PÖH Sınav Giriş Belgesi Bulunamadı Sorunu!

21.12.2016
1.121
A+
A-
PÖH Sınav Giriş Belgesi Bulunamadı Sorunu!

Polis özel harekat başvuruları başlamadan yapılan açıklamaları dikkatli okumayan bir çok aday başvuru yapmıştı ve başvurularda şişmişti. Biz çok defa 1989 doğumluların başvurmaması gerektiğini dile getirdik ancak bir çok aday başvuru yapmış ve sınav belgeleri çıkmadı. Son olarak da bazı adayların her şartı tutmasına rağmen gene de sınav giriş belgeleri çıkmamıştı ki polis akademisi duruma el atarak tekrar bi düzenleme ile şartı tutan ve parayı bankaya yatıran adayları mağdur etmedi.

Sınav giriş belgesi çıkmayan bazı arkadaşlarımız toplanarak polis akademisine giderek durumları hakkında bilgi almak istemişler ve bu durumu da soru-cevap sayfamızda bizlerle paylaştılar. Soru-cevap sayfamızda arkadaşımızın paylaştığı yazıyı birebir burada sizlerle paylaşıyorum bu durumda olan arkadaşlar bilgi sahibi olmuş olurlar.

arkadaşlar hala açıklanmayanınız varsa şöyle bi bilgilendirme yapayım biz 4 kişi istanbuldan yola çıktık ankaraya gittik pazar akşamı 1 kişi izmirden 1 kişi kayseriden geldi ankarada buluşup polis akademisine gittik,girdik bilgi işlemi bulduk içeride 2 polis yapıyor bu fax çekenler olsun hala düzelmeyenler olsun onların işlemlerini yani kolay iş değil en kısa zamanda düzelir hala düzelmediyse,velhasılı kelam 6 kişi gittik 1 kişinin sorununu düzeltebildik 2 abimiz 89 lu diye direk elemişler zaten,ben de 16.11.98 dogumluyum diğer 2 arkadas ta biri 02.16.98 diğeri 11.16.98 dogumlu,dediklerine göre sonradan yönetmelik cıkmıs başvuru tarihi 2 kasım olduğu için 2 kasımda 18 yaşımızı tamamlamış olmamız gerekiyormuş,sağolsunlar bu bilgilendirmeyi keşke daha önceden yapsalardı da biz de önceden bilgi sahibi olsaydık,paranızı ileride başka bi blok var ordan alabilirsiniz dediler helal olsun devletimize biz paranın derdinde değiliz.Ama şöyle de bi durum var ben şahsım adına söyliyim geçen sene de pmyöye başvuru yapamadım 1 ekim tarihinden sonrasını almıyorlardı orda da,yani madem bi yönetmelik yapıyorsunuz sınavın oldugu sene içerisinde 18 yasını tamamlayacak herkesi alın yok başvuru tarihiydi şu tarihti bu tarihti saçmalık.Sonuç olarak 14 gün geç doğduk diye elenmiş olduk.Eğer hala düzelmeyen varsa ve doğum tarihi 2 KASIM 1998 den sonraysa veya 89 doğumluysa hiç uğraşmasın,bi sonuca ulaşamaz,eğer giriş yeri belli olan varsa bu şekilde onları da mülakatta elerler bize dedikleri bu.Giriş yeri belli olan bütün arkadaşlara da hayırlı olsun,inşallah kazanırsınız.

Herkes hakkında hayırlısı arkadaşlar.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Ertuğrul dedi ki:

  Ben şartlarda 2 kasım 1998 sonrası diye birşey göremedim benimki de 8 kasım madem böyle birşey var en başta belirli et kardeşim bu sistemi anlamıyorum admin

 2. Emre dedi ki:

  Bende ayni sekil madur oldum peki parami nasil alabilirim

  1. admin dedi ki:

   Polis akademisini arayıp sorun.