PAEM

PAEM 2022 – 2023 Akademik Takvimi

Merakla beklenen birinci sınıflar için PAEM 2022 – 2023 akademik takvimi belli oldu. 2022 yılı içerisinde yapılacakların tam listesi ve tarihlerine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu kapsamda birinci sınıf öğrencileri yıl içerisinde hangi olaylar hangi tarihler arasında yapılacak bilgisine ulaşabilirler. PAEM tercih edecek adaylar için de bir ön bilgilendirme şeklinde olabilir. Genellikle her yıl aynı şekilde program ilerlemektedir. Başvurular ve kayıt tarihlerine kadar her şey takvim içerisinde yer alıyor. Başvuru günleri kaç gün sürüyor, evrak götürmek için kaç gününüz var hepsini öğrenebilirsiniz.

PAEM Nedir?

PAEM açılım olarak Polis Amirleri Eğitim Merkezi Müdürlüğüşeklinde geçmektedir. PAEM, 2015 yılında Polis Akademisinin 2015 yılında öğrencileri polis olarak yetiştirmeyi bıraktıktan sonra ortaya çıkmış olan bir kuruluştur. Burada sivil kişiler ve polis memurları eğitim görebilmektedirler. Polis amiri olmak isteyenler veya rütbesini yükseltmek isteyenler burada eğitim görür. İstediğiniz rütbe doğrultusunda sıkı bir eğitime tabii tutulursunuz. PAEM girişi için belli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

2022 PAEM AKADEMİK TAKVİMİ

PAEM Giriş Şartları Nedir?

  • Lisans mezunu olmak, yurt dışında okuyanlar için lisans mezunlarına denk diploma sahibi olmak.
  • Meslekte iki yılını doldurmuş olmak.
  • Sınavın yapılacağı tarihten 45 yaşından gün almıyor olmak.
  • Performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmak.
  • Kısa veya uzun süreli meslekten uzaklaştırma cezası almamak.
  • Meslekten veya memuriyetten çıkarmaya yönelik suç girişimlerinde bulunmamak.

Yukarıda olan maddeler emniyet mensupları için geçerli olan maddelerdir. Bir de siviller için alım yapılmaktadır. Siviller ise PMYO, POMEM gibi okullara başvurduğu şartlar ile aynı olacak şekilde başvurularını tamamlayabilirler. Fakat bu konu için KPSS gibi puan yeterliliği, taban puanlar farklılık gösterebilir. PAEM, Polis Akademisine bağlı olan bir kuruluş olduğu için tüm detayları Polis Akademisi web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Aynı şekilde PA tarafından yayınlanan tüm güncel haberleri sitemizde yayınlamaktayız. Böylece daha hızlı ve kolay bir şekilde güncel haberlerden bildirim alabilirsiniz.

PAEM İçin Kimler Başvuruda Bulunabilir?

PAEM tercih edecek kişilerin öncelikle 18 yaşını doldurup, 45 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda lisans mezunu veya lisans diplomasına eş değer mezuniyetler ile alım yapılmaktadır. Eğer üniversite lisans mezunu iseniz ve 44 yaşındaysanız okula başvurmanızda herhangi bir sakınca olmayacaktır. Fakat başvurular başladığı zaman 45 yaşından 1 gün bile almış olursanız başvurunuz direkt olarak iptal edilecektir. Bu konuda PAEM 20222023 akademik takvimi baz alarak ufak tahminlerde bulunabilirsiniz. Aşağı yukarı her yıl aynı zamanlarda alımlar gerçekleşiyor. Eğer doğum gününüz o zamanlara uzaksa ve 44 yaşında tercih yapacaksanız takvimi kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Paem Başvurusu Nasıl Yapılır ? Şartları Nelerdir ?
PAEM Mezunlarının İlk Görev Yeri Nasıl Belli Olur?
2022 PAEM Yaş Şartı

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Aralık çok geç değilmi mezuniyet için ya. Normalde Ekim ayında intibak başlardı hep. Şimdi bunlar mezun olmadan da olmaz ki.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu