MHRS Siirt Randevu Nasıl Alınır?

02.02.2018
839
A+
A-
MHRS Siirt Randevu Nasıl Alınır?

Siirt ilinde bulunan kişiler hastanelere giderek muayene olmak istediğinde yoğunluktan dolayı çok fazla beklememek için ya sabahın erken saatinde hastaneye gitmeli ya da randevu almalıdır. Siirt’te bulunan hastanelere sabahı erken saatlerinde giderek sıra alan kişilerin ayrıca muayene sırasını hastanede beklemesi gerekmektedir. Böylece sabahın erken vaktinden muayene olunacağı ana kadar yaklaşık 2-3 saat beklenmesi gerekmektedir.

Bunun yerine MHRS Siirt randevu nasıl alınır sorusunun cevabındaki yöntemlerden bir tanesinin kullanılarak randevu alınması durumunda ise durum çok daha farklı olmaktadır. Çünkü bu şekildeki muayenelere randevu saatinden 15 dakika önce gitmek yeterli olup bu da çok uzun süreler beklenmemesine neden olmaktadır.

MHRS Siirt Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Siirt randevu nasıl alınır konusunda iki farklı yöntem bulunmakta olup her ikisi de son derece kolay ve kısa sürmektedir. Bunlardan ilki telefon yoluyla randevu almaktır ki bunun için öncelikle Sağlık Bakanlığının ALO 182 hattının aranması gerekmektedir. Arama yaparken cep telefonu ya da normal telefon kullanılması önemli değildir. Bu şekilde randevu alırken telefondaki görevli tarafından bir takım sorular sorulmakta ve bunların cevaplarına göre randevu verilmektedir. İstenen bilgiler şu şekildedir:

  • C. kimlik numarası
  • Muayene olmak istenen il
  • Muayene olmak istenen hastane, poliklinik ve doktor
  • Randevu tarihi ve saati

Yukarıdaki bilgilerin verilmesi ile randevu alma işlemi tamamlanmaktadır. Telefondaki görevli ayrıca bilgilendirme ve yönlendirme yapmaktadır. İstenilen tarihte boş yer olmaması durumunda görevli tarafından farklı zamanlar önerilmektedir. Bunlardan uygun olanların tercih edilmesi gerekmektedir.

Telefonla randevu alma işlemine dair bilgiler yukarıda yer almaktadır. MHRS Siirt randevu nasıl alınır konusundaki bir başka yöntem ise internet üzerinden randevu alınmasıdır. Söz konusu işlemi hemen herkes rahatlıkla yapabilmektedir. Ayrıca mobil cihazlar için randevu almak uygulaması da bulunmaktadır. Fakat öncelikle Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan siteye üye olunması gerekmektedir. Üye olmak istemeyenler için bir başka seçenek daha bulunmakta olup bu da e-devlet şifresidir. Siirtliler e-devlet şifresi ile bu siteye giriş yapabilmektedir. Siteye üye olmak isteyenler ise çok kısa bir zamanda bunu yapabilmektedir. Sitedeki üye olma bölümüne giriş yapıldıktan sonra istenen formlar doldurularak üye olunabilmektedir.

MHRS Siirt randevu nasıl alınır konusunda bulunan internet üzerinden randevu almak için izlenmesi gereken bazı işlemler bulunmakta olup bunlar şu şekildedir:

  • https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sitesine giriş yapıldıktan soran öncelikle haritadan Siirt’in seçilmesi gerekmektedir.
  • Daha sonra ise Siirt’te hizmet veren hastanelerden hizmet alınmak istenenin tercih edilmesi gerekmektedir.
  • Randevu al butonuna basıldıktan sonra gereken bilgilerin yazılarak sisteme giriş yapılmalıdır.
  • Sonra sırasıyla poliklinik ve doktor seçiminin yapılması gerekmektedir.
  • Uygun olan tarih ve saatte belirlendikten sonra onay verilerek randevu alma işlemi tamamlanmaktadır.

Yukarıda belirtilen işlemler sayesinde randevu alma işlemi yapılabilmekte ve hastanede sıra beklemeden muayene olunabilmektedir.

MHRS Siirt Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.