ÖNEMLİ HABERLER
Ana Sayfa / PMYO / PMYO Okul Seçimi, Hangi Okulda Okurum?
PMYO Okul Seçimi, Hangi Okulda Okurum

PMYO Okul Seçimi, Hangi Okulda Okurum?

Polis meslek yüksek okulunda okumayı isteyen lise mezunu polis adaylarımız ygs nin de yaklaşmasıyla hedefleri hakkında bilgi sahibi olmak için bizlere polis meslek yüksek okullarıyla ilgili sıkça soru sormaktalar. Bir çok polis adayımız ise polis meslek yüksek okulu mülakatlarına nerede girebileceğini ve eğer ki polis meslek yüksek okulunu kazanırsa hangi ilde ve hangi polis meslek yüksek okulunda okuyacaklarını sormaktalar. Bizlerde bu yazımızda polis adaylarının hangi polis meslek yüksek okullarında okuyabileceklerini sizlerle paylaşacağız.

PMYO Sınavlarını Kazanırsam Nerede Okurum?
Polis meslek yüksek okulu sınavları bilindiği üzere 3 aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamaları geçen polis adayları polis meslek yüksek okullarını kazanmış oluyorlar. Polis meslek yüksek okullarını kazanan adaylar 2 yıl eğitim gördükten sonra ise polis meslek yüksek okullarından polis memuru olarak mezun olmaktadırlar. Yeni sınav sisteminin gelmesiyle bir çok değişikliğe gidilmişti ve yazılı sınav kaldırılmıştı. Önceki yıllarda polis meslek yüksek okulunu kazanan adayların okuyacakları okul bilgisayarlı sistemde otomatik olarak belirleniyordu. Günümüzde ise yapılan değişiklikle birlikte polis meslek yüksek okulunu kazanan adaylar ikametlerine en yakın polis meslek yüksek okulunda eğitim göreceklerdir. Yani sizin okuyacağınız okulu seçme şansınız söz konusu değil arkadaşlar. Örneğin; Osmaniye de ikamet eden birisi kendisine en yakın olan polis meslek yüksek okulu olan Adana Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulunda okuyacaktır. Sizlerde hangi pmyo da okuyacağınızı size en yakın pmyo ya http://polisnoktasi.com/kategori/polis-okullari/ buradan ulaşabilirsiniz. Tabi ki bu erkek adaylar için geçerli arkadaşlar çünkü bir çok okul karma değil.

Bayan adaylarda ise durum şu şekilde arkadaşlar 2 adet karma pmyo olduğu için adaylar Samsun da veya İStanbul’da okuyacaklardır. Burada gene seçim söz konusu değil arkadaşlar size en yakın hangi okul ise onda okuyabilirsiniz.

64 Soru Var

 1. Antalya ya en yakın hangi pmyo var peki

 2. 1 Ekim 1999 doğumluyum 2017 pmyo girebilirmiyim?

 3. Merhaba, Kocaeli Çayırova’da oturuyorum en yakın yer İstanbul gözüküyor ama Polis Meslek Eğitim Merkezi yani POMEM. PMYO istiyorum önümüzdeki hafta YGS’ye gireceğim yani önümüzdeki sene başlayacağım. Nereye gidebilirim PMYO olarak?

 4. Peki PMYO için puanım tuttu ve başvurdum diyelim. Ama mülakatlarından geçemedim yani olmadı, PMYO ya başvururken aynı zamanda başka üniveriste tercihi de yapabilir miyim?

 5. peki okumak istediğim yere ikametimi aldırırsam okuyabiliyormuyum orda?

 6. Gazi çocuğuyum malülen , liseden bu sene mezun olucam pazar günü ygs sınavı var bizim gibiler için istenen puan ne kadardır ?

 7. Kolunda dikiş izi var PMYO girebilirmiyim

 8. ya ben şunu merak ediyorum mesela sınavdan 250 aldım okulda 40 puan verdi puanım 290 oldu öyle mi yoksa ygs den direk 270 mi almam gerekiyor

 9. Bitlis’te yaşıyorum bayanım şükrü balcı yı istiyorum ama samsun daha yakın ikametimi İstanbul’a alsam mülakata orda girsem şükrü balcı ya gidebilir miyim ayrıca bu arkadaşım var erkek o Van da yaşıyor o da şükrü balcı istiyor Bitlis deki okul ona yakın ikametle İstanbul’da okuyabilir mi o da bir de YGS den sonra mulakati gecemezsem beden eğitimine başvurabilir miyim tercih vermiyorum değil mı polislik için başvuru yapmam gerek sedece

 10. Bitlis’te yaşıyorum bayanim şükrü balcı ya gitmek istiyorum ama samsun yakın ikametimi İstanbul’a alsam mülakata nerede girme ihtimalim var Van da yaşayan arkadaşım o erkek Bitlis yakın ona ikamet değişikliği ile o da şükrü balcı ya gidebilirmi , bir de başvurular mülakat derken gecemezsem BESYO beden eğitimi yani ona başvuru yapabilirmiyim o da mulakati ya hiç olmadı tercih verme imkanım olur mu 2 yıllığa falan sonraki sene yada mezun olunca polisliğe tekrar başvurarak olur mu bu iş sorun ölümü bir sene içinde birkaç başvuru ya da tercih teşekkürler

 11. İstediğimiz ili seçemiyorsunuz diyorsunuz fakat mesela kayseri pymo okumak istiyorum ve taşınıcam ikametim aldırıcam olabilir heralde? Birde burs durumu burs alabiliyor muyuz?

 12. 10 eylul 1999 luyum 2018 de GIREBILIRMIYIM

 13. Bugün sınava hirdik ösym pmyo bi sitede açıklama yapmış baraj 250diye ama bi başka yerde de hala 270 yazıyor hangisi doğru baraj aşağı çekildi mi?

 14. Ygs nin ham puanınamı bakıyorlar abi yoksa okul ouanınıdamı ekliyorlar bu sene şimdiden teşekkür ederim

 15. Kimlikte doğum yılım 01.01.2000 ama yıl sınava girdim yaşım yüzünden alınmama sorun var mı? Yani seneyemi hazırlanmam gerekiyor?

 16. Benim sol kolumda ikitane kesik var kucuk ayri yerlerde nasil olacak kucukken kazayla olmus

 17. S.A ygs’den 270 alırsak diğer sınavlardaki başarı ile bunu telafi edebilirmiyiz.(270 kötü puan)

 18. Bir internet haberinde Süleyman Soylu bu sene alınacak 10bin polisin lisans mezunu olması gerektiğini söylemiş yani bu sene pmyo alımı olmayacak mı lütfen bilgilendirin ygsye sırf pmyo için girdim ben ya

 19. Admin çok merak ediyorum samsunluyum 2 sene öncesine kadar samsunda yaşıyordum nüfusa kayıtlı olduğum yer de samsun ancak şuanda Ankarada ikamet ediyorum pmyo kazanırsam samsunda mı yoksa Kırıkkale de mi okuyacağım lütfen cevapla teşekkür ederim

 20. Bu sene ygs ye gireceğim. Tokatta oturuyorum samsun pmyo a gidebilirmym

 21. 05.06.2000 doğumluyuuum bndemi seneyee giriceeem 🙁

 22. Bayanların vücuduna bakarken ayrı bi yerdemi bakiyolar yoksa erkeklerle karisikmi

 23. ben bayanım ankarada yaşıyorum seneye pmyo na başvuracağım yazdığınıza göre istanbul ya da samsun demişsiniz.. Ankarada olma ihtimalim yok mu?

 24. Merhaba ben ankara’da yaşıyorum mülakata ankara’da girerim dimi

 25. Merhabalar PMYO ya yılda kaç kız alınıyor acaba

 26. Çoğu kişi güneydoğulu olduğum için polis olamayacağımı söylüyor alakası varmı

 27. pmyo başvuruları ygs ile alınmayacakmış artık sadece mülakattan geçilecekmiş doğrumu

 28. Merhaba.onlisans başvuruda puan 1 ve puan 2 ne demek.ben p93 puanımı hangisine yazacağım bilemedim lütfen yardımcı olur musunuz

 29. İyi günler ben Elazığliyim bu yıl son sınıf dayım lisede ben Elazığdaki pmyo ya girebilirmiyim

 30. İyi günler . Ben 01.09.2001 doğumluyum 10. Sınıfa gidiyorum . Sınava ne zaman girebilirim?

 31. Şuan lise okuyorum PMYO na gitmem icin hangi derslere ağırlık vermeliyim

 32. Dilim iyi Ama dili seçersem pmyo ya gidebilirmiyim

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir