PAEM 1. Yedek Alımı Açıklandı!

30.09.2016
909
A+
A-
PAEM 1. Yedek Alımı Açıklandı!

2016 yılı içerisinde emniyet mensubu olmayan lisans mezunları arasından alımı yapılan 2000 polis amirleri eğitim merkezi adayı öğrencilerin intibakları geçen pazartesi günü başlamıştı. Pazar günü saat 17.00 itibari ile okula geçici kaydın son olmasıyla birlikte o saate kadar gelmeyen adaylar ve intibakın ilk günlerinde kendi istekleriyle okuldan ayrılmak isteyen adayların yerlerine yedek adayların çağrılacağı duyurulmuştu. Bugün intibak eğitiminin 5. günü olması nedeniyle paem yedek sonuçlarının açıklanması gerçekleştirildi.

PAEM 1. Yedek Alımı Açıklandı!
Yapılan açıklamada ilk yedek alımında kaç kişinin alındığına yer verilmemiş ancak aldığımız bilgilere göre ortalama 94 aday yedek olarak yerleştirilmiş durumda. Polis akademisinden yapılan resmi duyuruda şu ifadelere yer verildi. PAEM sonuçlarına yazının en altından ulaşabilirsiniz.

2016 yılı PAEM giriş sınavları sonucunda yedek aday olarak belirlenen ve 1.Yedek planlamasında müracaat sırası gelen yedek adayların PAEM Giriş ve Eğitim Öğretim Yönetmeliği’nin 22.Maddesinin 2.fıkrası gereğince en geç 03/10/2016 Pazartesi günü saat 17.00’e kadar Polis Akademisi Gölbaşı Yerleşkesinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Müracaat sırası gelmeyen adayların 2.Yedek planlamasını www.pa.edu.tr adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

Adayların intibak eğitimine gelirken 2 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı ve intibak eğitimi süresince ihtiyaç duyacakları diğer eşyalar (yatak kıyafetleri, spor eşyaları, kişisel temizlik malzemeleri, kravat, kurşun ve tükenmez kalem vb,) ile mavi gömlek(tercihen açık renk) ve koyu renk kumaş pantolonlarını(lacivert-siyah) eğitim kıyafeti olarak yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Ayrıca gelecek adaylar yanlarında 2 adet onaylı lisans diploması fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir.

Sınav sonuçlarını öğrenmek için alttaki linke tıklayın.
http://sonuclar3.pa.edu.tr/

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.