Ana Sayfa / PÖH / PÖH Yedek Kaçıncı Sıraya Kadar Gelir?
poh-yedek-kac-kisi

PÖH Yedek Kaçıncı Sıraya Kadar Gelir?

19. dönem 1. yedek alımı açıklandı! Polis Meslek Eğitim Merkezlerine Özel Harekat branşlı polis memuru olarak yetiştirilmek üzere planlanan asıl adaylardan 863 adayın yerine yedek aday planlaması yapıldı. OKUYUNUZ!

19. dönem en az lise mezunu polis özel harekat alımları yaklaşık 6-7 aylık bir sürecin sonrasında nihayet bugün sonlandı ve resmi sonuçlar açıklandı. Polis özel harekat sonuçları sonucunda 10 bin erkek aday polis meslek eğitim merkezlerine yerleştirilerek polis adayı olma şansı yakalamış durumdalar. Peki bu sıralamaya giren 10 bin dışında yedek olarak sıralanan adayların durumları ne olacak bu yazımızda ona değineceğiz.

19. Dönem PÖH Kaç Yedek Planlaması Yapıldı?
En az lise mezunu polis özel harekata asil olarak 10 bin adayın yanı sıra yedek olarak görünüm olarak 10 bin aday planlanmış görünmektedir. Polis özel harekat alımlarında normal şartlarda bu kadar yedek planlamasının olduğunu düşünmüyorduk ancak gelen sorularda 9 binlerde olduğu ileten yedek arkadaşlar var. Yani görünen şuan için 10 bin de yedek polis özel harekat adayı bulunmaktadır.

19. Dönem PÖH Kaç Yedek Alınır?
Polis özel harekat alımları için planlanan 10 bin yedek aday olduğuna yukarıda değinmiştik arkadaşlar peki bu 10 bin yedek adaydan kaçı asil sıralamasına girebilir? Arkadaşlar 10 bin sayısı epey büyük bir sayı polis özel harekat için ve şahsi fikrimiz yedek olarak 1000 e kadar rahatlıkla yedek alımlarının geleceğidir. Bu kişisel bir tahmindir o kadar yedek alımı olur olmaz orasını okullarda istifa eden adaylar veya okula kayıta gelmeyen adaylar belirleyecektir. Bu nedenle kimse şu kadar yedek alımı yapılacaktır diyemez.

Yedek adaylara tavsiyemiz polis akademisinin sitesini sürekli takip etmeleridir.

Geçici kayıt sırasında, POMEM’e giremeyecekleri anlaşılan, eksik belge getiren, intibak eğitiminin başladığı günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, POMEM’den ayrılan veya vefat eden adayların yerine yedek adaylar sırası ile çağrılır. Çağrılan yedek aday, kendine tebliğ edildiği tarihten itibaren en geç üç iş günü içinde planlandığı POMEM’e evrakları ile birlikte gelerek müracaatta bulunur. Bu süre içinde müracaat etmeyen ya da eksik belge ile gelen adaylar haklarını kaybetmiş sayılırlar ve bu adayların geçici kayıtları yapılmaz. Bu adayların dosyaları Başkanlık onayı ile işlemden kaldırılır. Bunların yerine de yine aynı usulle yedek aday çağırma işlemi yapılır.

(2) (Değişik:13/3/2017-Bakan Onayı) Eğitim-Öğretim süresince kontenjan dolmamışsa yedek aday çağrılabilir. Yedekten çağrılan adayların eğitim-öğretime geç başladıkları süre devamsızlıktan sayılmaz.

Bu makalede tam 848 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

848 Soru Var

 1. hayırlı aksamlar admin yedek sıram 726 ya düstü sence gelirmi tesekkürler.

 2. 1942 sıram gelirmi acaba admin cok streslıyım

 3. aralık mezun olacakların yerlerine yedekten adam alırlarmı bos kontenjan olacagı ıcın

 4. bu çağırılan adaylarda askerliğini yapmakta olanlara ayın 23’üne kadar dilekçe için süre tanınmış. Tahmini olarak 2.yedek planlaması o tarihten sonra ay sonuna kadar yapılabilir mi? bide 1199. sıradayım ve lise mezunuyum askerliğimi yapmadım şansım varmı sizce?

 5. Hocam 2. Yedekte 1316.siraya gelme ihtimali nedir sizce ?

 6. Admin Sıram 147 düştü 863 Alımdan sonra sıra gelir mi 2. Alımda

 7. Admin eğitim sonunda ne sınavına giriliyor bilgin var mı

 8. Selamın aleyküm admin 1016 ilk siralamamdi 153 düştüm ikinci planlamada gelme imkanı yüzde kaç acaba rica etsem cevaplarmisiniz

 9. 863 kişi alındıktan sonra sramz 1.084 eğer 2 yedek planlaması yapılırsa gelme ihtimali olurmu. Tahminen ne zaman olur yada olma ihtimali varmı

 10. Selamün aleyküm admin 863 alındıktan sonra sıram 354 de düşdü 2. Alım da girme ihtimalim yüzde kaç yanıtlarsanız sevinirim.

 11. 863 kısı 1nci planlamada alınmasının ardından sıram 1079 a düştü gelme şansım yüzde kaç ??

 12. Admin 2. Yedek En geç Ne zaman olur

 13. 19 poh. Aciklanmadi neden olabilir aciklama yapilacakmi ce

 14. Selamunaleykum, admin sıram 504’e düştü. İkinci yedek planlamasında gelme ihtimali nedir ? Bu 1. Yedekte 863 kişi , sadece kaydı yaptırmayanlar deniliyor. İstifa eden, saglıkta elenen, güvenlikten elenenler degilmiş. Bunun dogrulugunu şurdan anladım. İki gün önce kayseri pomem de güvenlikten geçeneyip 5 kişiyi göndermişler. Dogru olma ihtinali yüksek gibi. Bu konu da bilgin var mı ?

 15. Ozmn ikinci yedek alirlarmi sence

 16. Admin kardesim sen polis gorevlisisin sana iki sorum var.
  1. Bu birinci yedek sence beklendigi sayida mi oldu yoksa normal mi?
  2. Su an 2. Yedekte tahminen kac yedek daha aciklanir?
  Tesekkurler

 17. Admin sağlık testinde esrar içen adam geçebiliyor mu

 18. Admin okullarda eksik var diyorlar okulda olan arkadaşlarla konuştum bu ay içi çağırılır diyor 2. Yedek

 19. Admin 139 kişi kaldı önümde ne olur gelirmi

 20. 2. yedekten elazığ ya kayıt yaptıracağım 16. sına kadar süre verilmiş biz geçici kaydı yaptırınca yatılı olarak ordamı kalmaya başlayacağız yoksa eğitim başladığında mı çağıracaklar. bide noterden senet yaptırmak gerekiyor onu kendi şehrimde yaptırıp mı gideceğim yoksa orda kendiler mi yaptırıyorlar. acil cevap verirsen seviinirim

 21. Admin ben 3569. Sıradayım sence bana sıra gelirmi ?

 22. Admin 3. Yedek ne zaman olur. Ocakta teslim olanlardan sonramı. Yada 2. 3 hafta içindemi

 23. MERHABA. 3 YEDEK ALINDI VE BENM SIRAM 1494. ŞUAN 119 KİŞİ KAALDI . Bİ DAHA ALIM OLUR MU OLURSA ŞANSIM NEDİR ? TEŞEKKÜRLER

 24. Selamun aleyküm admin ben 19.dönem 4222 sirasindaydim 3 yedek alim oldu şimdi 2863 siralarındayım bir yandan ümitsizim tecili bozdurup askere gitsem olur ya sıra bana gelir ozaman polis olma olasılıgım olmazmı yani sıra bana gelirse askerden pöh eğitimine geçebilirmiyim bir sorun olurmu bir yandan da ümitliyim 5000 e kadar kesin alım olacağını duydum bu nekadar doğru bilmiyorum cevap verirseniz çok sevinirim ona göre tecil bozduracagım

 25. Merhaba 19.dönem de 21 bin de sıralamaya giremedim siralamaya girememek ne anlama bizide çağırma veya tekrar değerlendirme gibi bir şansımız varmı bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz.

 26. 4.yedek alımı olucak mı çok merak ediyorum hocam?

 27. Her ay bir bölüm alim yapılıyordu 1 yedek yerlerlestirme ,2 yedek yerlerstirme ,3 yedek yerlestirme die ama bu ay da bitiyor 4 yedek alımı olmadı herhalde yılbaşından sonra olur 4 ya alim işi

 28. Selamunaleyküm kardeşim ben 1200. sıraya düştüm askerlik yapmayanlar egitime subatta başlicaklarmıs. 3 bin küsür kardesimiz mezun oldular. Geriye kalan 7 bin kisiye yakın kardeslerimden yedek alımı tekrar olur mu ?

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir