Ana Sayfa / PMYO / PMYO İntibak Eğitimi Nedir?
pmyo intibak eğitimi nedir

PMYO İntibak Eğitimi Nedir?

Yazımıza başlarken ilk olarak intibak kelimesinin anlamına bakalım istedik arkadaşlar. İntibak nedir ne demektir? İntibak yeni bir ortama ve çevreye uyum sağlama olarak tanımlanmaktadır. İntibak eğitimi de bazı mesleklere alışma amaçlı belli bir düzenin oturması için yapılan eğitimdir. 2016 yılı içerisinde yapılan pmyo başvuruları ve sınavlarını geçen 2500 aday polis meslek yüksek okullarına yerleştirilecek her yıl belli bir sayıda alımı yapılan lise mezunu polis adayları da bu sene polis olmak için ellerinden geleni yaptılar.

PMYO İntibak Eğitimi Nedir?
Polis meslek yüksek okulu intibak eğitimi nedir bu aralar polis adaylarının kafasını kurcalayacak sorulardan bir tanesi biz de sınavlar açıklanmadan bu konuya açıklık getirelim dedik. PMYO intibak eğitimi tüm sınavları başarı ile geçen polis adaylarının okullarının belirlenmesinin ardından adayların kazandıkları okula giderek tabi tutulacakları eğitime verilen isimdir.

PMYO İntibak Eğitimi Kaç Gün Sürer?
Polis meslek yüksek okulu sınavlarını kazanan polis adayları kazandıkları okula teslim olması gereken süre dahilinde giderler ve okula geçici kayıtlarını yaptırırlar geçici kayıtların yapılmasının ardından ise ilk pazartesi intibak eğitimleri başlar. Polis Meslek Yüksek Okulu intibak eğitimleri ortalama olarak 2 hafta sürmektedir. Yani hafta sonu başlayan geçici kayıtlar 2 hafta sonrasında ortalama olarak pazar günü tamamen sona ermektedir.

PMYO İntibak Eğitiminde Neler Yapılır?
Polis meslek yüksek okulunda geçici kayıtların ardından 14 günlük intibak eğitimi başlar ve bu sürede ortalama 5 gün içerisinde polis adaylarına sırayla sağlık raporu aldırılır. Sağlık raporunu alan adaylara okul içerisinde uyulması gerek kurallar açıklanır ast-üst ilişkisi öğretilir. Yatak düzeni, düzen eğitimleri, üstlerle nasıl konuşulması gerektiği, tekmilin nasıl verilmesi gerektiği ve tören yürüyüşü gibi bir çok şey okulda size öğretilecektir.

PMYO İntibak Eğitimi Bitince Ne Yapılır?
İntibak eğitimini başarı ile bitiren adaylar genel olarak 1 hafta civarı yüklenme senedini imzalatmak için ve dinlenmeleri için izine gönderilir. Bu iznin sonunda adayların asıl kayıtları yapılarak polis meslek yüksek okulu öğrencileri olarak okula başlarlar.

Şimdiden tüm polis adaylarına başarılar dileriz…

341 Soru Var

 1. İyi günler bi intibak egitimine girmeye hak kazanan birisi miyop ise bu intibak eğitiminden once göz lazer ameliyatı olsa sorun olur mu lütfen cevaplıyın

  • admin

   Lazer ameliyatı sorun yaratmaz.

   • Peki göz derecem yüksek değil 1.25 ve 0.75 bu sorun olur mu yoksa bu kadar düşük dereceye birşey demiyorlar mı?

    • admin

     Tek göz 1 dereceyi geçmemesi lazım lazerle tedavi olabilirsiniz.

    • arkadaşım yanlış bilgi vermeyin!!!

     Göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır. Göze ait hiçbir operasyon ve lazer müdahalesi geçirmemiş olacaktır. (Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun 07.07.2011 gün ve YD İtiraz No:2011/320 sayılı kararı ile Yürütmesi durdurulmuştur.)

    • admin

     Nereden baktınız buna acaba muhtemelen eski yönetmeliğe baktınız yenisinde tam ve sağlam olacaktır deniyor araştırın sonra yorum yapın.

    • Lazer muayeyi kabul etmeme durumu 2013 yılından sonra kalktı. Yani artık lazer ameliyat olup başvurabilirsin.

    • admin

     Evet lazer tedavisi olunabilir.

 2. İntibak ta çok ağır bir spor eğitiminden mi geçiyoruz bu konu hakkında bişey söyleyen olmamış. Sadece okula alışmak için yapılan bir eğitim diyorlar ama hiç spor yaptırmayacaklar mı

 3. Mesela sigara kullanan birisiyse bunun intibaktaki doktor kontrolünde bir zararı olurmu

 4. Sigara içemenin sağlık kontrolünde zararı olurmu elenme gibi

 5. öncelikle merhaba.bir sorum olacak.önümüzdeki sene pmyo seçmelerine girecem.önümüzdeki 15 taatildede gözlerimi çizdirmeyi düüşünüyorumda..seçmeler sonuçlardan kaç gün sonra açıklanıyo yani ortalama bi tarih ve gözün iyileşme süreci nedir..bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi

 6. Kardeşim benim bi sorum olcak biz sağlık kontrolüne girerken çek ap gibi makineyemi gircez yoksa doktor kendimi bakcak bize

 7. Kardeş sana sorum olacak : Gözümde astigmant ve miyop var dercesi 0.50 sorun olurmu ve diş düzeni kolda doğum lekesi bide sağ dizimde dikiş izi var sıkıntı olurmu

 8. merhaba
  2013 yılında bilecikte okurken 3 gün yoğun bakımda yattım.
  alkol ile birlikte ilaç alma durumundan dolayı
  hastaneden ayrılırken polis ifade mi aldı..
  sabıka kaydı ve arşiv kaydı yok görünüyor.
  bilecik emniyet karakol kayıtlarında görünüyor..
  intihara teşebbüs yazılmış.
  polislik sınavlarına başvuru yapacağım

  bildiğim kadarıyla intihara teşebbüs engel bir durum bu meslek için

  bu adli vakanın kaydının silinmesi için başvuru yapabilir miyim..
  bu kaydın düzeltilme ve ya silinme imkanı var mıdır..

  nasıl bir yol izleyebilirim..

 9. Ben lise son sınıftayım ve sozlu mulakattan gecebilecegime inanamıyorum cok heyecan ve stres yaparmısım gibi hissediyorum bu korkumu nasıl aşabilirim?

 10. İntibak eğitimi süresince sivil kıyafetli olacağız demi bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

 11. Yunus polismi daha iyi yoksa cevik kuvvetmi ?

 12. Cevik kuvvet olduktan sonra yunus olma gibi bi şansımız varmı?

 13. Ne zaman başvur

 14. ben önlisans mezunuyum polislik için ygs girip pmyo mu okumam gerekiyor ? kpss ile pomem giremiyor muyum acaba?

 15. Okullarda spor vs egitimlerini erkeklerle berabermi goruyoruz

 16. Merhaba ben suanda 12.sinifa gectim ygs de belli bir puan alip pymo ya başvurmak istiyorum.yanliz bir sorum olacak 7 sinifa giderken dogustan kalbimin delik oldugunu ogrendik ve 8.siniftada kalbimden anjuo oldum .suanda kalp kontrol cihazlarinda eko-ekg sonuçlarım cok iyi cikiyor .kosabiliyorum,ziplayabiliyorum,mekik cekebiliyorum,fakat şınav cekemiyorum bu sorun olurmu sizce en fazla 5 tane cekebiliyorum . intibak egitiminde farkedilirmi sizce? Polis olmayi cok istiyorum .

 17. Bir sorum daha olacakti pymo yazılı mulakat kalkmis deniliyor doğrumu sizce?

 18. Merhabalar bir sorum olacak, sözlü mülakat neye göre değerlendiriliyor? Yani belirli bir puanlama ya da taban puan falan var mı? Önceki dönemlerde sorulan sorulara baktığımda gerçekten cevap veremeyeceğim sorular olduğunu gördüm. Daha önce sorulan soruların cevaplarını ezberlemek ahmakça mı olur?

 19. Pmyo okurken açıktan lisans eğitimini tamamladığında rütbe atlamak için bir faydası oluyor mu? Yani rütbe atlamak için zorunlu memur kalma süresi yine 6 yıl mı oluyor yoksa azalıyor mu? Yoksa Pmyo okurken lisans eğitimini tamamladığında da mı sadece pomem’den rütbe atlanılabiliyor? Lütfen yeni müfredata göre cevaplayın net bilgilere ihtiyacım var.

  • admin

   5208/588*******Merhaba komiser yardımcılığı şartları değişti o süre 2 yıla indirildi yani meslekte çalışma süresi. Pmyo okuduktan sonra zaten size lisans tamamlama şansı veriliyor.

 20. Merhaba. Bende kronik ürtiker hastaligi var. Her gun anti histaminik ilac icmek zorundayim. Elenmeme sebeb olur mu?

 21. merhabalar paem i kazandım yüzümde küçük bi ben var ön sağlıkta sorun etmediler ama sağlık raporunda belki sorun olur diye riske atmak istemiyorum ldırıp öyle gidecem aldırdığımda 1 dikiş atılacak o dikişi daha aldırmadan intibak eğitimine gitsem sağlıkta elenirmiyim yoksa sorun olmaz mı geçici oldupu için

  • admin

   Merhaba sorun olmayacaktır ön sağlıkta geçtiyseniz hastanede ona çok dikkat etmezler.

   • anladım çok teşekkürler bu cevabınızı aldormada gitsem de beni o şekilde kabul ettikleri için sorun olmayacaktır olarak alabilirmiyim?

   • anladım çok teşekkürler bu cevabınızı aldırmadan gitsem de beni o şekilde kabul ettikleri için sorun olmayacaktır olarak alabilirmiyim?

    • admin

     Bence aldırmadan gidin yani.

    • doktor da öyle söyledi almayalım intibaktan sonra alırız aldırmak istersen dedi. teşekkürler hocam kolay gelsin forumunuz gerçekten aktif ve işe yarar

 22. İntibak eğitimi sonrası ara veriliyor mu?

 23. EĞİTİM DÖNEMİNDE RUTBE ATLAMA SINAVLARI VAR MI.?YANİ POMEM DEN SINAVI KAZANMIŞ VE EĞİTİM ĞÖRMEK ÜZERE OLAN BİR POLİS MEMURUNUN EĞİTİM SÜRECİNDE BAŞARI DURUMUNA GÖRE KOMİSER YARDIMCILIĞI SINAVINA GİREBİLİYOR MU?BU YÖNETMELİK VAR MIDIR?TEŞEKKÜRLER..

 24. meslekte iken herhangi bir süre şartı var mı ? örnek veriyorum: 6 yıl polis memurluğu yaptıktan sonra komiser yardımcılığı sınavına girme hakkı elde edersin.

 25. son bir sorum olacaktı. pomem in mülakat tarihi ve sınav yerleri 20 eylülde açıklanacaktı.bu konu hakkında herhangi bir bilginiz var mı.ne zaman acıklanacağına dair.

 26. ya bende varis var acaba bu sorun olurmu

 27. merhabalar komiser yardımcılığı egitimi kaç ay sürüyor staj süresi ne kadar

 28. Merhaba ,ben pomem mulakatina cagrildim ama bi kaza sonucu parmagimin bir tanesinin sekli biraz bozuldu sorun olur mu

 29. 2 yıllık pmyo okuduktan goreve basladıktan diyelimki 3 yıl sonra 2 yıl daha okuyup paem sınavına girebilirmiyiz

 30. hocam gözüm 2 derece miyop lens kullanıyorum astigmat falan baska hicbir sorun yok sıkıntı yaratırmı ne yapmalıyım

 31. ben sınava girdim parkur ve mülakata simdi bu sonuclar acıklanınca kazandıgmız okul da acıklancak mı ?

 32. Admin göz derecem biraz yüksek ilk mülakatta geçince genel sağlık taraması ne kadar süre snra olur o arada lazer olabilirmiyim sorun olurmu

 33. Adamın bey sayfa çok güzel Rica etsem aklımı karıştıran soruya cvp verin lütfen miyop var lazer için 18 yaş diyo doktor ben 17 yaşındayım 26 temmuz dan sonra ameliyat olabiliyorum o zamana kadar gözden dolayı elenme olur mu ??

 34. Gözlerim 1 derece ikisi de lens kullanıyorum intibak esnasında lens sorun yaratır mı ?
  İkinci sorum ise pmyo dan girip çevik kuvvet veya yunus polisi olabilir miyim ?

 35. Kayitlar tamamen mi ertelendi yoksa 17 ekimde on kayitlar varmi

 36. Iyi aksamlar. Benim diş ile alakalı bir sorum olacaktı. Pomem sınavına girdim.Alt çenede sağ 1 ve sol 1 dişlerim normal sırada. Sağ 2 ve sol 2 dişlerim içerde. Yamuk yani. (_-__-_) sekli böyle. Ön sağlıkta bakmadılar. Fakültede dr bundan eleme olmaz. Detaylı sağlıkta elerler mi acaba. Disardaki insanlar dr insiyatifine kalmış diyorlar.

 37. Ilerleyen tarihte acilan poh de isteninen sartlar degisirmi resmi gazete ve tvvyayinlanan sartlar

 38. Narkotik şubede komiser veya komiser yardımcısı nasıl olabilirim pomem şartmı hangi okuldan mezun olmalıyım bi yardımcı olurmusunuz?

  • admin

   Kimse narkotikte çalışırsın diyemez öncelikle polis olmalısınız. Komiser olmak için lisans mezunu olmak şart.

 39. Mrb efendim ben mülakata girdim kazandığımda bende varis var intibakta sorun olur mu spora sorun olmuyor bir ağrısı da yok şimdiden teşekkürler.

 40. Intibak egitimine cagrildigimiz andan sonra gözlerimizi cizdirmeye mecbur muyuz acaba yoksa gozlukle egitim yapabiliyor muyuz

 41. Okula başladıktan sonra yada önce bayanlarda saç kesimi yapılıyormu ?
  MECBUR MU

 42. Mülakatları Kazandıktan sonra Bayanlarda Saç kesimi oluyormu?
  MECBURMU

 43. Merhaba admin ben 21.08.1989 doğumluyum pöh girebilir miyim ?İkincisi ise branş seçimleri var mi yoksa sadece devlet Pöh mü alacak ?Teşekkür ederim

 44. Barış Kurnaz

  Benim bi sorum olacaktı benim alnımda 2 cmlik dikiş izi var polisliğe engel olur mu acaba

 45. merhaba boyum 1.63 kilom 49 bayan yunus polisin görevleri nelerdir tam olarak ? doğuda görev yapmak zorunlumu ? kolumda çok büyük olmasada bi yanık izi var hafiften sorun olurmu?

 46. siyasi parti üyeliği sıkıntı olurmu tesekkurler

 47. pmyo parkur sınavı önce iki ayagımızla engelin üstünden 5 defa atlıyoruz sonra 6 çapraz bağlanmış lastiğin içinden geçiyoruz sonra 20 kilo ağırlik tasıyoruz sonra sağlık topuna üçer defa dokunuyoruz sonra takla atıyoruz sonra slalom çubuklarından geciyoruz daha sonra da engelin altından üstünde yine altından ve yine üstünden geçip parkuru bitiriyoruz değil mi bunu yazdım çünkü bazı sitelerde beden eğitimi parkuru yazıyorum şınav cekmeli mekik çekmeli videolar geliyo acaba onlardanmı yapıcaz diye düşünüyorum hangi parkuru yapıcaz

 48. bu söylediğiniz parkur pmyo için dimi?

 49. Direk gidip giriş mi yapıyoruz yoksa bi ön kayıt yaptiriyormuyuz

 50. yüzümde 2 küçük ben ve kolumda nohut büyüklüğünde doğuştan ben var sorun olurmu

 51. yozgat pmyo pomememi çevrildi?

 52. intibak egitimine katılmadan önce internet üzerinden herhangi bir kayıt yapmamız gerekiyomu?Yoksa sadece ayın 20. de okulda mı ön kayıt olunuyo baska bi işlem yapmamız gerekmiyo degil mi yardımcı olursanız sevinirm

 53. Lise son sınıftayım seneye pmyo istiyorum ama 18 yasımı tam olarak doldurmus olmuyorum giremezmiyim ?

 54. İyi akşamlar öncelikle benim alt dişlerim ön tarafı üst dişime oranlar 1mm den daha az önde çok yakından bakılmadığı sürece normal gözüküyor bi problem olurmu

 55. Selamun Aleykum Lise 4.siniftayim pmyo okumak istiyorum 1999 dogumluyum 17 yasindayim 18i doldurmam lazim diyorsunuz yasımı 1 yil buyuk vursam olurmu 2017 de mart ta ygs ye girecem insallah 280 290 alırsam Pmyo ya gitmek istiyorum 17 yasim ama 2016 31 aralik gece 12 den sonra 18 gosteriyorum kimlikte 1 yil buyuk vursam olur mu

 56. Son soru kafamda ensemin hafif ustunde 1.5 cm uclzunlugunda sac kıran var sorun olur mu cevvik kuvvet

 57. merhabalar admin intibak eğitimine haklı sebeplerle bir bölümüne ya da tamamına katılamamamız durumunda asıl kayıtta hak kaybı yaşarmıyız

 58. Merhabalar ben lise son okuyorum 20.08.1999 doğumluyum 2017deki mülakatlara girebiliyormuyum?

 59. Toplam egitim suresi ne kadar ? o okulda kaliniyor mu ? birfe kpss den 5o aldim girme sansim yok mu 🙁 60 diyordu tv de

 60. hocam ben geçenlerde spor yaparken belimi incittim pöhe hazırlanıyorum emar çektirdim doktor çok hafif şekilde bir fıtık belirtisi var dedi biraz dikkat edersen geçer dedi korkacak bişi yok dedi intibak eğitiminde elenme olurmu yoksa fıtığın derecesine mi bakarlar

 61. sağolunn allah razı olsun

 62. 27.07.2000 doğumluyum 2018’de pmyo sınavına girebilir miyim? bide kolumun üstünde küçüklükten kalma çizikler var 5 metre ileriden belli olmuyor sıkıntı olur mu?

 63. Merhaba bu intibak sürecinden sonra polis meslek yüksek okuluna giriliyormuş bu eğitim yerinde cep telefon kullanılıyormu eger kullanılmıyorsa nedenini sorabilirmiyim birde bu eğitim süreci ne kadar sürüyor ve akrabamız bu eğitimdeyse onlara nasıl ulaşabiliriz kendisi şükrü balcı pmyoda şuan

 64. 23.02.1999 doğumluyum.hep polislik istedim.hiç farklı bi meslek istemedim.çalışma şartlarını,görev yerlerini,izinlerinin o kadar kolay olmadığını her şeyi biliyorum.çünkü babam polis memuru.lise son sınıf öğrencisiyim.ilk defa YGS ye giricem mertta.PMYO seçmelerine de başvuru yapıcam.sorum şu.gözlerim bozuk.lazer tedavisiyle oluo ancak yirmi yaşından önce doktor çizdirilemez dedi.18 yaşındayım ve ben şimdi PMYO ya girmek istiyorum.ne yapmam lazım.yardımcı olur musunuz.

 65. Merhaba liseden 2016 da mezun oldum sadece bir sorum olacak sag elim bilek bolgemde 10 cm lik bir iz var cam kesmisti yani elenme şansım cok mu yüksek ya da hala bir umut var mi 🙂

 66. peki hic mi polis olma sansim yok direk elenir miyim cok mu problem olur

 67. benim siyasi partiye üyeliğim yok fakat ailemin var pmyo için sorun olurmu

 68. İyi günler alnımın yanında saçın başladığı yerde ve boynumda nohut tanesinden küçük ve şişkin olmayan benler ayrıyetten boynumda 4 senelik fazla belirgin olmayan dikiş izi var pmyo mülakatında sorun olur mu teşekkürler.

 69. Merhabalar hocam sorum şu ön sağlıkta renk körlüğüme ve vücuda baktılar bunlara tekrar bakıyorlarmı yada neden sadece renk körlüğüne bakılıyor kaç kez bu testten geçmemiz gerek ben lazer tedavisi oldum göz doktoru sadece harf mi okutuyor yok sa sadece renk körlüğünemi yoksa 2sidemi

  • admin

   Ön sağlıkta renk körlüğüne bakılır genel sağlıkta uzaktan falan sayılar harfler okutulur göz derecesine bakılır.

 70. öncelikle bizlere bu denli yardımcı olduğunuz için size minnettarlığımı belirtmek isterim.Soruma gelecek olursam 15 yaşındayken intihara teşebbüs etmiştim ve omzumda daha doğrusu kolumda jilet izleri var bu bnm için sorun olacak mı

 71. Merhaba babamın sabıkası var sorun olurmu

 72. Fatih Çırakoğlu

  İyi günler Polis Özel Harekat fiziki mülakatı 45 saniye ile tamamladım. Fakat ön sağlıkta alt çenem biraz içerde olduğu için yan tarafta oturan kişide yanıma gelip kontrol etti “6 milimden fazla değil sorun olmaz” dedi. “eğer spor mülakatını geçersen diş doktoruna görün” gibi bi ifade kullandılar. Bu ifadeyi onay verdikten sonra söylediler. Genel sağlıkta problem olur mu?

 73. Rüştü balcı

  intibah eğitiminde renk körlüğüne bakılıyor mu ?

 74. Lütfen sizden cevap istiyorum bizzat.Göğüsümde hafif kunduracı göğüsü var.Bu benim solunumuma ve dolaşım sistemime zarar vermiyor .Polis olabilirmiyim ?

 75. 2017 bayan pöh alımı olucak mı?

 76. Mayısta 18 oluyorum. PMYO için sıkıntı olurmu

 77. Merhaba Bende polis olmak istiyorum ama gözlük kullaniyorum akıllı lens oluyor mu

 78. Polis okulu sinavina girmek içi kac puan gerekir

 79. Gozlerimde miyop var intibaha kadar tedavi olcam arada simdi universiyeyi kaydim var 4 yillik muhendisim polisligi kazansam universiteyi bitirip baslayabilirmiyim pmyo icin

 80. hocam gecenlerde hastanede emar çekindim belimden dolayı.hafif bel fıtıgı başlangıcı var ama sorun olmaz dedi doktor.öğrenmek istediğim şu.n,genel sağlıkta emar çekiliyormu.ve bnm bu bel fıtıgı çıksa sorun olurmu.neye göre degerlendrme oluyor.

 81. Sol ayak baş parmak tırnak kısmından kesik. Ama herhangi bir engeli kesinlikle yok. Prof voleybol oynuyorum. İntibak esnasında olan sağlık kontrolünde engel teşkil eder mi?

 82. 270-280 puanla girmek çok mu zor olur

 83. Merhaba İlk öncelikle bu sene alım olacak mı ?
  ve bu zamanlarda genellikle PMYO nun şartları belirtilirdi ama şuan POMEM için açıklama yapıldı acaba PMYO alımı olmayacak mı gibi düşünceler düşünmeye başladım yardımcı olursanız sevinirim iyi günler 🙂 …

 84. Merhaba benim sag göz 1 derece miyop ve 1 derece astigmat aynısı sol gözde de var sorun olur mu

 85. 1derece yazıyor ama burada astigmat yazmıyor benim tek göz için toplam 1 mi oluyor 2mi astigmatı katıyor muyuz ? Yani kısacası sonuca gelirsek sıkıntı olur mu olmaz mı

 86. Burada astigmat yazmıyor o 1 dereceye katıyor muyuz ? Kısacası sorun olir mu olmaz mı?

 87. Merhaba 2.5 ay önce bel fıtığı ameliyatı oldum ve belimde ameliyat izi var 2-3 cm kadar .Ameliyat olduğum için ve ameliyat izi olduğu için elerler mi bi sıkıntı olur mu ?

 88. Oncelikle Merhaba sayin admin benim ygs puanim 311 spor 100 yapiyorum sozlu ise telaffuzum iyidir tam alsam asil durumu ve asil olursa ortalama siralama nasil olur bu sebe kinsinav zorluguna gore

 89. Göz sınırı 1 fakat benim 1.25 miyop var. Ygs 300 ve mülakatlarda kendime baya güveniyorum. Sizce 0.25den hemen elerler mi musama gösterirler mi

 90. Merhabalar sivilce izleri sorun oluyor mu çok yok yüzümde tedavide oluyorum

 91. Ön dişimde karınca ayağı kadar minik bir kırık var Göz hizasına gelip ağzımın içine çok dikkatli bir şekilde bakılırsa görünebiliyor sadece Bir sorun yaratır mı ? Yoksa dolgu yaptırmamı önerir misiniz

 92. Merhabalar, gözlük kullanıyorum iki göz toplamım 6 derece mecburen çizdiricem. Çizdirmek içinde yaşımı beklemek zorundayım pmyo olmuyo bu yüzden, bende diyorumki hem üniversite okuyayım hemde ikinci veya üçüncü sınıfta gözlerimi çizdireyim. Okul bitincede kpss girip pomemde eğitim göreyim bu yoldan gidersem başarıya ulaşabilirmiyim ? Birde ayağımda 2 yaşından kalma yanık izi var ama çok dikkatli bakılınca görünüyo. Birde belimde doğum lekesi var bir karış bir sıkıntı olurmu bunlardan ?

 93. Merhaba,
  Benim YGS puanım 266, mülakat ve fiziki yeterlilik sınavından tam puan ya da tam puana yakın bir puan alsam, asil olabilir miyim yoksa ygs puanım düşük olduğu için yedek mi olurum?
  Teşekkürler.

 94. Güvenlik araştırması ve arşiv soruşturması nedir, yalın bi şekilde söyler misiniz, internette yazilanlardan hic bise anlamadim, yani ne oluyir , aile siciline falan mı bakılıyor onda..

 95. Güvenlik araştırması ve arşiv soruşturması nedir yalın bir şekilde anlatır mısınız ? internette yazılanlardan hiçbir şey anlamadım da ,yani aile siciline falan mı bakılıyor?

 96. Slm admin 3 tane disim curuk yanlarda okulu kazandim. Tam tesekkurlu muanede miyim

 97. Salğlık kontrolleri nasıl oluyor ve o dedikleri senet imzalatma nedir?

 98. Diş eti çekilmesi mülakatlarda sıkıntı yaratırmı ve alt ön üç dişim biri sağa biri sola biride sağa az bişe yatmış durumda aralarıda açık biraz boşluk var yani. Sıkıntı olursa diş teli taktırıcam.

 99. bende belfıtığı var sorun olur mu ??

 100. bende belfıtığı var bi sorun çıkarır mı

 101. benimde ürtiker hastalığım var kaşıntı hastalığı kaşınan bölge şişiyor ama 1 saat sonra geçiyor ama er gün hap kullandığım için olmuyor bir sorun olur mu sizin verdiğiniz maddede bulamadım .

 102. şimdi baktım 3- Tedavi ile iyileşen, kronik ve sınırlı deri hastalıkları. (psoriasisler, skleroderma plakları, lokalize atrofiler, kronik ekzemalar, yaygın olmayan vitiligo plakları, keratodermiler, ichthyosisler , ürtiker ve benzeri deri hastalıkları) yazıyo bu nedemek şimdi ürtiker hastalığı olanlar eleniyormu anlamadım açıkllarmısınız

  • admin

   B grubu olarak görünüyor bu baktığınız alan benim anladığım kabul edilmiyor ama gene de sağlık için bi doktora gidin.

 103. kolumda dövmemem var kalıcı kabul etmezlermi dövmeyi

 104. Göz içi lens tedavisi polisliğe engelmidir buda bir lazer tedavisidir.

 105. Benmde hafif kalbmde ritim bozuklugu var bu sikinti cikarrmi acaba ?

 106. Merhabalar benim yaşım 22 pmyo ya seçilme şansım nedir sizce ?
  Bi de saçlarım döküldü bu sıkıntı olur mu

 107. merhaba geçici kayıt için yani intibak eğitimi için çalıştığım yerden ilişkimi kesip mi gitmem gerekiyor yoksa 14 günlük yıllık izininimi kullansam sıkıntı olurmu?

 108. Pomem den elenince diğer yıl bi daha girme imkanımız oluyormu

 109. benim sağ kolumda 4 cm lik ben var kolumun kenarın o sıkıntı olur mu ? birde benim tahminim çok az bir şey renk körlüğü var o sıkıntı olur mu ????????????

 110. Üniformalıyken sivil polisliğe nasıl gecebiliriz?

 111. Kolumda cam kesikleri var ama kasti bir şekilde yapılmadı küçükken kaza sonucu dizimde dikiş kolumda da kazadan dolayı kesik var ön sağlıkta sorumlular biraz tereddüt yaşadı ama kabul ettiker, okulu kazanırsam intibak eğitiminde bu kadar bakarlar mı yine sorun olur mu ?

 112. abdülkadir arslan

  Kazanıp kaydı yaptıktan sonra lys tercihinde iyi bir bölüm gelirse kaydı sildirip üniversiteye kayıt yapabiliyormuyuz? Ztn ilki geçici kayıt diye Biliyorum yani okul başlamamış olacak sonucta bir sıkıntı olur mu admin Cevap bekliyorum çok onemli şimdiden saol ?

 113. Pmyo sonuçları ne zaman açıklanır

 114. Meraba on disimde dogustan A harfi var saglik mulakatlarinda bi sorun olur mu

 115. Benim alnimda kucukken dustugum icin kucuk bi iz var 5 metreden belli olmuo ve kahkulum var sıkıntı olurmu

 116. uyusturucu kullanmış olan birisi ıntıbak egitimde girecegi saglık konrolünde cıkması dahilinde elenirmi

  • admin

   Polis olmak için alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak gerekir.

 117. ADMİN GEÇMİŞTE 4 YIL BOYUNCA PSİKİYATRİK İLAÇ TEDAVİSİ GÖRDÜM ŞU ANDA TEDAVİM TAMAMLANDI BİR SORUNUM KALMADI PMYO SORUN OLURMU

 118. Cocukluktan kalma kesik izi sıkıntı olurmu

 119. İntibaktan sonra hastanede sivilceler,sivilce izinden eleme olurmu birde geçmiş burun ameliyatından sıkıntı çıkarmı admin bey.

 120. merhabalar admin
  Benim sağ köpek dişim doğuştan gömülü ve şuan bu dişimi diş teli yardımıyla yerine getirtiyorum. Bu durum diş eksikliği açısından nasıl değerlendirilir ve diş teli bir engel teşkil eder mi ??

 121. Tesekkur ederim. Peki şuanda kadrolu devlet memuruyum eğer olurda kazanırsam istifa edicem . Sonrasında tekrardan devlet kadrosuna yerleşebilmem için 6 ay beklemem gerekiyor . Bu süreyi 11 aylık sürede geçirebiliyorum değil mi ??

 122. Admin diş ile alakalı başka bi bilgi platformunda ön 6 sıra diş diziminde herhangi birinin eksik olması sıkıntı olur deniliyir Benim eksik olan dişim sağ köpek dişim . Eger gerçekten böyle ise sınava gitmeden geçici diş yatırsam olur mu

  • admin

   Üst ve alt ön sıra dişlerde eksiklik olması, eşkal belirleyici bir kusur. Bu hususta problem çıkabilir. İmkanınız varsa tamamlatın öyle gidin.

 123. Admin bende çene yapım küçük olduğu işin bir tane diş fazlalığı var detaylı sağlıktan geçermiyim ?

 124. Merhabalar.Bende Bu sene tekrar hazırlanıp YGS ye giricem ve PMYO ya başvurmak istiyorum.Boy, kilo, vücut kitle indeksi herşey uyuyor fakat bi endişem var yüzümde ki ben ler sorun olur mu acaba ?

 125. PMYO Sınav sonuçları ne zaman açıklanır? İntibak eğitimi ne zaman başlıyor?

 126. Şu anda üniversite 2. Sınıftayım başvuru yapabilmek için ygs ye mi girmem gerek eğer oluyorsa polis olmak için toplamda ne kadar eğitim göreceğim ve bu sırada lisansımı tamamlayabilir miyim bide bir partinin gençlik kollarına üye olmak sorun mu şimdiden teşekkürler

 127. Göz muayenesini okulda mı yapıyorlar yoksa hastaneden biz mi rapor götürüyoruz?

 128. Merhaba
  Benim ön dişlerimde eksik yok fakat seyrek
  Intibak eğitiminde sorun çıkarmı

 129. Ya senin ne olursun cevap ver.benim ön disimin biri eksik ve ayrık sorun olurmuuuuu

 130. Admin ortopedide ne yaparlar? röntgen çekseler butun vucudu mu çekerler?

 131. Iyi günler admin yeni pomem alımı ne zaman olur birde kisa donem askere gitmem gerekiyor şubatta askerde kazansam problem olur mu
  Tesekkur ederim şimdiden ..

 132. Farklı uygulamadan kastınız herhangi bir engel oluşturmadığına dair doktor raporu yeterli olabilir mi? ön sağlıkta sorun çıkarıp çıkarmayacağını nerden öğrenebilirim

 133. İntibak eğitimine tek başıma gideceğim telefon götursem sıkıntı olurmu

 134. Selamun aleyküm Ķüçükken Old.inmemis Testis ameliyati var Ve Sonuçlanmadı Halende Yukarda Yönetmelikte Gecer Diyo Kabul olürmu Ama inmemis benim doktorum ameliyat olman lazim diyo orda ameliyat ederlermi yada tatil verirlerse bn o tatilde olabilirmiyiyim ameliyati ?

 135. Ellerimde hafif bir titreme var pmyo giriste sıkıntı yaratırmı

 136. İstanbulda ikametgah ediyorum mülakata hangi ilde girerim büyük ihtimal.

 137. merhaba intibak eğitimi sırasında raporlu olursak herhangi bir sorun teşkil eder mi? intibak eğitimi sırasında hastaneye sevk ediyorlar? bir gözüm miyop astigmat 2 derece diğer gözüm miyop astigmat 1.75 derece sınır değer 2 derece yazıyor yönetmelikte ama buna göre 2 derece kabul edilir mi?

 138. Bugün doktordan geldim işitme testi yaptırdım sol kulağım tam duyuyor sağ kulakta çok ufak bir kayıp varmış sıkıntı yaratırmı mülakatlarda

 139. 2 azı disim eksik oraya yeni diş ekleticem protez veya implant yaptırcam bir sıkıntı olurmu

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir