Ana Sayfa / PMYO / Pmyo Yeni Sınav Sistemi Nasıl Olacak?
pmyo sınav sistemi

Pmyo Yeni Sınav Sistemi Nasıl Olacak?

Bilindiği üzere Polis Meslek Yüksek Okulları 2 yıllık eğitimin ardından polis memuru yetiştiren bir kurum olarak Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapmaktadır. Polis Meslek Yüksek Okulları günümüzde işlevi biraz daha azaltılarak yani okul sayısı azaltılarak eğitim hayatına devam etmektedir.
Polis Meslek Yüksek Okullarına öğrenci alımları 2015 yılı itibari ile değişmiş durumda daha önceleri yazılı sınav ve kısa bir mülakat bunun yanında parkurla alım yapılırken 2015 yılında bu sisteme son verilmiş durumda yani yazılı sınav tamamen kaldırıldı.
2015 Yılında PMYO Alımı Nasıl Yapıldı?
Arkadaşlar 2015 yılında Pmyo alımlarına baktığımız zaman süreç şu şekilde işledi Polis Akademisi yapılan YGS den öğrenci adaylarının 270 ham puan almalarını şart koştu ve sonrasında internet başvurusu halkbanka sınav ücretinin yatırılarak sınava başvuru işlemi tamamlanmıştı. Pmyo yeni sistemde yazılı sınav tamamen ortadan kalkmış durumda arkadaşlar bunun yerine ise Mülakat,Fiziki Yeterlilik ve YGS puanının belli bir oranının alınmasıyla ortaya çıkan puana göre bir alım yapılmıştır.

2016 Yılında Polis Meslek Yüksek Okulu Alımı Nasıl Yapılacak?
2016 yılı pmyo sınav sisteminin 2015 yılındaki gibi bir sistemle alım yapılacağı düşüncesindeyiz. Peki bu sistem nasıl işleyecek kısaca bahsedecek olursak: YGS sınav sonuçlarından sonra Polis Akademisi PMYO alımı için taban puanı belirleyerek sitesinden duyuru yayınlayacak. Duyurudan sonra ise adaylar internet ortamından başvurularını gerçekleştirerek sınav ücretini belirtilen banka hesabına yatıracaklardır. Bu işlemlerin ardından Polis Akademisi sizlere tekrar bir duyuru yayınlayarak adayları Fiziki Yeterlilik ve Mülakat sınavlarına çağıracaktır. Fiziki Yeterlilik ve Mülakat sınavlarından “Polis Meslek Yüksekokulu Öğrenci Adayı Olur” onayının verilmesinin ardından Fiziki Yeterliliğin %30’u, Mülakat Sınavının %40 ve en yüksek YGS puanının %30 u alınarak bu puanların toplamı adayların sınav puanını verecektir. Tüm bunların ardından başarılı olan adayların sıralaması Polis Akademisi sitesinden sorgulanarak başarılı olan adayların Polis Meslek Yüksek Okullarına alımları sağlanacaktır.

Bizim tavsiyemiz öncelikle yapılacak olan YGS sınavından olabildiğince yüksek puan alarak sonrasında yapılacak duyuruları takip ederek fiziki yeterlilik sınavına hazırlanmanızdır. Unutmamak gerekir ki YGS ve Fiziki yeterlilikten tam puan almanız size Polis Meslek Yüksek Okulunun kapılarını büyük oranda açacaktır.
Şimdiden tüm adaylara başarılar…

204 Soru Var

 1. 2017 pmyo tavan puanı kaç olur düşermi ?

 2. Ygs 1-2-3-4-5-6 her birinden mi 270 alinmasi gerekiyor

 3. Üniversite okurken sınavlara katilsak daha sonra kazaninca Üniversiteden kaydımızi alsak olurmu

 4. 250 ye düştü 6481 erkek 250 bayan alımı olacakmış heralde 🙂 inşallah öyledir doğrumu ??

 5. 2017 pmyo girmek istiyorum 04.05.1992 doğumluyum girebilirmiyim ?

 6. Kolumda kucuk bir dovme vardi sildirdim ama yakindan bakinca silik bir kursun kalem renginde. Ama hala sildirmeye devam ediyorum. Silinmis dovme sorun olur mu mulakatta.

 7. Merhaba lys sınavından sonra tercih yapsak olmuyor mu?

 8. Sınavların hepsini geçtik diyelim mülakatlar falan daha sonrası nasıl ilerliyor.Bir de benim ellerim terliyor bu sorun olur mu?

 9. Ya kardesim simdi ben anlamadim kac mulakat var sozlu yazili fiziki 3tanemi var simdi

 10. merhabalar polislikte mulakatı geçtikten sonra sınava giricekmiyiz teşekkürler

 11. Mülakatta çektiğimiz soruya cevap veremezsek ne oluyor peki

 12. Selamun aleyküm ben bu sene imam hatip son sınıfım başvuru yapabilir miyim bir yerde 1998 doğum şart gördüm ben 1999 doğumluyum. Birde önceden miyop um vardı gözlük takıyodum ama iyileşti artık takmıyorum sorun olurmuş?

