareketlilik sonrası gerekli belgelerin teslimi akabinde %30 olmak üzere toplamda 2 taksit olarak ve Avro cinsinden yapılır.

Öğrencinin, normal şartlarda öğrenim veya stajın devam etmesi gereken durumlarda 7 (yedi) takvim gününden (hafta sonu dahil) fazla süre ile misafir olduğu kurumdan (şehirden / ülkeden) ayrıldığının tespit edilmesi, eğitim sonunda başarısız olması, OLS (Online Linguistic Support) sınavını gidiş öncesinde ve dönüşte almaması, katılımcı anketini doldurmaması durumlarında öğrenciye hibe ödenmez veya hibeden belli oranda kesinti yapılabilir. Faaliyet bittikten sonra hareketliliğe katılımı kanıtlayan belgelerini teslim edilmemesi durumunda, hareketlilik geçersiz sayılır ve ödenen hibe geri alınır.

Kesintiler hakkında daha fazla bilgi için bkz. (Erasmus El Kitabı’nın 20-21. Sayfalarındaki ilgili kısımlar) TIKLAYIN

Erasmus+ Öğrenci Öğrenim Hareketliliğine hak kazanan öğrencilerin 2023 Yılı Bahar Döneminde faaliyet gerçekleştirmek istedikleri kurumdan kabul almaları gerekmektedir. 2023 Yılı Bahar Döneminde Öğrenci Öğrenim Hareketliliğine gidemeyen öğrenciler faaliyet haklarını kaybedeceklerdir ve staj hareketliliği için yedek sırada olan öğrencilere bütçe imkânları doğrultusunda sırasıyla hak tanınacaktır.

Faaliyet süresince doldurulması gerekli olan belgeler:

Öğrenci Öğrenim Hareketliliği için: Learning Agreement Student Mobility for Studies 
Öğrenci Staj Hareketliliği için: Learning Agreement Student Mobility for Traineeships

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.