Özel Güvenlik Randevu Alma İşlemleri

27.02.2018
1.358
A+
A-
Özel Güvenlik Randevu Alma İşlemleri

Özel güvenlik randevu alma işlemleri hususunda belge almak isteyen adayımızın bulunmuş olduğu il ve ilçe çok önemlidir. Bulunmuş olduğumuz il ve ilçenin ismiyle emniyet müdürlüğünün resmi sitesine girilir ilk olarak bu yolu izlemeniz tavsiye olunuyor resmi site üzerinden alınan randevular daha sağlam oluyor diğer yollarda herhangi bir sıkıntı çıkması halinde yapmış olduğunuz randevu boşa gidebilir. Resmi siteye girildikten sonra randevu al butonuna basarak randevu tarihlerini açıyoruz istediğimiz zamanı bulamayabiliriz. Çünkü en az bulunduğumuz zamandan 1 hafta arayla randevu veriliyor bu yüzden bu sisteme dikkat edelim tarihimizi seçtikten sonra doluluk boşluk oranına göre saatimizi seçiyoruz genellikle her iki saat aralığında veriliyor randevu kişi başına 15 dakika düşecek şekilde sistem ayarlanmıştır.

Özel Güvenlik Randevu Alma İşlemleri

Saat aralığını seçim işlemini yaptıktan sonra dakika işlemine geçiyoruz. Dakikalarımızı seçme işlemi bitince randevumuz karşımıza geliyor onay verildikten sonra randevumuz görüntüleniyor bu kısımda randevumuzu kaydetmemiz gerekiyor. Bu şekilde randevu alacağımız gibi bunun birde e-randevu sistemi ile alınma metodu var o metot daha kolay ama çok yoğun talep olmasından dolayı vatandaşlarımız çoğu zaman randevu almakta zorlanıyorlar.  E-randevu sistemi ile alınabilecek güvenlik randevuları;

 • Silahlı Özel Güvenlik kimlik kartı müracaatı
 • Silahsız Özel Güvenlik kimlik kartı müracaatı
 • Silahsız ÖGG kimlik kartını silahlı kimliğe çevirmek
 • Kayıp – Çalıntı özel güvenlik Kimlik Müracaatı
 • Yıpranmış olan özel güvenlik kimlik kartını değiştirmek için yapılan müracaat
 • Genel kolluk kuvvetlerinden emekli olanlar
 • İl dışı valilikten alınan yıpranan kimlik kartları
 • İl dışı valilikten alınan kayıp – çalıntı kimlik kartları
 • Soyadı değişikliğinden kimlik müracaatı
 • Silahlı özel güvenlik kimlik kartı yenileme
 • Silahsız özel güvenlik kimlik kartı yenileme
 • Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı Müracaatı ( Eski Özel Güvenlik kimliği olanlar )

Özel güvenlik randevu alma işlemleri için e-randevu sisteminden yukarıda saydığımız maddeler için randevu alınabilmektedir. Çok kimsenin başvurmasından, sistemde tıkanıklık ve yoğunluğun olmasından dolayı siteye giriş yaptığımızda ana ekranda tarih bölümüne geldiğimizde sayfa sekmesinden çıkılmamalı sayfayı yenileme yapılıp sayfadan çıkış yapmadan bu işlem tekrar tekrar gerçekleştirilmeli, en son mavi altı çizili tarih gelince üzerine basılıp saat seçimine geçiliyor. Bu seçim bitince hangi grubun randevusuna alınacağı tercih edilir ve randevu işlemi gerçekleşmiş olur.

Özel güvenlik randevu alma işlemleri herhangi bir polis merkezinden halledilmez sadece il veya ilçede bulunan polis ana merkezlerinde bulunan randevu ile vazifeli memurdan bir tarihe randevu alınabilir. Randevu almadan sabahtan gidilip polis memurlarının yardımları ile ve yoğunluğun az olmasından dolayı yardımcı olunabilir. Özel güvenlik randevu alma işlemleri e-devlet tarafından alınabileceği gibi şu anda bu sistem üzerinde çalışılıyor, hayatımızın birçok alanında da bizim işimizi kolaylaştırıyor.

E-randevu dan alınacak olan randevularda bizlerden istenilen belgeler TC kimlik numarası, telefon numarası, isim soy isim, doğum yılı bilgilerini girilecek bu bilgileri girdikten sonra kayıt işlemi gerçekleşiyor hangi polis merkezinden alındığını da başta tarih kısmından önce seçilmeli vatandaşlarımız tarafından çok gidilmeyen gidilmesi zor olan yerlere randevu alınması daha kolay ve yakın tarihe alınıla bilir. Sistemi bu şekilde yapıldıktan sonra randevu alındıktan sonra randevu günü ve saatinden en az yarım saat önce orada bulunulması icap ediyor.

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.