Ana Sayfa / PAEM / PMYO, POMEM ve PAEM Okurken Maaş Alınıyor mu?
pmyo,pomem ve paem okurken maaş alınıyor mu

PMYO, POMEM ve PAEM Okurken Maaş Alınıyor mu?

Bilindiği üzere polis meslek yüksek okulu,polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri eğitim merkezi gibi kurumlar öğrencilere parasız yatılı eğitim veren kurumlardır. Bu kurumlarda öğrencilerin iaşe, ibate ve sağlık giderleri ile diğer istihkakları devletçe karşılanır. Bu kurumlardaki eğitim süreleri ise birbirlerinden farklıdır. Polis meslek yüksek okulları 2 yıllık bir eğitim verirken polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri eğitim merkezleri ise en az 6 ay eğitim vermektedirler bu eğitimler polis amirleri eğitim merkezinden genel olarak 11 aydır. Polis meslek yüksek okulu ve polis meslek eğitim merkezlerinden mezun olan öğrenciler polis memuru olarak göreve başlamaktadırlar. Polis amirleri eğitim merkezinden mezun olan öğrenciler ise komiser yardımcısı olarak göreve başlamaktadırlar.

PMYO, POMEM ve PAEM Okurken Maaş Alınıyor mu?
Polis meslek yüksek okulu, polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri eğitim merkezlerinde okuyan öğrencilerin parasız eğitim almasının yanında maaş alıp almadıkları da merak edilen hususlar arasında. Eskilerde yani bundan belkide 20 25 yıl öncesinde polis okulları varken polis okulunda okuyan polis adaylarına aynı meslekteki gibi maaş verildiği sürekli söylenmekteydi. Günümüzde ise bu okullarda okuyan öğrenciler normal polis maaşı almamaktadırlar. Polis adayları harçlık adı altında belli bir miktar harçlık almaktadırlar. Bu harçlık 2-3 yıl öncesine kadar 50 tl civarı iken günümüzde bu miktar artırılmıştır. Aşağıdan polis meslek yüksek okulu,polis meslek eğitim merkezi ve polis amirleri eğitim merkezinde okuyan öğrencilerin almış oldukları harçlıklara ulaşabilirsiniz.

Polis Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri: 1. Sınıf ve 2. Sınıf öğrencileri ortalama aylık 275 tl.

Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrencileri: Ortalama olarak aylık 275 tl.

Polis Amirleri Eğitim Merkezi Öğrencileri: Ortalama olarak 275 tl.

yukarıdaki rakamları ortalama olarak verdik arkadaşlar yani kuruş kuruş hesaplı değildir.

Bu öğrencilerin dışında bir de polis memurları içerisinde yapılan sınavla polis amirleri eğitim merkezini kazanan adaylar bulunmakta burada okuyan öğrenciler normalde zaten kadroda polis memurlarıdır bu öğrenciler normal polis maaşlarını almaktadırlar. Polis memuru iken kazandıkları polis amirleri eğitim merkezini bitiren öğrencilerde polis memuru olarak tekrar mesleğe dönmektedirler.

Kafanıza takılan sorularınızı SORU-CEVAP alanımızdan sorabilirsiniz.

Bu makalede tam 327 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

327 Soru Var

 1. 2016 yilinda komser yardimciligi eğitim i kac ay surecek iki yil mi ? Alti ay mi? On bir ay mi? Okurken herhangi bi ucret aliniyo mu? Sorulara cevap alirsam cok mutlu olcam

  • admin

   PAEM eğitimi muhtemelen 11 ay falan sürecektir. Okurken yazıda yazdığım gibi harçlık veriliyor adaylara 250 tl civarı.

 2. lise son sınıfa geçtim ve bilgisyar öğrenciyiisim pmyo basvuru yapabilir miyim ?

 3. Bu yıl izmir pmyo yu kazandim . Liseden daha yeni mezunum . Sadece diplomayla mi gidicem kayida . Ve 5 yildir sigara iciyorum . Intibaktaki saglik raporunda akciger falan bi sorun cikarmi ?

 4. Pomem başvuru tarihi ne zaman

 5. Selam Benim Kulak zarim delik ve Ameliyat olcamda olduktan sonra kulak arkasinda küçük bir iz kalacak alırlar mi beni pmyo

 6. Mrb pomem basvularini bekliuorum 8 19 agustos diyor http://www.pa.edu.tr adresinden online başvuru olcakmis bunun öncesinde yapılmasi gerekn başka işlem ya da işlemler var mı sınav ücreti yatirilcakmis deniyor ama kesin bilgi verirmisinz

 7. Merhaba üniversite öğrencisyim 2 yıllık alttan derslerim olduğu için bitiremedim ygs ile mi pmyo ya giricem ve en yakın Zaman’da olur mu ygs

 8. Merhaba. Özel öğrenci olarak başvuru yapmayı düşünüyorum . Yüksek lisansa kabul edilirsem bitirdiğimde kariyer yolu nasıl devam ediyor? Olanakları neler? teşekkürler

  • admin

   Merhaba özel öğrenciden kastınız nedir?

   • Yüksek lisans öğrencileri gibi düşünelim. Sadece ales ve kpds punalari ilk göz ardı ediliyor. özel öğrenci statüsünde Kabul edilirsem ve derserini başarı tamamlanıp gerekli sınavları verirsem yüksek lisans ogrencilerinden oluyorum. Bu süreç normal yüksek lisans yapmis gibi tamamlaniyor. Ama tahminime göre zaman anlaminda biraz uzayabilir. Yetkiliye daniscam. Kariyer yolu sonrasi nasil ilerliyor yüksek lisans yapmış birinin diyelim? Teşekkürler:)

 9. Merhaba lisans kpss den 78 aldım. Komser yardımciligina başvuru yaptım. Kazanma ihtimalim nedir? Aynı zamanda polis memurlugu için de başvuru yapabilir miyim?

 10. Merhaba, 4yillik lisans mezunuyum, pomem’e başvuru yaptım. 6aylik eğitim surecinde bayan öğrenciler için avantaj/dezavantaj olarak gördüğünüz durumlar var mi? Ayrıca iceriye kamerasiz telefon haricinde telefon getirilmemesi gerektiğini duydum resmi bir yazı görmedim bilgilendirirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

  • admin

   Merhaba bayan öğrenciler için meslek bir nebze daha kolaydır ama okuldaki şartları tahmin edemiyoruz ne yazıkki. Okulların sitelerinde duyurular yayınlanıyor bununla ilgili kazanınca.

   • Anladim, tesekkur ederim. Bir de bir sorum daha olacak. Olumlu yönde seyreden Vitiligo(deride bölgesel renk değişimi) rahatsızlığım var. 10 yil önce belirtileri olmuştu henüz iyileşme sürecinde ve gözle görülür iyileşmeler var fakat üniformadan görünmeyecek tarzda ayaklarımda ufak benek halinde de olsa mevcut. Mulakatta bu durumu gorevliye nasil izah edebilirim? Sizce bu durum yinede kesin olarak elenme sebebim midir? Sağlık şartlarında elenir yazıyor. Bu konuda da bilgilendirirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

 11. Merhaba ben bu yıl kpssye girmedim, planım başkaydı.Bu yıl ünv. Mezun oldum, 4 yıllık bölümden.
  Polisliği denemek istiyorum ama 2017 yılındada kpss olucakmı, olucaksa o puanla polisliğe başvurabiliyor muyum? Tek yıl çift yıl olayı varmış bi bilgim yok bu konularda, aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler…

 12. polisliği bırakırsak ne kadar para ödüyoruz birde okulda bırakırdak ne kadar ödüyoruz

 13. göbek yerimde kilo lıp vermekten birazcık çizik gibi şeyler var

 14. Paem İntibak eğitimi için temennimi gidiyoruz eğitim sonu memlekete izin varmı acaba ?

 15. Burun estetiği bir sorun çıkarırmı ?

 16. Paem intibak eğitimi ne kadar sürer acaba ?

 17. Merhabalar paem intibak eğitimi için herhangı birşey götürmemize gerek var mı kişisel malzemeler dışında yoksa ihtiyaclar kılık kıyafet ordan mı sağlanacak

 18. meraba ben paem de 4. yedeğim bu sene. gelme şansı ne kadar acaba? birde benim anlımda ufak bir iz var uzaktan belli olmayan ama yakından incelendiğinde biraz belli olan bir iz acaba bu çok sorun yaratır mı? ve birde okul bittikten sonra zorunlu doğu görevi var mı? tayinler genelde nerelere çıkıyor? çok soru oldu ama cevaplarsanız sevinirim..

  • admin

   Merhaba yedekten sıra size hemen gelecektir. Mülakattan önce ön sağlıkta elenmediyseniz sorun olacağını sanmıyorum. Zorunlu doğu görevi tabi ki var en az 1 kez. Tayinler Türkiye’nin herhangi bir il i olabilir tercih sistemi var.

   • Merhaba ben 1999 temmuz ayi doğumluyum. 1.80 boyun var 60 kiloyum uygun mu? Birde pomemde yatili eğitim görürken para ödüyor muyuz şehir dîşı olduğu için. Çevik kuvvette bulunmak istiyorum ankarada oturuyorum. Pomemi bitirdikten sonra ankarada gorev yapma ihtimalim ne kadar.yardimci olursanız çok sevinirim

    • admin

     Boy-kilo sorunun yok, biraz kilo alırsan iyi olur. Okula para ödemiyorsun, aylık 300 TL civarı burs alıyorsun. Mezun olunca zaten muhtemelen çevik olacaksın. Ankara da çalışma ihtimalin var.

 19. Merhaba, benim bir Sorum olacakti Hocam: Evli olupta, PAEM okuyanlara Devletimiz Harclik disinda Maddi anlamda Destek veriyormu? Yani Lisans Mezunu olupta PAEM Egitimine yeni baslayanlar icin diyorum?

 20. Benim intibak süresinde düğünum var acaba izin alma sansim var mi yoksa ertelemeli miyim?

 21. Eşim hakkaride öğretmen . Paemde eğitim zamanında arada izin alma şansımız oluyor mu mesela cuma günü izin alıp haftasonu hakkariye gidebilir miyim ben . Evliler için böyle kolayıklar vat mı? Birde akıllı telefon serbest oluyor mu cevaplar için şimdiden teşekkürler

  • admin

   Evliler için öyle bir şey yapabilirler belki ama net olarak bilmiyorum intibağa gidince bunu sorabilirsiniz. Akıllı telefon en son yasaktı ama polis akademisini arayarak öğrenebilirsiniz.

 22. merhaba benim şu an üniversitede kaydım var. Paem i kazandım ve intikaba gidicem. Üniversitede kaydım bulunması bir sorun olur mu? kaydımı sildirmem gerekir mi.
  Teşekkürler

 23. Sa ben ozel hareketda basvurmayi dusuyorum ama kredi odemelerim var her ay duyduguma gore ufak bir miktar harclik veriliyomus maas alinmiyormus egitim surecinde dogrumu

 24. Merhaba lise 4 ogrencisiyim. Gecen sene bilegimi cam kesti ve iz kaldi bi problem olurmu ?

 25. Ben üniversitesi 1 sınıf elektrik bölümü polis olabilir miyim

 26. Askerde iken varis ameliyatı oldum önlisans mezunuyum özel harekata başvurmak istiyorum bütün şartlar uyuyor geçirdiğim ameliyat polis olmama engelmi

 27. Özel harekat egitimi alırken sigorta yapıyorlar mı su deyişle issizlik maasi alıyorum. Egıtım esnasında alırmıyım.

 28. 1.73 boyundayım ve 50 kiloyum mülakatta sorun yaşar mıyım yani vücut kitle indeks ölçümünde başka sorunum yok

 29. merhaba ben evliyim ve pmyo ya başvurabilirmiyim

 30. Mülakat 13 ekim de bitecek ya hani tahminen ne zaman a kadar sonucu belli olur ?

  • admin

   Ortalama 1 hafta yada 10 gün sonra açıklanır.

   • Teşekkür ederim. Mülakat sonucu olumlu olursa askerde olan kişinin askerliği biter demi ? Birde çok önemli bir soru daha soracağım bu polislik eğitim i kaç ay sürer?
    Ve en önemlisi bu polislik eğitimi Mülakat olumlu olduktan sonra ne zaman başlar sizce kasim ayı gibi başlar mi lütfen bilgi verirsen iz çok müteşekkir olurum sağolun.

    • admin

     Pomem eğitimi 6 ay ortalama. Askerlikle ilişkinizin olmaması lazım başvuru yaparken zaten. Şuanda net değil ne zaman eğitimin başlayacağı.

 31. Sozlesmeli erler pöh e basvuru yapabilirmi

 32. Universite 4.sınıf öğrencisiyim ancak okulum bu seneyle birlikte 3 yıl sonra biticek polis olmak istiyorum sizce uni mezunu olup mu polis olsam yoksa ygs ye girip mi olsam?Teşekkürler

 33. Admın kolay gelisın askerlık şartı kalktımı ben uzman cavusluktan ıstıfa ettım 30.01.2015 te başvuru yapabılıyomuyum

 34. Merhaba sadece bir parmağımda egzama var bu problem teşkil eder mi ?

 35. Merhaba. Paem ve Pomem öğrencileri askerlikten muaf mıdırlar? Yada ne kadar askerlik yaparlar? İnternetten sağlıklı bir bilgi edinemedim. Cevabınız için teşekkürler

  • admin

   Askerlikten muaflar öğrenciler ve 10 yıl fiili çalışan polislerde askerlik yapmış sayılırlar.

   • Icisleri bakaninin lisans mezunlarini icin daha once bu uygulamayi iptal edecegiz tarzinda bir aciklamasi olmus. Herhalde uygulamaya gecmemis

 36. Mrb benim kpss puanım 69 bi bayan olarak kazanma ihtimalim varmı acaba

 37. Mrb admin bu askeri uzmanlik astsubaylık eğitimlerinde egitim sureci belli bir toplu ücret alior egitim sureci icinde
  Polislik özel harekâtta egitim sureci verilen bir toplu ucret varmi ?
  Birde özel koruma olarak yaptım askerliği mi koruma TC baskılı sertifikam faydasi olurmu ?mülakata ?

  • admin

   Toplu ücret olacağını sanmıyorum harçlık olarak 275 tl falan oluyor. Söylersiniz siz korumalığı ama sanmıyorum.

 38. Ygs sınavınının sonuçları açıklandığı gibi PMYO başvuru yapabiliyormuyuz yoksa Hazirandaki tercihleri beklememiz gerekiyor mu ?