 13. Su an ben bu yil sinava giricem diyelim ki kazandim ondan sonra ne yapicagimi bilmiyorum cok heycanliyim lutfen bana adim adim anlatirmisiniz.?

 14. Merhaba admin beyciğim ben aralık dogumlu oldugumdan 2017 ye giremiyorum bir sonraki döneme giricem. Eğer bu ygsden 300 alsam diyelim öbür dönemdeki pmyo ya bu puanla başvurum oluyor mu? Yoksa seneye bir daha mı ygsden taban puani geçmek lazım ? Cevaplarsan sevinirim 🙂

 15. Sağlık şartlarını okudum fakat cevap bulamadım yüzümde uç adet ben var sıkıntı olurmu

 16. Yüzümde üç tane ben var sıkıntı olurmu sağlık yönetmeliğinde cevap bulamadım

 17. Mulakatta sorumuzu bizmi seciyoruz.

 18. Dövme sorun olurmu?

 19. Pmyo 2 yıl okuduktan sonra . okul bitimi sözlü mülakatamı giricez ? yeni yasa çıkmış diyolar

 20. bende kolumda 3 cm uzunlugunda yara var küçükken yarılmıs sıkıntı olurmu

 21. admin egitim sonunda 1700 kisiyi elemisler neye gore eliyorlar yani.tesekkurler.

 22. Merhabalar.. 🙂 Ben 98 Doğumluyum 18 yaşındayım lise sondayım .. Bu sene bitecek pmyo kayıt ne zaman.. Boyum 1.60 Herhangi bir kusurum yok.. Sadece çok çok önemsenen neler gerekli admin. Şİmdiden Teşekkür ederim..

 23. apandis ameliyatı oldum 1 yıl önce izi var ama sağlık açısından bir sorun teşkil etmiyor polis olmama engel midir ? bu durum

 24. Pmyo yazılı sınavı kalktı mı ?

 25. Pmyo yazılı sınav kalktı mı

 26. Boyum 1.63 kilom 48 oluyor mu ? Bide ygs 270 alsam .koşu parkuru ve mülakttan başka bişey gerekiyor mu?Blgilndrrsnz sevinrm.

 27. Selm admn.Ygs,koşu parkuru ve mülakat mı gerek başka bişey gerek miyor değl mi?

 28. Admin 🙂 ygsden gerekli puanı alırsk koşu parkuru ve mülakata girmemz lazm dğil mi ?yani bunlrdan başka bişey grekli mi

 29. Bizim bir öğretmn var diyor birsürü sınavı var bide sayısaldn girmn lazm öyle bişey yok değl mi?

 30. Admin bey merhaba. Ben üniversite birinci sınıf öğrencisiyim. 2016 yılındaki YGS sonucum la (puanımla) bu seneki PMYO sınavlarına girebilir miyim? Yani yeniden YGS ye girmeye gerek var mı? Bilgi verirseniz çok iyi olur. Teşekkürler.

 31. 2yıl önce çapraz bağ ameliyatı oldum
  Dikiş izi var sıkıntı olur mu

 32. 3 sene önce çapraz bağ ameliyatı oldum
  Dikiş izi bar sıkıntı olur mu

 33. Admin 2 yil okuyup mulakatta elendik sonra bida sinava giripmi pmyoye giricez elendikten sonra napicaz

 34. Admin mrb 2017de kpss ye gircem lisans mezunuyum tm belli degil ama tahminince bayan polis alimi olurmu veya kac kisi olr yardmci olursan cok sevinirim

 35. Evimize en yakin sehirdeki pmyoyemi gidiyoruz istedigimize gidemiyozmu

 36. 20.11.1992 doğumluyum askerliğimi yaptım 2017 pmyo girebiliyormuyum

 37. 18 yaşını tamamlamış, bayan ve askerlik yapmamış erkek adaylar için 24 yaşından gün almamış olmak, , askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar için 26 yaşından gün almamış olmak,ilgili tarihleri arasında doğmuş olmak),

 38. vücut kitle indeksimiz kaç olması lazım acaba

 39. 1999 dogumluyum ama mayıs ayıgıbi alım yapıyor pmyo ben agustos dogumluyum yani pmyo alım yaparken daha 17 yaşımda olcam sıkıntı olurmu ?

 40. Pmyo mulakatlarina calismamiz icin kitap varmi ya da cikmis sorularin kitabi

 41. Boyum 1.87 kilom 75. İmam hatip son sınıf ogrencisiyim 98 doğumluyum.
  Ygsden 250 puan alınca basvurcam ama . Bu yıl 10bin poh alcajlar 350 bin kişi başvurmuş. Normal polisliktede başvuru çok olacak. Puan tam 250 civarı olsa elenme şansı nedir?

 42. Admin simdi birsuru basvuru var mesela mulaktlardan fiziki yeterlilikten gectin diyelim alimin uzerinde gecenler oldu o fazla olan adamlar napacak

 43. Kolumun Altında yara izi var dikiş atılmıştı ilkokuldayken sorun olur mu

 44. Pmyo için başka gereken belgeler gerekiyormu?

 45. Merhaba kolay gelsin pmyo siralaması mesala 10000 bin kişi başvurdu 2 bin kişi alcak pmyo bunlar en yüksek ygs puanı olanlarımı çagırıyolar yoksa herkes fiziki yeterlikik sinavına giripmi eleniyolar.

 46. Siralama nasıl oluyor 10 bin tercih varda 2 bin kişi alcaklarsa ygs puanı en yüksek 2 bin kişi olanımı alıyor obürlerini eleniyormu

 47. 2016 da aldığımız puanı 2017 de kullanabiliyor muyuz birde 96 yım girebiliyor muyum

 48. 2016 ygs puanını 2017 de kullanabiliyor muyuz birde 96 lar bu aene girebiliyor mu

 49. İyi günler admin ya biz pmyo yu kazanıp 2 yıl okuduktan sonra herhanqi bir sınava tabi oluyor muyuz?

 50. İyi qünler admin ya biz pmyo yu kazanıp 2 yıl sonra herhanqi bir sınava tabi oluyor muyuz?

 51. merhaba kapalıyım ve hayalim olan polisliği 2017 de deniyeceğim. Kapalı bir şekilde eğitim de görebiliyor muyuz ? ygs den gerekli puan aldıktan sonra fiziki yeterlilik ve mulakat aynı gün mü oluyor . fiziki yeterlilik ve mulakatta ne gibi şeylerden sorumluyuz ?

 52. Sivilceden elenirmiyiz

 53. MErhabalar 15.02.1993 doğumluyum basvurabilirmiyim. Polislik yazılı sınavı yokmu artık ygs ve fiziki mülakat mı sadece

 54. bende gastroentereloji var polis olabilir miyim ve burnum kırık

 55. Merhaba ygs barajı ne zaman belli olur?

 56. Merhaba admin ben bu seneki PÖH mülakatına girdim çok şükür bi sağlık problemim yok ama parkur da çok az bi saniyeyle elendim tecrübe oldu benim için bu seneki PMYO parkur’u da böyle zor mu olucak yoksa daha mı kolay olur var mı sizin bi bilginiz teşekkür ederim.

 57. Merhaba admin ben bu seneki PÖH mülakatına girdim çok şükür bi sağlık problemim yok ama parkur da çok az bi saniyeyle elendim tecrübe oldu benim için bu seneki PMYO parkur’u da böyle zor mu olucak yoksa daha mı kolay olur var mı sizin bi bilginiz teşekkür ederim.

 58. Merhaba admin ben bu seneki PÖH mülakatına girdim çok şükür bi sağlık problemim yok ama parkur da çok az bi saniyeyle elendim tecrübe oldu benim için bu seneki PMYO parkur’u da böyle zor mu olucak yoksa daha mı kolay olur var mı sizin bi bilginiz teşekkür ederim.

 59. 2017 pmyo ya girişte yazılı,sınav var mı? Ön lisans mezunuyum kayıtta üni diploma mı getircem?

 60. Merhaba ben 09.11.1999 doğumluyum 2017 pmyo’ya girebiliyor muyum?

 61. Ygs’den 350 puan alsam mülakat ve parkurdanda geçsem garanti girer miyim?

 62. antalya şuanda hangi pmyo merkezine bağlı

 63. 01.04.1999 doğumluyum 2017 pmyo ya girebilir miyim?

 64. Admin peki bu elemelerin hepsini başarıyla geçince okul bizden ücret aliyomu ne kadar alcak bi bilğin var mı

 65. kolumda yanık izi var uzaktan belli olmuyor sorun olurmu???

 66. Mülakatlarda bir kart seçiyoruz bize bunu sunmamız için zaman veriyorlarmış bu süre ne kadar. Birde bu zaman için onların yanındamı soruya hazırlanacaz

 67. önceden gecirdiğim ameliyat sorun oluyormu 13 yıldır meliyat olmuşum

 68. admin merhaba tam 270 alsak kazanamıyor muyuz ?

 69. 2017 pmyo kendisi yazılı sınav yapacak mı ?

 70. 2017 polis meslek yüksek okulu kendisi yazılı sınav yapacak mı ?

