Yeni Haberler
Ana Sayfa / POLİSLİK / Misyon Koruma Başarı Sırası Nasıl Oluşturulur?

Misyon Koruma Başarı Sırası Nasıl Oluşturulur?

Misyon koruma sınavlarının yazılı ve sözlü sınavlarında başarılı olanlar arasından nihai başarı sırası oluşturulur. Bu başarı sırasının nasıl oluşturulduğuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

(1) Nihai başarı sıralaması, bu Yönetmeliğin 10 uncu maddesi gereğince yapılan yazılı sınav ile 12 nci maddesi gereğince yapılan mülakat sınavında başarılı sayılanların yazılı sınav puanları ile mülakat sınavı puanlarının aritmetik ortalaması alınarak koruma amir ve memurları için ayrı ayrı hesaplanır. Koruma amir ve memurları, nihai başarı puanı en yüksek toplam puana ulaşan adaydan başlamak üzere kendi aralarında sıralanır.

(2) Yazılı ve mülakat sonuçlarına göre başarılı aday sayısının tespitinde; Dışişleri Bakanlığı tarafından Genel Müdürlüğe ayrı ayrı bildirilen koruma amiri ve memuru sayısı kadar aday sayısı esas alınmakla beraber, koruma amir veya memurlarından başarılı olanların sayısı yeterli sayıya ulaşmasa dahi başarılı aday listesi bu haliyle Dışişleri Bakanlığına bildirilir.

(3) Koruma amir ve memurları için ayrı ayrı düzenlenecek nihai başarı sıralaması Başkanlığın Pol-Net adresinden ilan edilir. Bu ilanla sonuç duyurusu tamamlanmış sayılır. Ayrıca adrese bir tebligat yapılmayacaktır.

(4) Üçüncü fıkraya göre hazırlanacak nihai başarı listesinde eşitlik olması durumunda eşitlik bozuluncaya kadar aşağıdaki esaslar sırasıyla takip edilerek;

a) Yazılı sınavda yüksek puan alan adaya,

b) Amirlerde kıdem sıralamasına göre önde olan adaya,

c) Memurlarda sicil numarası küçük olan adaya,

öncelik tanınır.

(5) Nihai başarı listesi, müteakip sınav dönemine kadar geçerlidir.

Kafanıza takılan sorularınızı lütfen aşağıdaki resme tıklayarak SORU-CEVAP alanımızdan sorunuz..

Lütfen alttaki beğen butonuna tıklayarak FACEBOOK sayfamızı beğeniniz...

İlginizi Çekebilir...

Yanık İzleri Polis Olmaya Engel mi

Yanık İzleri Polis Olmaya Engel mi?

Polislik hayaliyle yanıp tutuşan adayların sürekli olarak kendileri ile ilgili kafalarına taktıkları soruları sitemizin http://polisnoktasi.com/soru-cevap/ …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir