PMYO

PMYO Baraj Puanına Okul Puanı Ekleniyor mu?

Polis meslek yüksek okulu hayali bulunan binlerce lise mezunu ve lise sonda okuyan adayın akıllarına takılan sorulardan bir tanesine de bu yazımızda değineceğiz. Hala lisede okuyan veya liseden mezun olup da şartlarını polis meslek yüksek okuluna uyan adaylar yüksek öğretime geçiş sınavından belirlenen polis meslek yüksek okulu baraj puanının ham puan mı yoksa okulun verdiği puan ile eklemeli hali mi diye bugünlerde oldukça sık sorulmakta. Peki ygs den alınan puana okul puanı eklenerek mi polis meslek yüksek okulu baraj puanı oluşturuluyor bu soruya aşağıda sizler için cevap vereceğiz.

PMYO Baraj Puanına Okul Puanı Ekleniyor mu?
Polis adayları yüksek öğretime giriş sınavının başvurularını yaptıktan sonra akıllarına takılan sorulardan olan polislik baraj puanı kaç olur sorusunu bizlere sıkça sormaktaydılar. Bu konu ile ilgili şuanda tahminler oldukça yersiz olsa da bizlerde kendimizce tahminlerimizi önceki yazılarımızda sizlerle paylaşmıştık. Baraj puanı kaç olur sorusunu kenara bırakarak baraj puanının ham puan mı eklemeli puan mı bu konusuna gelirsek, polis meslek yüksek okulları her sene baraj puanını duyururken yapmış olduğu duyuru da polis adaylarının ygs nin herhangi bir puan türünden en az şu kadar HAM puan alması gerektiği duyurusu yaptığını görmekteyiz. Bu da demek oluyor ki arkadaşlar polis meslek yüksek okulları baraj puanında ekleme yapmadan ham olarak almış olduğunuz puan ile sınavlara girebilirsiniz. Yani kimsenin okul puanı aldığı puana eklenmeden sınavlara girmektedirler. Zaten genel olarak da polis meslek yüksek okulu (pmyo) baraj puanı orta düzeyde bir çok öğrencinin alabileceği bir puan olarak belirleniyor. Aşağıda sizlere polis akademisinin geçen seneki baraj puanı duyurusunu paylaşacağız.

Polis Akademisi Resmi sitesinden yapmış olduğu duyuruda Polis Meslek Yüksek Okulu 2016 baraj puanını (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6) en az (270,00) ham taban puan olarak belirlemiştir. Bu duyuruda da görüleceği üzere ham taban puan denilmektedir.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

149 Yorum

   1. Yks tyt puanı hesaplamammış ne yapmam gerekiyor diploma notum 53 obp den 267,500 aldım ne yapmam gerekiyor nasıl polis olacam

 1. Arkadaşlar acil bi sorum var pmyo için sınava girip kazandım ama gitmek istemedim bidaha ki yıl tyt ye girdiğimde okul puanım düşermi

 2. Admin bu senin ham puan dediğin nedir tyt yerleştirme puanı mı yoksa okul puanının eklenmemiş hali mi ?

 3. Sol göz numaram 0.25 astigmat 0.25 miyop pmyoya girebiliyormuyum?ve girersem eğer girdikten sonra göz icin muayene olmam gerekirmi?

  1. Abi şimdi benim puanım TYT puanım 237
   Ama Sözel Ham Puanım 292 şimdi polislik için sadece TYT mı baz Alınıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu