MHRS Sivas Randevu Nasıl Alınır?

02.02.2018
757
A+
A-
MHRS Sivas Randevu Nasıl Alınır?

Sivas’ta bulunan vatandaşlar hastaneye gitmek için randevu aldıklarında uzun bekleme süreleri olmadan muayene olabilmektedir. Aksi takdirde ise sabahın erken saatlerinde hastaneye giderek sıra almayı beklemesi gerekmektedir. Henüz mesai saati başlamadan dahi çok sayıda kişi gelerek sıraya girmekte ve mesainin başlamasını beklemektedir. Daha sonra ise mesainin başlamasıyla sıra alınmaktadır. Fakat bu defada muayene saatinin ve ardından da sıranın gelmesi beklenmektedir. Böylece muayene olana kadar 2 saat kadar beklenilmektedir.

MHRS Sivas randevu nasıl alınır konusundan yararlanarak randevu alındığında randevu saatinden sadece 15 dakika önce giderek muayene olunabilmektedir. Böylece çok uzun süreler beklemeye gerek olmamakta ve kısa süre içinde muayene olunabilmektedir.

MHRS Sivas Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Sivas randevu nasıl alınır sorusunun iki farklı cevabı bulunmakta olup Sivaslılar bu cevaplardaki yöntemler ile randevu alabilmektedir. Bunlardan ilki internet üzerinden alınan randevudur. Günümüzde birçok işlem internet üzerinden yapılabildiği gibi randevu da alınabilmektedir. Sağlık Bakanlığı bunun için bir internet sitesi üzerinden hizmet vermektedir. Bu siteye giriş yapılabilmesi için ya üyelik formlarının doldurulmasıyla üye olunması ya da e-devlet şifresi ile giriş yapılması gerekmektedir. E-Devlet şifresi olmayan kişilerin mutlaka üye olması gerekmektedir. Aksi takdirde siteye girmeleri mümkün olamayacağı için randevu da alınamayacaktır. Üye olmak için öncelikle sitenin ilgili bölümlerine gelerek gereken formların doldurulması gerekmektedir. Formlarda istenen bilgilerin doğru ve eksik olması çok önemlidir. Çünkü bu bilgiler daha sonra da kullanılacaktır.

MHRS Sivas randevu nasıl alınır sorusunun cevabı olan internet üzerinden randevu alabilmek için izlenmesi gereken adımlar genel hatlarıyla şu şekildedir:

 • Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sitesine giriş yapıldıktan sonra Sivas’ın seçilmesi gerekmektedir.
 • Sivas seçildikten sonra burada randevu alınabilecek hastanelerin listesi ekrana gelmektedir. Bu listeden hizmet alınmak istenen hastanenin seçiminin yapılması gerekmektedir.
 • Hastane seçiminden sonra “Randevu al” kısmı aktif olmaktadır. Buraya tıklamak suretiyle yeni sayfaya geçiş yapılmalıdır.
 • Yeni sayfada istenen T.C. kimlik numarası ve şifrenin girilmesi ile siteye giriş sağlanmış olmaktadır.
 • Sonra sırasıyla hizmet alınmak istenen poliklinik ve muayene olmak istenen doktorun seçimi yapılmalıdır.
 • Son aşamada ise tarih ve saat seçiminin yapılması ve yapılan tüm seçimlerin onaylanması gerekmektedir.

Yukarıdaki adımların izlenmesiyle birlikte internet üzerinden randevu alınabilmektedir. MHRS Sivas randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı ise telefon ile randevu almaktır. Bunun için ise öncelikle Sağlık Bakanlığının ALO 182 hattının aranması gerekmektedir. Bu hat arandıktan sonra orada bulunan görevli gerekli yönlendirme ve bilgilendirmeyi yapmakta olup böylece rahat bir şekilde randevu alınabilmektedir. Telefondaki görevli:

 • C. kimlik numarası
 • Hizmet alınmak istenen il
 • Muayene olmak istenen hastane ve poliklinik
 • Poliklinikteki doktorlar arasından seçim
 • Tarih ve saat

Yukarıdaki bilgilerin verilmesiyle birlikte randevu alma işlemi sağlanmış olmaktadır.

MHRS Sivas Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.