 39. Sol gözümü kırpamıyorum. Polisliği kazanınca bu yüzden elenme şansım olur mu? Sonuçta sağ elimi kullanıyorum. Silah kullanacağız. Nişan alamıyorum tek sol gözümü kırpamadığım için?

 40. 17 sinde başvuru yapacağım da Pöh kursiyeri ne kadar alır bilgisi olan ?

 41. merhabalar ben 24.11.1999 doğumluyum bu sene polis olmamda bi sakınca varmı lise son sınıf öğrencisiyim

 42. Geçmiş yıllar da bayanlarda kpss puanı kaca düştü acaba yani en son kpss si kaç olan alındı bilginiz var mı

 43. Merhaba 17 de on kayitlar vardi ertelendimi amimlar yoksa kayitlar olacakmi

 44. üniversiteyi uzaktan okuyorum pmyo yu kazanırsam bu sene okula devam edebiliyomuyum ?

 45. polis mulakat ve beden sınavları lys den önce mi yapılır

 46. benim bazen elimde titreme oluyor heycanlanınca falan bundan dolayı bi sıkıntı olurmu acaba

 47. EMİN ÖZKILIÇ

  OĞLUM ÜNİVERSİTE BİYOLOJİ BÖLÜMÜ SON SINIFTA OKUMAKTADIR KOMSER YARDIMCILIĞI SINAVINA NASIL VE NE ZAMAN KATILABİLİR.

 48. Polis ozel harekat ci olmak istiyorum lise mezunuyum istenilen özellikleri taşıyorum ama bitek yaşım 29 bu konuda bir düzenleme olcakmi yaşı 30 yapabilirler mi 28 kesin mi çok istiyorum ben ben poh olmayı yemin ederim uykular im kaciyo olamazsam yasa takilirsam kafayı yicem

 49. Ben lise mezunuyum pöh’da fiziki yeterlilik ve mülakat aşamasını geçtikten sonra 10000 kişi arasına seçilip eğitimlerde başarısız olursak ne olur

  • admin

   Eğitimlerde başarısız olursanız elenirsiniz okulda ama kolay kolay başarısız olmazsınız sınırları sonuna kadar zorlatırlar.

 50. Merhabalar.benim esim polisti hastalik sonucu vefat etti.bende polisokuluna gitmek istiyorum.benim ayrica bir hakkim varmidir?? Esim sehid degil.

 51. Benim sorularım şunlardır;
  1-Kimilerimiz işinde gücünde çalışıyor ve başvuru yapacak lâkin tüm testlerden farklı günlerde çağırılarak geçtiğimizi var sayarsak bu verilen 6 aylık eğitim(intibak) zamanında aday memur adayı olarak maaş bağlanıyor mu? Bu süreçten sonra maaşımızı alabiliyor muyuz?

  Ben işimi gücümü bırakıp size katılacağım haliyle açıkta boşta kalacağım , evimin geçimine bakıyorum, ev borcumu ödemekle mükellefim çünkü. 3 hafta sonra doğacakta bebeğim kızım var. Bunları size sormam gerekiyor
  2-Diğer bir sorum ise aday tüm sınavlardan geçtiyse atandığı bölgede eşiyle kalabilecek lojman desteğiniz var mı ?
  3- son sorum, eğer 6 aylık ağır eğitim verilen kurstan geçemez ve başarısız olursa durum ne olur? Kişi işinden gücünden çıkmış bir şekilde yine işsiz mi olacak ?
  Bu 3 sorumu cevaplarsanız çok memnun olacağım. Bu cevapları kendi sitenizde ve diğer resmi kanallar üzerinde cevabını bulamadım.
  Teşekkürler iyi çalışmalar …

 52. Pöh eğitimi süresince adaylar maas alabileceklermi veyahut eğitim sonunda toplu maaşmı verilecek?

 53. merhaba
  ben mili sporcuyum boks bransindan 7 yildir yapiyorum sporu suan unuversite 1 sinifim ve ozel harekat basvurdum kazandikdan sonra 1 yil egtitimden sonra goreve baslaniyor mu ve dog gorevi yaptik dan sonra kendi sehire geri gelme sansin var mi

 54. Pöh eğitiminde ne kadar bi ücret veriliyor peki?

 55. polis okulları kapatıldı mı???? GERÇEKTEN

 56. ayrıca kpss yani (orta ooöğretim ) alım olacak mı ?

 57. Merhaba bitliste oturmaktayım memleket bitlis burada polis okulu var mülakat ve eğitimburada mı olur?

 58. merhaba ben 90 dogumlu 175cm boy 75kiloyum ayrıca lise mezunuyum neye basvurmalıyım.bir sorumda eğitim ne kadar sürüyor malum anne olunca onu marak ediyorum 2 çocugum var

 59. Eğitimdeyken aynı zamanda ikinci öğretim üniversite okuyabilir miyiz

 60. Diyelim ki mülakat ve sınavı geçtik pöh olmak için eğitim süresi nekadar yani okula başladıktan nekadar sonra göreve başlarız ?

 61. Pöh olduktan sonra 4 yıllık bitirirsek bize ne gibi faydaları olur

 62. Özel harekat polisi basvurusu yaptım eger egitıme gıdersek egitımden kalırsak tekrar gırme gibi bi durum var mı elenirsek ne olur

 63. Pöh eğitimine gidip mezun olanlardan herkes özel harekatta başlıyor. Ne kadar süre sonra normal polis memurluğuna geçebilir ?

 64. merhaba ben lise 4. sınıf okuyorum paem okumak istiyorum ygs den kac puan almaliyim? lys ye girmelimiyim ve paem e girdikten kac yil sonra meslegime ulasirim cevaplarsaniz memnun olurum

 65. Merhabalar benim merak ettiğim bir şey var bunun cevabını mail olarak atarsanız sevinirim.Ben pöh sınav ve mülakatı için gün sayıyorum.İlk aşamayı geçip eğitime aldıklarında eğitim süresi bellimi
  mail=grknsngl@icloud.com

 66. merhaba , 19. dönem p.ö.h alımında ki mülakattan geçenleri 6 aylık bir eğitime tabi tutulacağı söylenıyor bu eğitim zarfında maaş alınacak mı ?

 67. Merhaba, 19. dönem pomem için başvuru yaptım, aynı zamanda Akdeniz üniversitesinde öğrenciyim ve lise diplomamın aslı öğrenci işlerinde ve aslını verirler mi bilmiyorum. Diplomayı aslı gibidir diye mühürletip hem onu hemde fotokopisini çeksem götürsem. Kabul görür mü?

 68. Merhaba. Alımlar neye göre olacak? Örneğin ankarada 5 bin kişi mülakata girdi diyarbakırda 5 bin Siirtde 10 bin okullara kontenjan mı verilir yoksa sınava giren toplam kişilerin en iyi 10 bini mi seçilir

 69. merhaba 19, dönem pöh mülakat tarihi tahminen nezaman olur . ayrıca 3 aylık kurs süresince aynı şekilde harçlık mı verilecek

 70. Merhaba Hocam, seneye PAEM ve POMEME başvurmak istiyorum. Geçmişte Saçkıran Hastalığı geçirmek, sağlık şartları açısından sorun teşkil edermi?

 71. Merhaba ben açık açık öretimde okuyorum 16 yaşındayım ve polis olmak istiyorum açık lise bitince mi ygs ye girebiliyorum yoksa şimdide girebilirmiyim çünkü daha lise bitmedi. Sonrada pmyo ya girmek için en az kaç taban puan almam gerek.

 72. Uzman çavuş geçiş yaptığında kursta iken maaş alabiliyorsun?

 73. 2017 martta ygs ye giricem 14,09,1999 doğumluyum pmyo girebilirmiyim ?

 74. Merhabalar. Geçen sene pmyo için bayan yaş sınırı 23 diye belirtiliyordu. Bu sene bayan erkek olarak ayrım yapmıyolar sanırım. 26 diye bi bilgi edindim, lise mezunu bayanlar için pmyo yaş kriteri nedir kesin bilginiz var mı ?

 75. 10bin kişilik Polis özel harekat mülakatını kazananlar kaç aylık egitimden geçicekler ve egitim sürecinde maaş alıyorlar mı bilgilendirirseniz sevinirim

 76. Merhaba.2 yillik pmyo bitirdikten sonra hemen zorunlu dogu gorevi mi yapiliyor? Cunku ben pmyo mezun olduktan sonra 4 yillik universite okumak istiyorum acikogretimden degil ama .Hemen goreve mi gidiyorum yoksa erteliyebiliyor muyum ertelesem bile hem unuversiteye gidip hemde memurluk yapabilir miyim?Cok tesekkurler simdiden :))

 77. En cok ogrencı alan pmyo hangı sehırde

 78. Merhaba benim kulagimin arkasinda buyuk bi ben var ama kapaliyim pmyo ya girerken sorun olurmu acaba?

 79. Merhabalar pmyo kazanınca zorunlu olarak yurttamı kalınıyor yoksa ev tutma şansı oluyor mu

 80. Göğsümde ve kolumda yanık izleri var kolumdaki çok az birşey ama göğsümdeki biraz büyük sıkıntı olurmu?

 81. Pmyo için Ygsden başka yazılı sınav varmı

 82. 2017 başvuru tarihleri açıklanacak mı veya belli mi? 1999 lar başvurabiliyormu.

 83. merhaba ben lenf kanseri geçirip tamamen iyileştim ama askerlikten muaf ediliyormus galiba kanser hastaları muaf olursam polisliğe basvurabilirmiyim tecilim bitiyor.

 84. Selam. Haziran 1990 doğumluyum. POMEM ve PAEM için birçok yazı okudum. Yaş sınırı POMEM için; askerliksiz 27 – askerlik yapmış 29 şeklinde bilgiler gördüm. PAEM için tek gördüğüm yaş sını 30 olduğu. Doğrusu nedir bunların siz tekrar bildirir misiniz burdan?

 85. pmyo da diş teli sorun olur mu?

 86. Duyduğuma göre karma her PMYO da yokmuş. Peki karma sistemi olan okullar hangileri?

 87. Peki admin boynumda tırnak boyutunda ben var sorun olur mu?

 88. Hanifi Demirel

  Arkadaslar 5 ocak sabah 8 de sinava girecegim ve bugun bir sikinti oldu boynumun sag tarafinda 3 -4 tirnak izi var kabarmis sekilde bugun oldu ama kanamadi ne yapmaliyim ya da sikinti olur mu acilll!!!

 89. Hocam benim sorum da su sekilde lise mezunu olarak şimdi pöh alımı oluyor ve 6 ay eğitim verilecek bu 6 ay eğitim sonunda 2 yıllık üniversitede okumuş gibi bize diploma verilecekmi yoksa lise mezunu olarakmi kalınacak acaba bununla ilgili bi bilginiz varmı teşekkür ederim şimdiden..

 90. ben de lise son da pmyo krslarına paralı olan ları varmı devletin pankurları varmı acaba

 91. Admin 2 tane azı disimi cektirecem on sağlıkta sorun yaparlarmi..

 92. 1.sınıf lisans öğrencisiyim. Polis özel harekatçı olabilmek için nasıl bir yol izlemem gerek? Üniversitededen direkt polisliğe geçiş yapabilir miyim?

 93. merhaba admin buayın16 sında parkur sınavına girecegim sol elimde serce parmakla yüzük parmakta kesik vardaha önce koptu geri diktiler kullanıyorum askerlgimide yaptım silah kullanmamda herhangi bir sakınca yok muaynede sorun olurmu şuan da çalıştıgım yer agır sanayi ve işe girerken agır işte çalışa bilir raporu aldım.birde egitim sürecinde 275tl maaşvercekler ben evliyim iki cocuğum var bunun için farklı bir maaş söz konusu olabilirmi

  • admin

   Farklı maaş ne yazık ki söz konusu değil. Parmak olayı da sorun olabilir de olmayabilir de görmeden yorum zor yani.

 94. Hanifi Demirel

  Selamun aleykym bu pöh parkur sinavi ve sözlü mülakattab sonra tam saglik varya onu kendi ilimizde mi yoksa baska yere mi cagiriyorlar

 95. slm. 19,pomem parkur geçişinde başarılı olursak heme eğitime başlıyormuyuz veya takvim nasıl bilgi verirmisiniz

 96. lisans mezunu pomem için kpss den en az kaç alması lazım başvuru için gerekli mi ?
  Teşekkürler .

 97. meraba bir kaç sorum olacak özel harekat ön sağlık ve spordan sonraki süreçlerle alakalı;,

  1) Şimdi gireceğimiz bir sözlü mülakat kaldı daha sonrada açıklanmasını bekleyeceğimiz asil yedek sıralaması yanlış bilmiyorsam ancak genel sağlık taraması eğitim zamanaında mı yoksa biz kendi bulunduğumuz yerlerdeki hastanelerde mi raporları alacağız
  2) Üniversite okuyanlar meslekte iken eğitimlerine devam etme gibi bi durum var mı

  • admin

   1- İntibak olacak kazandıktan sonra intibakta alınacak sağlık raporu okul aldıracak.
   2- Pöhde biraz zor olabilir o zaman şans o zamanki durum neyi gösterir bilemeyiz.

 98. Merhabalar ben lisans 3.sınıf öğrencisiyim ama pmyo girmek istiyorum ygs ye giricem ama boyum aranan şartlardan kısa girebilme şansım varmı

 99. Bu harçlıklar kaç günde bir veriliyor ?

 100. Mrb ben 11.sınıfım burun estetiği olcam polis olmamda sıkıntı olurmu, ve 2017 de boy sınırı kaltı diye söylentiler var doğrumu?

 101. MUHAMMED BİRGÜL

  Öncelikle soruları yanıtladığınız için çok teşekkür ederim. Benim sormak istediğim ben 2014 te mezun oldum şuan üniversite 1.sınıf okuyorum pmyo başvurabilir miyim bide pmyo okulu yatılıymıs sanırım kaç gün ailemizi görebiliyoruz bu konu hakkındada bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 102. Eğer pmyo kazanırsak başvurdumuz okulda mı okuruz

 103. PAEM İÇİN ARŞİV ARAŞTIRMASI VE GÜVENLİK SORUŞTURMASINDA İDDİA SİTELERİNE ÜYELİK SORUN OLUR MU?

 104. PAEM GİRİŞİ İÇİN ARŞİV ARAŞTIRMASI VE GÜVENLİK SORUŞTURMASINDA BAHİS SİTESİ ÜYELİĞİ SORUN OLUR MU?

 105. Iyi gunler paeme basvurmak istiyorum 2019 yilinda resmi olarak 2018 kpssde 4.sinif birinci donemde olacagim..en son 2020 yilinda alim var mi bide kontenjanlar ne kadar olur son iki yilinda (2019 2020) paem icin

 106. merhabalar. sorum şöyle . ygs ye girip yeterli puanı aldığımda. başvuru yapıp mülakatı kazanırsam direk polis olarak eğitime tabi tutulduktan sonra göreve atanacağım yerden başlayacak mıyım yoksa bi kaç yıl okulunu mu okuyacam

 107. Pomem’den girip meslekte ne kadar yükselebiliyoruz ? Paem ‘in Pomem’den ne gibi farkları vardır ? KPSS 67 ile ne kadar şansımız olur ? Göreve yeni başlayan bir polis memuru ve komiser yardımcısı yaklaşık olarak ne kadar maaş alır ?

 108. Pomem’den girip meslekte ne kadar yükselebiliyoruz ? Paem ‘in Pomem’den ne gibi farkları vardır ? KPSS 67 ile ne kadar şansımız olur ? Göreve yeni başlayan bir polis memuru ve komiser yardımcısı yaklaşık olarak ne kadar maaş alır ?

 109. Pomem’den girip meslekte ne kadar yükselebiliyoruz ? Paem ‘in Pomem’den ne gibi farkları vardır ? KPSS 67 ile ne kadar şansımız olur ? Göreve yeni başlayan bir polis memuru ve komiser yardımcısı yaklaşık olarak ne kadar maaş alır ?

 110. Göreve yeni başlayan bir polis memurunun yaklaşık olarak maaşı ne kadardır ?

 111. Kaç şark görevi vardır ? Ve kaç yıldır şark görevi ?

 112. Merhaba ben pomem e başvurmak istiyorum 8 aylık bebeğim var şayet kazanırsam eğitimlere yatılı olarak mı katilmam gerekiyor bebeği olanlara yardımcı oluyorlar mı acaba

 113. Merhaba. Hocam 2017 lisans mezunlarına yönelik komser yardımcılığı sınavı tekrar açılırmı bu konu hakkında bilginiz varmı.

 114. YGSden 200 puan aldı babam polis başvurabilir miyim yinede

 115. Merhaba. Pomem alımlarında puan besaplama sisteminde kpssp3 puanin nasıl etkisi oluyor. Mesela benim puanim 67. Daha yüksek alanlar daha öncelikli mi sayılıyor?

 116. ben 10. sınıftayım 01.06.2001 doğumluyum 12. sınıfta ygs ye gireceğim pmyo yaşım yetiyormu acaba

 117. Pomeme kayit icin gidildiginde hemn aliyolarmi yoksa suremi veroyolar

 118. Pöh ü kazanmış ve evli olanlar acaba aylık ücret alacaklar mı ?

 119. polis meslek yüksek okulu mülakatları hangi ay yapılcak lys ile çakışma ihtimali varmı

 120. Lise mezun uyum yaşım 21 kpssden 65 puan alsam ygsden 260 polis olabirmiyim ayrıca bu sınavlardan sonra polis olarak ne bölümde oluyorum eğitim kaç ay milli sporcuyum yardımı olurum (yakım dövüşte)

 121. Meraba ben liseyi bitirdikten sonra 18 yasimda oluyorum 19a 1 eylulde giriyorum pmyoya basvurmak icin bi sıkıntı olur mu?

 122. Merhaba PAEM eğitiminde yüzme dersi var diyorlar ve ben bir türlü yüzmeyi beceremiyorum eğitimde öğrenemezsem sonuç ne olur

 123. Merbal kolay gelsin Bi sitede on dislerim ayrik oldugu icin elendim yaziyo benim on disimde dogustan A harfi bu eleme sebebi olur mu acaba

 124. Merhaba kolay gelsin. Lisans mezunuyum 2017 kpss p3 ten 84 aldım. paem e başvuracagım komiser yardımcılığı için. 2017-2018 YILINDA PAEM BURSU NE KADAR OLUR ? ve paem mezunlarının kaç yıl zorunlu doğu görevi var ? kaç yıl sonra emekli olunabiliyor ?

 125. Iyi gunler. Ayak tirnaklarimda batma var. Ameliyat ile müdahale edilmwsi gerekiyor. Herhangi bir iz kaldiginda sorun olur mu pomem icin.

 126. Merhaba ben lise son sınıfa geçtim polis olmak istiyorum sınavı kazanır üniversiteye geçersem benim yıllık masrafım ortalama be olur

 127. tsk dan sehit çocuğuyum bana bi kolaylık sağlanacak mi aceba ?

 128. meraba rüştü ünsal pmyo 527 asil olarak kazandım intibak 6 eylülde acaba intibakta çok elenme oluyormu ben askeri okullarda genel sağlığı geçtim ama polislikte elenirim diye korkuyorum senede ortalam kaç eleme oluyıor intibakta

 129. Pmyo da mezun olmaya bikaç hafta kala özel harekat polisleri ziyarete gelip pöh olmak isteyen adayların isimlerini alıyolarmış. Bu doğru mu? Yani pmyo dan mezun olup pöh olabiliyor muyuz?
  Bir de 2 senelik veya 4 senelik üniversite mezunu olmamız pöh olma yolunda herhangi bi ayrıcalık getirir mi?

 130. Bn liseden mezun oldum bu sene polis olmak istiyorum fakat bu mekiktir sinavdir testlerine tabi olacagim bunları çalıştıran biryer varmi polislk adi altinda yoksa nasil yapmaliyim yardımcı olursaniz sevinirim

  • admin

   Evde yavaş yavaş kendiniz düzenli çalışın. Giriş sınavları fiziki yeterlilik parkurudur. Orada bu hareketler yok, öncelikle parkura hazırlan.

 131. Admin, polislil akademisi nde tarafımızca harcanan masraflar geri mi alınıyor? Alınıyorsa nasıl?

  • admin

   Okulu kazanım, eğitim sırasında ya da zorunlu görevdeyken meslekten ayrılırsanız, size yapılan masraflar hesaplanıp geri alınır. 55 bin tl den hesap yapılıp tutara göre tazminat istenir.

 132. Mrb Pomem egitimine başlandığinda kpss hazirlanip paem denesek geçiş yapabiliyomuyuz.

  • admin

   Böyle o olursa şu gelirse bu zıplarsa… bunun sonu yok. Böyle bir hedefte olmaz. Siz önce POMEM kazanıp eğitime başlayın, sonra diğer aşamayı hedeflersiniz.

 133. Merhaba iyi günler polis özel harekat için lise son sınıf öğrencisiyim mezun olduktan sonra nasıl bi yol izlemeliyim pmyo okumak zorunlumu lise mezunu olmak yeterlimi

 134. 2017.19 .dönem pöh egitim süresi ne kadar olacak ögrenebilirmiyim.

 135. Harp okulundan karacigerde yapısal büyüklükten elendim pmyo dada sıkıntı olur mu bu durum

 136. admin

  KPSS girmelisiniz. Polis okulları yatılı okunur.

 137. Benim üç sorum olucaktı
  1- düz tabanım ama bana herhangi bir sorun oluşturmuyor paem e girerken kontrolde sıkıntı olurmu?
  2-ben lise son sınıfım kpss ye girip yeterli puan alınca paeme girebilirmiyim?
  3- paem i birincilikle bitirene ne gibi haklar verliyor?

 138. Mrb bi konuda soru sormak istiyorum eşim pomem başvurusunda bulundu önlisans mezunu önlisans kpss in den 78 aldı bu haziran ayında lisansını tamamladı alttan dersi de yok geçici mezuniyet belgesini de aldı fakat önlisans başvurusunda bulundu formda doldurdu bi sorun olur mu

 139. Pmyo da harcliklar yaz zamani yani okullar tatil iken de veriliyor mu

 140. Merhabalar benim birkaç sorun olacaktı 2 yıllık Ünv.bilgisayar Programcılığı bölümü bitirdim .2016-2017 kpss 61 aldım açıktan iktisat okumaya devam ediyorum 26 yaşındayim.1.67 boy ve silahlı güvenlik kartım var falan polis veya herhangi bir bölümunden mezun olmak istiyorum polis olmak istiyorum daha doğrusu ama 10 aylik bebeğim var eğitim süresi ne kadar neler yapmam lazım bebegim için lojman falan tutmam izin verirler mi neler yapmam lazım çok uzun oldu teşekkürler şimdiden iyi günler. ?

 141. 98 dogumluyum 180 boy 60 kiloyum lise sondayim poh olmak icin ne yapmam gerekiyor

 142. Merhaba. Mulakat aşamasında diploma istiyorlar.diploma yerine e devletten mezuniyet belgesi alsak gecerli olur mu.

 143. sımdı ben onlısans mexununuyum .1 65 boy 65 kılo .ıhtımal yüksekmı kazanmam.ayrıca sozlu mülakatlar zorm

 144. MErhaba polis memuru olduktan sonra komiserlik sinavini kazabirsak Eğitim suresi ne kadar?

 145. Vatan sevdalısı

  Selamun aleykum. PÖHde şark görevi bittikden sonra tayinini istiyebilirmisin diye duydum, yani 3 tane şehir yaziyormussun o 3ünden biri çıkıyormuş garanti. Bunum bir doğruluğu varmı?

 146. Merhaba ben ikinci öğretim de okuyorum aynı anda PMYO okuluna girip ikisini bir arada okuma şansım var mı

 147. merhaba ben pmyo ya gireceğim fakat evliyim yurtta kalmak zorunda mıyım?

 148. 2018 polislik başvuruları ne zaman

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir