PMYO Lisans Tamamlamanın Faydaları Nelerdir?

26.04.2017
1.373
A+
A-
PMYO Lisans Tamamlamanın Faydaları Nelerdir?

Polis meslek yüksek okullarından mezun olan adaylar için önceki yazımızda lisans tamamlama hakkında bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise polis meslek yüksek okulundan mezun olduktan sonra yapılan lisans tamamlamanın meslek içerisindeki faydalarına değineceğiz.

Lisans Tamamlamanın Polis Memurları İçin Faydaları
Polis meslek yüksek okulundan mezun olmuş polis memuru arkadaşlar için hazırladığımız bu yazımızda lisans tamamlamanın meslek içi faydasına bakacağız. Bilindiği üzere polis meslek yüksek okulları ön lisans olarak eğitim vermektedir. Ön lisans olarak eğitim veren polis meslek yüksek okullarından mezun olan adaylarda normal bir üniversitenin ön lisasından mezun olmuş gibi olmaktadırlar. Eğer ki meslek içerisinde açık öğretim fakültesi lisans tamamlamasını yaparsanız meslek içerisindeki komiser yardımcılığı sınavlarına başvuru da bulunabilirsiniz. Şuan ki adı polis amirleri eğitim merkezi olan komiser yardımcılığı rütbe terfi sınavına giriş şartlarında lisans mezunu olmak şartı bulunduğunu unutmayınız.

Polis memurlarının lisans mezunu olması emeklilik ikramiyesi ve emeklilik maaşı konusunda da oldukça önemli arkadaşlar. Polis meslek yüksek okullarından mezun olan polis memurlarına tavsiyemiz kesinlikle izin verilen lisans tamamlama bölümlerinden herhangi bir tanesini bitirmeleridir. Çünkü ilerleyen süreçte de lisans mezunlarına yönelik genel olarak fırsatlar çıkmaktadır.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. KARAGÖZ dedi ki:

  Pmyo sınav giriş klavuzu ne zaman açıklamacak hangi ayın kaçı gibi?

  1. admin dedi ki:

   Belli değil ama mayıs da açıklanır.

 2. Hakan dedi ki:

  pmyo dan mezun olduktan sonra akademi okuyabilir miyim okursam ve mezun olursam mesleğimde en büyük hangi konuma gelebilirim?

 3. güvercin dedi ki:

  Pmyo sinav sisteminde 2017 için yuzdelik payları degisti artk %50lik bir pay sözlü mulakat icerisinde yer alıyor ygs puanı ise onemini %25 e düşürdü sizce bu sene egerki sozlu ve spor mulakatin dan yüksek puan alanlar ygs puani düşük olsa dahi kazanma ihtimali varmı? ?

  1. admin dedi ki:

   Tabi ki var.

 4. Hasan dedi ki:

  Cemaat yurtlarinda kalanlar (süleymancı,mahmutçu,menzilci…) icin mulakatta sikinti cikarirlar mi yani bunlari bunlar cematci diye ayrim yapip. Elerlermiii

  1. admin dedi ki:

   Sorun olmaz muhtemelen.

 5. Mahsun dedi ki:

  On lisans turizm mezunuyum.pmyo okurken aciktan dgs ile turizm uzerine lisans yapsam pmyo bittiginde direkt komiser yardimciligina basvurabilir miyim ?

  1. admin dedi ki:

   PAEM eğitimine başvurabilirsin.