Yeni Haberler
reklam
Ana Sayfa / PMYO / PMYO Geçici Kayıtta İstenen Belgeler

PMYO Geçici Kayıtta İstenen Belgeler

2016 yılında yapılan polis meslek yüksek sınavlarını kazanan adayların merakla beklediği başvuruda istenilen belgeler açıklandı arkadaşlar. Bu belgeler genellikle her sene aynı olmaktadır. Polis meslek yüksek okulu kaydında istenilen belgeleri tüm adayların eksiksiz olarak götürmeleri gerekmektedir. Eksik belge ile kayda giden adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Afyon Polis Meslek Yüksek Okulu Kaydında İstenilen Belgeler

1-Mezun olduğu liseye ait diplomanın aslı veya noter ya da kurum onaylı örneği, (Diplomasını kaybedenler “Öğrenim Durum Belgesi”, mezuniyet işlemleri bitmemiş olan “Sorumlu, beklemeli vb.” adaylar okullarından durumlarını belirtir belge getireceklerdir. Ancak mezuniyet işlemleri bitmemiş adayların eğitim öğretimin başlama tarihine kadar diplomalarını getirmeleri gerekmektedir. Yükseköğrenime devam eden adaylar, lise diplomalarının aslı yerine lise diplomasının arkalı önlü onaylı sureti (üniversite tarafından yapılacak) ile yükseköğrenime devam ettiklerini gösterir öğrenci belgelerini getireceklerdir.

2-Askerlik hizmetini yapmış erkek adaylardan “Terhis Belgesi”

3-1111 sayılı Askerlik kanununun 10’uncu maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan ise “Askerlik Durum Belgesi”.

4-Nüfus Cüzdanı aslı ve 3 adet fotokopisi

5-Son altı ayda çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf (Saç sakal-bıyık tıraşı olmuş şekilde)

NOT: Yukarıda sayılan belgelerin noter veya kurum onaylı suretleri ile geçici kayıt yaptıran adayların eğitim-öğretimin başlangıç tarihinde bu belgelerin asıl suretlerini getirmeleri gerekmektedir.


Erzurum Polis Meslek Yüksek Okulu İstenen Evraklar

1.- Mezun olduğu liseye ait diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği; diplomasını kaybedenler için ‘’ Öğrenim Durum Belgesi’’.

2.- Nüfus cüzdanını ve 3 adet fotokopisi

3.- Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aslı)

4.- Adliyeden alınacak adli sicil kayıt örneği

5.- Herhangi bir sektörde sigortalı olarak çalışmış ise SGK dan alınacak çalıştığı hizmet süresini gösterir hizmet belgesi

6.- Askerlik hizmetini yapmış adaylardan ‘’ Terhis Belgesi’’ , 1111 sayılı Askerlik Kanununun 10. Maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan ise ‘’ Askerlik Durum Belgesi’’, yapmayanlar için askerlik tecil durum belgesi.

7.- Evli olanlar için evlilik cüzdanlarının ilk üç sayfasının fotokopisi (Aslı ile birlikte)

8.- Lisans eğitimine devam edenler için eğitimine devam ettikleri üniversiteden alınacak onaylı diploma sureti ve onaylı öğrenci belgesi

9.- Yaş düzeltmesi yapanlar için mahkeme kararı

10.- Son üç ayda çekilmiş 15 adet vesikalık fotoğraf

11.- Okulumuzun web sayfasında bulunan iki adet formun bilgisayar ortamında doldurulmuş çıktıları.

12.- Bilgisayar ortamında doldurularak çıktısı alınan Güvenlik Tahkikat Formu onaylatılmadan getirilecektir.

13- Yukarıda sayılan belgelerin noter veya kurum onaylı suretleri ile geçici kayıt yaptıran adayların eğitim-öğretimin başlangıç tarihinde bu belgelerin asıl suretlerini getirmeleri gerekmektedir.


Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu Kayıtta İstenen Belgeler

*Adaylardan Yüksekokulumuza kayıt yaptırabilmeleri için müracaat esnasında;

1- Mezun olduğu liseye ati diplomanın aslı veya onaylı örneği; diplomasını kaybedenler için “Öğrenim Durum Belgesi” (mezuniyet işlemleri bitmemiş olan “sorumlu, beklemeli vb.” adaylar Okullarından durumlarını belirtir belge ve nüfus cüzdanı fotokopisi getireceklerdir. Ancak bu durumdaki adayların eğitim-öğretim başlama tarihi olan 19 Eylül 2016’ya kadar diplomalarını getirmeleri gerekmektedir.)

2- Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

3- Askerlik hizmeti yapmış adaylardan “Terhis Belgesi”

4- 1111 Sayılı Askerlik Kanununun 10’uncu maddesine göre Askerlik hizmeti yapmış sayılanlardan ise Askerlik Durum Belgesi

5- 4 adet 4,5*6 cm boyutunda vesikalık fotoğraf

6- 18 yaşından önce yaş tahsisi yaptıranlar için tahsis belgesinin kurumca onaylı örneği istenilecektir.

Polis meslek yüksek okullarını kazanan tüm polis adaylarına şimdiden başarılar diliyoruz. Allah yardımcınız olsun en kısa sürede okulunuzun bitmesi dileğiyle.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

lise-mezunu-polis

2500 Lise Mezunu Polis Alınacak!

Polis meslek yüksek okullarına girmek isteyen adayların merakla bekledikleri 2017 yılı içerisinde lise mezunu polis …

4 Yorum

  1. PMYO yu kazandıktan sonra geçici kayıt yaptırmadım, İntibak için gideceğim tarih olan 21 ağustos pazar günü gittiğimde geçici kayıtı da yaptırabilirmiyim yoksa kayıt için önceden mi gitmeliyim?

  2. Ben ne askerliğimi yaptım nede tecil ettirdim ben hangi belgeyi götürecem.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir