PÖH

Özel Harekat Parkuru Açıklandı mı?

En az lise mezunu polis özel harekat alımları ile ilgili her tarafta ne yazık ki asılsız bilgiler dolaşıyor. Bizlerde bu asılsız bilgileri sona erdirmek için bir yazı hazırlama gereği duyduk. Arkadaşlar en az lise mezunu polis özel harekat alımları ile ilgili polis akademisinin resmi sitesi olan www.pa.edu.tr sitesinde resmi bir duyuru olmadığı sürece hiç bir habere inanmayın. Polis akademisi resmi sitesinde her adımı sizlere duyuru ile iletecektir.

Özel Harekat Parkuru Açıklandı mı?
Özel harekat adaylarının merakla bekledikleri parkur fiziki yeterlilik konusuna gelecek olursak arkadaşlar şuana kadar polis akademisi bu konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Bu alımda parkurun nasıl olacağı vs gibi durumlar şuanda net değil. Bir çok siteye baktığımız zaman geçtiğimi dönem polis özel harekat yani 17. dönem pomem alımında ki parkuru bu alımınmış gibi servis ediyorlar ancak böyle bir durum söz konusu değil. Polis akademisi bu konuda resmi bir duyuru yapmadan inanmayın böyle haberlere.

Fiziki Yeterlilik Parkuru Değişir mi?
Polis özel harekat adayları fiziki yeterlilik parkurunun değişip değişmeyeceğini ayrıca sormaktalar. Arkadaşlar fiziki yeterlilik parkuru ile ilgili net bilgi yok henüz ancak başvurunun çok olması nedeniyle polis akademisi böyle bir değişikliğe de gidebilir seçmeyi düzenlemek için. Şuanda değişme söz konusu değil dediğimiz gibi ancak bizimkisi de sadece bir tahmin. Yakın zamanda polis akademisi bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yaparak adayların kafasında soru işaretlerini de silecektir. Sizlerden istenen sadece biraz sabır.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu