Ne Zaman Emekli Olabilirim

11.11.2017
848
A+
A-
Ne Zaman Emekli Olabilirim

Çalışan tüm bireylerin, gelecek planlamalarının en başında emeklilik dönemi yer alır. Emeklilik zamanları, insanın maddi ve manevi en muhtaç olduğu dönemlerdir. Her insan, bu zaman evresini en rahat ve huzurlu bir biçimde geçirmek ister. Bunun yolu ise emeklilik dönemini akıllıca planlamada yatmaktadır.

Çalışma hayatı boyunca emeklilik için birikim ve yatırım yapan insanların akıllarına gelen soruların başında ne zaman emekli olurum hususu gelmektedir. Hayatı boyunca bu dönem için birikim yapan insanlar, hayatlarının bu son döneminde hangi ekonomik koşullarda yaşayacaklarını bilmek isterler. Çünkü, bu dönemi şimdiden planlamayan insanlar, gelecek kaygısından kurtulamaz, atacakları adımları planlayamazlar. Emeklilik döneminde nelerle karşılaşılacağını her çalışanın bilmesi elzemdir. Bu amaç ile hazırlanmış çok güzel bir hesaplama aracını ve bilgi makalesini sizlere tanıtmak istiyoruz.

SSK.biz.tr sitesi bu amaç için oldukça faydalı bir makale ele almış. Bu makalede, çalışanlar emeklilik için aranan şartları erkek ve kadın olarak ayrı ayrı bulabilirler. Bu konuda yetkili kuruluşların da belirtildiği yazıda, örnek yaş- emeklilik hesaplamaları oldukça açıklayıcı ve detaylı şekilde örneklendirilmiş durumda.

SSK, Bağkur ve Emekli sandığı için farklı senaryoların işlendiği yazının son bölümünde ise, ziyaretçiler için soru-cevap bölümü mevcut. Siz de, dilerseniz verdiğimiz bağlantıdan emeklilik hesaplamalarını kendiniz yapabilir, dilerseniz bu konuda otorite olan site yetkililerine aklınıza takılan hususları sorabilirsiniz.

Ne zaman emekli olabileceğiniz konusunda bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız, mutlaka bu yazıda sizlere tanıttığımız yetkili siteyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Kaynak: https://www.ssk.biz.tr/emeklilik-hesaplama-ne-zaman-emekli-olabiliri/

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.