Ana Sayfa / PMYO / PMYO İçin Hangi Lise ve Hangi Bölüm Mezunu Olmak Gerekir?
pmyo-icin-hangi-lise-ve-hangi-bolum-mezunu-olmak-gerekir

PMYO İçin Hangi Lise ve Hangi Bölüm Mezunu Olmak Gerekir?

Polis meslek yüksek okulu okumak isteyen lise mezunu veya yüksek okul mezunu arkadaşların ara ara sordukları hangi lise mezunlarının polis meslek yüksek okulu okuyabilecekleri veya liseden hangi bölümden mezun olanların polis meslek yüksek okulu sınavlarına girebilecekleri sorulmakta bizde bu yazımızda bu konuya açıklık getirelim istedik.

Polislik İçin Hangi Lise Mezunu Olmak Gerekir?
Polis olmak isteyen adaylarımızın en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Bu yıl içerisinde alımı düşünülen 10.000 polis özel harekat alımı için de bu şart geçerlidir. Polis meslek yüksek okulu okuyarak polis olmak isteyen adayların herhangi bir liseden mezun olmaları gerekmektedir. Hangi liseden mezun olduklarının herhangi bir önemi yoktur önemli olan lise ve dengi bir okuldan mezun olmaktır. Liseden mezun olan veya lisenin son sınıfında olan adaylar polis meslek yüksek okullarına başvuru yapabilirler.

PMYO İçin Hangi Bölüm Mezunu Olmak Gerekir?
Polis meslek yüksek okulu okumak isteyen adayların diğer bir sorusu olan lisenin hangi bölümünden mezun olmak gerekir sorusunun yanıtı da gene hangi bölümden mezun olursanız olun farketmemektedir önemli olan ygs nin herhangi bir puan türünden polis akademisinin belirlemiş olduğu baraj puanını geçmeniz gerekmektedir. Baraj puanını geçen tüm adaylar şartları tutuyorsa polis meslek yüksek okuluna başvurabilirler.


Bu makalede tam 306 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

306 Soru Var

  1. rus okulundan diploma alsam sorun olur mu?

  2. rus okulun dıploması gecerlımı ?

  3. 12. sınıfta basvura bılırmıyım?

  4. Ankara aturk lissesine.gitsem olurmu

  5. Ben çocuk gelişim menzunuyum bu yıl biti

  6. meslek lisesi son sınıfım bu sene poh olmk için nereye nasil başvurabilirim

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir