PÖH Mülakatları Ne Zaman? AYM Kararı Açıklandı mı?

13.02.2017
1.568
A+
A-
PÖH Mülakatları Ne Zaman? AYM Kararı Açıklandı mı?

Polis özel harekat alımlarının ilk başvuruları bilindiği üzere 2 kasımda başlamıştı. Bu alımların en önemli özelliğinin ise en az lise mezunu olarak alım yapılması ve herhangi bir sınav şartının olmamasıydı. Bu şartlarda çıkarılan bir khk ile yapılmıştı. Alım sürecinin başlaması ve fiziki yeterlilik sınavlarının yapılmasının üzerinden neredeyse bir ay gibi bir süreç geçmesine rağmen hala mülakat yerleri henüz açıklanabilmiş değil.

PÖH Mülakat Yerleri Neden Açıklanmıyor?
Pöh alımlarının açıklanmamasına gerekçe olarak sosyal medya da bir çok söylenti dolanmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise geçtiğimiz hafta chp milletvekillerinin polis özel harekat alımlarına itiraz ederek sınavsız bir alımın yapılamayacağına dair aym ye başvuru da bulunmuşlardı. AYM de yapılan başvuruyu 9 şubat günü görüşeceğini sitesinden öğrenmiştik ancak sonrasında bu durumla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Yani başvurunun reddedildiği veya kabul edildiği henüz belli değil. Peki aym yürütmeyi durdurmayı yerinde görürse ne olacak? Arkadaşlar aym yürütmeyi durdurursa alımlar iptal olacaktır ancak yapılan bu alımlarda hükümet bir khk çıkartarak şartları belirlediği için başvurunun kabul edilmesi çok zor görünüyor. Bizim tahminimiz şuan için yürütmeyi durdurma kararı oldukça zor. Şuan için son duyumlarımız aym nin herhangi bir karara varmadığı ve bu hafta içerisinde kararını vererek sonuçların duyurulacağı yönünde. Yani şuan için bugünlerde bir açıklama olabilir. Yani her yerde aym nin başvuruyu reddediği gibi yazılan yazılara itibar etmeyiniz arkadaşlar henüz aym açıklama yapmadı beklemeye devam.

PÖH Mülakatları Ne Zaman Başlar?
Pöh mülakatları arkadaşlar aym kararını bu hafta içerisinde verir ise eğer cuma gününden önce falan muhtemelen hafta sonu adaylara duyurulacaktır. Bu süre en geç önümüz hafta pazartesi olacaktır. Yani duyuru yapılırsa arkadaşlar mülakatlarda mart en geç şubat sonunda başlayacağını tahmin etmekteyiz.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 26 YORUM
 1. Samet dedi ki:

  Admin sen bişey anladinmi aym den

  1. admin dedi ki:

   Sonuç açıklanmadı.

 2. arkın dedi ki:

  abi şimdi karar ne ? ne olacak iptal mi daha ne kadar bekliyecegiz

  1. admin dedi ki:

   Henüz açıklanmadı bekliyoruz.

 3. Ahmet dedi ki:

  Admin ben internetten ilgili haberlere baktım da aklıma bişey takıldı, şimdi kpss şartı gelirse mülakat iptal olacakmış mülakattan kastı sözlü mülakat mı yoksa ön sağlıkla parkurda içinde mi?

  1. admin dedi ki:

   Kpss şartı olursa tamamen iptal olur.

   1. Ahmet dedi ki:

    Bizim emeklerimiz umudumuz boşa mı gidicek yani???

   2. Mehmet dedi ki:

    Kpss’ye girdik bu sene ama niye iptal olsun ki

 4. eser dedi ki:

  admin şimdi poh olup dovme yaptırıyorlar sıkıntı yok ama dovmeli başvurunca sıkıntı ne biçim iş

  1. admin dedi ki:

   Olurken sıkıntı işte kardeşim.

 5. Yiğit dedi ki:

  Admin bi gelisme varmi

  1. admin dedi ki:

   Hayır hala beklemedeyiz.

   1. Mert day dedi ki:

    Admin büyük bir ihtimal red kararı alır cehepe 46.000 ne demek.

 6. Arif dedi ki:

  Aym kararı reddedecek devletin elinde polis sıkıntısı var ve dahada alım olacaktır bizim millet Kulaktan dolma şeylere takılıyor çok

 7. Ömer dedi ki:

  Chp nin aym ‘sine boyle bir basvuruda bulunup bulunmadigina dair gorsel medyada hic bir sey yer almadi.bu kadar onemli bir konuya mutlaka yer vermeliydiler. Yada polis akademisinin bu kadar insanin ve ailelerinin beklediği bir meselede konuyla ilgili bir aciklama yapması gerekmezmi

  1. Mert day dedi ki:

   Haklısın kardeşim

 8. Cem dedi ki:

  Alımlar iptal silbaştan yeni düzenleme geliyor

  1. Mmm dedi ki:

   Nerden bilin anayasa sen mi hazırlın senin gibi çok gördük şu düştümüz duruma bak

   1. admin dedi ki:

    Sakin arkadaşlar bekleyin başka bir şey yapmaya gerek yok.

  2. Ali sazlik dedi ki:

   Cem galiba parkuru gecemeyenlerdensn

 9. ozan dedi ki:

  Yargı ztn adamlarda chp başvuru yapsa ne olur , referandumu bekliyorlar referandumdan sonra açıklanacak buraya yazıyorum …

 10. Emre dedi ki:

  Arkadaslar canınızı sıkmayın red edildi fakat karar kamuya duyrulmadi bu sitenin yogun takipcilerinden biriyim aldigim duyumlara gore martin ilk haftasi aciklanacak 20 sine kadar olan surecte mulakatlar yapilacak mantikli olarak dusundugunuzdede 285 binlik gonullu basvuruda 121 MİLLETSİZ vekil ne yapabilir iciniz rahat olsun dostlar.

 11. yusuf dedi ki:

  chp işsilik hatsafadadiyor işbulacakolan 10,000 gencinönünükapatıyor bunasıliştir rant yapmayagerekyok,

 12. Mert day dedi ki:

  Referandumdan sonraya kalırsa kötü agarlar benim açımdan askere gidiyorum mayısta ama böylesi hayirliymis ne yapalım Allah büyük?

 13. Samet dedi ki:

  İptal edildi deilmi admin

  1. admin dedi ki:

   Hayır iptal söz konusu değil.