 71. merhabalar 18 yaşımdayım ve bu sene ygs sınavına giricem. genelde bayan alımı az oluyor. bayanların katılım oranımı düşük olduğundan alım az oluyor ? ve bide genellikle bayanları komsier yardımcısımı yoksa çevik kuvet filanmı yapıyorlar?

 72. Merhaba admin. Şuan üniversite öğrencisiyim artı olarak pmyo ya girmek istiyorum ikisi aynı anda okunabiliyor mu? Şuan okuduğum bölümü Uzaktan okusam pmyo ya da girsem o şekil oluyor mu?

 73. Baraj olan 270 puan ham puan mı ypksa okulun bıze verdıgı puan dahılındemı 270 oluvak cevaplarsanız sevınırım

 74. Pmyo ya lise bitince mi yoksa üniversite bitince mi girmek daha iyi oluyor

 75. Merhaba gözlük kullanıyorum sorun olur mu

 76. Merhabalar önlisans mezunuyum ygs ye gırdım basvuru yapmak ıstıyorum en az lise ve dengi okullardan mezun olmak yazıyor herhangı bır sıkıntı oluştururmu

 77. Pmyo dan mezun olurken bir sınava giriomuyuz

 78. Mülakat’ta tam olarak ne yapacaz?

 79. Selamün aleyküm admin kolay gelsin .lise son sımıg ögrencisiyim ben Pöh olmak istiyorum bumun için pmyo yu bitirip pöh kurslarına mı yasılmam gerek

 80. Merhabalar ben bu sene son sinifim pmyo okumak istiyorum aklima tek takilan soru mulakatta soruyu bilemezsek elenir miyiz ayrica direkt elenirsek neden fiziki %30 ygs %30 yapiyorlar

 81. Merhaba ben bu sene PMYO istiyorum çıplak ayakla boyumu metre ile ölçtüğümde 1.62 çıkıyor ama mülakatlara gidildiğinde 1-2cm eksik ölçüldüğünü söylüyorlar bu doğrumudur?

 82. benim sırtımda deri altı yırtılmasından dolayı izler ve baş parmağımın üzerinde yara izi var bir sorun olurmu.

 83. aralık doğumlu olduğum için bu sene başvuru yapamayacağım ama kendimi mülakatlara hazırlamak istiyorum. Çoğu polis eğitim merkezi araştırdım hazırlık için ama antalyada yaşıyorum ve bildiğim kadarıyla hiç yok. Başka nereden nasıl yardım alabilirim?

 84. Hocam yeni üniversite sınav sistemine göre nasıl olucak bu girişler ygs lys kalktı malum puanlarda ne gibi değişiklikler olur kac puan olur

 85. Boyum 175 cm mülakatlarda bana bir avantajı olurmu şimdiden teşekkür ederim.

 86. Eski sınav sistemine gore ygs sonrası başvurular başlıyordu şimdiki sistemde ne olacak peki başvuru tarihleri haziran sonrasında mi olacak??

 87. SELAMUN ALEYKÜM LİSE 4. SINIF ÖGRENCİSİYİM ABİM PÖH OLDU MÜLAKATLA BENDE PMYO GİRMEK İSTİYORUM AMA SINAVA GİRİCEKMİYİZ YOKSA BİR TEK (MÜLAKAT MI) YARDIMCI OLURMUSUNUZ

 88. BEN YARIN HALK BANKASINA BAŞVURU AMAÇLI PARAYI YATIRICAM AMA POLİS AKEDEMİSİ İÇİN Mİ DEMEM GEREKİYOR Bİ DE HANGİ BANKA OLUYOR BİLDİGİM KADARI İLE HALK BANKASI SON OLARAK YATIRDIKTAN SONRA E DEVLET İŞLEMİ İLE BAŞVURUDAN SONRA NE YAPMAM GEREKMEKTE TEŞEKKÜRLER…

  • admin

   Halkbankası’na yatıracaksınız. Ana sayfada hesap numaraları var. Sonra internetten başvuru yapacaksınız.

   • Lise son sınıfım ücreti yatırdım amcak e-devlete giriş yaptıgımda başvuru butonu açık degil kpss 0 puan göźüküyor son sınıf oldugum için mülakatla alıncagım söylendi napabilirim gölbası pomem e gitsem yardimci olurlar mi

    • admin

     Lise mezunları 21. dönem POMEM başvurusu yapamaz. PMYO başvurusu da yok. Siz neye para yatırdınız?

 89. serpil karadavut

  2018 yks ye gore polis akademisi alimi nsl olaca

 90. Ben 11 e gidiyorum simdi yks ye girip kaç puan almam gerekiyor ondan sonrada başka sınavlara girmem gerekecek mi ? Ne yapmam lazım

 91. 18.12.2000 dogumluyum lise son ogrenciisyim bu yil basvuru yapabiliyormuyum??

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir