PAEM

Paem Sınavı Giriş Belgeleri 2023

Baş polis memurları ile kıdemli baş polis memurları Paem eğitim sınavı giriş belgeleri 2023 için hazır hale gelmiş durumdadır.  Amirlik eğitim sınavına girmek isteyen adaylar başvurularını yaptıktan sonra giriş belgeleri için beklemeye geçmişlerdi. Kısa bir süre sonra başvuruların tümü değerlendirilmiş olup, kabul edilen adayların sınava giriş belgeleri yayınlanmıştır. Ön başvurular 06 Mayıs 2023 ve 10 Mayıs 2023 tarihleri arasında kabul edilmişti. Başvuru yapmak için adaylardan birkaç şart isteniyor ve bu şartların birkaçını alt kısımda bulabilirsiniz. Aynı zamanda sınava giriş belgenizi de sorgulayacağınız linki yazının en altında bulabilirsiniz.

Paem Amirlik Başvuru Şartları

  • Lisans bölümü mezunu olmak. (Yurt dışında denklik gören lisans diplomaları da kabul edilmektedir.)
  • Son iki performans değerlendirilmesinin iyinin üstünde olması.
  • 45 yaşından gün almamak.
  • Son iki yıl içerisinde ceza almış olmamak.
  • Memuriyetten çıkarılma cezasına maruz kalmamak.
  • İdari soruşturma geçirmiş olmamak.

PAEM Amirlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlk derece amirlik başvurusu yapmak isteyen kişilerin birkaç belge ile PAEM’e başvurması gerekmektedir. Adaylar ön başvuru yaparken sınav dilekçesini ve 4 adet biyometrik fotoğrafını yanlarına almaları gerekir. Bulunulan ilin eğitim şube müdürlüklerine sınav dilekçesini vererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurudan sonra takiplerinizi pa.edu.tr yani Polis Akademisi resmî web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sonuçlara ilişkin ve sınava ilişkin tüm detaylar pa.edu.tr adresinde yer alacaktır. Aynı zamanda bizim sitemiz olan polisnoktasi.com’u da takip ederek tüm güncel amirlik haberlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde edinebilirsiniz. Üstelik hiçbir ücret ödemenize gerek kalmadan.

2023 Yılında Alınacak İlk Derece Amir Sayısı

Polis Akademisi tarafından yayınlanan resmî duyuruda toplamda 3000 civarı ilk derece amir personelini eğitim bünyesine katacağı belirtilmiştir. PAEM üzerinde gösterilen eğitimlerden sonra adaylar şubelere atanabilecek ve amirlik görevlerini yerine getirebilecekler. İlk derece amirlik eğitim sınavı giriş belgeleri 2023 yılı için belli olmuş, ön başvuru yapan adayların önünde çok az engel kalmıştır. Girecek oldukları sınavdan diğer rakiplerini eleyerek amirlik rütbesinin sahibi olabilecekler. Başvuruları kabul edilip sınavda başarı sağlayan adaylar 15 Haziran 2023 ve 28 Haziran 2023 yılları arasında uzaktan eğitim görecekler.

Polis Akademisi Tarafından Yayınlanan Resmî Duyuru

“Emniyet teşkilatında görevli Başpolis Memurları ile Kıdemli Başpolis Memurlarının Komiser Yardımcılğı rütbesine yükselmesine ilk derece amirlik eğitimi sözlü sınavları 27-31 Mayıs 2023 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı yerleşkesinde yapılacak olup, sınava girmeye hak kazanan adayların sınav giriş belgeleri yayımlanmıştır.

SINAV GİRİŞ BELGELERİ

2023 – PAEM Eğitim Süresi Ne Kadar?
2023 – PAEM Adayları İçin Boy Şartı Nedir ?
Nasıl Komiser Olunur? Komiser Olma Şartları Nelerdir?

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu