PMYO 2. Yedek Alımı Açıklandı!

22.09.2016
818
A+
A-
PMYO 2. Yedek Alımı Açıklandı!

2016 Polis meslek yüksek okulu 1. yedek alımlarının 24 ağustosta açıklanmasından sonra gözler ikinci yedek alımına çevrildi. 2. yedek alımının açıklanmasını bekleyen adaylara bugün polis akademisinden duyuru yapıldı ve 2. yedek alımları açıklandı. Yedek olarak okullara girmeye hak kazanan adaylar en geç 3 iş günü içerisinde yerleştirildikleri okula istenen evraklar ile başvurmaları gerekmektedir. Sınav sonuçlarına en alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

Polis akademisinin resmi sitesinden yapılan duyuru da şöyle denilmiş;

Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Sınavı 2.yedek aday yerleştirme sonuçları açıklanmıştır.

2016-2017 eğitim öğretim dönemi için Polis Meslek Yüksekokullarına 24/08/2016 tarihli 1.yedek planlamada 255 erkek, 32 kadın olmak üzere toplam 287 yedek adayın planlaması yapılmıştır.

2.yedek planlamada, asıl ve yedek olarak planlanan adaylardan kayıt yaptırmayan ve istifa eden adayların yerine erkek adayların 256’ncı sırasından başlanılarak 107 erkek, kadın adayların 33’üncü sırasından başlanılarak 4 kadın olmak üzere toplam 111 yedek adayın planlaması yapılmıştır.

Bundan sonraki yedek planlamaları için adayların Başkanlığımızın internet sitesini takip etmesi gerekmektedir.

Adaylara sonuçlar posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, internetteki resmi sayfamız üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.

Sonuçlara ulaşmak için TIKLAYIN

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Emre dedi ki:

    Ben çevik kuvet olmak istiyorum nasıl başvuru yapabilirim
    ben lise mezunuyum kpss yle olma imkanım varmı