2019 PMYO Başvuru Aşamaları Nelerdir ?

2019 PMYO Başvuru Aşamaları Nelerdir ?

Polis olmak isteyenlerin girebileceği 3 polis okulundan ( PMYO , POMEM ve  PAEM ) biri olan PMYO ( Polis Meslek Yüksek Okulu ) Lise mezunlarının girebildiği ve 2 yıl süreli ön lisans seviyesinde eğitim verilen polis okuludur.

PMYO da eğitim görerek polis olmak isteyen adayları bazı şartlar ve aşamalar beklemektedir. Bizlerde bu yazımızda siz değerli polis adaylarına  bu aşamalardan ve şartlardan bahsetmeye çalışacağız .

PMYO ile Nasıl Polis Olunur ?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi polis olmak için 3 farklı polis okulundan birini kazanmanız gerekmektedir. Bu okullar PMYO , POMEM VE PAEMDİR. Bunlar arasında PMYO  kazanarak polis olmak isteyen adayların bazı şartları taşımaları gerekmektedir. 2019 PMYO Başvuru Şartları Aşağıdaki gibidir ;

2019 PMYO Başvuru Şartları

 1. T.C. vatandaşı olmak,
 2. Lise ve dengi okul mezunu olmak,
 3. 2018 yılı içinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az (260,00) ham taban puan almış olmak;
 4. Sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla  (1 Ekim 2018) 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak, (31 Aralık 1993 – 01 Ekim 2000 tarihleri arasında doğmuş olmak),
 5. Bayanlar için 162 cm. erkekler için 167 cm. den kısa boylu olmamak, beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,
 6. Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak,
 7. Eğitim-Öğretim yılının başlangıç tarihi itibariyle bir siyasi partiye veya siyasi parti kollarına üye bulunmamak,
 8. Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,
 9. Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
 10. Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.
 11. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak,
 12. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak

2019 PMYO Başvuru Aşamaları Nelerdir ?

2019 PMYO Başvuru Şartları taşıyan adaylar için bundan sonraki süreç ön başvuru ve ardından seçme sınavlarına katılmaktır. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvuru süresi içerisinde ilk adım olarak ön başvurularını yapmakta ve ön başvuru ücreti olan 100 TLY yi  yatırmaktadırlar. Ön başvurular internet üzerinden e-devlet sistemi ile yapılmaktadır. Geçen yıl ki 2019 PMYO ön başvuru tarihleri 13-26 Ağustos 2018 idi. Ancak daha sonradan yapılan değişiklik ile ön başvuru tarihleri 13-31 Ağustos 2018 tarihleri arasına alınmıştı.2019 PMYO Başvuru tarihi gelecek ilanla belirlenecek sitemizde yayınlanacaktır.

Ön başvurusunu yapan ve başvuru ücretini yatıran adaylar için bundan sonraki süreç Fiziksel Yeterlilik ve Mülakat sınavı tarihlerini beklemek olacaktır. Fiziksel Yeterlilik ve Mülakat sınavı tarihleri Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulmaktadır.

2019 PMYO Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Aşaması

İnternet üzerinden ön başvurusunu yapan ve fiziki yeterlilik ve mülakat sınavına girmeye hak kazanan adaylar Polis Akademisi tarafından ilan edilen tarihlerde fiziki yeterlilik ve mülakat sınavına girerler.  Fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı 3 aşamadan oluşur . Bunlar ;

Ön Sağlık Kontrolü
Fiziki Yeterlilik Sınavı
Mülakat Sınavı

Ön Sağlık Kontrolü

Adaylar PMYO sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. Ön sağlık kontrolü komisyonu adaylar hakkında “Polis Meslek Yüksekokulu Öğrenci Adayı Olur” veya “Polis Meslek Yüksekokulu Öğrenci Adayı Olamaz” şeklinde karar verir. Hakkında “Polis Meslek Yüksekokulu Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilen adaylar, bir sonraki sınav aşamasına geçemezler ve başvuru dönemi içinde başka bir sınav komisyonuna başvuramazlar.

Fiziki Yeterlilik Sınavı

Ön sağlık kontrolü komisyonu tarafından “Polis Meslek Yüksekokulu Öğrenci Adayı Olur” kararı verilenler, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar.

Fiziksel yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçme işlemini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar.

Fiziksel yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.  Başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan almak zorunludur. Fiziksel yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar mülakat sınavına tabi tutulurlar.    Hakkında “Polis Meslek Yüksekokulu Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilen adaylar, bir sonraki sınav aşamasına geçemezler.

Mülakat Sınavı

Fiziksel yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar.

Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

 • Konu hakkında bilgi düzeyi,
 • Kendisinden istenileni kavrama,
 • Özgüveni,
 • İfade etme yeteneği,
 • Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter 20 puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için toplam 70 puan veya üzerinde alması gerekir.

Yukarıda saymış olduğumuz bütün bu aşamaları başarı ile geçen adaylar için artık tek yapmak gereken sonuçların açıklanmasını beklemek olacaktır.  Adaylar yukarıda saymış olduğumuz sınavlar çerçevesinde belirli bir puan alarak (fiziksel yeterlilik sınavı puanının % 25’i, mülakat sınavı puanının % 50’si ve TYT puanının % 25 i )  ASİL ve YEDEK olarak sıralanmaktadırlar. Asil olarak kazananlar belirlenen gün ve tarihlerde geçici kayıtlarını yapmak üzere intibak eğitimine giderler. Yedek olarak planlanan adaylar ise kendilerine yapılacak olan yedek çağrısını bekleyeceklerdir. İntibak eğitimi sonunda adaylara kesin kayıtları yaptırılmaktadır.

Lise Öğrencileri Nasıl PMYO Başvurusu Yapabilir ?

Askerdeyken PMYO Başvurusu

PMYO Başvurusunda Puan Nasıl Hesaplanır


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1274 YORUM
 1. Avatar Burak dedi ki:

  Merhaba iyi günler göğsümün ortası biraz çukur sağlık kontrolunde elenirmiyim

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet.

   1. Avatar Kübra dedi ki:

    Göğsünün ortasının delik olması neden sorun olur?

    1. Admin Admin dedi ki:

     Genel muayenede sıkıntı olabilir..

    2. Avatar Anka kuşu dedi ki:

     18 yasini tamamlamis diyor 18 yasinda olanlar giremiyo mu tyt dene basvuru yapacak olan ogrenciler

    3. Admin Admin dedi ki:

     gireior

   2. Avatar Ali dedi ki:

    Göğsünde çukur olması ne gibi sorunlar yaratır

    1. Admin Admin dedi ki:

     genel muayenede değerlendirilir.

  2. Avatar sefa dedi ki:

   alımlar ne zaman sn. admin

  3. Avatar Anıl dedi ki:

   “İleri tetkiklerle solunum ve dolaşım fonksiyonlarını bozmadığı saptanan ve eşkal belirleyici olmayan minimal pektus ekskavatus, pektus karinatus ve göğüs kafesinde diğer minimal şekil bozukluğu olanlar sağlam kabul edilir.” Göğüs duvarı yapı bozuklukları için sağlık yönetmeliğinde aynen bu madde geçiyor. O yüzden umudunu kaybetme çok ileri derecede yapı bozukluğu yoksa ve sağlığına bir etkisi yoksa sorun olmaz inşallah.

 2. Avatar Servet dedi ki:

  Admin merhaba ben universite okuyorum tyt den gerekli puani aldiktan sonra mulakat ve parkurdan haric baska bir sinava girecek miyim?

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır..

   1. Avatar Betül dedi ki:

    Merhaba ben liseyi bitireli 3 yıl oldu şuan evliyim ama polis olmak istiyorum mülakatlar ışık gecersem eğer 2 yıl süreli eğitimini yatılımı görüyorsunuz acaba tam bir bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim

    1. Admin Admin dedi ki:

     evet…

 3. Avatar Murat kara dedi ki:

  Merhaba burnumda küçüklükten kalma bi iz var sorun yaşarmıyım

  1. Admin Admin dedi ki:

   Dikkat çekici bir iz varsa sıkıntı olur..

 4. Avatar Taha dedi ki:

  Seneye pmyo kapanır diyorlar öyle bir şey var mı? Kapanır mı sizce?

  1. Admin Admin dedi ki:

   net bilgi daha bize iletilmedi..

 5. Avatar Ela dedi ki:

  Merhaba bende 1.25 derece miyop var. Polislikte kaç dereceden sonra engel olur?

 6. Avatar eslem dedi ki:

  Admin İyi günler öncelikle. 10.07.2001 doğumluyum 2020 PMYO başvurusu yapabilirmiyim? 2020 de liseden mezun oluyorum.

  1. Admin Admin dedi ki:

   mezun olmadan başvuru yapamazsınız sistem kabul etmez zaten.

 7. Avatar Hazal dedi ki:

  Admin kimlikde 01.01.2002 doğumluyum. “18 yaşını tamamlamış ” olmak gerekiyor şartı varya 2020 PMYO başvurusuna kabul edilirmiyim yaş şartını sağlıyor mu? 2020 de mezun oluyorum yaş olarak uygun mu?

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

  2. Avatar Melisa dedi ki:

   Yedekler tyt puanı ile mi belirleniyor yoksa başvuruyu erken yapan mı

   1. Admin Admin dedi ki:

    Sınavdan sonra…

 8. Avatar Mert dedi ki:

  Hocam ben yaşımı büyüttüm eski yaşım tutuyor.
  Fakat şimdiki tutmuyor hangisi geçerli acaba bilgi verirseniz sevinirim teşekürler

  1. Avatar Mert dedi ki:

   Cevap alamadim hocam

 9. Avatar Nurten dedi ki:

  Hocam yanlışlıktan dolayı gösteriye katılmadan dolayı yargılandım suçsuz olduğum katılmadığım görüntülerde tespit edildi Berat aldım bu yargılanmadan dolayı polis olamazmıyım lütfen cevap verirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim

  1. Admin Admin dedi ki:

   komisyon takdirinde…

 10. Avatar Hatice dedi ki:

  Merhaba admin 04/01/2001 doğumluyum açık lise sayesinde bir sene önce bitirdim liseyi şuanda mezunum ve 18yasindayim pmyo ya başvuru yapabilirmiyim?

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

  2. Avatar Serhat yavaş dedi ki:

   Ben lise mezunuyum jandarma denizcilik olmak istiyorum yaşımı düzenledikten sonra 20 yaşındayım başvuru yapabilirmiyim yoksa yaş düzenlemeden önceki yaşamı bakıyor lar

 11. Avatar Fadime dedi ki:

  Merhaba 18 yaşımi bu yıl tamamlayacam ama okula ara verdim lisemin bittmesine 2 yıl var başvuru yapabilirmiyim bu yıl veya ne zaman yapabilrim bide nereye başvurcam

  1. Admin Admin dedi ki:

   mezun olmanız gerekiyor…

 12. Avatar yasin dedi ki:

  admin şimdi ön sağlıktan geçtikten sonra genel muayene var mı varsa ne zaman yapılıyor?

  1. Admin Admin dedi ki:

   Eğitim zamanında da yapılıyor

  2. Avatar Serhat dedi ki:

   Şuan liseyi bitirdim de polis olmak istiyorum bunun için en iyi yol sizce nedir admin

   1. Admin Admin dedi ki:

    tyt sınavına girip 260 puan aldıktan sonra başvurunuzu yapabilirsiniz…

 13. Avatar Sema nur dedi ki:

  Pardon bir sorum olacak sinavi parkuru mülakati geçtik diyelim peki polis okullarina kendimiz mi tercih veriyoruz yoksa yasadigin yrre yakin il e mi gonderiyorlar ?

 14. Avatar ahmet dedi ki:

  mülakat sınavına tekrar girebilme şansımız varmı

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 15. Avatar Emre Çiftci dedi ki:

  Ben polis olmak istiyorumda liseyi bitirdikten sonra direk pmyo okuyup herşeyden başarılı geçersem mülakat vb. sonra polis olabiliyorum demi ( eksik veya yanlış varsa düzeltin lütfen )

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 16. Avatar Irem dedi ki:

  Merhaba sadece tyt ye girsek olur mu ayt gerekli mi ?

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır…

 17. Avatar Irem dedi ki:

  15 ekim 2000 dogumluyum sinava girebiliyormuyum?

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 18. Avatar Gulsum dedi ki:

  Bacağımda dizimin bır karış üstünde dövmem var sorun olurmu araştırmalarıma göre yazlık üniformada gözükmüyorsa sıkıntı olmadığı söyleniyor bunu engel olarak görebilirler mi?

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 19. Avatar Eliff dedi ki:

  Bu sene haziranda mezun oldukdan sonra alırlar mı? 20.05.2001 doğumluyum

  1. Admin Admin dedi ki:

   2019 için alım yapılırsa evet…

 20. Avatar Eliff dedi ki:

  Miyopluk var, çizdirsem sorun olur mu ki?

 21. Avatar Almira dedi ki:

  Merhabalar Admin boy 1.55 herhangi bir sıkıntı çıkarmı?

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet ..boyunuz 1.63 olması gerekiyor..

 22. Avatar süleyman dedi ki:

  Admin arkamda sadece çiplakken görülebilen yanik izi var hiçbir engeli yoktur bana tişört giydigimde hiçbir şekilde görünmüyor engel olur mu acaba sağlik kontrolunde

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır..

  2. Avatar Mervy dedi ki:

   Pmyo için parkur mu var mülakat mı yapılıyor

 23. Avatar Yasin dedi ki:

  Ben 17/01/2019 tarihinde 18 yaşıma girdim lise son sınıfın herhangi bir sıkıntı olur mu başvuruda

  1. Admin Admin dedi ki:

   başvuru yapabilmeniz için mezun olmanız gerekiyor…

 24. Avatar Gülşah irik dedi ki:

  Merhabalar 18 yalındayıM açıktan üniversite okuyorum bu yıl başvuru yapmak istesem tyt ve ayt ye girmem gerekir mi puanım 260ın Altında
  Birde 6 dişim eksik sorun olur mu boyum 158cm
  Nasıl sorunlarla karşılanabilirim bilgilendirir misiniz?

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır…

 25. Avatar Hamza Dinçaslan dedi ki:

  Sol ön kolumda dirsekten 5 cm aşağısında demire takılma sonucunda yarılma gerçekleşti ve dikiş atıldı sonuç ne olur

  1. Admin Admin dedi ki:

   problem olmaz…

 26. Avatar SEFA dedi ki:

  Merhaba.Küçükken bir kaza sonucu kaşımda iz kaldı sorun çıkartırmı?

  1. Admin Admin dedi ki:

   komisyon takdirinde..

 27. Avatar Duygu dedi ki:

  Mitral valv prolapsusu polislige engel midir😊

 28. Avatar Berkay dedi ki:

  Merhaba Admin,
  2019 Haziran ayında TYT sınavına gireceğim
  Doğum Tarihim 2 Ağustos 2001 , 02.08.2001
  Haziran ayında Sınavdan yeterli puanı aldığım takdirde başvuru yapmaya yaşım yetiyor mu?

  1. Admin Admin dedi ki:

   yeterli değil…sistem kabul etmez…

   1. Avatar Berlay dedi ki:

    Ama bu sene 12. Sınıftan (Lise 4) mezun olacak olan hiçkimse 2000 ekim ayı ve daha öncesinde doğmadıki, onlar geçen sene mezun olanların yaşlarıyla uyuşuyor, bu sene kriterler 2001 ekim olması gerekmiyor mu?

 29. Avatar fatma dedi ki:

  sınavdan 260 aldıktan sonra mülakatları geçmemiz yeterlimi sonra kazanıyor muyuz yani okulu

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 30. Avatar ayşe dedi ki:

  17.02.2001 doğumluyum sınavdan sonra başvuru yapabilirmiyim

  1. Admin Admin dedi ki:

   bu yıl yetişmez…

 31. Avatar Berkay dedi ki:

  Hocam geçen sene 2000 Ekim’e kadar olanlar alındı. Bu sene 2001 Ekim’e kadar olanların alınması gerekmiyor mu? , 2001 ağustoslu olanların bu sene alınmayacağından emin misiniz?

 32. Avatar Kadir dedi ki:

  Ben 11. Sınıfım seneye 2020 yılında başvuru yapabilirmiyim ama 2002 doğumluyum

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır…

 33. Avatar SEFA dedi ki:

  Slm, kaşımda iz var ve iz nedeniyle kaşımın kenarında kaş yok.KAŞ EKİMİ YAPTIRSAM SORUN OLURMU?

 34. Avatar Sefa dedi ki:

  Admin kardesim lise mezunuyum 270 puanım var ama okulun verdiği puanla beraber. ham puanım 230 yorumun nedir ?

  1. Admin Admin dedi ki:

   net 270 puan almanız gerekiyor

 35. Avatar Abdulselam dedi ki:

  Merhabalar adim abdulselam benimde merak ettiğim bir soru var
  Acaba polis meslek yuksek okulu na girdikten sonrami mulakata tabitutuluyoruz yoksa mulakattan sonrami okula basliyoruz

  1. Admin Admin dedi ki:

   mülakattan sonra….

 36. Avatar GÖKHAN dedi ki:

  Değerli Admin 2 sorum var… Önlisans ve Lisans olarak 2 diplomam var.
  1…06.05.1991 Doğumluyum yaş sorunum var mı ? 30’dan gün alması gerekiyor sanırım ??.
  2…Gözlük kullanıyorum (2.50-3.00 numaralı) sorun olur mu ?
  Teşekkürederim..

 37. Avatar emine dedi ki:

  mrb admin bir sorum var ayt sınavına girmek zorunlu mu

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

   1. Avatar Ertuğrul dedi ki:

    Sadece TYT ham puanı ile alım yapılmıyormu PMYO?

    1. Admin Admin dedi ki:

     evet..

 38. Avatar CEREN dedi ki:

  yazılı sınavdan sonra mı olacak bu mülakat yoksa her ikisine de girip olumlu ya da olumsuz sonuç mu beklenecek.

 39. Avatar Sefa A... dedi ki:

  Merhaba.ADMİN LÜTFEN CEVAP VER!
  KÜÇÜKKE BİR KAZA SONUCU KAŞIMDA İZ VAR VE KENAR TARAFTA KAŞ YOK. KAŞ EKİMİ YAPTIRSAM SORUN OLURMU?

  1. Admin Admin dedi ki:

   eşkal belirleyici olmaması gerekiyor…

   1. Avatar Sefa A... dedi ki:

    Anlamadım!Sorun olurmu , olmaz mı?

 40. Avatar Nursima bereket dedi ki:

  Admin, burnumun üst kısmında iz var sorun olurmu?

  1. Admin Admin dedi ki:

   Eşkal belirleyici olmaması gerekiyor…

 41. Avatar Nursima bereket dedi ki:

  Admin, saç boyattırmak polisliğe engel midir?

 42. Avatar Dila dedi ki:

  180 lira para cezası almıştım sorun olur mu bu

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır…

 43. Avatar Hüseyin Baydemir dedi ki:

  Merhabalar seneye PMYO ya başvurucam TYT puanım yeterli bir şekilde geldi ama mulakatlardan kaldıysam seneye tekrar deneme şansım var mıdır acaba ?

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 44. Avatar selin dedi ki:

  merhaba 2018 tyt 270 puan aldım 2019 tyt 238 aldım ama nihai sonuç dönüştürülmüş puan olarak 270 yazıyor polislik için bu 270 i kabul ederler mi lütfen yanıtlayın çok önemli

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 45. Avatar Selim yzgc dedi ki:

  2019 polis sınav alımları ne zaman baslicak adminnn

 46. Avatar Havva Sena Topal dedi ki:

  Bu seneki ön başvuru tarihi ne zaman acaba?

 47. Avatar Memo dedi ki:

  Admin 2019 puanım 232 2018 dönüştürülmüş puanım 261 ve tyt puanım 261 geçiyo hangisi geçerli

  1. Admin Admin dedi ki:

   ham puan geçerli…

 48. Avatar Sena dedi ki:

  Bu sene 12. sınıfı okuyacağım 11.2002 doğumluyum mezun olduğum yıl mülakatlara girebilir miyim yoksa 1 yıl beklemem mi gerekir

  1. Admin Admin dedi ki:

   beklemeniz gerekiyor…

 49. Avatar SELİN dedi ki:

  MERHABA MÜLAKATLAR HANGİ İLDE OLACAK

  1. Admin Admin dedi ki:

   değişiyor…

 50. Avatar selin dedi ki:

  merhaba ön başvuru ağustos yazıyor peki ondan önce ÖSYM üzerinden herhangi bi başvuru olacak mı

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır…

 51. Avatar Yunus emre dedi ki:

  Merhabalar sırtımda yunus baligi ve yazi olarak 2 farkli dovme var sorun olurmu

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet….

   1. Avatar Yunus emre dedi ki:

    3 ocak 2018 tarihinde yayimlanan yuruluge gore yazlik uniformandan gozukmeyen dovme ve yara izi gecerlidir maddesi var buna gore sorun olmamasi gerekmez mi ?

 52. Avatar Ender kahraman dedi ki:

  Adalet Lise mezunu isitme Engelli kategorisinde kaynastirma egitimi kapsaminda polis okuluna ogrenci alimi yapiliyor mu

 53. Avatar Elif dedi ki:

  Tyt ham puanim 223 başvuru yapabikir miyim ? Yerleştirme puanim 267

  1. Admin Admin dedi ki:

   HAYIR…

 54. Avatar Ahmet dedi ki:

  Merhaba dudağımda ve yüzümün bazı yerlerinde benler var ve ön iki dişim biraz çapraz sağlık kontrolünde enegel olurmu kafam çok karışık lütfen yardımcı olurmusunuz

  1. Admin Admin dedi ki:

   eşkal belirleyici düzeyde olmaması gerekiyor…

 55. Avatar Hemşeri dedi ki:

  Yüzüm Nohut tanesi kadar ben var polis olabilirmiyim

  1. Admin Admin dedi ki:

   Eşkal belirleyici olmaması gerekiyor…

 56. Avatar Kamola+905379270803 dedi ki:

  Terrorle alakali lutfen yardim edin.komola

 57. Avatar Lise 2 dedi ki:

  Ben lise2 öğrencisiyim üniversite de pmyo okuyacağım üniversite bittikten sonra hangi sınavlara gireceğim

  1. Admin Admin dedi ki:

   kpss yeterli…

 58. Avatar Umut dedi ki:

  Paemde mülakatta elendikten sonra Bir daha girme şansımız var mi?

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

 59. Avatar Ertuğrul dedi ki:

  Sağlık ve fiziksel kontrolü Fulleyip sözlü mülakatta 70 altı alsam elenirmiyim?

1 8 9 10