PÖH Mülakat Yerleri Açıklandı!

24.02.2017
A+
A-
PÖH Mülakat Yerleri Açıklandı!

Polis özel harekat olmak isteyen adayların merakla beklemiş oldukları mülakat giriş yerleri belirtilen tarihten önce açıklandı. Bugün itibari açıklanan sonuçlara polis akademisinin sitesinden e devlet şifresi ile girerek öğrenebilirsiniz. Polis akademisinden yapılan açıklama da şu ifadelere verildi.

Sınav Giriş Yerleri Açıklandı!

Özel Harekat Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere 19.Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Mülakat Giriş Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adayların Sınav Yerleri ile Tarihleri Açıklandı

Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere 19.Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında şahsen başvuruları kabul edilip, ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı aşamasında başarılı olarak Mülakat Sınavı aşamasına girmeye hak kazanan adayların Mülakat Sınavına nerede ve hangi tarihte alınacaklarını T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Mülakat Sınavına gelirken “Sınav Giriş Belgesi” ve “Nüfus Cüzdanının” aslını yanlarında getireceklerdir.Ayrıca Sınav Giriş Belgesi üzerinde belirtilen sınav tarihi ile saati ve sınav yerinde hazır bulunacaklardır.

Mülakat Sınavı sonuçları daha sonra ileriki bir tarihte Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

Sınav Giriş Yerlerine Aşağıdan Ulaşabilirsiniz.

https://belge.pa.edu.tr/


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. blank Hakan dedi ki:

  Allahin izniyle kazanacagiz konya eregli pomem insallah

 2. blank Onur dedi ki:

  Sözlü mulakat icin nasil sizce ? Bordo yerine siyah mi hiyeyim

  1. blank admin dedi ki:

   Size kalmış siyah daha resmi olur bence.

 3. blank ozan dedi ki:

  sağlık kontrolü fln yapılcak mı yoksa sadece mülakat mı olucak ?

  1. blank admin dedi ki:

   Şuanda mülakat önce yapıldı sağlık kontrolü.

 4. blank Sevcan dedi ki:

  Merhaba. Sözlü mülakat ne zaman biter ve ne zaman açıklanır acaba bide orda derlermi geçtin falan diye

  1. blank admin dedi ki:

   Ortalama 1 ay süreceği söyleniyor. Orada söylenmez geçip geçmediği sonra açıklanacak.

 5. blank Emre dedi ki:

  Yedek alımı olucakmı olacaksa nekadar yedek alimi olur?