Ana Sayfa / PMYO / PMYO Başvuru Aşamaları Nasıldır?
pmyo-asamalari-nelerdir

PMYO Başvuru Aşamaları Nasıldır?

Sitemizin soru cevap alanından bu konuyla ilgili sürekli sorular sorulmakta. Özellikle 2017 pmyo alımlarının yapılıp yapılmayacağı ve başvuru aşamalarının nasıl olacağı soruluyor. İlk olarak arkadaşlar bizim tahminimize göre 2017 de pmyo alımı yapılacak nedenini http://polisnoktasi.com/2017-pmyo-alimi-olacak-mi/ burada detaylı olarak açıkladık. Polis meslek yüksek okulu başvuru aşamaları ve alımların nasıl yapıldığı ile ilgili detaylı bilgiye ise aşağıda sizlerle paylaşacağız.

PMYO İlk Aşama Nedir?
Polis meslek yüksek okulu alımları ile ilgili olarak ilk aşamamız ygs den en az 270 puan almak olacaktır. Bu 270 puan herhangi bir puan türünden olabilir. Peki 270 puan her sene sabit midir? Normalde bu puan sabit değildir ancak 2 yıldır 270 baraj puanı koyuldu muhtemelen ilerleyen yıllarda da aynı olacaktır. Birde küçük bir noktaya değineceğim arkadaşlar 270 puanla polis meslek yüksek okuluna girmek biraz zor bu konuda sürekli sorulmakta ortalama 290 300 arası alanlar genelde polis meslek yüksek okullarına yerleştirildiler.

PMYO İkinci Aşama Nedir?
İkinci aşamamıza gelecek olursak arkadaşlar burada polis akademisinin sitesini takip edeceksiniz genellikle nisan ayı içerisinde polis meslek yüksek okulu alımları ve baraj puanı ile ilgili duyuru yayınlanır. Bu duyuru da sizden e devlet üzerinden başvuru yapmanızı ve sınav başvuru ücretini bankaya yatırmanız istenecektir. Bunlar yapıldıktan sonra bekleyeceksiniz.

PMYO Üçüncü Aşama Nedir?
Üçüncü aşama da arkadaşlar sınav tarihiniz ve yerleriniz belli olacak bu da muhtemelen mayıs sonu veya haziran başında belli olur. Burada sizden şahsen başvuruda istenen belgeler açıklanır. Sınav tarihinde okula gidersiniz ve ön sağlık,fiziki yeterlilik ve mülakata girerek ayrılırsınız.

PMYO Dördüncü Aşama Nedir?
Sınavlara girildikten sonraki aşama artık sınav sonuçlarının açıklanması aşamasıdır. Bu aşamada ygs puanınızın 25, fiziki yeterlilik puanınızın %25 ve mülakat puanınızın %50 si alınarak başarı puanınız hesaplanır buna göre polis meslek yüksek okulları sınavında başarılı veya başarısız olduğunuz belli olur. Başarılı olan adaylar 15 günlük intibak eğitimine tabi tutularak sonrasında polis meslek yüksek okulu öğrencisi olmaya hak kazanırlar.

882 Soru Var

 1. peki yazılı sınava girmicez değilmi mülakat fiziki yeterlilik filan gerisi deme

 2. Admin diyelim 275 280 arası bişey aldık yine giremicezmi ?

 3. Admin kardeşim ben bu sene gireceğim ama birşey sormak istiyorum şimdi ygs den 300 puan alsak başvuru yapsak fiziki yeterlilik sınavını geçsek başka hangi sınavlara girmemiz gerekiyor yardımcı olurmusunuz? Bide başka sınavlara gireceksek bunlar neler açıklayabilirmisiniz?

 4. merhaba ben lise 4 öğrencisiyim ygs den yeterli puan alıp polislik mülakatlarına girmek istiyorum eğer ondan da geçersem polis meslek yüksek okulunda kaç yıl okumam lazım mülakatlardan geçemezsem başka sınav hakkımız var mı ?

 5. Merhaba. Lise son sınıf öğrencisiyim. Doğum tarihim 10 Ağustos 1999 pmyo için yaşım tutuyormu acaba?

 6. Meraba ben dizimden çapraz bağ ameliyati oldum sıkinti olurmu

 7. PMYO kapatılacak mı ? böyle birşey gündemde mi ? teşekkürler.

 8. merhabalar ygsden 270 ham puanı aldıntan sonra polis olmak için gereken herhangi yazılı bi sınava giriliyor mu yoksa sadece mülakatlar mı var bu konuda bilgi alabirsem sevinirim

 9. selam admin baraj aynı kalsa bu senede acaba yedeklerden gitmek içn en kötü kaç almak gerekir yardımcı olsanız lütfen ?

 10. polis akademisinden komiser ve sivil polis nasıl olunur

 11. Merhaba. YGS den sadece 270 ve ustu almamız lazim değil mi. Yani okul puanı eklenmeden sadece ham ygs puanı 270 üzeri olmalı değil mi?

 12. PMYO, POYEM , POMEM Bunların Arasında Ne Gibi farklılıklar var ?

 13. Ben lise son siniftayim .
  10.01.2000 dogumluyum yasim tutarmi ?
  Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim

 14. Merhaba. Ben şuan lisans öğrencisiyim ve henüz ilk yılımdayım. Bu sene YGS’ye girdim diyelim, iyi bir puan tuttursam şuan ki okuduğum üniversiteyle ilişik kesip polislik için mülakatlara girebilir miyim?

  • admin

   Evet girebilirsiniz.

   • 1 Şubat 1997 doğumluyum. Yaş şartlarını okudum ama aklımda kaldı nedense. Sanırım bunda bir sorun yok başvuru için?

    • admin

     Basvurabilirsiniz.

    • İlginiz için teşekkür ederim. Son bir sorum olacak. Bu sene uygun bir puan aldım diyelim. Bu puanın pmyo için yeterli olup olmadığını nereden öğreneceğim? Yani pmyo için özel bir sonuç ekranı falan mı var yoksa puanımızı öğrendikten sonra belirli bir kurumdan pmyo için başvuru yapmamız mı gerekiyor?

    • admin

     Baraj puanı oluyor ona göre başvuru yapıyorsunuz. Bu sene 270 di.
     Başvurular polis akademisi sitesinden yapılıyor.

 15. Ben 2016 da ygs ye girdim 310 aldım ama başvurular geçmiş bu puanımla bu sene başvuru yapabilir miyim

 16. Merhaba. YGS’den 310 civarı alıp fiziki yeterlilik ve mülakattan da güzel bir derece aldığım zaman yazılı bir sınava tabii tutuluyor muyum? 24 Türkçe 24 Matematik 4 Genel kültür gibi sorular içeren bir sınava daha girmeme gerek var mı?

 17. merhaba ben ham puan 300 aldım diyelim okuldanda 50 puan gelecek okul puanı sayılıyor mu ?

 18. Üniversite öğrencisinin bu sene başvuru yaptim diyelim pmyo ya başvuru yapabilmek için okulumla ilişkiyi kesmem lazım mı yoksa pmyoyu kazandıktan sonrami uniden kaydını sildirecem

 19. Merhaba ben 11 mayis 1999 dogumluyum lise sondayim acaba yasim tutuyor muu

 20. Meraba ben11:11:1999dogumluyum lise son sinif ogrencisiyim nereye basvurmam lazim polislik icin ve memurluk sinavindan kac almam lazim

 21. Peki memurluk sınavı iki sene geçerli olduğu için bu sene kaç almam laziim seneye girebilmem icin

 22. Polisliğe gitmem için

 23. admin kardes sol ayağımda (kaval kemiğinin olduğu kısım) hafif eğrilik var sıkıntı olur mu? şimdidedn çok teşekkür ederim

 24. 19.11.1999 doğumluyum ve lise son sınıfa gidiyorum(meslek lisesi’nde) okuyorum,herhangi bi problem olurmu ? yaşım tutarmı ? pmyo’dan özel harekatçı olarakta çıkabilirmiyiz ?

 25. doğum tarihim tutmuyor ise başka bi alternatifi yokmu bunun ? yoksa illaki beklemekmi gerek boşu boşuna 1 senem yansın istemiyorum.

 26. Meraba ben lise son sinif ogrencisiyim basvuru tarihleri ne zaman oluyo ygs den sonra mi ayrica tercih yapildiktan sonra mulakatlara girilyo degilmi

 27. 2017 pmyo basvuruları ne zaman söyleyebilirmisin

 28. 19.11.1999 doğumluyum ve lise son sınıfa gidiyorum(meslek lisesi’nde) okuyorum yaşım tutarmı

 29. admin ayağım düz taban girebilirmiyim

 30. Lazer ameliyatı olduktan sonra Polisliği kazanıp 2 yıl okuduktan sonra Özel Harekat Mülakatlarına girip Özel harekata geçmemizde herhangi bi sıkıntı veya problem olurmu ? Yani kısacası Lazer ameliyatı Özel Harekat Polisi olmamıza bir engel olmaz değilmi ?

 31. merhaba ben 1997 dogumluyum lise son sınıftayım pmyo için yaşım tutuyormu acaba?

 32. Peki hepsini geçtik okuyoruz özel harekatçı olmak istiyorum ben nasıl olabilirim

 33. 21.03.1999 doğumluyum ve lise son sınıfa gidiyorum(meslek lisesi’nde) okuyorum yaşım tutarmı

 34. eskiden ütüyü kendi karnıma yapıstırdım küçük bir iz var sorun olur mu

 35. Ben 13.12.2000 liyim lise 2 ogrencisiyim kaç yılında girebilirim.Bide lens sorun olur mu ?

 36. babam terörle mücadele kapsamında vazife basında gazi oldu. 1993 dogumluyum 2014 yılı lise mezunuyum ve askerliğimi tecil ettirdim suandada tecilliyim. basvuru yapabilirmiyim.

 37. Merhaba benim doğum tarihim 20 kasım 1999 yaşım tutuyormu acaba

 38. Bide kilo boy ortalaması nedir?

 39. Sadece ygs puanımızamı bakılacak yoksa lys dahilmi? ve bu pmyo sınavı hakkında bilgi verirmisiniz normal lise düzeyindeki sınavlarmı

 40. merhaba 29.10.2016 yaşım tutuyormu acaba

 41. Lise son sınıf öğrencisiyim , 1999 luyum yaşım tutuyor fakat fiziki olarak boyum .1,78 cm fakat kilom 5 bu problem yaratabilir mi ?

 42. Lise son sınıf öğrencisiyim , 1999 luyum yaşım tutuyor fakat fiziki olarak boyum .1,78 cm fakat kilom 51 bu problem yaratabilir mi ?

 43. sagkulagım az işitiyorum polis olmama engel olur mu

 44. Admin yüzünde ufak bi yarik izi ve bileğimde iz var sorn olur mu

 45. Askerlik şartı kalktı 2 kasım da da tekrar mecliste yeni kararlar alınıcakmış şaun bir puan durumu söz konusu mu *

 46. Merhaba polis olmak için yüzme bilmek gerekiyor mu

 47. Boyum 1.63 ama boksörüm çevik ve atiğim polis olma şansım var mı?

 48. merhaba ben 2017 de pmyo başvuru yapacağım. ama şimdiden parkur antramanlara başlasam daha mı iyi olur ?

 49. Admin bu 10 bin özel harekat polisi alımında başvuru yapacam adam yaralamadan ceza var sıkıntı olurmu

 50. merhaba efendim.
  ben lise 3 öğrencisiyim, 9/29/2000 doğumluyum yaşım tutuyormu acaba sınava girebilirmiyim?
  birde; okulda 9.sınıfta biri bana kafa attı burnum kırıldı dava açtım ve kazandım ceza gitti çocuga okuldada kavga etti diye kınama cezası vermişler ama o affedilmiş bunlar bir sorun teşkil edermi şimdiden teşekkür ederim inşallah hayırlı haberler verirsin

 51. Ceza aldım admin 10 yıl ama başkan ve heyet feto dan tutklanmis bide 10 gün önce abim bingöl de şehit oldu oda polisti.şehit kardeşi olmamin bi artısı varmi pöh aliminda.

  • admin

   Evet şehit kardeşlerin ile ilgili hükümler var. Ceza konusu sıkıntı baştan başvurun mahkemeye o halde onu araştırın.

 52. Ben 2 ayla 2017 yılında giremiyorum acaba tarihte değisiklik olurmu ilerleyen zamanlarda

 53. İletişim Bilgileri

  Kurum Adı: Polis Akademisi

  İnternet Sitesi: http://www.pa.edu.tr/

  Telefon: +90 312 462 86 49

  Faks

  E-Posta: polisakademisi@pa.edu.tr

  Adres: Polis Akademisi Başkanı Polis Akademisi Başkanlığı Eymir Mah. 49. Sokak 06834 Gölbaşı ANKARA TÜRKİYE

  İnternet üzerinden ön başvuru yapan ve şahsen başvuru ve sınav için çağrılan adayların beraberinde getirmesi gereken belgeler;

  a) T.C. kimlik numarası yazılı beyanı, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile 11 haneli T.C. kimlik numarasını yazacak ve bu kimlik numarasının kendisine ait olduğunu el yazısı ile ilgili satıra yazacaktır.)

  b) Sınav başvuru dilekçesi , tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır .( sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, sınav başvuru dilekçesi https://sinav.pa.edu.tr adresinden indirilebilecektir.)

  c) Aday Sağlık Bilgilendirme Formu, ( sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, aday sağlık bilgilendirme formu https://sinav.pa.edu.tr a dresinden indirilebilecektir.)

  ç) Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı, ( sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, söz konusu evrakı https://sinav.pa.edu.tr adresinden indirilebilecektir.)

  d) Lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı ile birlikte fotokopisi, (Yabancı Ülkeden alınan lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

  e) KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,

  f) Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf, (Arka fon beyaz , Ön cepheden çekilmiş)

  g) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)

  h) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için yaş düzeltme belgesi, (Eğer yaş tashihi yaptırmış iseniz, kesinleşmiş mahkeme kararını başvuru sırasında teslim edilecektir)

  ı) Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların eş veya çocuklarından , Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneği,

  i) Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,

  j ) Sınav Giriş Belgesi,

  UYARI: Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

  İLETİŞİM BİLGİLERİ

  Santral : (312) 462 86 49 – (505) 318 85 00

  PMYO ve POMEM Şube Müdürlüğü : (0312) 462 87 16-17

  Faks : (0312) 462 87 29

  Adres : Polis Akademisi Başkanlığı PMYO ve

  POMEM Şube Müdürlüğü

  PK:06834 Gölbaşı/ANKARA

  İnternet Adresi : http://www.pa.edu.tr

 54. meraba ben 09.07.1999 doğumluyum acaba yaşım tutuyor mu ve fiziki mülakattan sonra sözlü mülakat yada yazılı mülakat yapılıyor mu ?

 55. İyi günler bir soru sorucaktım,Düz taban olmak polis olmaya engelmi ? ayağımı biraz içeriye doğru basıyorum bu bir engelmidir ? şimdiden teşekkürler.

 56. polislik için başvuru yapıcam yapamadım başvuru yapıcam pormu link olaran gönderebilirmisiniz rica etsem?

 57. İyi günler benim ayağım düz taban sol ayağımı içeriye doğru basıyorum herhangi bir problem olurmu benim için ?

 58. Admin pöh alımını başvurdum da sehit yakınlığı ile ilgili bilgi istemediler.ben de şehit kardeşiyim bunu nasıl belirtecem ya da onların sisteminde belli oluyor mu

 59. benn 13 ekim 1999 yaşımı birkaç gün büyütsem olurmu acaba (ADMİN) bana yardımcı olabilirmisin

 60. Merhaba iyi günler ben 1999 doğumluyum boyum 168 kilom 59 PMYO okumak istiyorum lakin lise okumadım şuan açık öğretim lisesi okuyorum ama bitirmeme 3 yıl var ve ben o zamana kadar beklemek istemiyorm . Başvursam kabul olur mu acaba

 61. Benim ön dişlerim ayrık ve biri kırık bi sorun olurmu?

 62. merhaba ben şimdi 11.sınıf öğrencisiyim seneye pmyo ya başvuru yapacağım ama 18 yaşımı tam doldurmuş olmuyorum gün almış oluyorum sıkıntı olurmu

 63. ben temmuz 1999 doğumluyum ygs den sonra pmyoda şansımı denemek istiyorum ama aynı zamanda lys ye de girsem ve hangisi tutarsa ona gitsem olur mu. Teşekkürler bu arada aradığım bilgileri burda buldum

 64. benim babam polis ve kuvvetli bir torpilimiz var bu torpil hangi aşamada işe yarar 😀

  • Bende hazırlanıyorum ve benim babamda polis memuru ancak polis olmak istememde zerre katkısı yoktur ve kesinlikle ona güvendiğim için değil vatanıma yararlı bir insan olmak için o uniformayi taşımak için bunu yapıyorum ki babamla aramız iyi değildir zaten umarım bileğinin hakkıyla ter dökerek bir senesini buna adayan insanların hakkını yiyerek bi yerlere giremezsin dostum

 65. 22.09.2000 doğumluyum

 66. 01.06.2000 doğumluyum lise 4 e gidiyorum yasimi buyutursem polislik basvurusu yapabilirmiyim

 67. Merhaba 14/10/1999 doğumluyum yaşım tutuyormuş teşekkürler

 68. bu sınav başvuru ne zaman
  bu arada ben 01.10.1999 yum yaşım tutuyormu başvuru nerden yapılıyor

 69. bu arada lise sonum
  bu başvurular online yapılıyormı

 70. Hocam benim ön dişte çok ufak bir kırık var fazla belli olmuyor sıkıntı olurmu

 71. Peki hocam aklıma takılan küçük bir soru var ygsnin 4 5 puan türü var diyelim birinden 290 diğer puanlamadan 350 aldık hangisini ele alıcaklar

 72. Kardeş meslek liselerinden iki yıllık yani diploma puanıyla girebiliyomuz PMYO YA?

 73. hocam ben universteye gidiyorum 2 yıllık ygs yi geçemedim girebiliyormuyum başvuru yaptım olurmu

 74. Oncelikle merhaba 22.09.1999 dogumluyum yasım tutuyormu ikinci sorum ise ben anadolu lisesi esit agirlik ogrencisiyim ygs 1-2-3-4-5-6 hangisine gore alınıyor?

 75. Hocam bu pazar kpss sınavına giricem,bu sınavın pmyo için yararı varmı

 76. eyvallah sağolun yazı için bi sorum olcaktı ben anadolu lisesinde okuyorum şuan 11. sınıfım bu pmyo ygs ile alıyor ya lys sınavı bi işe yarıyor mu ona da yoğunluk göstermeli miyim

 77. Oncelikle merhaba ben bu yaş isini anlamadım fazla.
  22.09.1999 dogumluyum yasım tutuyormu ikinci sorum ise ben anadolu lisesi esit agirlik ogrencisiyim ygs 1-2-3-4-5-6 hangisine gore alınıyor?

 78. 15 kasım 1999 yaşım tutuyor mu acaba

 79. 2018 e başvurmak için kaç yaşımda olmam lazım

 80. ben 14.09.2000 doğumluyum. sınavlara ne zaman girebilirim.ayrıca 270 tam alsak girmem imkansız mı

 81. 270 puanı nerden alıyoruz lys den mi

 82. kulağım delik bi sorun olur mu

 83. meraba bu yıl ygsy girecem acık ogretim lise son sınıf ogrencisiyim ama kafamda soyle bi soru var acık ogretim lisesinde kıredili sistem oldugu icin diyelimki benim lisem bitmedi ama lise son sınıf ogrencisiyim pmyo girebilirmiyim admin bi yardımcı olursan sevinirim.

 84. Merhaba hocam kolay gelsin benimde bir sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim şimdi ilk önce ygs den belirli bir puan alınıp pmyo için başvuru yapıp o sınavı gecip fiziki yeterlilik ve sağlık kontrolü yaptırıp mülakata girdikten sonra diyelim ki herhangi bir problem yok hepsinden geçtim 120 soruluk bi yazılı sınav şeklinde bişey yaptırılıyor mu yoksa kalktı mı direk akademiye hak kazanılıyor mu birde eğer kalktysa pmyo sınavı kaç sorudan ve nedereceki sorulardan oluşuyor konular nedir

 85. 30/04/2000 yılı doğumluyum 18 yaşıma 30/04/2018 de gireceğim ne zaman sınava girebilirim

 86. İyi günler okulun bize verecegi başarı puanı bu puanlamanın içinde mi bir de 22.03.1999 dogumluyum sinava girebilir miyim

 87. 10.02.1999 doğumluyum bu sene girebilirmiyim

 88. Hocam 2 yıl eğitim görürken para alıyormuyuz sanki bunu biyerde görmüştümde

 89. Hocam son bir sorum puanlar ve kaç kişi alacağı ne zaman açıklanacak

 90. 9 mayıs 1999 doğumluyum başvurabiliyor muyum ayrıca sağlık fiziki ve sözlü mülakat var dimi

 91. Hocam üniversite 1 okuyorum YGS ye terar girip PMYO yazcam kazanırsam üniversiteden kaydı sildircem mi dondurcam mi

 92. Ben lise sonfayım 15 10 1999 dogumluyum 1.80 boyundayım. 73 kiloyum polis olabilir miyim

 93. 21,02,1999 Dogumluyum boy 1.70 kilo 70 Fiziki Yeterlilik de Sorun Olur mu

 94. Selamunaleykum. Bn 17.02.1999 doğumluyum. Boyum 1.66. Çoğu yerde sınır 1.67 diyorlar girme ihtimalim hiç yokmu acaba? :/

 95. Ben bu yıl ygs ye gireceğim ama doğum tarihim 09.01.2000 sorun olur mu ?

 96. merhaba ben 10.08.2001 doğumluyum hangi yılda girebiliyorum ? ve kapalı bayan alımı yok mudur ?

 97. 29.06.2000 dogumluyum suan 11.sınıf öğrencisiyim seneye basvurcam yasim tutuyormu

 98. ekim 24 de doğdum yaşım tutmuyor seneye bidahamı ygsye giricem bu seneki ygsye boşunamı girmiş olucam tercih yapmadan

 99. 22.06.1999 dogumluyum bu sene ygs ye girecem puanı alsam pmyo ya basvura biliyormuyum

 100. ÖN LİSANANS MEZUNUYUM NASIL BAŞVURULARDA BULUNABİLİRİM

 101. Önlisans mezunuyum aynı şekilde önce ygs ye mi girmem gerekiyor ? Bi öncelik var mı

 102. polis meslek yüksek okulu alımlarının 2020 ye kadar alımı olcakmış diye bazı sitelerde öyle okudum. bu doğrumu 2020 de son alımlar mı olucak

 103. Ağustos 1999luym ve 1.72 boy 54 kilo olur admin

 104. Mesela biz mülakatı falan geçti sonradan yine mi bi yazılı sınava tâbi tutulacak

 105. kpps den polis alımı varmı

 106. kpps den alım varmı acaba
  birde 2 yıl polislik okuduktan sonra pöh e basvuru yapılabiliyormu

 107. kppss den polislik e alm varmı

 108. mehmet hatipoğlu

  merhaba admin lise kpss den yok demişsiniz önlisans kpss denmi polis alımı var ? ve yuz deki leke yaradan eleme cok oluyormu benım yuzumde sivilceye benzer bir yara var

 109. mehmet hatipoğlu

  merhaba admin kpss lise için polıs alımı yok demişsiniz önlisans için varmı ve yüz deki lekeden falan cok eleme oluyormu benm yuzumde sivilceye benzer bir leke var sıkıntı olurmu

 110. göktug dalmış

  admin ben 25.11.1999 doğumluyum polisliğe neden giremiyorum ay olarak nie girilmio

 111. merhaba acaba 2017 aday seçme sınavları ne zaman hangi tarihte yapılıyo ve ben eğer pmyo olmazsa kazanamazsam lys ye girmek istiyorum sınav tarihlerinin çakışmasından korkuyorum acaba net bi bilgi varmı ve pmyo olmazsa lys ye girip 4 yıllık üniversite okuyabiliyomuyuz.

 112. Merhaba admin ben 02.07.2000 doğumluyum pmyo basvurabilirmiyim

 113. Merhaba Ben lise son sınıf öğrencisiyim mülakatlara girmek istiyorum. Ygsde puan açısından bir sıkıntım yok 330 civarı yapıyorum ama tek sıkıntım şu. Suratımda çocukluktan kalma izler var ve düzelmiyor. Mülakatlarda fiziksel testler varmış. Bu suratındaki izler benim Mülakatlardan geçmemiş ne kadara etkiler? Çünkü araştırdım baya bi. Surat güzelliği, fizik bakımından falan düzgün olmak gerekiyormuş. Bana bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim.

 114. Pomem başvuruları ne zaman olacak

 115. Peki türban bir sorun oluştur mu?

 116. ben 2014te ygsye girdim o senenin puanıyla başvuru yapabilir miyim yoksa yeniden sınava girmem gerekir mi

 117. ben 2014te ygsye girdim o senenin puanıyla girsem olur mu yoksa yeniden ygsye girmem gerekir mi

 118. Merhaba ben 17 yasimdayim boyum 1;60 kilom 60 yurtdisinda yasiyorum burda 2 sene meslek lisesine gittim diplomam var polis olabilirmiyim turkiyede

 119. 01.03.2001 doğumluyum 2019 da gi pmyo girebilirmiyim teşekkürler.

 120. 01.03.2001 Doğumluyum 2019 da pmyo girebilirmiyim

 121. Halil İbrahim Çalışkan

  merhabalar bir soru soracağım ben 29 Temmuz 1999 doğumluyum. 1 sene sınıfta kaldım ve 11. sınıf öğrencisiyim seneye lise 4 yani 12. sınıf öğrencisi olacağım. seneye başvuru yapınca diğer sene için mi başvuru yapmış oluyorum nasıl oluyor anlamadım pek sitenizde okudum 12. sınıfta geçiş mevcutmuş ben seneye geçersem 1 sene pmyo okuduktan sonra mı gireceğim ygs ye yoksa o bir sene normal okulumda devam mı edeceğim bilgilendirirseniz teşekkür ederiz

  • admin

   Her şey net lise sondayken yaşın tutuyorsa ygs ye gireceksin sonra pmyo başvuruları başlayınca nisan mayıs da pmyo başvurucan haziranda mülakata falan giricen.

 122. 27.09.1999 doğumluyum girebilirmiyim? birde kolumda 5 cm lik bir yara izi var sanayide çalışırken düşmüştüm sizce bir sorun çıkartırmı?

 123. Lise ve dengi okul mezunu olmak veya Lise 4.sınıfta okuyor olmak
  diye şart koymuşlar üni 1. sınıf öğrenciler giremiyor mu ?

 124. Merhaba ben üniversite öğrencisiyim nasıl PÖH olurum

 125. 14 kasım 2000 dogumluyum seneye sınava girebilirmiyim yasım tutarmı

 126. Evli bayanlar pmyo girebilir mi?

 127. ygs den haricen okuldqa puan veriyor bana o puan dahil mi 270 in içinde

 128. ygs den aldıgım puan haricinde okul da puan veriyor o puan dahil mi

 129. kolumda dikiş izi var sıkıntı olur mu acaba

 130. kolumda dikiş izi var sıkıntı olur mu

 131. dikiş izi var kolumda sıkıntı olur mu

 132. dikiş izinden elenme var mı

 133. sorular gitmiyor

 134. Bu pmyo okullari felan hangi yok m de var bunun listesi var mi varsa linkle veya yazarsan sevinirim admin.

 135. bn 2018 deki PMYO sınavı na girmek istiyorum ama 02.01.2001 doğumluyum yaşımı büyütüp 6 ay filan o. Sinava girebilir miyim ? Şuanda. 10. Siniftayim

 136. ben polis olmayı istiyorum işallah, size bir kaç sorum olucaktı. benim küçükken ayağıma çay dökülerek yandı, üzerindende çok zaman geçti. sağlık yönetmenliğini okudum. 5 metreden belli olmuyor, ayrıca yürümemdede herhangibir sıkıntı yok, üniforma giyildiği zamanda belli olucak yerdede değil. kafama takıldı lütfen yardımcı olurmusunuz elenirmiyim, sorun olurmu ki

 137. İyi günler benim bir sorum olacaktı. Bayan pöh alımı olucakmı, olabilir mi? Yardimci olabilir misiniz. Tesekkur ediyorum

 138. Admin sormak istediğim bütün YGS’yi , fiziki testi , sözlü mülakatı geçtik hangi Polis Okuluna yerleşeceğimiz nasıl belli oluyor ? örnek ben istanbulda oturuyorum direk olarak Sadullah Mermerciye mi düşüyorum ?
  Teşekkürler

 139. admin ygs ve lysye girmeden başvuru oluyor mu ? (11.sınıfa gidiyorum 1998 doğumluyum)

 140. 01.10.1990 dogumluyum basvuruda bulunabilirmiyim.

 141. 01.10.1990 dogumluyum başvuruda bulunabilirmiyim.

 142. 01.10.1990 doğumluyum başvuruda bulunabilirmiyim

 143. Merhaba ben lise sondayim 14 Ağustos 1999 doğumluyum ve boyum 1.62 girebilir miyim sizce. Şimdiden teşekkürler

 144. ben liseyi bitireli 2 yıl oluyobu yılda polisliği deniycem ama saçımda kellik var baya bi sorun olurmu bi ara böyle bişey çıkmıştı hala sorunmu?

 145. bu yıl pmyo ya girmek için yazılı sınav falan yapıcaklarmı internette bazı sitelerde yapılacak yazıyo

 146. pmyo ya girdik diyelim içeride eleme oluyomu 1.sınıfta yada 2.sınıfta? bide intibak eğitimine gidince tekrar eleme oluyomu benim arkadaşım geçen yıl kazandı intibakta bi kaç kişi elenmiş ama okula girincede oluyomu yani?

 147. S.a Kolay Gelsin Bi sorum olacaktı ben şimdi 2017 YGS sınavından 270 üzeri puan aldıktan sonra bidaha mülakata mı tabi tutulacam yani demek istediğim üni. sınavı gibi tercih verip direk girilmiyor mu ?

 148. merhaba ben yozgatta ikamet ediyorum ve hazirandaki aday seçme sınavına ben yozgatta girip kazanırsam baska şehiremi yoksa bayan alımı yapan mesela samsunda falanmı aday seçme sınavına giricem bi yardımcı olursanız sevinirim

 149. Sinava girdiğimiz zaman mı 12. Sınıfta olmalıyız başvuru yaptığımız zaman mı 12. Sınıf olmalıyız

 150. Sinava 11 ler başvuru yapabiliyor mu

 151. selam admin benim bir sorum olacakti bu ygs sinavlarina simdiden girebilirmiyiz yoksa polis meslek okulunun sitesinden gelecen basvuru tarihini beklemek zorundamiyiz

  cunku eger simdi girip kazanip polislik basvurusunu bekliyebiliriyiz????

 152. iyi günler admin abi, size bir sorum olucaktı. benim küçüklük hayalim polis olmak, Allah izin verirse olmayı çok ama çok istiyorum, çok seviyorum polislik mesleğini. ygs den kaç puan alırsam rahat girebilirim işallah. nolursun yardımcı olabilirmisin admin abi, lütfen, Allah rıza için. şimdiden çok teşekkür ederim, sağolun

 153. Peki sınavı geçtik ve pmyo ya gitmeye hak kazandik.Hangi şehire gideceğimiz nasıl belli oluyor

 154. Merhaba admin diyelim pmyo ya gitmeye hak kazandik herşey bitti.peki hangi şehirde pmyo okuluna gidiyoruz.Onu bizmi seciyoruz.

 155. Hocam bir sorum olacaktı benim sözlü mülakattan fazla bir umudum yok soru sorarlarsa bilemem fizikiyi tam yaptık desek ygs en az sizce kaç olmalı .

 156. hocam benim sözlü mülakattan pek umudum yok fizkiden tam aldık diyelim ygs en az kaç olmalı ki geçelim sizce tahminen

 157. peki 2 sene bittikten sonra direk silahi verip polismi yapıyorlar

 158. merhaba 14 mayıs 1999 yaş tutuyormu ?

 159. Selamin aleykum fiziki mulakati gectim sozlu mulata giricem nasipsede kan testi felan yapiliyo mu

 160. Benim iki kulağında küpe deliği var sorun olurmu?

 161. Ön grup hariç 5 ten az dış eksikliği kabul ediliyor diyor ve bide kapanış ve ark dizisi normal olan olgularda ise ön dişlerden birinin eksikliği kabul edilir diyor, ben anlayamadım zahmet olmazsa açıklayabilir mısınız?

 162. abicim yani şunu açıklayabilirmisiniz demek istedim aslında, yani ön grup dişlerden 1 tane eksikliği kabul ediliyormu demek istemiştim

 163. 18,04,1998 doguluyum lıse son ogresnsıyım sınıfta falan kalmadımda ne zaman basvuru yapabl,ılırım

 164. Bayan alımı yapılıyor mu PÖH de ?

 165. PMYO öğrencilerine okulun hangi döneminde Silah veriyorlar taşıtıyorlar

  teşekkürler şimdiden

 166. 2016-2017 egitim döneminde martta irecegimiz ygs sınavından minimum kaç puan almamız gerekli ve pmyo basvuruları hangi tarihte baslar

 167. 2016-2017 egitim yılında ygs den kaç puan almamız gerekir ve pmyo basvuruları ne zaman başlar teşekkur ederim.

 168. PMYO öğrencilerine hangi. Dönemden sonra (hangi sınıftan sonra ) Silah veriliyor

  Teşekkürler

 169. Kardeşim 29 haziran 93 doğumluyum 2017 ygsye başvuru yapabilirmiyim?
  Cevaplarsan cok sevinirim
  İyi çalışmalar..

 170. Ben kimlikte 12.11.2001 liyim ama 11.sinifim ve seneye ygs ye gircem
  1)1 ekim diyorsun yani ben 2019 damı gircem
  2)2001 li olmam bir şey degistirirmi

 171. Ben 01.10.1999 doğumluyum yas tutuyor mu

 172. Ben 28.06.1999 doğumluyum bu sene gircem yaşım tutuyomu

 173. admin şükrü balcı pmyo artık öğrenci almıyormuş doğrumudur. Teşekkürler.

 174. Pmyo da tel yasak mı admin

 175. Hocam akrabalarda sabıka kaydı olan cezaevine girip çıkmış amca dayı akrabamız olursa pmyo ya giremiyormuyuz

 176. Hocam peki neye göre belirleniyor çevik kuvvet normal polis felan

 177. Hocam neye göre çevik kuvvet normal polis felan oluyoruz

 178. Merhaba ben 22.11.1999 doğumluyum bu sene girebilirmiyim ? bir de şakaklarımdan birtanesinde yuvarlak bir su çiçeği izi var , bu sorun olurmu ? çok büyük değil ama gözle görülüyor bir de pmyo bıtırdıkten sonra daha sonra cinayet büroda çalışabilirmiyiz sivil olarak cinayet büroda çalışmak için ne gerekiyor ? ve bu sene için yaşı büyütmek sorun olurmu

  • admin

   Giremezsiniz. Sorun olmaz. Yaş büyütmek için mahkeme falan dava açmak gerekiyor. Sivil yerde çalışmakla ilgili yazımız mevcut sitede paylaştık.

 179. Hocam sözlü mülakattan geçmek için en az kaç almalıyız ?

 180. Merhaba ben üniversiteye giderken polislik sınavlarına girebilirmiyim böyle bir haakkım varmı?

 181. Polis özel tim nasıl olunuyor, bilgilendirme yapabilirmisiniz? . Şimdiden sagolun

 182. hocam, pmyo bayan alım sayıları her geçen yıl düşüyormu, düşürelecekmi

 183. 2020 yılındada son alımlar mı olucak doğrumudur, herşey için teşekkürler

 184. Selamun Aleyküm Peki Lys’den Kaç Puan Almamız Gerekiyo ??

 185. Hocam sözlü mülakat puanlandırmaları nelerdir neye göre puan alıyoruz

 186. Merhabalar.ben 04.05.1999 doğumluyum.Bu sene mayisin 15inde lazer ameliyatı olucam.bir engeli varmıdır acaba.saygılar sevgiler

 187. merhaba admin bütün yorumlara cevap vermediğin için teşekkürler. dişlere bakılıyor mu? bakılıyorsa neye dikkat ediliyor? mesela benim üst dişlerim komple kaplama. cevaplarsan sevinirim.

 188. doğancan çayır

  mrb ben lise son sınıf tayım doğum tarihim 14.12.1999 pmyo bu sene baş vurabilirmiyim şimdiden teşekkürler..

 189. Batıhan YAPAR

  Abi Şimdi Bende Lise Son Öğrencisiyim 1. si 21 Temmuz 1999 Doğumluym Yaşım Tutuyormu 2. si Gözümde Şuan Hiç bir Problem Yok Fakat Küçüükken Şaşılık Ameliyatı Oldum Sıkıntı Olur mu ?? Şimdiden Teşekkür Ederimm

 190. Sinem Karakuş

  Ben şuan lise üçüncü sınıf öğrencisiyim ve polis olmak için büyük bir araştırma yapıyorum. 30.03.2000 doğumluyum ve önümde bir sene var. Polis olabilirmiyim?

 191. Admin herseyimz tam diyelim boyumuz tutmuyor hiç mı şansımız yok

 192. PMYO bitirince ne olabiliyoruz . Bide kaç yıl eğitim aliniyor

 193. Polisin Gücü

  Merhaba ben simdi polis memuru olarak atandim nasil narkotik subeye gecebilirim

 194. 06/10/1999 doğumluyum yaşım tutuyor mu

 195. Admin kardeş benim 01.08.1999 şuan lise 2 öğrencisiyim sınava ne zaman girerim?

 196. 300 ygs puanı büyük ölçüde avantaj sağlar mı?

 197. hocam hebatit b pmyo ya engelmi cevaplarsanız sevinirm

 198. Hebatit B polisliğe engel mi hocam lütfen cevaplayın

 199. Benim yanağımda küçük bir dikiş izi var küçükken düştüm ve dikiş atılmıştı sorun olurmu?
  Birde arkadaşım küçükken düşmüş ve ayağı çatlamış ama koşmada sorun yok birde ayağı düztaban sorun olur mu?

 200. Fiziksel yeterlilik sınavı ile sözlü mülakat aynı tarihtemi oluyo yoksa fiziki sınavda başarılı olunca ileri bi tarihte sözlü mülakata girmeye hak mı kazanıyoruz.

 201. hocam pmyo ya girersek hafta sonları çalışabilir miyiz ? (garsonluk gibi )

 202. Askerlik şartmı ben ünv okuyorum doğal olarak tecilliyim , kazanırsam unv bırakıcam.

 203. Merhaba benim kolumda küçük bir yanık var bunu estetikle gidermeyi düşünüyorum,peki bu polis olmamda sakınca yaratırmı?

 204. hocam ben diyelim pmyoyu asilden kazanamadım ama yedektende 300. sıradayim benim göz 1,25 beni çağırdıklarında elenirmiyim yedekten kazandığım zaman çizdireceğimi söylesem kabul ederlermi acaba

 205. pmyo haftasonları ev izni var dimi? 🙂

 206. Polis olmak istiyorum ama gözümde 0,25 astılar var gözlük kullanıyorum mulakatlarda sorun olur mu

 207. Polis olmak istiyorum ama gözümde 0,25 astılar var gözlük kullanıyorum mulakatlarda sorun olur mu

 208. Hocam intibak eğitimi okullar açılmadan 1 hafta öncemi olur

 209. Pmyo da evcil hayvan bakabilryiz kuş balık vb

 210. İstanbulda kaç tane pmyo var acaba . anadolu yakasinda oturuyorum , elemelere nerde girerim.?tesekkurlerr

 211. İstanbul anadolu yakasinda ikamet etmekteyim. Mülakata nerde girerim ? Kazanirsam hangi Pmyoda eğitim alirim. Saolun

 212. 10 20. 1999 doğumluyum busene gire bilirmiyim

 213. 10 20 1999 dogumluyum bu sene sınava gire bilirimiyim

 214. Merhaba ben polis olmak çok istiyorum.Fakat burun düzeltme ameliyatı olacağım herhangi bir sorun olurmu?Burnum kemiklide.

 215. 13/10/1999 dogumluyum bu sene sınava girebilirmiyim

 216. merhaba sorum olacaktı simdi mulakatlar nisan ve mayıs ayı içerisinde olacak ya ben lys’ye girmek istemiyorum kazanırsam ygs puanı ile şayet mulakat sonuçlaı ne zamana belli olur acaba? cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

 217. merhaba sorum olacaktı simdi mulakatlar nisan ve mayıs ayı içerisinde olacak ya ben lys’ye girmek istemiyorum kazanırsam ygs puanı ile şayet mulakat sonuçlaı ne zamana belli olur acaba? cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

 218. 11.sınıfım seneye ygsye gireceğim 11.12.2000 dogumluyum yaşim tutar mi tutmuyorsa nasil buyutebiliriz???

 219. Mülakat oldunuz gün bize olumlu olumsuz kağıt vermiyor lar mı yoksa temmuza kadar bekliyecekmiyiz

 220. 01.09.2000 tarihinde doğdum 2018 de başvuru yapabilir miyim bir de konya da yaşıyorum mülakatlara konya da mı yoksa başka bi şehirde mi girerim

 221. 01.09.2000 doğumluyum 2018 de başvuru yapabilir miyim birde konya da yaşıyorum mülakatlara konya da mı başka bi şehirde mi giderim

 222. Benim gözüm 1 derece bozuk sıkıntı olurmu ?

 223. elimde ve kolumda ufak tefek çizik yara izleri var çiftçi bi ailede büyüdüğümden dolayı sorun olur mu dikkatli bakınca gözüküyor tabi de normal koşulda çok hafif belli oluyor

 224. Merhaba Boyum 1.60 kaybeder miyim ciddi ciddi

 225. 19.12.1999 doğumlu son sinif lise öğrencisiyim bas vuru hakkim varmı?

 226. Admin yurtdışından girmek isteyenler nasıl yapacak bununla alakalı bir paylaşım yapabilirmisin veya anlatabilirmisin bana.

 227. ben liseyi bıtırdım kpss den 64 aldım sınava gırebılırmıyım

 228. Diyelim ygsde270 alti cikarirsak girebilirmiyiz fizikve boy tamam 01 1111101998dogumluyumnasilbasuvracampohe

 229. 17 eylül 1999 doğumluyum yaşım tutar mı ?

 230. Merhaba pmyolar kapatilacak diye söylentiler var seneye kapanr mi

 231. abi ben ygs girsem 240 çıkarsam diyarbakırda beni alırlarmı

 232. abi ygs 240 puan çıkarsam beni diyarbakırda alırlarmı

 233. admin geçmişte dikkat eksikliği anksiyate tedavisi için antidepresan kullandım pmyo için sorun olurmu

 234. ADMİN GEÇMİŞTE DİKKAT EKSİKLİĞİ ANKSKİYATE TEDAVİSİ İÇİN ANTİDEPRESAN KULLANDIM PMYO İÇİN SORUN OLURMU

 235. ALLAHIN izniyle kazandık diye 2 sene çevik kuvvetten sonra amir komiser onu nasıl seçiyoruz

 236. merhaba bn lise4 öğrencisiyim normalde 1999 doğumluyum fakat kimlikte yaşım 2 yaş(2001) küçük acaba sıınavda sıkıntı çıkarmı

 237. admin benim kolumda jilet izleri var ama okadar çok değil bi kaç tane çizik sadece onlarda şuan dikkatli bakılmadığı sürece belli olmuyo.Sivilce sorun mu yani izleri.Yada sivile için kullanılan ilaçlar.KİLO MESELA 70 OLSA OLMUYOMU BU ARADA KADIN PÖH İÇİN NERDEN BAŞVURU YAPABİLİRİZ BAŞVURU NEZAMAN BİTER

  • admin

   Kadın pöh şuanda alım yok. Jilet izleri sorun oluyor. Sivilce izi genelde sorun olmaz. Boy kilo endeksi var ona uyması yeterli.

 238. Selamun Aleyküm Doğum tarihim yılım 4 aralık 1999 Şuan Lise 2 Deyim Ne Zaman uyuyormu olmama

 239. Merhaba, ben yurtdisinda okudum lise mezunuyum polis olmak istiyorum, her hangi bir sinava ygs vs kpss ye girme mecburiyetinde miyim ? yoksa hemen basvurabilirmiyim ? ( 17/08/1995 dogumluyum )

 240. Diyelim ki her seyi hallettik sonucun açiklanmasini bekliyoruz. Kazanamadigimiz aciklanirsa o yılki ygs miz boşa mı gidiyor yoksa başka üniversiteye başvuru yapabiliyormuyuz

 241. 06.05.2000 ne zmn mulakata gireblrm

 242. Merhaba eski ygs puanı ile başvuru yapabiliyor öuyuz? Yoksa başvuru yapacağımız sene girmemiz gerekiyor mu?

 243. YGS sınavından sonra ne yapmam gerekiyor

 244. Merhaba sözlü mülakatta sorular genelde aynı mı oluyor zorlanma ihtimali var mı ?

 245. benim ayağımda karnımda ve bacağımda trafik kazası izleri var sice bi engel olurmu

 246. PMYO yu 4 sene okursak komiser mi oluyoruz

 247. 01.01.2000 liyim başvuru yapabilirmiyim

 248. benim doğum tarihim 12.11.1999 pmyoya girebilir miyim ayrıca puanımızın gerekenden yüksek olması mülakatta avantaj sağlıyor mu

 249. Merhaba admin benim iki sorum var benim sol elimde baş parmağında küçük bir ben var,birde boynumun sağ tarafında çok hafif iki dikiş izi var fazla belli değil varla yok arası birşey polis olmama engel ölümü?

 250. Kolay gelsin şefim ygs başvurusu yaparken pmyo için ekstra bir seçenek işaretlememiz gerekiyor mu çevremde soranlar oldu da yoksa normal başvuru yapıp puanı mı bekleyeceğiz

 251. Kolay gelsin şef. Ygsye başvuru yaparken ekstra bir seçenek işaretlememiz mi gerekiyor pmyo için yoksa puanlar açıklandıktan sonra mı başvurumuzu yapıyoruz

 252. Kolay gelsin geçen sene YGS ye girdim ve barajı geçtim babam devlet memuru bu sene ygsye girmedim aceba bavşurabilirmiyim

 253. LÜTFEN ACCİL CEVAP !!! 12 ARALIK 2000 DOĞUMLUYUM LİSE 3 E GİDİYORUM SENEYE YGS YE GİRECEĞİM YAŞIM TUTAR DEĞİL Mİ

 254. Hocam simdi ben 14 Haziran 2000 dogumluyum seneye giricemde gözlerim miyop 2side 1.50 derece lazer ameliyatıda 18 yaşına gelince yaptırılıyo en az ama mülakatlara hazirandan önce giriliyor onu napmam lazım

 255. 2017 pymö başvuraları ne zaman olacak ve mülakatlar nisan ayında olcak diyolar doğrumu?

 256. benim ön grup dişlerimin sağ tarafında üç tane sol tarafında ise 4 tane sabit protez diş var. aşağı alt taraftaki dişlerim den ise sağ tarafta 1 tane sol tarafta 3 tane sabit protez var bunlar sorun olurmu

 257. YGS puanına okul puanı eklenmiş oluyor mu PMYO ya başvuru yaparken yoksa ham puanla mı başvuru yapılıyor?

 258. Admin bey bir sorum olacaktı başka bir yazınızda 280 alana yedeklere olabilir demiişsiniz ama 300 alana yeterli olabilir demişsiniz ama aradaki puan farkı 20 bu farkında yüzde 30unu alırsak eder 6 puan bu 6 puanda kapanmıcak bir fark değil bence spor mülakttan 100 alsak o 300 alanda 80 alsa fark kapandı yani biraz adayları olumlu yorumlasanızda onlarda mülakatlara yüklense olmaz mı ?

 259. bende 2000 dogumluyum ve lise 1 e giderim nasıl yapabilirim

 260. 25,07,1999 doğumluyum son sınıf ögrencisiyim başvuru yapabilirimiym birde askerlik şarti var mı polislikte ve pöhte teşekkürler

 261. Ayağımda hafif bı şişlik var problem olur mu fonksiyonel bir sıkıntı yok senelerdir aynı ufak bir burkma sonucu

 262. Kardesim bnim sol gogusumun ust tarafinda becker venus diye bir ben varsıkın ti olurmu

 263. Merhaba ben 21.09.1999 doğumluyum boyum 1.70 kilom 65 polis olmamam için vücudumda herhangi bir iz felan yok sadece ygs den ümidim yok başka türlü nasıl polis olabiliim yardım edermisiniz rica etsem……. Bide bayan mülakatları nasıl oluyor mülakata gitmeden önce nasıl bi çalışma yapmalıyız

 264. Merhaba ben 21.09.1999 doğumluyum boyum 1.70 kilom 65 polis olmamam için vücudumda herhangi bir iz felan yok sadece ygs den ümidim yok başka türlü nasıl polis olabiliim yardım edermisiniz rica etsem……. Bide bayan mülakatları nasıl oluyor mülakata gitmeden önce nasıl bi çalışma yapmalıyız polis olmayı çok istiyorum

 265. Parkura girdiğimiz gün sözlü mülakatınada mı giriyoruz yoksa sözlü mülakatına ayrı bi tarihte mi gireceğiz?

 266. beden kitle endeksim uyuyor ama boyum 160 52 kiloyum alınmaz mıyım

 267. İyi günler YGS den barajı geçemezsek eğer yinede pmyo başvuru yapabilirmiyiz

 268. İyi günler ygs sen barajı geçmezsek eğer yine de pmyo başvuru yapabilirmiyiz

 269. Merhaba ygsden 275 civarı bı puan alcam sözlü mülakattan ve fiziki mülakattan iyi bir puan alsak yinede bayanlar için düşük bir ihtimal mı oluyor girmek ve sizce bu sene baraj puanı düşer mı şimdiden teşekkürler

 270. Selamun Aleyküm benim gözümde miyop var 2.75 numara alırlarmı acaba polisliğe?

 271. Merhaba ben üniversite de 2. Sınıf öğrencisiyim. Bu sene ygs sınavına girdim yaşım tutuyor baraj puanını aşarsam polisliğe gidebidebilir miyim

 272. Merhaba. Polis okulu için ygs den 270puan alinmasinin sart oldugu soyleniyor. Saatlerdir ygs sonuclarini bekliyoruz henuz aciklanmadi. Sorum suki ygs den 250 puan alan bir ögrenci lys sinavinada girdigi takdirde polis okulu için bi sansi olurmu. illa ygs den drekt 270puanmi alinmali 250 ile lys sinavina girilp polislik icin bi sans olusurmu.

 273. ygs den 259 puan aldim yedekten falan girme sansim varmi

 274. hocam ben 01.04.1997 dogumluyum suan on lisans 2.sınıf ogrencısıyım ozel harekat sınavına basvurdum sozlu mulakata girdim haber beklıyorum.Sorum şu ben daha önce özel sektorde 1 ay calıstım ve işten cıkısım ı işveren tarafından iş ahlak ve disiplinine uymamak yazıyor bir sorun teşkil eder mi ?

 275. Bundan 5-6 yıl önce bir ameliyat oldum.Dalağım alındı.Ama artık hiç bir ağrı ve ya sıkıntım yok.Girememe neden olurmu yoksa bi sıkıntı olmazmı ?

 276. bundan 5-6 yıl önce ameliyat olmuştum.Dalağım alınmıştı ama şuan bana herhangi bir sıkıntısı yok.Mülakatlara katılmamda bir sıkıntı olurmu acaba veya polis olmamada

 277. Başvuru tarihi nezamn pmyo nun bide bu sene kpss pöh varmi

 278. fıtness sporuyla ugrasıyorum haliyle vucudumda kılo alıp vermekten çatlaklar oluştu koltuklarımda ve gogsumun az bıraz ustunde . sağlık kontrolunde, mulakatta sorun olur. şimdiden teşekkurler.

 279. Merhaba ygsden 286 puan çektim ham puan 270 olarak açıklanırsa polis olmam zorlaşıyor mu? Yoksa mülakatlara mı bağlı herşey

 280. Slm ben yavuz Selim ygs sınavından 192 puan aldım bende başvura bilirmiyim çevik kuvvete hak kazanırmıyım özel Babaoğlu lise sondayım aydınlatırsanız sevinirim

 281. Kitle indeksim 28cikiyor kas kutlem yuzunden mulakatlardan tam puan alsam gecebilirmiyim

 282. admin bende kırmızı yeşil renk körlüğü var bu engel olurmu katılmama

 283. Basruvular nezaman olucak aydınlatırsanız sevınırım

 284. Ben 23 Kasım 1999 doğumluyum sınıfta kaldığım için şuan lise 3. sınıfta okuyorum seneye 4. sınıfta inşallah ygs’ye girecegim acaba yaşım tutuyor mu?? ayrıca ygs denemelerime bakarsak ortalama 350 puan yapıyorum mülakattada özgüvenim var fakat fiziksel yeterlilik olarak sınırdayım ve parkuru 50 60 saniye arasında yapabiliyorum girme şansım ne kadar acaba ??

 285. ben 07/06/1998 dogumluyum pmyo girebilirmiyim

 286. Hocam puanım 269.54 girmezmiyim 270 kalsa

 287. Benim ygsden en yuksek puanim 272 basvuru yapabilirmiyim aydinlatirsaniz sevinirim

 288. BENİM YGS PUANIM EN YÜKSEK 1194 YAŞIMDA 18 İKİ AY SONRA SİZCE GİREBİLİRMİYİM ?

 289. Merhaba, benim doğum tarihim 25 aralık 1999 ve ygs’den 290 civarı puan aldım acaba yaş sıkıntım olur mu ?

 290. ben lise 4 öğrencisiyim kpssden 60 puanı geçtim ön başvuru başldı girebilirmiyim

 291. selam ben lise 4.sınıf öğrencisiyim kpssden 60 barajını geçtim pmyo başvurabilirmiyim

 292. Ahmet Kılıç

  BEN YGS’YE GİRDİM 313 PUANIM VAR AMA İNTERNETTE KPSS İLE ALINACAK YAZIYOR YGS İLE ALINMAYACAK MI ?

 293. POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ ADAYLIĞINA BAŞVURMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

  a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  b) Lise ve dengi okul mezunu olmak veya Lise 4.sınıfta okuyor olmak,

  c) Herhangi bir eğitim-öğretim kurumundan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak,

  ç) Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2017 yılı içinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı puan türlerinin herhangi birinden (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 ) en az 250 puan almış olmak,
  ben bunu bi siteden alıntı olarak paylastım size bu dogrumu acaba baraj 250 yemi düştü?

 294. admin benim yüzümde akne (sivilce) izi var bi sıkıntı olur mu tekrardan teşekürler.

 295. admin benim yüzümde akne (sivilce) izi var bi sorun olur mu teşekürler

 296. admin benim yüzümde akne (sivilce) izi var bi sorun olur mu ?

 297. Resmi sitesinde kpss ile alinacak yaziyor ygs ile alinmyacakmi

 298. Merhaba benden polislik istiyorum şehit çoçuğuyum ygsden 250 puan aldım ama şehit çocuklarından istenen puan 150 1998 doğumluyum alrlar mı

 299. Ali Ercan Fidan

  Ustam hiçbir yerde net bilgi yok bir çok il’de PMYO bulunmakta bunların puanları aynıysa tercihi biz mi yapıyoruz neye göre hangi PMYO kuruluşunda okuyoruz

 300. PMYO başvuruları ne zaman başlayacak? Ygs den 288 aldım. Okula alınır mıyım? estetik Burun ameliyatı olanlar okula alınır mı? Pomem ve Pmyo arasında ki en temel fark ne ? ikisine de aynı anda başvuru yapabilir miyiz? Okulu kazansam ama gitmesem seneye puanım kırılır mı? Harp Okullarına ve Polisliğe aynı anda başvuru yapabilir miyiz?

 301. meraba. ben 12.1998 doğumluyum ygs puanım 261. açıköğretim lisesinde okuyorum ama temmuz ayında bitecek inşallah. başvuru yapabilir miyim eüer yapabiliyorsam nasıl yapabilirim lütefen yardımcı olun internette baktıklarımdan pek bişey anlayamadımda

 302. gözüm sol gözüm 175 civarında bozuk sağda sıkıntı yok sorun olur mu ?

 303. suan da ortaokuldayım ve çok polis olmak istiyorum hangi liseye gitmeliyim

 304. belimde 3-4 cm uzunluğunda bir çizik var sadece yüzeyden bir sorun olurmu

 305. Ben eger pmyo yu kazanmassam diye harp okuluna basvuru yapmayi dusunuyorum acaba ikisinede basvursam olurmu yani birinden biri iptal olurmu

 306. pmyo ya girmek için ygs puanım tutuyorsa fakat lys ye girme zorunluluğu varmı.

 307. Merhaba.Bn de bu yıl ygs ye girdim. Puanim 290.boyumm 1.80 ,kilom 55. bnm kilo endeksim şartta ki kitle endeksinde n biraz düşük. Sorun olur mu acaba

 308. Merhaba.Bn de bu yıl ygs ye girdim. Puanim 290.boyumm 1.80 ,kilom 55. bnm kilo endeksim şartta ki kitle endeksinde n biraz düşük. Sorun olur mu acaba

 309. Merhaba. Ben küçüklüğümden belli polis olmak istiyorum. Şuan lise son okuyorum. Benim sağ kulağımda ameliyat sonucu oluşmuş %60 oranında işitme kaybı var fakat sol kulağım tamamen duyuyor. Sağlık kontrölünden geçer miyim rapor veririler mi ?Bu bölümü okuyabilir miyim? Rica etsem bunu açıklayabilir misiniz. Şimdiden teşekkürler.

 310. Selamun Aleyküm ben daha 9.sınıfım ve polis olmak istiyorum gözümde problem var ve 18 yaşımda ameliyat olacağım peki bu aşamaları aştıktan sonra sivil olabilirmiyim ? yada sivil veya organizeye girebilirmiyim ? nasıl girerim. teşekkürler.

 311. pmyo ile lys aynı mı

 312. ygs ile pmyo aynı mı

 313. Öncelikle tüm sorulara ilgili yanıtlarınız için herkesin adına teşekkür ediyorum. benimde bi kaç konu hakkında bilgilerinize ihtiyacım olacak.
  Açık ögretim lisesi ögrencisiyim 23 yaşındayım 6 ay içerisinde mezun oluyorum bu aşamadan sonra polis olabilmem için yapmam gerekenleri sıralayabilirmisiniz teşekkür ederim .

 314. Merhaba,
  Ben akne dolayısı ile kapsül ilaç kullaniyordum fakat bayramda koyunlarin uzerinde olabilen bocek ısırdı ve bacagımda iz var sorun olur mu?

 315. PYMO VE POMEM BAŞVURU YAPAMIYORUM bu sınav için yeterli p3 türünde kpss puanınız bulunmamaktadır diyor LİSEDEN BU SENE MEZUN OLUYORUM YGS SINAVINA GİRDİM NE YAPMALIYIM

 316. Merhaba ben üniversiteye giderken bu sınava girebilirmiyim? Ve de şöyle bir sorum var; ve üniversiteye giderken 17 yaşında olacağım bu konuda bir sıkıntı olur mu? Teşekkürler

 317. Merhaba ben 7niversiteye giderken bu s8nava gidebilirmiyim ve yaş sınırı varmı

 318. ygsden 166 puan aldım okul puanı eklenir mi pmyo için ve pmyo lar hangi şehirlerde var teşekkürler

 319. Selamun aleyküm aklımda bi soru takıldı polislik sınavı için ygs den en az 270 puan almak gerekiyor ama bu ygs puanına diploma notu yanı okul puanı eklenmiş haliylemi 270 yoksa sadece ygs den 270 mi alınması gerekiyor şimdiden teşekkür ederim

 320. Merhaba 2017 pmyo baraj puani ne zaman aciklancak acaba??gecen sene baraj 23 nisanda aciklanmisti ve biz bu sene ne zaman aciklanir sorusunu sorunca nisan yada mayis basi denildi.nisanda gecti ve mayistayiz hala aciklanmadi bize simdilerdede haziranda aciklancak diye duyuyoruz bunun dogruluk payi nedir ??ne zaman aciklanir??ve sizce kac olur??

 321. Diyelimki pymo tuturduk ama lysden tercih yaptigimiz baska bir bolume gidersem bir sorun olusurmu

 322. ygs puanın da en yüksek aldığımız puan mı geçerli oluyor?

 323. merhaba lise son sınıf öğrencisiyim 22 aralık 1999 doğumluyum yaşım tutuyormu?

 324. Hocam 269 sizce girme olasılığım nedir

 325. S.a bi sorum olacak 2017 ygs sınavından 235 aldım başvuru yapsam mı ? Bu sene alımın fazla olacagını duyduk sizce başvueu yapmalı mıyım? şimdiden teşekkürler .

 326. ön basvurular ne zaman olacak ygs puanım 286 girebilirmiyim 1995 dogumluyum

 327. Başvurular başladı ama bu sınav filan ne oluyor.. ve ben Siirt liyim ama Bilecik’te okuyom neye göre sınav yerim veya mülakat yeri belli olur .

 328. Mülakat tarihi yazmıyo ne zaman olur Ramazan’dan sonra olma şansı var mı yoksa Ramazan’a mı denk gelir

 329. admim önce parayımı yatırcaz yoksa başvuruyumu yapcaz

 330. Ben ön başvuru yaptım şimdi sınav yeri veya normal başvuru için beklemem mi gerekiyo yoksa başka aşama daha var mı yapmam gereken

 331. 15.10.1999 doğumluyum ygsden 268 aldım girebilirmiyim acaba

 332. 15.10.1999 doğumluyum ygsden 268 aldım sıkıntı olur mu acaba

 333. meraba ben ön basvurumu yaptım ve giriş belgemi bekliyorum ikametim yozgatta mülakatlara nerde girerim birde bayanların heyetin karşısına nasıl bi kıyafetle çıkması doğru olur??cevaplarsanız çok memnun olurum.tesekkurler…

 334. merhaba.ben pmyo basvurusunu yaptım çıktısını bile almıştım ama şu an polis akademisine başvurumu kontrol etmek için açtığımda eror veriyo ve açılmıyor.başvurumu yaptım ama o iptal olmaz dimi?birde başvurusunu yapmayanlar ne yapacak başvuru süreside doluyo.?cevap lütfen…

 335. admin başvuruyu yaptıktan sonra yazdır demesek bi sıkıntı olurmu

 336. küçükken koluma okulda aşı yapılmıstı onun izi hala duruyor kendimi bildim bileli o aşı yeri şişmiş durumda ve birde küçükken koluma yanan poşet düşmüştü bunlardan almama gibi bir durum söz konusu mu?

 337. ben 2017 pmyo ya girmek istiyorum mülakatlarda başarılı olursam okul mu tercih edicem istanbulda oturuyorum nasıl olur?

 338. bekir başarslan

  SELAMUN ALEYKUM ÖNCELİKLE BÖYLE Bİ FORUM İÇİN ADMİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM. bi sorum olucak pmyo da mezun olduktan sonra işe başladığımda polis olarak. 4 yıla açıktan tamamlayabiliyor muyum? tamamladığımda komiser yardımcılığı istiyorum onun eğitimini alabilir miyim?

 339. admin kardeşim beni önceden arı sokmuştu ve alerji olmuşyum bu bana polislikte sıkıntı çıkarırmı

 340. Ben ön başvuru yaptım şahsen başvuru nereye ve ne zaman yapılır hiç anlamadım bir yardımcı olursanız çok memnum olurum.

 341. admin diyelim polisliği kazandım soradan bi üniversitede kazandım üniversiteyi dondurup polisliğe gittim olduda intibak eğitiminde veya genel sağlık testinde elendim dondurdum okula devam etme gibi bi şansım varmı

 342. selamün aleyküm. liseyi açıktan bitirdim
  ygs puanlarım 147,146,187,171. 180, gibi düşük puanlarda çalışmadan girmiştim. polis olmak istiyorum şuan napmam gerek tekrar ygsyemi giricem 2019 umu beklicem ne yapmam gerekiyor admin allah rızası için bi yol gözsterebilirmisin bana. evde bilgisayarım yok internet kafedena yazıyorum sana muhtemelen cevabını göremicem numaram ……….. abi bi yardımcı ol aydınlat beni bee

 343. pmyo nun sitesinden yayınladığı parkur videosuna ulaşamıyorum sitedemi bi sıkıntı var acaba

 344. Rizedeyim.mulakatlara ve parkur sinavina gireceğim olasi yerler nerelerdir.Şimdiden teşekkürler

 345. admin bu hızlı kilo alıp vermeye bağlı kolda oluşan çatlaklara bişe diyolarmı

 346. kolumda 3 tane jiket izi var kaşımda iki tane piercing. Piercingleri çıkarsam izleri hafif kalmış olacak anlarlar mı ? Kolumdakiler ufak ama belli jilet izi olduğu..

 347. bu mülakatlar ne zamn olur bi bilginiz varmı

 348. Ben 2018 de ygsye gireceğim.ama yaşım tutmadığı için 2019 da polis sınavına gireceğim.2018 ygs puanımla başvuru yapabilirmiyim

 349. Benim başımda sağ tarafta doğum lekesi var saçlar olduğu için görünmüyor ama küçük bi alanda beyaz saç çıkmasına neden oluyor girmem için sorun olur mu?

 350. Ygs’de 264 puan yaptım, mülakattan 100 parkurdan 100 alırsam polis olma şansım var mı? Genelde ygs baraj puanından 20-30 puan fazla almanız gerekiyor yazmışsınız şansımız yok mu? Birde sağ kolumda omzuma yakın bir yerde avuç içinden daha küçük bir boyutta doğum lekem var (tüylü ben) elenir miyim?

 351. 2017 pmyo sınav yerleri ya da sınav tarihleri bellli oldumu olmadıysa ne zaman olur?

 352. Merhabalar.Şimdi biz pmyo mezunu olduğumuzda 2 yıllık önlisans mezunu olmuş sayılıyoruz.Ama dgs sınavı ile 2 yıllığı 4 yıllık lisans yapamıyoruz.Yani pmyo mezunları dgs sınavına giremiyo.Aöf sınavsız dikey geçişte kaldırıldığı için açıktan da okuyup tamamlayamıyoruz.Pmyo mezunu birisi 2 yıllık önlisansını nasıl 4 yıla tamamlar ?

 353. başvuru sayısı hakkında bi bilginiz varmı acaba

 354. bu istedikleri belgelerde diplomanın aslınımı götürcez yoksa fotokopisinimi

 355. bu asil ve yedek puanları ne zamn acıklanır tahmininiz kaç olur acaba

 356. ben ygs den 284 aldım parkurdan 43 saniye ile tam puan aldım mülakatımdada 4 sorunun 3 ünü bildim acaba seçilirmiyim .? bide puan hesaplamasında kaç ve üzeri başarılı sayılıyor

  • admin

   Bunu bilme şansımız yok maalesef. 70 ve üzeri başarılı sayılsa da kazanmak için mülakat puanınız yüksek olmalıdır.

 357. pmyo dan mezun olduktan sonra zorunlu çalışma süremiz ne kadar?

 358. Merhaaba, benim üst dişlerimden 2 tanesi fazla yukarıda o bi sorun yaratırmı? ve diş teli bir sorun yaratır mı ?

 359. merhabalar bnm gözümde uzağı 0,75 bozukluk var sıkıntı olurmu

 360. Admin bir sorum olucakdı PMYO okumak için elimde çekirdek kadar hatta biraz daha küçük bir dikiş izi var düştüğüm için ama bu dikiş izi biraz kalın yani birazcık küçük bir çıkıntı var bide aynı elimin bileğimde yine çekirdekden daha küçük bir kesik izi var ama bu izde biraz çıkınıtlı ama jilet izi değil iki izde sıkıntı çıkarmı ? lütfen dikkate alın çok merak ediyorum

 361. bu asil yedek puanlarını ne zamn acıklıcaklar bi bilginiz varmı bide gecen sene sonuçlardan kaç gun önce acıklamışlardı

 362. bi duyum aldımda doğrulunu öğrenmek istedim girdiğimiz polis okulunda mezun olurken bir daha mülakata giriliyomu eger giriliyosa başarılı olamayanlar polis olamıyomu

 363. peki bitirme mülakatından başarılı olamassak ne oluyo

 364. o kadar basitmi ya 2 sene oku 2 dakkada butun hersey bosa gitsin mulakat nasıl oluyo peki

  • admin

   Mülakat uygulamasında soru çekip, sorunuzu yanıtlıyorsunuz. Yakında Polislik Mülakatları uygulamamızı yayınlayacağız.

 365. ben bi yerde okudum yıl sonu mülakatı güvenlik soruşturması içinmiş gerisi göstermelik teferruatmış doğruluk payı nedir fazla rahatsız ediyorum ama sonuçta geleceğimizle ilgili önemli kararlar bunlar

  • admin

   Sene sonu mülakatı ile atılan çok insan var. Sözde felan değil gayet ciddi elinize belge verip evinize gönderiyorlar.

 366. Ben orduda doğdum ama bursada ikamet ediyorum. Eğer pmyo yu kazanırsam hangi şehire gidicem?

 367. pmyo da çarşı izni hariç izin günleri oluyor mu?

 368. pmyo da öğrencilerin yattıkları yerler kaç kişilik?

 369. pmyo niye açıklanmıyo

 370. okulda alınan disiplin cezaları pmyoya girmeye engelmi

 371. Ygs 1 2 3 4 5 6 bölümlerinin hepsinden 270 i geçmemiz şartmı yoksa ygs bölümünden herhangi birisiyle gire biliyomuyuz

 372. Admin ben 02.02.2000 dogumluyum 2018 haziranda basvuru yapabilirmiyim

 373. merhabe ben myo mezunuyum pmyo okulunu kazanmak istiyorum bunun için yine ygs ye girmem gerekiyor mu 1996 doğumluyum

 374. Mrb admin benim kardeşim uyuşturucu dan denetim serbestlik aldı ama düzenli gidip geldi ve başka bir suçu yok oda arkadaş mağduru yanında ki arkadaşın da bulundu kardeşime de işlendi polis lik için bir engel mi

 375. Çok sağol admin şimdi de kendim için sorayım kolum da 3 tane ufak kesik izi var ve fazla belli etmiyor bi engel tasirmi

 376. Hocam kolunda üç tane kesik izi var vefazla belli etmiyor poh e başvurmak istiyorum ne yapmalıyım engel olurmu

 377. 2 Temmuz 2000 doğumluyum bu yıl lise son okuyacağım. Mülakatlara girebilir miyim ?

 378. Admin merhaba 27.03.1995 dogunluyum 2018 de polislik icin basvuruda bulunabilirmiyim bayanlarda 24 yasindan gun almamis olmak gerek diye okudum boylemi degisti mi yas siniri. Ayrica onlisans mezunlari polis oluyor mu simdiden tesekkurler.

 379. dil böümünden polis olunur mu

 380. Admin pmyo mezunu ne olarak göreve başlar
  Pomem mezunu ne olarak göreve başlar

 381. pmyoyu kazananlar intibaka kadar herhangi bi kayıt ve ya geçici kayıt yaptırcakmı

 382. Abi ben 10.10.2000 dogumluyum 2018 de pmyo ya bas vurabilirmiyim abi bide mesela ygs den 300 puan aldim okulda 30 puan verdi pmyo ya 300 puanlami 330 puanlami basvuruyoruz

 383. PMYO istiyorum. Ygs sınavına girip lys sınavına girmek istemiyorum. Sizce ne yapmaliyim? Ygs ve lys sınavlarından ne kadar sure sonra mulakat sınavı olur? Ve nasıl başvuru yapmalıyım?

 384. Ygsden barajı geçip mülakatlarda kalanlar fazla oluyor mu yoksa nadir mi ? 2. Sorum mülakatlarda kaldıgımızda seneye tekrar ygs ye girmemiz mi gerekiyor ?

 385. pmyoda yuzme bilmek şartmı

 386. merhabalar 270 puan alsak okul puanı üstüne eklense bide yedekler olarak mı gidiyoruz yoksa direk normal aday olarak mı gidiyoruz ve en en fazla kaç puan almamız lazım
  Te