PÖH

Özel Harekat Başvurusunda Son Günler!

En az lise mezunu olarak alımı yapılması planlanan 10 bin özel harekat polisi alımında ilk olarak askerlik şartı istenmişti. Yapılan başvurular ve askerlik şartının kaldırılmasını isteyen adayların çokluğu nedeniyle başvuru da askerlik şartı da kaldırıldı. Hatta askerlik şartı yanında askerliğin üzerinden 36 ay geçmemiş olması şartı da vardı bu şartta askerlik şartının kaldırılmasının ardından bu şartta otomatik olarak kaldırıldı.Polis özel harekat olmak isteyen en az lise mezunu olan adaylar 2 kasımdan itibaren polis akademisinin sitesinden başvurularını yapmaya başladılar. Başvuruların başlamasının ardından polis akademisinin sitesi bir anda kilitlenmiş hatta ilk günler bir çok aday başvuru yapamadığından şikayet etmişti.

Şartları Tutmayan Adaylar Boşa Para Yatırmayın!
İlerleyen günlerde düzelen başvuru sisteminde bazı aksaklıklarda mevcut arkadaşlar şuanda yaş olayı dikkate alınmıyor sitede ne yazık ki ve yaşı tutmayanlarda polis özel harekat başvurusu yapabiliyorlar. Yaşı tutmayan adaylara tavsiyemiz başvuru yapsanız dahi parayı yatırmayın çünkü boşa gidecektir. Şartları tutmayan bir çok aday lise de okuyorum başvuru yaptım para yatırdım şeklinde sorular soruyor bunlar ayıklanacaktır ve paranız boşa gidecektir arkadaşlar.

Polis Özel Harekata Kaç Başvuru Yapıldı?
Polis olmak isteyen bir çok aday polis akademisinin internet sitesini kilitlemiş hatta haberlere konu olmuştu bu durum. İlk gün 900 binin üzerinde olan sayfa görüntüleme sayısını bir çok aday 900 bin başvuru yapılmış diyerek başvurudan bile vazgeçenler olmuştu. Şimdi arkadaşlar öncelikle oradaki 900 bin sayısı sitede 19. dönem pomem özel harekat alanına giriş yapanları göstermektedir. Ben bile nereden baksanız başvuru yapmayacağım halde o sayfayı en az 2000 kez görüntülemişimdir her aday en az 1000 kez görüntülemiş olsa zaten dünyanın sayısı yapar bu nedenle bu duruma pek aldırmayın. Şuana kadar ki başvuru sayısına gelecek olursak kapalı grubumuzda bir arkadaşımız halk bankta çalışan bir arkadaşından aldığı bilgiyi paylaştı polis akademisi hesabına 75 tl ücret yatıran kişi sayısı geçen hafta 16 bin civarıymış dedi ne kadar doğrudur bilinemez ama muhtemelen polis akademisi başvurular sonrası bir açıklama yapacaktır. Benim kişisel tahminim ise başvurunun 100 binin üzerinde olacağıdır.

Polis Özel Harekat Başvurusu Son Gün Ne Zaman?
2 Kasım günü başlayan en az lise mezunu polis özel harekat 19. dönem pomem alımında son gün yarın yani 14 kasım 2016 pazartesi. Başvuru yapan arkadaşlara tavsiyem istenen ücreti en geç yarın 4 gibi yatırın sorun sıkıntı yaşamayın sonra para yatırmakta sorun olabilir.

Şimdiden tüm adaylara hayırlı olması dileğiyle..

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. T.C. kimlik numarası yazılı beyanı. (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday
    11 haneli T.C. kimlik numarasını ve bu kimlik numarasının kendisine ait olduğunu el yazısı
    ile ilgili satıra yazacaktır.bu ne demek yha hocam anlamadım ben onlıne yaptım başvurumu dilekçe felan diyor doldurmadım beyan felan anlamadım bır ornegını netten cıkrdım el yazızıyla mı yapacam bılmıyorum yardımcı olurmsuunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu