PMYO

PMYO Mülakat Erteleme Başvurusu

PMYO öğrenci adayları 2017 mülakat sürecinde ter dökmeye devam ediyorlar. Mülakatlar 23 Haziran 2017 tarihine kadar devam edecek. Bu süreçte, bazı adaylardan mülakat tarihleriyle ilgili sıkıntı yaşadıklarına yönelik bilgiler alıyoruz.

Özellikle PMYO mülakat zamanı ile LYS sınavının çakıştığından yakınan, ne yapacağını bilemeyen birçok aday var.

Biz de bu adaylara yol göstermesi bakımından bir makale yazmaya karar verdik.

PMYO mülakat tarihimi erteletebilir miyim?

Evet, mülakat zamanınızı erteletebilirsiniz.

Mülakat tarihimi erteletmek ya da değiştirmek için ne yapabilirim?

Sizler için hazırladığımız PMYO MÜLAKAT ERTELEME DİLEKÇE ÖRNEĞİNİ, kendi özrünüze göre doldurup, mülakata gireceğiniz PMYO ya da POMEM okuluna elden ya da fax yoluyla ulaştırmanız gerekmektedir.

Dilekçeyi doldururken neye dikkat edeceğim?

Öncelikle dilekçenizdeki sebebinizin gerekçesini, kanıtlarını ve arzunuzu tam olarak belirtmeniz gerekiyor.

Okulun istediğiniz değişikliği yapıp yapmayacağı, sunacağınız verilerle doğrudan ilişkilidir.

Gereksiz, aciliyeti olmayan veya keyfi isteklere olumlu yanıt verilmeyeceğini bilmeniz gerekiyor.

Özellikle ek kısmında ne kadar resmi kanıt sunarsanız, isteğinize o oranda olumlu yanıt alırsınız.

Dilekçe örneğini BURADAN indirip, el ile doldurup, mülakata gireceğiniz okula fax çekebilir ya da bilgisayarda doldurup, ıslak imza ile gönderebilirsiniz.

Ek dosyasına yazacağınız belgeleri(sınav giriş kağıdı gibi) de fax çekmeyi unutmayın.

Sitemizde arama yaparak, okulların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Okula fax çektikten sonra mutlaka okul ile iletişim kurup, kibar bir dille, isteğinizi ve yaptığınız girişimi onlarla paylaşmayı, sonucun ne olduğunu öğrenmeyi unutmayın.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

15 Yorum

  1. Selam arkadaşlar 19. Dönem pöh yedek alimlari hakkında kesin bir bilgisi olan arkadaşımız varsa paylaşabilir mı?

  2. Merhaba.. Ben Konyadayım pmyo mülakatlarına başvurdum sınav yeri Sivas Pomem çıktı fakat maddi imkanlar dolayısıyla gidemedim.. Şu an param hazır gitmek için dilekçede bu şekilde yazmış olsam kabul edilirmi?

  3. admin acil cevap ver lütfen benim sınavım 14 hazirandaydı girmedim şuan girme veya erteleme gibi bir şansım var mıdır

  4. Merhabalar benimde 13 ekimde paem mulakatim var ancak ayni gun Yds sinavim var dun okula gidip dilekce ve yds basvuru belgemi verdim kac gun icinde sonuclanir 2 gun sonra gitmem yeterli midir? Teskkurler

      1. kurum telefonlarıma cevap vermiyor. Oraya gittiğimde herkes başka bir bölüme yönlendiriyor. Bu erteleme talebi için başka ne yapabillirim?

  5. Merhaba. Ben şu an askerim ve 24 kasımda askerlik görevim bitiyo. Mülakat tarihim ise 22 kasım. Birliğim sinava girmem için izin vermedi. Sınav tarihini erteleme gibi bir sansım var mı. Teşekkurler

  6. İyi günler biz köyde yaşıyoruz da yollar kar nedeniyle kapalı bugünde sağlık sınavım var fakat gidemiyorum belediyede gelip yolları açmıyor sınav yerini aradım ama bugün dilekçemi göndermemi istiyorlar fakat fax çekeceğim bi yer yok burda bi kaç gün sonra dilekçemi göndersem ertelenir mi acaba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu