Ana Sayfa / PMYO / PMYO 1. 2. ve 3. Yedek Alımı Nasıl Yapılır?
pmyo 2. yedek alımı nasıl yapılır

PMYO 1. 2. ve 3. Yedek Alımı Nasıl Yapılır?

Polis meslek yüksek okullarına yedek alımlarının nasıl yapılacağını daha önce http://polisnoktasi.com/pmyo-yedek-alimi-nasil-yapilir/ burada sizlerle paylaşmıştık. 1. yedek alımlarının yapılmasının ardından yedek adayların gözleri 2. ve 3. yedek alımlarına çevirilmiş durumda. Bizde bu yazımızda yedekteki adaylarımız için 2. ve 3. yedek alımlarının nasıl yapılacağından kısaca bahsedelim istedik.

PMYO 1. Yedek Alımı Nasıl Yapılır?
İlk olarak buradan başlayalım istedim arkadaşlar 1. yedek alımı kayıtlar bittikten sonra okula gelmeyen, okula eksik evrakla gelen öğrenciler yerine çağrılan adaylardan oluşmaktadır genel olarak 1. yedek alımı en fazla yapılan yedek alımıdır. 1. yedek alımı genel olarak son kayıt bitmesinin ardından intibağın ilk haftasında salı – çarşamba – perşembe günlerinden birinde açıklanır.

PMYO 2. Yedek Alımı Nasıl Yapılır?
1. Yedek alımı yapıldıktan sonra 3 iş günü içerisinde okullarına başvuran 1. yedek alımındaki adaylar arasından gelmeyenler olabilir bu gelmeyen adaylar ve okuldan istifa eden veya sağlıkta sorun yaşayan adayların yerine 2. yedek alımı yapılır. 2. yedek alımı genel olarak 2. hafta içerisinde veya intibaktan hemen sonra açıklanacaktır.

PMYO 3. Yedek Alımı Nasıl Yapılır?
2. yedek alımı yapıldıktan sonra 3 iş günü içerisinde okullarına başvuran 2. yedek alımlarındaki adaylardan gelmeyenler ve elenenlerden yeni bir liste yapılarak son yedek alımı yapılır. 3. yedek alımı okul açıldıktan sonra açıklanacaktır muhtemelen yani 19 eylül gibi olabilir.

60 Soru Var

 1. yedek alım içinde baraj puanını geçmek gerekiyormu?

 2. 2017 ygs sınavı zordu muhtemelen puanlar düşer 250 ye falan düşerse bn 250 alırsam girebilirmiyim?? teşekkürler.

 3. Merhabalar. Ben 266 aldım bu sene. 12 yıldır bu sınavı bekliyordum ?? Puanların düşme ihtimali var mıdır acaba? Şimdiden teşekkür ediyorum..

 4. Merhaba 17. Yedeğim asil olanlar intibak eğitimine girecek yedekler de o intibak eğitimine girecek mi? İntibak eğitimine girmek zorunlu mu?

 5. Yedeklerdeyim çağrıldığımda direkt pmyoya mı gireceğim? Ayrıca yedeklerden okula kayıt için istenen belgeler nelerdir?

 6. Asillerden istenen belgeler nelerdir? İki gözümün de dereceleri 1.00 sıkıntı olur mu

 7. 190.yedeğim okula kesin çagirirlar mi. Şans durumum nasil?

 8. 665.yedeği girer miyim yorumunuzu merak ediyorum

 9. 1. Yedekler ne zaman açıklanır?

 10. 240 250 yapsak yedege girermiyiz

 11. Merhaba admin 212 yedeğim gelme ihtimali var mı

 12. İntibağa yetişemeyen yedeklere intibak yapılacak mı?

 13. Pmyo okurken Laptop kullanmak yasak mı kendimize ait bi Laptop mesela? Ayrıca telefon da yasak mı?

 14. Baktigimda 1. Yedek planlamasi intibaktan 3 4 gun sonra açıklanıyor bu sene de 10 11 eylul gibi aciklanir mi ? 128. Yedek gelme sansi ne ? Intibak egitimine gittigim de goz derecem yuksek gelirse elerler mi yoksa cizdirmeme izin verirler mi ? Cok soru sordum ama cevabinizi bekliyorum :))

 15. Yedekler açıklandıktan kaç gün içinde kayıt yaptırmak gerekir

 16. 678.sıradayım yedek gelme ihtimali var mi

 17. MEHMET ÖZDEMİR

  Merhaba 419. Yedegim gelme ihtimali nedir ? asm pmyo. Da arkadaşımla görüştüm bu arada 80 kişi kayıt yapmamış 20 kişi de 1 haftada istifa edenlerin sayısı sadece o okulda sizce diger okullardada böylemisir bana sıra gelir mi ? Gelir ise telefon mu açarlar nasıl haberim olacak cevabınızı bekliyorum çok teşeklür eserim

 18. 481. Yedegim 1. Yedekte çağrılmazsam 2. Yedek yada 3. Yedekta çağırılma ihtimalim nedir

 19. 2. Yedek ve 3. Yedek alımları hangi tarihlerde olur aralarında kaç gün süre vardır

 20. Polis akademisinin belirlediği,intibak süresinde istenen kıyafet ve eşyaların dışında, biz kıyafet getirebiliyor muyuz?

 21. 2017 pmyo 1. Yedek sonuçlarında 418 kişi aldılar erkeklerden benim sıram 481 di otomatik olarak sıram 63 e düştü degilmi 2. Yedek planlamasında gitme şansım nedir?

 22. 631 yedek adayim abi umitleniyimi

 23. Yedeklerin intibak eğitimi asillerinki gibi 2 hafta mi olur

  • admin

   İntibak eğitimi olacağını düşünmüyorum. Hızlandırılmış bir alıştırma programı ve sağlık raporu kısmı olur.

 24. Merhaba 419. Yedegim sıra gelir mi ? Gelirse ne zaman açıklanır acaba ? Tahmini

 25. merhaba bana sıra gelse peki üniye kayıtlıyım okuyorum 1. Sınıfım dondurmadan diplomamı alsam gitsem okuldan oradaki saglık kontrolleri ne zaman son bulur en kötü diplomamı alıp gelir üniye devam ederim ?

 26. Benim sıram 443 acaba gelirmi

 27. Taahhütname 2 tane mi olacak? Benim taahhütnamenin aslını noter kendine aldı?

 28. Eksik evrak çıkarsa elenir miyim?

 29. 612 yedegim sita gelirmi ihtimal varmi 3 yedekten

 30. Kolay gelsin yedek cagrimindan sonra 60.yedeğe düştüm gelme ihtimali nedir yedekleri bu hafta açıklama ihtimalleri varmıdır teşekkür ederim

 31. Kardesim su an 27.yedekte. 3. Yedek çağırımı olduğunda kesin gelir mi ?

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir