Ana Sayfa / PÖH / PÖH Puan Hesaplaması Nasıl Yapılacak?
PÖH Puan Hesaplaması Nasıl Yapılacak

PÖH Puan Hesaplaması Nasıl Yapılacak?

Polis özel harekat alım sürecinde alımların en az lise mezunu olarak yapılacak olması ve özel harekat alımlarından herhangi bir sınav şartı bulunmaması nedeniyle başvurunun rekor düzeyde olduğu daha önceki yazılarımızda sizlerle paylaşmıştık. Yapılan rekor başvuru sonrası ise polis özel harekat alımına özel olarak fiziki yeterlilik parkurunda değişikliğe gidilmiş ve 1 aylık fiziki yeterlilik maratonunda bir çok aday elenerek sayının 46 binlere kadar düştüğü söylenmişti. Sayının 46 binlere düşmesinin ardından adaylar mülakat sınavlarını 1 ay kadar bekledikten sonra pazartesi günü mülakat süreci de nihayet başladı.

PÖH Puanlandırması Nasıl Olacak?
Yapılan itirazlar sınavsız polis alımının yapılamayacağı türünde anayasa mahkemesine yapılan başvurudan dolayı bilindidiği üzere polis özel harekat mülakat süreci oldukça uzamıştı ki sonunda geçen hafta polis özel harekat mülakat sürecinin başlayacağı polis akademisi tarafından duyurulmuştu. Polis özel harekat adaylarının bu süreçte eminiz ki kafalarını kurcalayan bir soru vardır bu da özel harekat puanlandırması nasıl belirlenecek ve adayların başarı sırası tam olarak nasıl oluşturulacak? Ocak ayı içerisinde yayınlanan polis özel harekat alım yönetmeliğinde bu durum belirlenmiştir arkadaşlar. Bizim de yeni ulaştığımız yönetmeliğin puan hesaplaması şu şekilde yapılacaktır.

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın fiziki yeterlilik sınavı puanının % 50’si ve mülakat sınavı puanının % 50’sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

33 Yorum

 1. Tekrar aynı şekilde alım yapıalcakmı veya ön lisanslar için pomem yolu açılacakmı acaba bu konu hakkında bilginiz varmı ? bende 19.dönemde 51 sn.ile elendim.

 2. yönetmelikte geçen ibare FYS %50 , Sözlü mülakat %50 şeklindedir. Bunun değişimi olma ihtimali gerçekten mevcut mu ? Eğer olsaydı şimdiye kadar açıklanması gerekmez miydi ?

 3. Bana hangi takimlisin diye sordular

 4. Merhaba Admin 46 Saniyede Parkuru Tamamladım İçerdede Soruda Saçmaladım Ne Sordularsa Cevap Verdim Sence Ne Olmuştur Tahminen Kolay Gelsin

 5. Selâmün aleyküm. Kesin bilgiye ulaşamadım icin sizin bilginize guvenerek den soruyorum. Duyumum sözlü mülakat dan 70 in altin da alan kisi eleniyor böyle bir şeyin asli varmıdır.

 6. Sözlü ve fiziki yeterlilik sınavım çok iyi geçti fakat yüzümde küçük bir yağ bezesi vardı sözlüde bunu gördü ve anlattım olanı tm dedi sizce bu sebebten elenebilir bilirmiyim?

 7. Kardesim sporum 90 sözlüm 70 olursa kazanmam % kaç sence ?

 8. Tahminin kardeşim ortalamam 80 yapıyor

 9. Bayan yok gine demi alimlarda

 10. Admin bişeyi merak ediyorum sözlü mülakata puanlama 0 dan mı başlıyor yoksa 60 dan mı

 11. Bu alımlarda askerlik şartı varmı pöh alımlarında ve yaş sınırı kaç

 12. Hayırlı günler bende vertebra füzyonu var ama belimi etkilemiyor sporu 44 te yaptım kara kuvvetlerinde genel sağlıkta geçmiştim burada bir sıkıntı olur mu ?

 13. selam admin ismim Metehan komisyonda vay say isme bak yapıldı spor 65aldım bu isme bu puan yakışıyor mu hiç dediler felan.cıkarlen insallah 65spor puanı kurtarır dediler sizce iyi gecmişmidr?

 14. Tekrar PÖH alımı olacakmı? Başvurular ne zaman?

 15. 12/04/1999 doğumluyum PÖH olabiliyo muyum ??

 16. Selam admin 07.08.2000 dogumluyum lise bittigi yıl yani 2018 temmuzunda 18 bitmis oluyor alım olursa katıla bilirmiyim ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir