MSÜ DENİZ HARP OKULU’NA ÜNİVERSİTELERDEN ALIM BAŞLADI!

20.10.2018
1.096
A+
A-
MSÜ DENİZ HARP OKULU’NA ÜNİVERSİTELERDEN ALIM BAŞLADI!

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ DENİZ HARP OKULU 3. SINIFINA ÜNİVERSİTELERİN 3. VE 4. SINIFLARINDAN ÖĞRENCİ ALIMI YAPACAĞINI DUYURDU

MSÜ Deniz Harp Okulu üniversitelerin 3. ve 4. Sınıflarından subay öğrenci olabilmeleri için alım ilanı yayımladı.
Buna göre Deniz Harp Okulunun 3. sınıfına (hâlihazırda üçüncü ve dördüncü sınıfta okuyan öğrencilerden) 2018-2019 eğitim öğretim yılı 2. yarıyılından başlamak üzere öğrenim görmek için erkek öğrenci alınacaktır. Şeklinde duyuru yaptı.

MSÜ DENİZ HARP OKULU yayınlamış olduğu ilanla 18 Ekim 2018-19 Kasım 2018 tarihi saat 16:00’a kadar sürecek olan alımlarda bazı şartlar mevcut.

Msü deniz harp okulu başvuru kılavuzunda özellikle başvuracak subay adayların erkek öğrenci olacağını olduğunu açıkladı.

Yanı sıra öğrenci adaylarının 1994 yılı sonrası yani en fazla 24 yaşında olma şartı var.

Msü Deniz Harp okuluna başvuracak adayların Yök tarafından onaylanmış olarak Deniz Harp Okulu bölümlerine denk gelen, Bilgisayar mühendisliği, Elektrik-Elektronik mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümlerinden olması gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN HANGİ PUAN TÜRÜ İSTENİYOR?

Adayların okuduğu bölüme yerleştirildiği yıl aldıkları LYS MF-4 Başarı Puanına sahip olması aksi halde başvuruyu yapamayacakları bildirilmiştir. Ayrıca dikey geçiş sınavı DGS ile bölümlere geçen öğrencilerin başvurusu kabul edilmemektedir.

İLK DEĞERLENDİRME SÜRECİ

Msü deniz harp okuluna başvuracak subay öğrenci adaylarının başvuru esnasında sisteme yükledikleri Öğrenim Belgesi (Transkript) kontrol edilerek değerlendirmeye alınacaktır.
MSÜ Komisyonu tarafından incelenerek 3’üncü sınıfta öğrenim görmesi uygun olan adaylar tespit edilecektir.

2. Değerlendirme

İlk başvuru aşamalarını geçen öğrenci adayları 04 Aralık 2018 tarihinde kurumun sitesi üzerinden veya sms ile bilgilendirilerek 2. Seçim aşamalarına MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (Mamak/ANKARA) 10-21 Aralık 2018 tarihleri arasında geçecektir.

FİZİKİ DEĞERLENDİRME

MSÜ Deniz Harp Okulu öğrenci adaylarının Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği esaslarına göre ölçümleri yapılacaktır.
400 m. Koşu, Durarak Uzun Atlama, Mekik, Barfikste Kol Çekme, Basketbol Topu Fırlatma. (2 branştan puan alamayan elenmektedir.)

Yukarıdaki aşamaları geçen öğrenciler için;

ADAY DEĞERLENDİRME PUANI
%MF-4 Başarı Puanı + %MÜLAKAT PUANI, %FYT PUANI şeklinde hesaplanacak olup,

BAŞVURU SONUÇLARININ İLANI

asil yedek adayların ilanı kurumun sitesinde veya sms olarak 3 Ocak 2019 tarihinde yayınlanacaktır.

EĞİTİM SÜRECİ

Deniz harp okulu subay öğrenci adayaları 14-24 Ocak 2019 tarihleri arasında intibak eğitimlerini gördükten sonra 25 Ocak 2019 tarihinde yemin töreni yapacaklar.

ADAYLARIN DİKKATİNE

  • 1. Üniversitelerin kılavuzda belirtilen lisans programlarından, Deniz Harp Okulunun 3. sınıfına (hâlihazırda üçüncü ve dördüncü sınıfta okuyan öğrencilerden) 2018-2019 eğitim öğretim yılı 2. yarıyılından başlamak üzere öğrenim görmek için erkek öğrenci alınacaktır.
  • 2. Adaylar başvuru esnasında, öğrenim gördükleri üniversitelerden alacakları Öğrenim Belgesini (Transkript) pdf formatında tarattıktan sonra başvuru ekranındaki eğitim bilgisi bölümünde bulunan Transkript yükleme butonunu kullanarak yükleyecektir. Adaylar, belgenin uygun ve okunaklı şekilde yüklendiğinin kontrolünü Transkript görüntüle butonuna basarak yapacaktır. Öğrenim Belgesini (Transkript) okunaklı ve eksiksiz yüklemeyen adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.
  • 3. Başvuru, seçim aşamaları ve seçim aşamaları sonrası işlemlere ait kurallar kılavuzda açıklanmıştır.
  • 4. Kılavuzda yer alan kurallar, kılavuzun yayın tarihinden sonra yasama, yürütme ve yargı organları ile Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü tarafından gerekli görüldüğü takdirde değiştirilebilir.
  • 5. Kılavuzda yer alan bilgi ve duyurular hiçbir gerçek ve tüzel kişiye mali ve hukuki anlamda kazanılmış hak doğurmaz. Başvuru sahipleri bu durumu önceden kabul etmiş sayılır. Bu ve benzeri durumlarda izlenecek yol, Milli Savunma Bakanlığı ile koordineli olarak Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü tarafından belirlenir ve kamuoyuna internet aracılığı ile duyurulur. Bu nedenle adayların Milli Savunma Bakanlığı internet sayfasını sık sık kontrol etmeleri yararlarına olacaktır.
  • 6. Temin faaliyetleri süresince her türlü resmi duyuru ve bilgilendirme https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Adaylara yapılacak çağrılarda adayların beyan ettikleri cep telefonu numaralarına kısa mesajla bilgilendirme yapılacağından, adayların iletişim numaralarını güncellemeleri önem taşımaktadır.

Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

MSÜ Göz Muafiyet Şartları Nelerdir ?

2018 MSÜ Harp Okulları Astsubay Alımı Fiziki Yeterlilik Şartları

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.