PMYO E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

27.04.2016
A+
A-
PMYO E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Bildiğiniz üzere bugün yani 27 Nisan da 2016 PMYO başvuruları resmen başladı. Başvurular başlar başlamaz sistem hata verdi ancak şuanda sistem üzerinden başvurular faal durumda.

2016 PMYO Başvurumuzu Nasıl Yapacağız?
Arkadaşlar öncelikle buradaki şartlarınızın tutması gerekmekte. Şartları pmyo sınavlarına girmeye engel olmayan adaylar polis akademisinin http://sinav.pa.edu.tr/callback/default.aspx linkine tıklayarak e devlet girişi yaparak gerekli yerleri doğru olarak doldurup onaylaması gerekmektedir. Bu alanda dikkatimizi çeken şey e devlet şifresi arkadaşlar son bir kaç başvuru da polis akademisi e devlet üzerinden başvurular almakta. E devlet şifresi olan adaylar direk girişlerini yaparak başvurularını oluşturabilirler peki E devlet şifresi olmayanlar ne yapacaklar bunun cevabını aşağıda sizlerle paylaşacağız.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?
2016 PMYO sınavına başvurmak istiyorsunuz ancak e devlet şifreniz yok nasıl alacaksınız bunu kısaca açıklayayım arkadaşlar. e-devlet kapısı şifresinizi şahsen başvuru ile üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin (nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi) ibraz edilerek yurt içinde PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alabilirsiniz. E devlet şifresini almak için ptt müdürlüğüne 2 tl ücret ödemek durumdasınız ve her şifre kabında 4 tl ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz.
e-devlet kapısı şifresini yurtiçi dışında ise yurt dışında elçilik ve konsolosluklardan alabilirsiniz.

E devlet şifresini alan adaylar yukardaki linkten tüm bilgilerini doğru girerek başvurularını gerçekleştirebilirler..


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.