Yeni Haberler
Ana Sayfa / PÖH / PÖH Parkur Sonrası Yedek Alımı Olacak mı?

PÖH Parkur Sonrası Yedek Alımı Olacak mı?

Polis özel harekat alımlarına olan yoğun ilgi sonrasında fiziki yeterlilik sınavları da geçen ay başlamıştı ve bir çok kişinin gözlerini çevirdiği fiziki yeterlilik sınavları hala devam etmekte. Bir çok aday polis özel harekat alımlarında fiziki yeterlilik parkurunun değiştirilmesinin polis olmak isteyen adayları zorladığını söylemektedir. Hatta bizimde gözlemlerimiz ve aldığımız duyumlara göre 200 kişinin girmiş olduğu fiziki yeterlilik parkurunda başarılı olan aday sayısının sadece 4 olduğu ve adayların süre konusunda çok fazla sıkıntı yaşadıkları söylenmekte.

Fiziki yeterlilikte zorlanan ve 50 saniye üzerinde süre ile fiziki yeterlilik parkurunu tamamlayan bir çok aday polis özel harekat parkurunun süresinin yetersiz olduğunu ve bu sürenin 50 yerine 52 falan olması gerektiğini dile getiriyorlar. 50 saniye üzeri parkuru tamamlayan bazı adaylarda bu 51 saniye ile parkuru tamamladıklarını ve bu saniye ile yedek olup olamayacaklarını sormaktalar. Bizlerde bu yazımızda parkur sonrası yedek alımı olup olmayacağından sizlere bahsedeceğiz.

PÖH 50 Saniye Üstü Yedek Alımı Olacak mı?
Polis özel harekat parkurunda 50 saniye üzeri yapan polis adaylar için herhangi bir yedek olma durumu ne yazık ki söz konusu değildir. Fiziki yeterlilikte 50 saniye üzeri yapan adaylar tamamen polis özel harekattan elenmiş durumda oluyorlar. Çünkü yedek alımının fiziki yeterlilik ile herhangi bir bağı yoktur. Yedek alımı fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarından sonra ilk 10 bine giremeyen adaylardan puana göre belirlenecektir. Yani yedek olabilmeniz için fiziki yeterlilik parkurunu başarı ile geçmeniz gerekmekteydi.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

2017 PÖH Mülakat Anıları!

2017 PÖH Mülakat Anıları!

Polis özel harekat mülakatlarına giren adayların yaşadıklarını gerek kendi sayfamızdan gerekse diğer sayfalardan toparlayarak bu …

15 Yorum

  1. hocam kolay gelsin paem sitesinden baktım herhangi bir ilan falan yok ama yollar felç arabalar gidemiyor arnavutköy pomemi arıyorum ancak ulasılmıyor acaba yarın orada sınavı olup bu konu hakkıdna bilgisi olan var mı eğer iptal gibi bir durum olsaydı sitede yayınlanırde değil mi ?

  2. Admin pöh alımı bir daha olur mu 19.dönemki şartlar gibi

  3. hocam ortalama kaç yedek alınır sizce ?

  4. Sürenin uzamasını istiyoruz çünkü oo parkura oo saniye çok az hem az hem ceza cok ayak kaymasi oluyor bnu düşünen yok ama saniyenin 53 olması her şeyi düzeltir saniyenin düzeltilmesi için ne olur gerekeni yapın bn kendim sinavda yere düştüm kaltm ama 52 de tamam ladm kurs ta ise 43 ile tamam liyordum soylermisiniz o ortam çok farklı ya herkez biliyor ceza süresinde çok uzun bi yanlış hareket için 2 saniye veriliyor ama kimi var 1 saniye veya 2 saniye ile kaybeden var dusunun lütfen bir an once duzelttin..

  5. Bu ne abi böyle çanakkale savaşını hatırlayın hey on beşlim türküsünü hatırlayın ülke bi savaşa girse bütün erkek çocuklarının eline tufegi verip salarsiniz meydana on bes temmuzu hatirlayin yollarda gezen gencecik bedenleri bu kadar vatan sever Bi millet şu prosedür e bak elli saniye olacak elli bir olmayacak yazıktır çok yazık esnetin bunu bencede on dokuzunda çocuğu askere alıyorsunuz cokmu mantikli slalom ne barfiks ne sayın cumhurbaşkanı başbakan tüm bakanlar kısacası ülkeyi yöneten tüm vasıflı bireyler bu konu hakkında bu insanlara insiyatif kullanmanızı dilerim bu kadar insan söz konusu vatansa gerisi teferruat demişler teferruatlara takilmalarina musadee etmeyin saniyelerle umutlarını yikmayin saygilarimla der goruslerimi bu şekilde aktarmak isterim tüm devlet yöneticilerine iyi. Günler

  6. arkadaşlar nisan ayında tekrar bi alım olacağı söylentisi var

  7. Arkadaşlar mümkünse bu süreyi uzatın ben heyecandan sıçrama tahtasında 7 sefer sıçradım ve 51 sn ylen kaybettim niye bana 2 saniye geri düşülmedi anlamadım

  8. Özel harekat alımı devam edecek ama kesin bir tarih yok

  9. admin kardeş merhaba 2017 pöh bayan alımı olmayacak denildi ama olabilir diye de bi söylenti var sence olma olasılığı var mı ?

  10. Yedek alımı olucakmı olacaksa nekadar yedek alimi olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir