Ana Sayfa / PMYO / PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı Sonuçları Açıklandı

PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı Sonuçları Açıklandı

04 Ocak 2018 tarihinde Ankara Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde yapılan PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav sonuçları açıklanmıştır. Polis Akademisine bağlı okulların (POMEM, PMYO, PAEM) eğitim-öğretim sürecini başarıyla tamamlayan adaylar, okuldan mezun olmak için eğitim sonu sınavına tabii tutulmaktadırlar. Adayların, pomem-pmyo mezunu olarak polis memuru olmaları ya da paem mezunu olarak komiser yardımcısı kadrosunda göreve başlayabilmeleri için eğitim sonu sınavlarını başarı ile tamamlamaları gerekmektedir.

Bu sınavdan başarısız olan adaylar, polis okullarından mezun olup emniyet teşkilatında görev yapamazlar. Polis okullarında okuyan öğrencilerin, meslek ile aralarındaki son engel eğitim sonu sınavı diyebiliriz.

Eğitim sonu sınavının içeriği nedir?

Bu sürecin amacı, emniyet teşkilatına katılacak olan personelin tam donanımlı, yeterli, vatanına-milletine bağlı ve ülkemizin kuruluş değerlerine sadık bir personel olmalarını sağlamaktır. Adaya, sınav sürecinde eğitim-öğretim döneminde gördüğü polislik eğitimlerinin yer aldığı sorulardan, kart çekme usulü ile sorular yöneltilir. Komisyon, farklı alanlardan da sorular sorabilir. Sözlü mülakat yapabilir. Adayın, mesleki bilgisine, polis okulu geçmişine ve kişinin güvenlik tahkikatı sonucuna detaylı olarak bakılır.

SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Bundan sonraki gelişmenin 21. dönem POMEM ile ilgili olacağını düşünmekteyiz.


Bu makalede tam 16 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

16 Soru Var

 1. Sol gözümün altında yağ bezesi ( lipom ) gibi bişey çıktı cildiyeye gittim kist oluşmuş dedi plastik cerrah ameliyat yapacak dedi şuan ameliyat olmadım. Sizce ameliyat olmadan polislik mülakatlarına girsem elenir miyim (nohut tanesi kadar şişkinlik var derinin altında). Yoksa ameliyat olmalı mıyım? Ameliyat olursam iz kalır o zaman da elenirim diye korkuyorum lütfen yardımcı olun kesin bişey söyler misiniz bi yardım etseniz ne yapmam lazım?

  • Fikrim yok maalesef.

  • ona şalazyon deniyor 3dk cerrahi operasyonla alınıyor aldırın derım derının altından yapıldıgı ıcın ız kalmıyor ama benım dıştan yaptılar bellı olmayan bır ız var sorun yaşamazsın ameliyat olduktan sonra bır gram sızlaman olmuyor bir an once yaptır yoksa nükseder cok tekrarlar buda senın canını sıkar

 2. 21. Dönem pomem sözlu mülakat sonuçları tahmini ne zaman açıklanır? veya 20. Dönem adaylarının kazanıp kazanmadıkları kaç gün içinde açıklanmıştı bilginiz var mı? Ben araştırdım fakat bir şey bulamadım.

 3. iyi günler.2018 sağlık yönetmenlği pmyoda okuyanı etkiliyormu yoksa eski yönetmenliğe göremi değerlendirilir…

 4. 2 aşamalı mülakatmı olacak

 5. Merhabalar;
  intibak süresinden sonra asıl kayıt aşaması ile eğitimin başlaması ne kadar sürüyor ?
  Ve 4 ay eğitimin ardından sınava tabi tutuluyoruz değil mi ?

 6. Admin abi acil cevap çok önemli şimdi ben pmyo dan sağlık nedeniyle elendim ve en az 60 gün içerisinde dava açmam gerekiyordu ama şimdi bi 90 gün falan olmuştur şimdide açabilirmiyim yoksa o 60 gün devre kaybı yaşamak için mi bilgilendirirseniz çok çok sevinirim teşekkürler

 7. selamlar kardeşim…kardeşim için yazıyorum 19.dönem 2018 de acıklanan listede kardeşim yedeğe kaldı… bütün fiziki testlerden başarı ile geçti…. yedek liste ne zaman acıklanır… ne olur bilgi veririsen sevinirim ..,saygı ile kal ..

  • 19. Dönem polis meslek eğitimi için yedek aday planlamaları 4. yedek planlama ile birlikte sonlandırılmıştır.

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir