Ana Sayfa / POLİSLİK / Neden Polis Olmak İstiyorsun?

Neden Polis Olmak İstiyorsun?

Çevrenizden birçok defa duymuşsunuzdur: “Neden polis olmak istiyorsun? Bu kadar rahat meslekler varken bula bula polislik mesleğini mi buldun?…” Askerlik ile birlikte polislik mesleğini tercih edenlerin bu tarz sorularla karşılaşma ihtimalleri oldukça yüksek diyebiliriz.

Sitemizin genel ziyaretçi profili polis adayı olduğuna göre, bu konuda herkesin bir fikri olduğunu düşünüyorum. Bu soru, polislik mülakatlarında da oldukça fazla sorulmaktadır.

Neden Polis Olmak İstiyorsun?

1) Hayalimdeki meslek olduğu için istiyorum. Küçüklükten beri filmlerde izlediğim, kötülerle mücadele eden ünüformalı kahramanlardan olmayı kim istemez ki?

ozel-harekat-askerlik-sarti-kaldirildi

2) Vatanımı sevdiğim, ona en faydalı şekilde hizmet etmek istediğim için polis olmak istiyorum. Ülkemize karşı art niyet taşıyan insanlarla en etkili mücadeleyi emniyet teşkilatı içerisinde verebileceğimi düşündüğüm için bu mesleği istiyorum.

3) Yapıma, kişiliğime ve düşünce dünyama uyduğu için polislik mesleğini istiyorum. Kamunun güçlü ve şefkatli otorite aracı olan kolluk kuvvetlerinde olmak bana en uygun meslek diyebilirim.

4) Sorun çözen, olumsuzluklara müdahale eden, adalet için çalışan ve gücü temsil ettiği için polis olmak istiyorum. Bu mesleği ve üniformasını hakkıyla taşıyacağımı düşünüyorum.

10-bin-ozel-harekat-alimi-ile-ilgili-yeni-aciklama

5) Ben vatanını, milletini, bayrağını, ulusunu, halkını, geçmişini ve kaderi olan yaşadığı toprağı seven bir insanım. Hayallerim, hedeflerim ve amaçlarım bu vatana hizmet için beni polis olmaya teşvik ediyor. O nedenle polis olmak istiyorum.

Bu maddelere daha birçok alt başlık eklenebilir. Neden polis olmak istiyorsun diyen birine birçok farklı gerekçe ve fikir ifade edilebilir. İşin iç yüzüne girer ve dürüst olursak, ülkemizde polis olmak isteyen çoğu kişi garanti iş, iyi maaş ve işsizlikten bunaldığı ve son kapı olarak gördüğü için polis olmak istiyor.

Bu düşünce doğru mu? Mutluluk getirir mi? Kişileri tatmin eder mi? Bu soruların cevabı kişilerin kendi vicdanlarındadır. İyi bir polisin sahip olması gereken özellikleri BURADA sizlerle paylaşmıştık. Eğer bu özelliklere sahipseniz, polislik mesleğini hakkıyla ve adaletle yerine getireceğinize inanıyorsanız, bu mesleği para ve gelecek kaygısı ile yapmanızda bir sorun olmadığı düşüncesindeyim. Yeter ki ülkemizin ve teşkilatın sizden bekledikleri hizmeti gerçekleştirin…

Peki siz neden polis olmak istiyorsunuz? Düşünceleriniz nelerdir? Yorum kısmından iletebilirsiniz.

Bu makalede tam 24 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

24 Soru Var

 1. Ülkemde yaşanan teror olaylarini onlemek için yarin cocuklarim rahat etsin diye

 2. Bir mesleği istiyorsa insan nedensiz sevmeli bence benim bir nedenin yok ama illa bir neden arıyorsak ben bu mesleği ne parası için ne de karizması için istiyorum aslında ben bu mesleğin yaşatma dürtüsüne aşığım birileri için yaşayıp yaşatmaya

 3. 5 çünkü ben bi TÜRK’ÜM ve kanım savaşçı ve özgür olmak zorunda sancağım yaşadığım toprakta dalgalanmalı vatanımız Turan için çabalamalıyız milletimiz uyanmalı biz Türk’üz bu yüzden onların faşistlik ırkçılık ve eşitlik yalanlarına kanmamalı ve Türk milliyetçisi olmalıyız

 4. Parası için yapılacak bir iş değildir polislik hatta iş demek de çok doğru değildir bir yaşam tarzıdır polislik bence. Kalpleri Vatan için Bayrak için çarpanların, önce vatan diyenlerin, ortak kaygısı bu olan kadın erkek her vatanseverin ortak paydada buluştuğu noktadır polislik ve tabi askerlik. Alemde şer Oğuzda er tükenmez. Böyle gördük böyle öğrendik biz. Yüreği vatan için çarpanlara burdan selam olsun.

 5. Polis olmak istiyorum çünkü; insanları korumayı, kollamayı , zalimin karşısında mazlumun yanında olmayı istiyorum. Sevdiğim, hayalini kurduğum üniformanın içinde hayat kurtarmak istiyorum. Adaletimi din, dil ve ırk ayrımı yapmayarak kullanmak kullananların karşısında olmak istiyorum. Bu mesleğin parasına değil vicdanına güveniyorum. Bu yüzden polis olmak istiyorum.??❣️

 6. Polislik ve askerlik haricinde hiç bir meslek yüreğimi sızlatıp gözlerimi doldurmuyor her şehidimizi gördüğümde allahım bana da nasip et vatan toprak aşkımı vatan için hizmet ederek güçlendirim diyorum bu yüzden polis olmak istiyorum

 7. Polis olmak istiyorum çünkü; insanları korumayı, kollamayı , zalimin karşısında mazlumun yanında olmayı istiyorum. Sevdiğim, hayalini kurduğum üniformanın içinde hayat kurtarmak istiyorum. Adaletimi din, dil ve ırk ayrımı yapmayarak kullanmak kullananların karşısında olmak istiyorum. Bu mesleğin parasına değil vicdanına güveniyorum. Bu yüzden polis olmak istiyorum. ?❤

 8. Ben polis olmayı çok istiyorum çünkü benim hayallerim bu vatanima ve milletime bi faydam olursa ne mutlu bana ben bu Vatan için ölürüm de yaşatırımda ailemi gururlandirmak için yapamazsın diyenlere inat insallah polis olacağım. O bayrağı gururla taşıyacağım.

 9. Ulkemde her gecen gun artan gerginlik ve sehit haberleri beni bu meslege itiyor. Ayriyetem benim yapımda var bu nen haksızlıga ve adaletsizlige gelemeyen bir insanim.

 10. Vatan namustur ve herkes namus borcunu farklı şekilde ödemek ister ben borcumu bu şekilde ödemek istiyorum atalarıma verdiğim sözü bu şekilde tutmak istiyorum

 11. Vatanım ve milletim için en etkin şekilde emniyet teşkilatı içinde çalışabileceğimi düşünüyorum. Yani 2 bende.

 12. Polis olmayı istiyorum çünkü ben bu mesleğin tam bana göre olduğunu biliyorum kalpten ve sevgi ile yapılacak bir meslek insanlara yardım etmeği çok seviyorum ve vatanımı korumak istiyorum vatanım için canımı feda etmeye hazırım kendimi polis üniforması içinde görmek istiyorum hayali bile çok güzel Allah kalpten isteyen herkese polis olmayı nasip etsin .

 13. Ben polis olmak istiyorum çünkü :insanlara yardım etmeyi çok seviyorum ve çok mutlu oluyorum vatanını korumak istiyorum polis üniformasını giydiğimi hayal bile edince çok mutlu oluyorum polis olmak benim tek ve en büyük hayalim insan sevdiği mesleği yapmalı bence inşallah polis olmayı gönülden isteyen herkese Allah nasip eder

 14. Gülsüm Demircan

  Parası için yapılacak meslek değil ki polislik.. Anlatsak da anlamazlar. Bu içimizdeki vatan sevgisinin değeri parayla ölçülmez. Millyonlar verilse de satın alınmaz. ❤

 15. kadın arkadaşlar
  burada kendinizi ifade etmeniz sizi daha iyi polis yapmayacak, birisi burayı okuyup”şunu poliss yapalım” demeyecek. yani kasmayın, kendinizi geliştirin. vatan sevgin (!) içini kemiriyor biliyoruz, o zaman kendini zihinsel olarak geliştir. yabancı dil öğren, bilimsel gelişmeleri takip et, tarihini iyi öğren, siyaset bilimi öğren, sosyoloji öğren, LİSANS bitir, yüksek yap, çağının insanı ol , batıl inançlarından kurtul, ATATÜRK’ü ve silah arkadaşlarının emaneti akla, ilkelere sıkıca bağlan, onu canın pahasına koru, hukuk bil, TÜRK’e yakışır şekilde davran.

 16. Bayram Mutlu OĞUZ

  Yoruma katilmami istediniz bende şu nedenle polis olmak istiyorum. VATAN’ım Ve milletimi ezanimi ve bayrağimi korumak icin bikac çapulcuya vatan birakamak icin bende polis olmak istiyorum.

 17. Ülkeme hizmet etmek istediğim alan olduğu için polis olmak istiyorum onuru gururu ve şerefi temsil ettiği için polis olmak istiyorum.

 18. Admin, paem tarihleri belli oldu , peki pomemin tahmini ön başvuruları ne zaman başlar?

 19. Ölmek için değil yaşatmak için polis olmak istiyorum

 20. birisi sana desin örengin amarikada polislik iyimiş diyen bir arnaval cıksın Türkiye kötü laan amarikan polisi ol daha iyi laaan diyen bir avel ben nederım biliyonmu amarikadaki polisler paralı bir katilden başka bişey degildir Türk polisi ülkenin bekcisi gibidir herzaman korur her sucu önler gerekirse catışmada sehit olmak icin herşey yapar

 21. Neden polis olmak istiyorsun sorusuna verilecek en güzel cevap ;
  Hayalimdi gerçeğe çevirmek için.

 22. Alp Deniz Çakır

  Güç ve adalet kanımda var

 23. Nice Leylalar, nice Eylüller için polis olmak istiyorum.Doğduğum toprağıma,gökte dalgalanan al bayrağıma vatanıma yurduma aşık olduğum için polis olmak istiyorum .Tek hayalime kavuşmak için istiyorum ve kendimi bu cesur güçlü görevi hakkıyla yerine getireceğimi düşünüyorum.

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir