MHRS Tekirdağ Randevu Nasıl Alınır?

02.02.2018
775
A+
A-
MHRS Tekirdağ Randevu Nasıl Alınır?

Trakya bölgesinden bulunan Tekirdağlılar hastanede erken muayene olabilmek için günün erken saatlerinde hastaneye gitmekte sıraya girmektedir. Daha sonra ise sıranın gelmesini bekleyerek muayene olmaktadır. Söz konusu süreçte Tekirdağlıların bazen 2 saat bazen ise 5 saat beklemesi gerekmektedir. Bekleme süresi hastanede bulunan yoğunluğa bağlı olarak farklılık göstermektedir.

MHRS Tekirdağ randevu nasıl alınır sorusunun cevapları hakkında bilgi sahibi olmak Tekirdağ’da yaşayan kişilerin daha rahat muayene olmasını sağlamaktadır. Muayene olacak kişilerin randevu almaları durumunda hastaneye randevu saatinden sadece 15 dakika önce gitmeleri ve giriş yaptırmaları gerekmektedir. Daha sonra ise muayene olabilen hastalar toplamda 20 dakikada muayene işlemini tamamlamaktadır. Bu da insanlara çok büyük bir kolaylık ve rahatlık sağlamaktadır.

MHRS Tekirdağ Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Tekirdağ randevu nasıl alınır sorusunun iki farklı cevabı yani iki farklı randevu alma yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki telefon ile diğeri ise internet üzerinden alınmaktadır. Telefon ile randevu alabilmek için bilinmesi gereken bazı hususlar bulunmakta olup insanların bunlara uyması zorunludur. Telefon ile randevu alabilmek için öncelikle Sağlık Bakanlığının ALO 182 hattının aranması ve buradaki görevliye bağlanılması gerekmektedir. Bağlantı sağlandıktan sonra ise telefondaki görevli tarafından istenen bilgilerin eksiksiz bir biçimde verilmesi gerekmektedir. Telefondaki görevli insanlardan öncelikle T.C. kimlik numaralarını istemektedir.

Daha sonra ise hizmet alınmak istenen il ve hastane sorulmaktadır. Bu aşamada insanların il olarak Tekirdağ, hastane olarak da burada bulunan hastanelerden muayene olmak istenenin belirtilmesi gerekmektedir. Bu aşamadan sonra poliklinik ve doktor seçimi yapılmalıdır. Son olarak ise randevu istenen tarih ve saat söylenmelidir. Fakat istenen tarihte uygun yer yoksa görevli tarafından önerilen tarihler değerlendirilmeli ya da doktor değişikliğine gidilmelidir.

MHRS Tekirdağ randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı ise internet olup günümüzde herkes rahatlıkla internete ulaşabilmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan internet sitesine e-devlet şifresi ile ya da üye olarak girişin sağlanması durumunda randevu alınabilmektedir. E-devlet şifresi olmayanların mutlaka üyelik alması gerekmektedir. Bunun içinde sitenin ilgili bölümüne giriş yapılması ve ardından da gereken formların eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Bunların doğru bir şekilde yapılması durumunda üyelik işlemleri tamamlanmış olmakta ve alınan şifre ile siteye giriş yapılabilmektedir. Ayrıca sonraki randevu alma işlemlerinde de aynı şifre kullanılmaktadır.

MHRS Tekirdağ randevu nasıl alınır konusunda internetten nasıl randevu alınacağı aşağıda genel hatlarıyla anlatılmıştır. Hastaların öncelikle Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan siteye giriş yapması gerekmektedir. Sitenin adresi https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ şeklinde olup insanlar rahatlıkla ulaşabilmektedir. Adrese giriş yaptıktan sonra öncelikle haritadan Tekirdağ’ın seçilmesi ardından da gelen listeden hizmet alınmak istenen hastanenin seçilerek “randevu al” kısmına basılması gerekmektedir. Daha sonra ise üyelik şifrelerini yazmak suretiyle sisteme giriş yapılarak poliklinik, doktor ve tarih seçimi yapılarak onaylanmalıdır.

MHRS Tekirdağ Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.