MHRS Tokat Randevu Nasıl Alınır?

02.02.2018
756
A+
A-
MHRS Tokat Randevu Nasıl Alınır?

Tokat’ta bulunan kişiler hastaneye giderek muayene olmak istediğinde fazla sıra beklememek ve erkenden muayene olabilmek için günün erken saatlerinde hastaneye giderek sıra almaktadır. Alınan sıra sonrasında ise muayene zamanının gelmesi de beklenmekte ve böylece uzun bir süre beklenmiş olmaktadır. Hastanedeki yoğunluğa ve sabah gelme saatine bağlı olarak bekleme süresi 5 saate kadar çıkabilmektedir ki insanların bir kısmının o kadar sabrı olmayıp muayene olmadan gitmektedir.

Böyle uzun süre beklememek için Sağlık Bakanlığı tarafından uzun süredir uygulanan randevu sisteminin kullanılması gerekmektedir. MHRS Tokat randevu nasıl alınır sorusunun cevapları sayesinde insanlar beklemeden muayene olabilmektedir. Bunun için randevu alınması ve randevu saatinden sadece 15 dakika önce hastaneye gelerek giriş yaptırılması gerekmektedir. Böylece 30 dakika içinde muayene işlemi tamamlanmış olmaktadır.

MHRS Tokat Randevu Nasıl Alınır?

Yukarıdaki nedenlerden dolayı MHRS Tokat randevu nasıl alınır sorusunun cevapları çok büyük önem taşımaktadır. Söz konusu sorunun iki farklı cevabı bulunmakta ve bunlar sayesinde çok kolay bir şekilde randevu alınabilmektedir. Bunlardan ilki telefondan randevu alınmasıdır. Bu şekilde randevu alabilmek için Sağlık Bakanlığının ALO 182 hattının sabit ya da cep telefonu ile aranması gerekmektedir. Bu arama sonucunda telefondaki görevli bir takım bilgiler istemekte olup bu bilgilere göre randevu alma işlemi tamamlanmaktadır. Randevu alabilmek için istenen bilgiler şunlardır:

 • Muayene olacak kişinin T.C. kimlik numarası
 • Muayene olmak istenen il
 • Gidilecek olan hastane ve poliklinik
 • Poliklinikteki doktorlar arasından yapılacak seçim
 • Tarih ve saat

İstenen tarihte randevu olmaması durumunda hastaların ya doktor seçimlerini değiştirmeleri ya da farklı bir tarih seçmeleri gerekmektedir.

MHRS Tokat randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı da internet olup insanlar internet üzerinden de randevu alabilmektedir. Bunun için öncelikle Sağlık Bakanlığı tarafından randevu hizmeti vermek için hazırlanan siteye giriş yapılması gerekmektedir. E-devlet şifresi bulunmayan kişilerin mutlaka bu siteye üye olmaları ve şifre almaları gerekmektedir. Bunun için de izlenmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Buna göre:

 • Hastaların öncelikle https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine girmelidir.
 • Siteye giriş yaptıktan sonra çıkan haritadan Tokat’ın seçilmelidir.
 • Yapılacak seçimden sonra Tokat’ta bulunan hastanelerin listesi gelmektedir. Bu listeden muayene olmak istenen seçilmeli ve randevu al butonuna basılmalıdır.
 • Açılacak olan yeni sayfada “üye ol” kısmına giriş yaparak gerekli formlar doldurulmalıdır. Böylece üyelik işlemleri tamamlanmış olmaktadır.

Üye olduktan sonra MHRS Tokat randevu nasıl alınır sorusunun internet cevabı daha rahat anlaşılacaktır. Randevu almak için izlenecek adımlar şu şekildedir:

 • Hastaların öncelikle https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine girmeleri gerekmektedir.
 • Siteye giriş yaptıktan sonra çıkan haritadan Tokat’ın seçilmesi gerekmektedir.
 • Yapılacak seçimden sonra Tokat’ta bulunan hastanelerin listesi gelmektedir. Bu listeden muayene olmak istenen seçilmeli ve randevu al butonuna basılmalıdır.
 • Daha sonra ise şifre girilmelidir.
 • Poliklinik, doktor, tarih ve saat seçimi yapılarak onaylanmalıdır.

MHRS Tokat Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.