MHRS Samsun Randevu Nasıl Alınır?

02.02.2018
A+
A-
MHRS Samsun Randevu Nasıl Alınır?

Ülkemizin en önemli illerinden bir tanesi olan Samsun’da çok sayıda hastane olmasına karşın nüfusunda fazla olması buraların yoğun olmasına neden olmaktadır. Yoğunluktan dolayı fazla sıra beklemek istemeyen kişiler sabahın erken saatlerinde hastaneye gitmekte ve sıra almaktadır. Daha sonra ise yine hastane içinde muayene sırasının gelmesini beklemektedir. Böylece muayene olabilmek için ortalama 3 saat beklenilmesi gerekmektedir.

Bazı hastanelerde bu süre daha kısa olurken bazılarında ise daha uzun olabilmektedir. MHRS Samsun randevu nasıl alınır sorusunun cevabı sayesinde söz konusu süreleri beklemeye gerek yoktur. Randevu alınması durumda hastaların hastaneye sadece 15 dakika önce gelmeleri yeterli olmakta ve böylece çok uzun süreleri burada beklemeden muayene olunabilmektedir.

MHRS Samsun Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Samsun randevu nasıl alınır sorusunun farklı iki cevabı bulunmakta olup bunlardan ilki telefon ile randevu almaktır. Telefon ile randevu alabilmek için Sağlık Bakanlığı ALO 182 hattının aranması ve aşağıda belirtilen adımların izlenmesi gerekmektedir. O adımlar şu şekildedir:

 • Sabit telefon ya da cep telefonu ile 182’nin aranması
 • Görevli tarafından istenen T.C. kimlik numarasının eksiksiz ve tam olarak söylenmesi
 • Kimlik numarasından sonra hangi ilde muayene olmak istendiği sorulduğunda Samsun cevabının verilmesi
 • Muayene olmak istenen hastane ve poliklinik seçimi
 • Doktor seçimi
 • Tarih ve saatin belirtilmesi

Yukarıdaki adımlar izlendiğinde kolay bir şekilde randevu alınabilmektedir. Fakat istenilen tarih ve saatin dolu olması durumunda önerilen zamanlardan bir tanesinin tercih edilmesi gerekmektedir.

MHRS Samsun randevu nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı ise internet üzerinden randevu almaktır. İnternet üzerinden randevu alabilmek için Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ve hizmet verilen siteye üye olunması ya da buraya e-devlet şifresi ile giriş yapılması gerekmektedir. Buraya üye olmadan ya da e-devlet şifresine sahip olmadan sisteme giriş mümkün olmadığı için randevu alınamamaktadır. E-Devlet şifresi alabilmek için PTT’ye nüfus cüzdanı ve 2 TL ile gitmek yeterli iken üye olmak için ise sitenin ilgili bölümüne gelerek istenen formların doldurulması gerekmektedir. Bu formlarda hastaların kişisel bilgilerinin dışında iletişim bilgileri ve güvenlik bilgileri de istenmektedir. Bu aşamaların eksiksiz bir şekilde yapılmasıyla üyelik işlemi tamamlanmış olacaktır.

MHRS Samsun randevu nasıl alınır konusunda üyelik alımından sonraki işlemlerin bilinmesi gerekmektedir. İnternet üzerinden randevu almak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine giriş yapıldıktan sonra haritadan Samsun’un seçilmesi gerekmektedir.
 • Daha sonra ise Samsun’da hizmet veren hastanelerin arasından muayene olmak istenen hastanenin seçilmesi
 • Hastanenin seçiminde sonra ise üyelik şifresi ile sisteme girilmesi
 • Poliklinik ve doktor seçiminin yapılması
 • Tarih ve saatin belirlenmesi

Yukarıdaki adımların izlenmesi ile randevu alınmış olmaktadır. Fakat son olarak onay verilmesi gerektiğinin unutulmaması gerekmektedir. İnternet üzerinden ayrıca randevu iptali ve randevu görüntülemesi de yapılmaktadır.

MHRS Samsun Randevu Almak İçin TIKLAYINIZ


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.