Ana Sayfa / PMYO / PMYO Adayları İçin Örnek TYT Soruları

PMYO Adayları İçin Örnek TYT Soruları

Polis Meslek Yüksekokulu okuyarak polis olma hayali kuran lise son öğrencileri, lise mezunları ve önlisans mezunları, TYT hakkında oldukça fazla soruyu bizlere iletiyorlar. Bu sene ilk defa uygulanacak olan Temel Yeterlilik Testi, PMYO başvuruları için ön kriter olarak istenecektir.

Henüz PMYO TYT başvuru puanının kaç olduğu açıklanmasa da, polis adayları TYT’den alabildikleri kadar yüksek puan almalılardır. Çünkü başarı puanı hesaplamada TYT ağırlığı %25 olarak hesaplanmaktadır.

Yaklaşık 20-30 bin adayın gireceği PMYO 2018 sürecinde, TYT sınavında nasıl sorular çıkacağı hususunda birçok söylenti ortalıkta dolaştı. YÖK, sistem üzerinde birçok değişiklik yaptı. Son düzenleme ile birlikte TYT sisteminin bir temele oturtulduğunu söyleyebiliriz.

ÖSYM, yaptığı duyuru ile örnek TYT sorularını adaylarla paylaştı. Aşağıdaki örnek sınav ile, 2018 TYT sürecinden nasıl bir sınava tabii olacağınızı görebilir, çalışmalarınızı bu yönde planlayabilirsiniz.

Testin içeriğinde 40 Temel Türkçe, 40 Temel Matematik, 25 Sosyal Bilimler ve 20 Fen Bilimleri alanından soru bulunmaktadır.

TYT Puan hesaplama ve diğer işlemler için sitemizde arama yapabilir, aklınıza takılan her türlü hususu soru cevap ve yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz:

TYT Örnek soruları indirmek içi TIKLAYINIZ.

Bu makalede tam 467 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

467 Soru Var

 1. Bileğimde yanık izi var ve küçükken düştüğüm için yüzümde bir kaç tane iz var sorun olur mu

 2. Bacağımda yaklaşık 30 cm kadar yara izi var bunun 15 16 cm olan kısmı çok fazla belirgin benim hareketlerimi engellemiyor elenmeme sebep olabilir mi ?

 3. Sağ kolumun dirseğinde yanık lekesi var 3 yıl geçti üzerinden ve bıraz esmer bir leke var bir problem olur mu

 4. Benim omzunmda kesik izi var sorun olurmu

 5. Kollarımda güneşten kalma cilt lekeleri var sorun olur mu ?

 6. Benim kalça tarafında bebekken olan küçük 5-6 cm ameliyat izi var sorun olurmu ??

 7. Lise’yi bittirdim polis olmak istiyorum bunun icin tyt puani gereklimi gerekliyse tyt’de baraji asamadim gene polis olabilirmiyim

 8. Gözlük kullanıyorum sorun olurmu

 9. Abim özel kuvvetlerde uzmançavuş önlisans okuyordum ama işten dolayı sınavlara gidemiyorum seneye sınava girip puanı tuttursam okula kayıt olabilirmiyim 97 doğumluyum henüz okulumu donduramadım

 10. Abim özel kuvvetlerde uzmançavuş önlisans okuyordum ama işten dolayı sınavlara gidemiyorum seneye sınava girip puanı tuttursam okula kayıt olabilirmiyim 97 doğumluyum henüz okulumu donduramadım

 11. beynimde tümör var sağlığımı etkileyecek durumd da değil sorun olur mu?

 12. Gözlerim bozuk 2 numara bide boyum 1 63 sorun olurmu

 13. Gözüm bozuk ameliyat olup çizdirirsem sınavlara girdiğimde sıkıntı olur mu

 14. Merhaba, benim doğuştan her iki ayak parmaklarım 6 tane bu sorun olur mu? Ayrıca spor geçmişim var ve hiç bir şekilde ayağımla ilgili koşmada yürümede problemim yok. Alırlar mı?

 15. ben ön lisans mezunuyum tyt sınavına girmem şart mı acaba

 16. Admin 18 yaşında başvurabiliyormuyuz

  2002 liyim 2021 demi başvuru yapabiliyorum

 17. 2002 liyim 2021 demi başvuru yapabiliyorum

 18. polis 1 sınav dan alıyor yani TYT den alıyor ama ben mülakatı geçemezsem diye 2. oturumada girmek istiyorum. bu mülakatı yada birşeyi etkiler mi? Bir sorun çıkarmış. ve bir de ben mülakatı geçemezsem ne olur. açıktamı kalırım. bir senem gider mi?

 19. Merhaba, Bayanlarda boyda 1 cm icin tolerans tanınır mı ?

 20. Skolyozum var pmyo girmeme engel olur mu? (Çok belirgin değil).

 21. Kolumda küçük dikis izi var ama belli oluyo sorun olurmu

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir