Ana Sayfa / PMYO / PMYO Baraj Puanı Neye Göre Belirleniyor?
PMYO Baraj Puanı Neye Göre Belirleniyor?

PMYO Baraj Puanı Neye Göre Belirleniyor?

Polis olmak isteyen lise mezunu polis adayların en çok kafasına takılan konulardan bir tanesi polis meslek yüksek okullarının baraj puanlarıdır. Polis meslek yüksek okullarının sınavlarına başvuru da bulunabilmek için belirli bir ygs baraj puanının üzerinde puan almak gerekmektedir. Bu baraj puanını geçemeyen adaylar polis meslek yüksek okulu sınavlarına başvuru da bulunamamaktadırlar.

PMYO Baraj Puanı Nasıl Belirlenir?
Lise sonda okuyan ya da liseden mezun olan adayların ygs den sonra bekledikleri tek şeydir polis meslek yüksek okulu baraj puanları. Peki polis meslek yüksek okulu baraj puanları nasıl belirlenmektedir. Polis akademisi baraj puanı belirlerken neyi baz almaktadır kendimizce bu konu da tahminlerde bulunacağız.

Polis akademisi içerisinde bulunan polis meslek yüksek okulu şube müdürlüğü yüksek öğretime giriş sınavı açıklandıktan sonra çalışmalara başlamaktadır arkadaşlar. Yapılan çalışmalarda bizce adayların genel manada ortalama olarak kaç puan üzerinde yoğunlaşıldığı göz önüne alınarak ne ok yüksek ne de çok düşük şekilde bir puan belirlemektedir. Belirlenen puan eğer ki yüksek olur da başvuru sayısı az olursa polis akademisi bu sefer ikinci bir plana geçerek baraj puanı düşürmeye de gidebilir tabi ki. Önemli olan burada başvuracak aday sayısıdır bu nedenle polis akademisi baraj puanını minimum seviyelere çekmemektedir.

Baraj puanları yıllara göre bakılınca zaten çok aşırı bir şekilde değişmemiştir sınavın zorluğuna göre değişmeler olmuştur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi arkadaşlar önemli olan sınavlarda olan başarı durumudur ve bunu da belirleyen polis akademisidir. YGS açıklanmadan ve durumlar değerlendirmeden kimse baraj puanını belirleyemez. Bazı arkadaşlarımız bir kaç internet sitesinin daha önceden baraj puanını 250 olarak açıklamışlar ancak o tür sitelere inanmayınız gerçek baraj puanı polis akademisi tarafından açıklanacaktır.

Bu makalede tam 41 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

41 Soru Var

 1. Mehmet kaan karagöz

  Hocam bu pmyo sınav giriş klavuzu tahmini nisanın kaçı gibi açıklanır?

 2. Sizin baraj puanıyla ilgili bir tahmininiz var mı? Düşebilme ihtimali var mı?

 3. Merhabalar . Benim oğlum ygs den 236 aldı ve çok istiyor polis olmayı sınavda zordu benim düşüncem puanlar geriye çekilerek puanların düşmesi gençlerimize. Şans vermek puanlar 230 a kadar. Çekilse sadece puanların yeterli olmadığını bilgimiz dahilinde mülakat ve fiziki yeterlilikte önemli inşallah puanlar düşer

 4. Ben üniversite öğrencisiyim ama kendi bolumu mu sevmediğim için ygs ye girdim ve 250 puan aldım yorumları okudum sizin en az 260 iner gibi yorumlarinizi gordum bu her bir şey mi 250 olamaz mi ?

 5. Ygs puani yüksek birisine mulakatta kolaylik
  sağlarlar mı

 6. Heycanla barajı bekleyen

  Geçen sene ygsden 299 aldim ama siralamaya giremedim bu sene 290 aldım şansım nedir

 7. Ben ygs den 172 aldım 🙁 hiç şansım yok mu yani 🙁

 8. ygs den 272 aldım giriş şansım var mı 280 olucak diyolar 🙁

 9. Bu senenin baraj puanı ne zaman belli olur

 10. Ygs den 217 aldım şansım varmı

 11. Ygs den 253 aldım barajın 250 olma ihtimali var mı

 12. Okul puanları eklenerek mi hesaplanacak

 13. ben sınavdan 248 aldım baraj 250 olursa başvuru yapablirmiyim illa barajı geçmekmi lazım mülakat ve fiziki yerlilikta kendime güveniyorum 1 puan bile başvuruya engelmi

 14. pymo kppsden girme sansimiz var mi lise mezunuyum.

 15. kpssden girmek istiyorum ama yeterince bilgi yok burda ygsden baska bilgi vermiyolar.

 16. ben ünüversite ikinci sıfta okuyorum hep hayalim polis olmaktı ama kazanamadım buyıl ygs ye girdim 273 aldım okulumu dondurup girebilirmiyim saygılar

 17. Şehit cocuklarinin YGS barajı geçmeleri yeterlimi polis olmak için yoksa puan isteniyormu,

 18. PMYO Baraj puanı açıklandı mı

 19. baraj puanı 270 in üzerine sizce çıkar mı ?

 20. Admin sence pmyo mu daha iyi yoksa pomem mi

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir