PÖH Parkur Süresi Uzatılsın Kampanyası Düzenleniyor!

09.01.2017
A+
A-
PÖH Parkur Süresi Uzatılsın Kampanyası Düzenleniyor!

Polis özel harekat olmak isteyen binlerce aday bilindiği üzere başvuruların başlamasıyla birlikte polis akademisi sitesini kilitlemişlerdi ve bu konu bir kaç gün haberlerde yer almıştı. Polis özel harekat olmak isteyen adaylar zor da olsa bu süreçte başvurularını yaptılar ve polis akademisi de başvuru sayısını açıkladığında kimsenin beklemediği bir sayı ortaya çıkmıştı. Polis akademisi başvuru sayısını 285 bin olarak açıklamış ve sonrasında adaylar fiziki yeterlilik parkurunu beklemeye başlamışlardı ki fiziki yeterlilik parkuru polis özel harekat adayları için değiştirilerek daha da zorlaştırılmıştı. Fiziki yeterlilik parkurunun zorlaşmasının ardından en az 50 saniye sürede parkuru tamamlayan adaylar mülakata geçmeye hak kazanıyorlar. Parkur içinde bir çok adayın talihsizlikler yaşaması bazılarının düşmesi bazılarının kayması bazılarının o an motive olamaması neticesinde sürenin adaylara yetmediği dile getirilmeye başlandı. Süre sorununu sitemizin soru-cevap ve yorum alanından dile getiren adaylar 200 kişinin bir gün içinde parkura girdiği bir okulda parkuru tamamlayan aday sayısının en fazla 10 olduğunu da ekleyen adaylar bu sorunla ilgili bizlerden destek talep ettiler. Süre sorunu ile ilgili gerekli mercilere başvurmak isteyen adaylarda bizlerden bu süre sorununu dile getirmemizi ve başlattıkları imza kampanyasına destek vermemizi istediler. Bizlerde polis adaylarının bu isteklerini yerine getirerek fiziki yeterlilik süresi ile ilgili kampanyalarına buradan destek veriyoruz.

Polis özel harekat fiziki yeterlilik sınavı süresinin düşürülmesini isteyen adaylar bir kampanya sitesinde durumu şöyle özetlemişler;

Sayın Yetkililerimiz;
Son olarak 15 Temmuz darbe kalkışmasında destansı bir mücadele veren ve vatan sevdalısı gençlerin ilgi odağı olan Polis Özel Harekat (PÖH) teşkilatına personel alımı hususunda ve OHAL kapsamında yayımlanan Kanun Hükmündeki 671 sayılı Kararname ile yapılan değişiklikler hepimizi heyecanlandırmıştır. Binlerce Vatan, Millet, Bayrak sevdalısı olan gençleri umutlandıran sınavsız lise mezunu Polis Özel Harekat alımında bizlere sunmuş olduğunuz kolaylığa Türk gençleri olarak 285.000 rekor başvuru yaparak hep birlikte gurur verici tabloyla karşılaştık.
Polis Akademisi’nin Polis Özel Harekat fiziki yeterlilik sınavı için yayınlamış olduğu parkuru, Polis Özel Harekat adayları olarak 50 saniye ve daha kısa sürede tamamlayamadık. Sosyal medyadan edindiğimiz bilgiler sonucunda ve sınava girdiğimiz Pomem okullarında ortalama her 20 kişiden 1 kişi 50 saniye ve daha kısa sürede tamamlıyor. Başarısız olma nedenlerimiz ise geçmiş dönemlerde uygulanan parkurların üzerine ek olarak 3 engel etabı (paralel bar, denge tahtası, 5 barfiks) eklenmesi ve bu 3 engel etabına sadece 2 saniye süre verilmesidir. Güç gerektirmeyen sadece hıza dayalı bir parkur olmasından dolayı vücudu ağır basan adaylara saniye yetersiz kaldı ve çoğu Pomem’de zemin kayıyor ve saniyelerle yarıştığımız parkurda ayakta durmakta güçlük çektik. Parkur esnasında yaşadığımız en ufak bir talihsizlik, kayma ve düşme gibi durumlarda toplamda bulunan 9 engel etabını 50 saniye içerisinde bitirmek mümkün olmuyor.
Büyük heyecanla beklediğimiz fiziki yeterlilik sınavının en ufak bir talihsizlik kabul etmemesi, güç gerektirmeyen sadece hıza dayalı olması ve zeminin kayması bizleri hayal kırıklığına ve hüsrana uğrattı. Fiziki yeterlilik sınavı talihsizlikle sonuçlanan adaylar olarak son süre sınırı olan 50 saniyenin 58 saniye olmasını bu kutlu dava yolunda şehadet şerbetini içmeye hazır olan gençler olarak sözlü mülakata katılma şansının bize de verilmesini arz ediyoruz.

Duamız Dua Davamız Dava Sevdamız Sevda Yolumuz Yol Sözümüzde Söz olsun And olsun artık hakkın vaad ettiği günlerin doğması için elimizden geleni yapmaya. Vatan için Bayrak için Dava için bu yola baş koyanların hayalleri belli saniyelerle yıkılmasın.

Bu şerefli ve asil göreve katılabilmemiz için ilgili karar mercilerinin bilgilerine saygılarımızla sunar gereğinin yapılmasını arz ediyoruz.

Pöh parkur süresinin uzatılmasına destek olmak için sizlerde aşağıdaki linke tıklayarak destek olabilirsiniz..

https://www.change.org/p/polis-%C3%B6zel-harekat-parkur-s%C3%BCresinin-artt%C4%B1r%C4%B1lmas%C4%B1n%C4%B1-arz-ediyoruz


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. blank umıt dedi ki:

    kampanya ıse yararmı ?

    1. blank admin dedi ki:

      Şahsi görüşüm işe yaramaz.