PÖH

Özel Harekat Başvuruları Ertelendi!

En az lise mezunu olarak alımı yapılacak olan polis özel harekat alımları ile ilgili olarak son dakika gelişmesi yaşandı. Yaşanan son dakika gelişmesinde polis özel harekat olmak isteyen adayların başvurularının 10 Ekim değil 17 ekimde başlayacağını duyurdu. Polis akademisinden yapılan duyur da şu ifadelere yer verildi.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri’ne Özel Harekat polisi yetiştirmek üzere 10.000 erkek öğrenci adayı alınacağı ve Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak online başvuruların 10 Ekim 2016 başlayacağı bildirilmiştir.

Ancak bilgi işlem sisteminde yaşanan teknik sorunlar nedeniyle ön başvurular 17 Ekim 2016 tarihine ertelenmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Başvuruların 1 hafta sonra başlamasının nedeni bize göre başvuru şartlarının henüz açıklanmamasıdır. Bu hafta içi muhtemelen en az lise mezunu polis özel harekat başvuru şartları açıklanacaktır sonrasında da başvuru süreci başlayacaktır.

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

51 Yorum

 1. Peki 17 ekim öncesi doğanlar başvuramayacak mı 9 yada 8 ekim doğumlular 10 ekim olduğu için başvurabiliyordu şimdi ertelendi nasıl olacak bu nasıl iş anlamadım ğitti

 2. ön başvurucu sonucunda mulakatlara giderken sakal traşlı olacagı ibaresi var sormak istedigim uzun saçlı sorun olurmu kesmek gerekir mi mulakatlara giderken ??

 3. Admin yas 28 doğum tarihi 1988 askerden geleli 5 sene oldu biliyorum olmaz ama yinede başvuru yapabiliyormuyuz boy fizik herşey yerinde basvuruların ertelenmesinde acaba sistemde bi değişiklik yapmaları mı olabilir ?

 4. Admin 89 doğumluların bir kısmı 28’inden gün almış oluyor bir kısmı gün almamış oluyor bu konuda bi düzenleme olur mu

 5. 23 Kasım 2013 de teskere aldım unirsite 1 sınıf okuyorum 24 yaşındayım inşaat dan dusdum belimde iki iz kaldı hasta neden kaydı var ben özel harekat a gire bilir miyim

 6. sayın admin merhaba : 04 ARALIK 1988 doğumluyum . yaş hesaplamasında 4 aralıkta 28 yaşından gün almış oluyorum. şuanda resmi olarak 27 yaşında gözükmekteyim. Siz yukarda 88 doğumlular ne yazıkki giremez demişsiniz. bu konuda net bilgi verebilir misiniz.

  1. Yani 4 aralıktan sonra gün almaya başlıyorum. Sizce yanlış mı hesapladım. Şuanda hangi doğum tarihli kişiler ve sonrası tarihte doğanlar başvurabilir . bilgi verebilir misiniz

   1. sayın admin orda yazdığını size yazdım. Ben gerçek neticeyi sizden duymak istiyorum. başvurabilir miyim , başvuramazmıyım. Lütfen beni kesin olarak bilgilendiriniz.

    1. Bence yanılıyorsun. 04 aralık 2016 tarihinden sonra 28 yaşımdan gün almaya başlıyorum şuanda yaşım 27 siz bu kanaate nasıl vardınız bilemiyorum. ama inşallah sizin dediğiniz çıkmaz yasal olarak ben 27 yaşındayım. 4 aralıkta 28 olacam. ve ozaman gün almaya başlıyacam. Admin bu konuda bir çok kişiden yarısı benim dediğimi kesin olarak bildiriyor diğer yarısı sizin dediğinizi. Sizce bu nedir.

    2. Polis akademisinin diğer sınavlarını incelerseniz görebilirsiniz gün alma konusunu inşallah ben yanılıyorumdur.

 7. Ben 25 yaşındayım ve askerden geleli 1sene bile olmadı.Ama lise mezunu olmam için 2017 ocak ayını beklemek zorundayım.Okuldan mezun olabilir yazısı aldım.Bu belge ile özel harekat polisiliğine 17 ekimde başvuru yapabilirmiyim.

   1. Okuldan 2017 ocak ayında kesin mezun olacağıma dair mezun olabilir yazısı aldım bu yazı ile üniversite ye başvuru yapabiliyoruz acaba burda da geçerli olur mu. Mezun olmam için gerekli şartlar var 4sene yüz yüze eğitim aldım ve kredim fazlasıyla var.Acaba olur mu çok istiyorum

 8. bütün şartlar uyuyor birtek askerlik şartı uymuyor askerlğimi bedelli olarak parasını yatırsam . özel harekatçı olabilirmiyim ?

 9. 17 ekim başvurularıda ertelendi ben 26 ekim 1989 doğumluyum inşallah 26 ekime kadar başlar başvurular peki 26 ekimden sonra başvurular alınmaya başlarsa haliyle ben 28den gün almış olacam yinede başvurma şansım hiç mi olmayacam(askerlik eğitimini zor şartlarda almış olsamda) ?

 10. slm admin birçok sitede görüpte kafama takılan bi soruyu sorim dedim 😀
  ???? Özel harekat polisi olmak için iki farklı yöntem bulunmaktadır. PMYO öğrencisi iken seçiminizi özel harekat polisi olmak istiyorum şeklinde yapabilir ya da kadrodayken ve başka bir birimde görev yapmakta iken gerekli şartları sağlamanız durumunda müracaatınızı polis özel harekat olmak istiyorum şeklinde belirtmeniz durumlarında özel harekatçı olabilirsiniz????
  soru işareti içinde olan alan doğruysa sivil ler pöh e direk başvuru yapamıyormuyuz
  lütfen açıklarmısınız kafam çok karışık

 11. lise son sınıfım ortaogretım kpss memurluk sınavına gırcem sınavdan kac almam lazım polislik ıcın

 12. Selam admin pöh alımında hala bir açıklama gelmedi teknik sorun diyorlar ama pek inandırıcı gelmiyor bilgin varmı ne olabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu